Tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřešíme problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řešíme je přímo s nimi!
Na každé ze tří stran trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, jsou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice "otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty. (oficiální text distributora)

viktor.danek

Pořad veřejnoprávní televize Máte slovo je z principu nutné posuzovat podle měřítek konceptu služby veřejnosti. Jsem proto přesvědčený, že Máte slovo na obrazovky ČT patří. Představuje totiž jedinečnou platformu, ve které mohou diváci, to jest pověstní obyčejní lidé, ventilovat své plačky nad současnou politickou a ekonomickou situací a kde se jim má dostat utěšení a poučení. Taková obdoba Hyde Parku pro starší generace. Tolik teorie. V praktické rovině se z prospěšného záměru stává nekonečné extempore Michaely Jílkové, jejíž moderátorský styl zhatí snahu každého hosta vysvětlit jakoukoliv problematiku. Často se mi zdá, že Jílková ztrácí přehled, kam debata vůbec směřuje a své moderování tehdy omezuje jen na snahu nechat promluvit každého (ovšem nanejvýš do poloviny myšlenky). Z pořadu se tak stala děsivá show, kdy člověk neví, jestli se má smát, nebo se děsit inteligence "obyčjených lidí," které si dramaturgie do studia cíleně vybírá. Na jakékoliv komerční televizi by takový pořad mohl mít svůj svobodný prostor. Proč ne. Na veřejnoprávní televizi, která by nejen svým vnitřním posláním, ale také ze zákona, měla příspivat k edukaci diváka a snižování společenských konfliktů, je uvádění Máte slovo v prime-time přímo drzostí. Pryč s Jílkovou někam na Barrandov! ()

GoustDog

Beru to jako parodii na publicistické pořady. A z tohoto hlediska, sejde-li se v pořadu správná parta, je to parodie dobrá! Nehledě na kolikrát velmi vtipné kostýmky M. Jílkové... :D ()

Anteia

Nad pozvanými hosty a diváky se občas dá i zasmát, když už nic jiného, ale děsivé na tom je, že ta Jílková je komedie sama o sobě a zrovna ta by neměla být, ne? Ne. ()

korect

Co je to za pořad, kde rozumní a kultivovaní lidé nemohou ani promluvit, aniž by je nepřehlušil křik fanatických (ponejvíce) komunistů? ()

DassemUltor

Banda tupců plus občas pár slušných a chytrých lidí se do sebe pustí za doprovodu zvuků "lidu" z hlediště a peprných sms zpráv v dolní kolonce na obrazovce. TV Trash slast. Já prostě tenhle televizní odpad miluju. Do toho všeho ještě matrona Jílková.. pecka. Fascinuje mě, jak ta diskuse skoro vždycky nemá vůbec žádný smysl. Máte proti sobě dva tábory přičemž ani jeden z nich není ochoten uznat argumenty toho druhého. Nechce ustoupit ani o píď. Celé to potom vlastně nemůže mít žádné řešení, vyvyrcholení! Prostě po sobě jenom jdou. Samozřejmě nejlegendárnější díl byl s panem "profesorem" Kohoutem! https://www.youtube.com/watch?v=ICF36xjK5HM Enjoy :) ()

l.enik.c

To by byl celkem fajn pořad, nebýt tam té směšné parodie na moderátorku. Pořad, kde se člověk dozví spoustu nadhozených myšlenek, ale nic konkrétního, protože paní "moderátorka" jen skáče do řeči, ironicky okřikuje a krásně dává najevo, na čí je straně...Divím se, že jí tam ještě někdo chodí, já bych na ni neměla nervy, flákla bych jí a odešla, třeba by se jí rozsvítilo, ale spíš ne. Škoda, tenhle pořad by mohl mít na víc, takhle se nepodívám ani na témata, která by mě zajímala. ()

Daertelon

Mnohým ostatním navzdory musím říci, že se mi to líbí. Jílková je velmi seriózní moderátorka na úrovni, kam mnozí její kolegové stěží někdy dosáhnou. Má přehled, je všeobecně znalá, umí vést diskuzi. Mnohdy je jí šito na krk, že skáče do řeči, že pořad je ukřičený apod. Ale ona musí zvýšit hlas, chce-li aby jí bylo slyšet. Ona musí zastavit diskuzi, chce-li, aby se neodklánělo od tématu a mluvilo se k věci. Vede to skvěle. ()

majky19

Nechci v žádném případě hanit práci pí. Michaely Jílkové, které bezesporu je dobrou novinářkou i moderátorkou politických debat, nicméně čeho je moc, toho je příliš a byť jsem zpočátku tomuto pořadu docela přicházel na chuť, tak postupně to nadšení velmi rychle upadalo. Rozhodně se mi nelíbilo, jak neustále skákala diskutujícím do řeči, soustavně nenechávala dokončit i věcné myšlenky hlavních respondentů a vždycky jsem z ní měl pocit, že tu ústřední roli v pořadu hraje hlavně ona než zúčastnění diskutéři. Zkrátka to nejlepší ze sebe pí. Jílková vydala pravděpodobně na konkurenční televizní stanici v pořadu "Kotel", který byl svého času skutečným fenoménem a měl vysokou sledovanost. Toto už bylo dle mého názoru o dost slabší. ()

PaulCZE odpad!

Jeden z mála pořadů ČT kam jsou zváni lidé s různými názory a přesvědčením (i toto je ale zcela netransparentní, minimálně jedna kauza je popsána). Pod časovým tlakem a všeobecným chaosem debata ztrácí jakýkoliv smysl. Do publika je nastrčen někdo s emotivním příběhem, dotyčného pak Jílková vytáhne v průběhu či ještě lépe, na závěr pořadu, aby bylo jasné, který názor je ten správný (např. u tématu zahraniční mise). Největší karikaturou je ovšem samotná postava moderátorky, která účelově lže, manipuluje, je tupá a nemá snad žádný přehled, natož něco k danému tématu. Jílková: "..jsou už na to i studie, pokud čtete různé polopravdy, různé lživé informace, dezinformace tak si tím vytváříte nějaký názor", soudružce Jílkové to nemálo pálí a co když člověk čte i pravdivé informace, pak se děje co prosím? :) ()

hrumsrt odpad!

Co do obsahu je ten pořad naprostá hrůza! Ale když se na to podíváte trošku odlehčenou formou "s nadhledem", tak se u toho asi i dobře pobavíte. Jinak výborně to pojal Miloš Knor ve svojí adaptaci na Comedy Clubu! "Ne pane ministře, teď mluví občan! 0% ()

MartinTerran

Dobrý diskuzní pořad na různá většinou aktuální témata, jen škoda že to má jen hoďku a tak se nejde moc do hloubky. Na tolik lidí je hodina strašně málo, mohli nahodit další hodinu klidně jen online. Jílková to zvládá dobře. Hodnocení: 68/100. ()

Kackucka odpad!

Divák by od pořadu tohoto typu opravdu něco očekával. Když už nic jiného, tak fundované názory stran a diskuzi na úrovni. Když by se zadařilo tak možná také nějaké společné východisko. Ve všech směrech ovšem tento pořad zklamal. Je to směsice subjektivních dojmů, neefektivních a irelevantních argumentů a přehršle arogance jak ze všech tří stran, tak i ze strany paní Jílkové. Na to, abych se dívala, jak skupinky lidí se k sobě chovají neuctivě, neposlouchají se a hádají, se nemusím dívat na televizi, ale stačí se rozhlédnout třeba ve škole, práci či obchodě. Strany často spoléhají v rámci souhlasu diváků na jejich zapomětlivost, nedostatečné vzdělání, či polopravdy. ()

yazik

Program takřka o ničem, školní hodina neutuchajícího přeřvávání, kterým se stejně nic nezmění a ani nevyřeší. Jen ve vás ponechá pocit marnosti a hněvu a asi to je právě ta droga, ze které vzniká závislost, která vás nutí si ten pořad znovu pustit. ()

zdeci odpad!

Ufff! To je pizda ta Míša! Dneska je snad vožralá a nejen že nedá do kupy větu, ale ani slovo! Jéé, ona dokonce mutuje a mluví skoro jak Uršula Kluková, jak je vylitá :-) ()