Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Centurion : Od Marshalla jsem čekal trochu víc, nic méně film mě určitě zaujal.. Pozitivně hodnotím to, že ve filmu nebyly nekonečné armády. Snímek měl svůj osobitý příběh a napětí. Musím upřímně říct, že je to teda pořádná řezba - krve kolik chcete - v samotném závěru nevadila ani digitalizace. Každopádně nářez, jak má být. 85% ()

Socirel

Historická rubačka z prostředí římských legií, příběh je velmi jednoduchý, ale nenudí. o useknuté kusy končetin a spoustu krve taky není nouze. Michael Fassbender byl skvělý, praktický celý film odtáhl on. ()

Darriel

Asi i díky Olze se mé hodnocení přehouplo do trojvězdičkového pytle. Akční, krvavé, živelné, napínavé, přesně to, co se dá podle traileru a starověkého Říma očekávat. Bohužel zas tam nebylo o nic víc... ()

kefinkamed

Aby som bola úprimná, do tohto filmu som sa pustila kvôli Fassbenderovi, ale ako väčšina jeho filmov, ani tento ma nesklamal. Áno, čo sa týka deja, tak je to úspornejší kúsok s nie príliš komplikovanou zápletkou, avšak jeho kvalita podľa môjho názoru spočíva v trvalo udržiavanom napätí, ktoré neutícha takmer do konca. Vďaka výkonom (musím vyzdvihnúť predovšetkým Olgu Kurylenko, ktorá ma veľmi príjemne prekvapila) a zrejme aj vďaka nádherným, no nehostinným exteriérom som sa dokázala stotožniť s postavami a bola som neustále ako na ihlách dúfajúc v ich prežitie. Záver je v postate akousi iróniou osudu, ktorá ale príbehu dodáva hĺbku a kompenzuje nedostatok deja v predchádzajúcich scénach. Tento film povedzme nedosahuje epickosť Gladiátora či Tróje, ale podľa mňa je svojou skromnosťou a zmyslom pre realitu situácie zážitkom, ktorý vrelo odporúčam každému fanúšikovi poctivých historických filmov. ()

onevoice

Dead bodies everywhere od Korn je výstižný slogan pre tento film. Akčný nárez ako sa patrí. Film má výborný spád a ani na chvíľu nedá oddýchnuť. Bitiek si užijete dosť. Nájde sa aj trochu romantiky.Konečne po dlhej dobe kvalitný historický akčnák. ()

Vonter

Maličko rozbředlá římsko-barbarská polívka. Na jedné straně slušné bitky s kýblem krve, střev a obsahů žaludků, i ta atmosféra ujde a na druhé poněkud děravý, naivní příběh, nelogičnosti a úděsný střih, způsobující slabším osobám dočasnou ztrátu zraku. Barbaři moc věrohodní nebyli a Olga Kurylenko je drsná divoška asi jako je Mánička miss world. Celkově docela koukatelná pitomost. Slabé 3. ()

BioBoid

Čekal jsem od toho trošku víc. Atmosféra dobrá, bitky ucházející, ale scházel mi nějaký duchaplnější scénář..... no a ten konec...... ach jo... ()

bee.el

tak u tohohle filmu fakt nevím nevím jak hodnotit a dost dlouho jsem váhala mezi 3 a 4*... na jednu stranu mě Centurion fakt bavil (nakolik sedí historicky - na to kašlu), řádná řežba, dobrá banda herců, líbilo se mi, že piktské ženštiny byly pěkné mrchy a dlouho to vypadalo, že se to zařadí mezi mé oblíbené snímky SPOILER bez stupidních milostných zápletek... jenže to by se tam nesměla objevit ta prokletá pitomá čarodějnice, tfuj. ()

DapaCz

Historický snímek, který nenudí. Parádní vizuální propracovanost a drsnost. Nepřehnané a nenudící love-story. Když někdo zemře, tak prostě zemře a nemusí se půl filmu s vámi loučit... atd. Zaujalo a jistě se k tomuto snímku v budoucnu vrátím. ()

Carter21

Vrchol filmu je pochod IX.legie na sever a její zničení, pak už úroveň rychle klesa a od setkání s perfektně nalíčenou divoženkou žijící na samotě se mění v šíleně nudnou romantickou hovadinu typu Král Artuš či Tristan a Isolda. Během sotva hodinky pád ze čtyř na dvě hvězdičky!! ale hlavně že spolu žili šťastně až do smrti a pokud neumřeli tak žiji dodnes :-( ()

Syntex

Můj pohled je asi jiný, než většiny lidí tady, jelikož jsem od Centuriona neočekával přesnou hodinu dějepisu. Očekával jsem pořádnou krvavou akci, naroubovanou do syrové scenérie britské přírody a přesně to jsem dostal, takže nač si stěžovat? Bitky byly parádní (zvláště tedy finální řežba v opuštěném táboře), hudba správně epická a navíc, mě určitě Imogen více vyhovovala nerealisticky nalíčená a učesaná, než kdyby měla být bez zubů, špinavá a zarostlá, ač by teda asi vypadala jako dobová barbarka. ()

Sutil

Sobota, noc , pol jednej v noci , pri prebdenej noci som nevedel čo pozerat v TV . Tak som prepol na ČT a že " Centurion " ihned my myslou prešli myšlienky čo je to za p*** . No po pol hodine som bol zarazený čo to vidím . Film ktorý ma doslova dostal , hlavne svojou brutalitou ale ako aj spracovaným . Odporúčam každemu kto si nájde čas ,pozrieť tento film . ()

padlar

Rozhodně koukatelná vyvražďovačka ve starověkém hávu. Na straně pronásledovaných - skupinka římských legionářů. Na straně pronásledovatelů piktové ( i když ne vždy to platí). Jinak solidně zahráno, dobrá atmosféra, sice krátké, ale o to intenzivnější bojové scény a menší překvapení na konec. ()

Ywec

Centurion je poctivě natočené syrové dobrodružství s atraktivním historickým pozadím, okořeněné skvělou hudbou (luxusní ústřední motiv Eshkeriho) a rozhodně všem příznivcům tohoto žánru doporučuju;) ()

mpet

Opravdu nemám rád filmy, ve kterých pár hlavních hrdinů utíká (doslova) a ostatní je loví a chtějí je zabít. Toto jsou pro mě bezpříběhové, levné sračky, na které nebylo dostatek peněz. Bohužel Centurion není nic jiného. Ačkoliv mě prvních prvních pár minut zaujalo, poté film přešel přesně do stylu levné sračky. Jednu hvězdičku si film zaslouží za úvod a za solidní bitky a nádhernou přírodu. Bohužel zde najdeme jenom jednoduchý příběh, který je totálně o ničem. Herci mě také nepřesvědčili, asi byli vybráni jen protože se umí ohánět mečem. Pokud chcete ztratit hodinu a půl svého života, vřele doporučuji. ()

exhibit33

Neil Marshall-toho pamatuju z filmu Pád do tmy,ale vraťme se k filmu.Určitě to byla řežba,každým coulem.Mě se to líbílo,scěnář byl odbytý a k tomu Kurylenko,která nemá jazyk a nemusí mluvit.Zdálo se mi to jako sen,Michael opět ukázal že začít se musí od píky a dnes je tam kde je třeba Pitt a další hvězdy takového formátu. Abych nezdržoval,pro mě 3 a půl hvězdy ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)