Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

ZekiZeki

Poměrně zbytečná béčková výprava za Hadriánův val. Pro mě naprosto nepochopitelné přijetí hlavní role Michaelem Fassbenderem v době, kdy si po Hanebných panchartech mohl vybírat mezi áčkovými scénáři a režisérskými legendami. ()

Elwyn

Zřejmě úplně nezklame, ale určitě nenadchne. Má to spád, děj nenudí, ale přece jen těch filmových klišé je tam až přespříliš. Taktéž nejde přehlédnout nerealistický visuál postav, takhle hezky ty holky prostě vypadat nmohly. Dvě hvězdy jsou málo, tři zase moc;-) ()

Pythonator

Velice příjemné překvapení. Čekal jsem další přihlouplý amatérsky natočený videofilm a ono ejhle. Máme tady svižnou dobrodružnou řežbu tvářící se jako velkofilm. Scénář je jednoduchý a hrdinové v podstatě celý film utíkají před krvelačnými pomstychtivými Pikty. Slečna Kurylenko se umí tvářit dost drsně a o tom jak je při tom sexy se netřeba zmiňovat. Jelikož tu hraje holku s vyřízlým jazykem a neotevře za celý film hubu (pokud zrovna neřve), tak se na ni dá dívat i jako na přijatelnou herečku. I přes prostý příběh je zápletka docela dostačující a děj se příjemně valí dál přes hromadu rozsekaných těl. Bojové scény jsou dost naturalistické a fajnšmekři vyžadující odseknuté končetiny a cákance krve si příjdou na své. Ne, že bych si v těch krvavých sračkách liboval, ale filmu to dodá důležitý prvek reálnosti. Ono když se bojuje na meče, tak to bez krve prostě nejde. Potom to dopadá jako Disneyho produkce přístupné dětem, kde se bojuje bez jediné kapky krve. V krvi si sice nelibuju jako Dexter, ale porno bez šukání taky není porno. Podíl krve ve filmu tedy splňuje stanovenou mez reálnosti. Horší je to ovšem s kamerou. Kamera se v Centurionovi nezaměřuje v boji na jednotlivé souboje, ale spíše na detaily sečných a bodných úderů, což působí jako videoklipový sestřih a to zrovna nemusím. Navíc díky digitální kameře jsou záběry trochu sekavé a rozmazané. Zlaté Gibsonovo Statečné srdce. Tam se ještě řezalo postaru a bylo to přehledné a realistické. Centurion ovšem potěší i milovníky přírody. Film je přímo přecpaný leteckými záběry na skotskou divočinu. Alespoň ve starověku to ještě divočina byla a filmaři nám ji tak i úspěšně předložili. ()

PanSoudce

Pěkný film, dobrá akce, ale někdy bych fakt rád viděl film, kde to končí slavným návratem do Říma a ne tím, jaký jsou ve skutečnosti Římani zlosyni... ()

Decim28

Poměrně primitivní podívaná ve slušně laděném velkofilmovém looku, který ovšem hyzdí některé nepovedené prvky jako CG krev nebo horší herectví méně důležitých postav. Dále se dají vytknout pochopitelně historické nepřesnosti a i nelogičnost scénáře, které umocňují občas nepovedená kamera a střih. Když jsem u té kamery... někdy mi naopak přišla dokonalá, ale negativa převažují. Není nic, čím by se tohle šedé mohlo vrýt do mé otrávené paměti. 55% ()

GCaesar

Chcete vidět realistický a uvěřitelný film s alespoň hypoteticky možnou návazností na skutečné události? Tak zkuste Asterixe a Obelixe, když nic jiného, pořád je to blíž než tento snímek. Záplavy digitální krve římských vojáků, žádná otravná logika, vraždící ruská modelka, snaha předvést "drsné" prostředí skrze spoustu sprostých slov a alespoň tři vzduchem letící usekané končetiny v každém záběru. Upřímně, Marshall natočil pár dobrých filmů. Ne logických, ale stylově atmosférických. Zde se mu však již s logikou i na jeho poměry trhla o něco dál než je záhodné a co je mnohem horší, atmosféra není k ruce téměř žádná. Čest památce dobrého námětu.. ()

valmet

Tak tohle na mne nezafungovalo. A to vůbec. Už jen to multikulti složení legie... Orel deváté legie u mě mnohem lepší. ()

luco323

O level vyššie ako The Eagle. Film ponúka 90 minút nepretržitej akcie a nebyť tej neprehľadnosti v akčných scénach nemám čo vytknúť. Príbeh je síce kapitola sama o sebe, no realistické poňatie bojov a krutosti britskej divočiny to kompenzuje. Jednoznačne sa netreba nechať odradiť tunajším hodnotením.80% ()

jizvoun

Římský vojáci, Britské ostrovy, zima, Je to drsně sirové, akční a zábavné. Partička přeživších římských vojáků v čele s Fassbenderem se po neskutečném masakru svojí legie snaží zachránit si holé životy a dostat se do bezpečí z cizího a nepřátelského prostředí. Mě to prostě bavilo. ()

TwilightAC

Začatek byl zvláštní a dosti neobvyklý... až jsem celkem bála, že to bude slátanina na téma "jeden proti všem". Pak se to ale nastěstí vyjasnilo a vznikl z toho originalní kousek, kde se moc nedá předvídat (až na lásku s čarodkou). Závěr pak podtrhl celý film ... aneb velmoc je kurva. Celkem se mi líbí i to, že to není uplný happyend jak jsem čekala. Palec hore za krvavé bitky a luxusní záběry krajiny. 80% ()

slavikzbojni

Nakoniec sa ukazuje, že najlepšia je ruská herečka s francúzskym pasom- Olga Konstantinovna Kurylenková--- je to najvýraznejšia postava napriek tomu, že nehovorí! Takže to vlastne svedčí o kvalitách tejto produkcie- zameranej na kasový úspech, ktorý sa aj dostavil...Zaujímavé komenty: Zeck, verbal, Cervenaj... ()

Logicomix

Centurion mě vlastně příjemně překvapil. I když hlavní roli ztvárnil M. Fassbender, nic moc jsem od tohoto snímku nečekal. Žádná oskarovka to věru není, ale špatný film vlastně také ne. Tedy, pokud vás, podobně jako mě, toto historické období zajímá. Příběh, stejně jako zpracování, je sice obyčejný, ale produkční hodnoty mě vůbec neurážely. Trochu mi vadil občasný overvoice, který filmu nic nedal. O Olze Kurylenko slýchávám, že moc dobře nehraje. Na roli němé stopařky ovšem neměla co pokazit :-)Celkově mi to vychází na klidný celkem spokojený průměr. ()

Trescha

Souhlas sEvilPhoEnixem, rubačka jako bejk,krev cáká víc než ocas Rosenberga v nejlepších letech,ale střih to trošku posílá do kopru. Ovšem i tak se na to obstojně kouká a nenudí to. ()

vinducha

Pěkná naháněčka po starověké Británii. Vyzdvihnu souboje a řežby , ty se mi líbily moc . Nicméně i tam by se pár vyjímek najít dalo . Kde bych vytknul třeba odfláknutou smrt Bothose . Po těch útrapách , co si během těch týdnů útěků zažili , by ho šíp vystřelený s takovouto razancí , mohl jen rozesmát. Ale jinak spokojenost. ()

Miroslav.Zac

Pokud chtěl film jen přinést k divákům zábavnou formou část evropské historie, povedlo se mu to na jedničku, protože tak nějak to v té době mohlo vypadat. Pokud se snažil vytvořit historický spektákl, který vám v kině nebo na DVD vysaje peněženku a bude se používat jako příklad kvalitních historických filmů typu Gladiátor nebo Království nebeské... tak to asi nevyšlo. ()

+sfinx+

Moje hodnocení sráží pouze pocit, že jsem to už někde viděl. Po shlédnutí filmu si někteří budou připadat jako po hodinu a půl dlouhém déjà vu a půjdou zkontrolovat obal jestli se nepřehlédli a nevzali nějaký z již dříve vyrobených. Tvůrci této akční řežby si opravdu s originalitou hlavu nelámali a vytvořili jakési pokračování filmů Král Artuš ze kterého si film bere jednak pikty (ze kterých jsou pro změnu nepřátelé), ženské bojovnice (opět krásné a modře namalované) a ani Hadriánův val nenechali napokoji a z Poslední legie (odkud film bere rovněž ženské bojovnice,hrstku proti hordám a pokus o těch pár vtipů) udělali Legii předposlední, našly by se i další podobné snímky (najdete je v dalších komentářích). Jak už jsem psal na začátku - film mi vadí jen díky své neoriginalitě, jinak by si zasloužil 4 *, protože si nehraje na nic víc než je - krvavý akčňák o Británii z 5.století, který výše zmíněné filmy možná i mírně překonává. ()

pepito25

Krvavý historický masaker z dávnych dôb, v ktorom nie je možné zablúdiť, ani keby si to človek prial. Scéna je krásna, postavy prileteli časopriestorovým oknom, nič im nechýba, ani rozum, ani sila, ani individuálny prejav vrátane humoru. Príbeh je ale zrejmý, ku koncu som už iba v pravidelných intervaloch tipoval, kto presne z družiny prežije a dokedy. Nemám nič proti tomu, že mäso je doslova na váhu, ale samo o sebe je to málo. Tri hviezdičky. ()

Figuto

Zlé to nebylo, ale prázdné. Hlavy se odsekávaly příliš lehce, chladný obraz mi neseděl, hudba ničím nevynikající, no první liga to není. ()

misiacik odpad!

ČO to bolo neviem, ale po 33 minútach som toto trápenie ukončil, nie, nie. Toto nie je nič pre mňa. Je totak nezáživné, nudné a predvídateľné, je to strata času. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)