Tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřešíme problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řešíme je přímo s nimi!
Na každé ze tří stran trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, jsou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice "otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty. (oficiální text distributora)

Magyar

Ještě jsem neviděla, aby rozhovor, kde jeden na druhýho neustále řve, skončil nějakým použitelným výsledkem. A navíc ti tři "zástupci občanů". Máme snad nějaký "Občanstvo, o. p. s."? Už i ten Kotel je reprezentativnější. ()

blackrain

K Michaele Jílkové jako moderátorce případně krotitelce dravé zvěře mám výhrady, ale zase mě nenapadá nikdo jiný, kdo by to tam zvládl. Ona je prostě takový symbol, maskot tohoto nezapomenutelného pořadu. Několikrát jsem se přesvědčila o jednom. Tenhle pořad mě dokáže spolehlivě vytočit. Takže na zvednutí tlaku ho mohu doporučit. ()

IllIlIlIIl

Slabší odvar Kotle co do ,,akčnosti,, pořadu. Ale i tak je pořad ,,Máte slovo,, zajímavý, zejména tím, že nám nabízí tři úhly pohledu na dané téma. ()

slunicko2

Hyperbolické vyjádření současného postavení a role sdělovacích prostředků v mediokratickém světě. 1) 40letá Michaela Jílková ukázala, co v ní dříme, v zábavném pseudodiskusním pořadu Kotel a nyní stejnou show předvádí v decentnějším (lze-li v jejím případě takového slova užít) veřejnoprávním vydání. 2) Málokde je vidět neschopnost demokratického uspořádání společnosti účinně řešit problémy tak markantně, jako v pořadech tohoto typu. Agresivní sebestřední hlupáci v roli veřejného mínění se vyhladověle vrhají (Trhej, Azore, trhej) na blazeované politiky shlížející na tento plebs z výšin svých vysokých platových tříd (Ano, i s takovými lidmi, Osvalde, musíme pracovat.) a všechno to s příznačnou neschopností dobrat se jakéhokoli výsledku řídí dryáčnická Michaela Jílková masírující si vlastní ego zaklínadlem obyčejní lidé. 3) Hlavní nedorozumění spočívá, domnívám se, v tom, že mnoho diváků má podobné diskuse za pořady publicistické, které presentují nejen popis událostí, ale i postoje k nim. Jádro pudla je v tom, že ve skutečnosti jde o pořady zábavné. Sdělovací prostředky nabízejí starořímské "chléb a hry" (v tomto případě tedy hry), jejich účelem je zvýšit sledovanost, zajistit ventil pro nespokojené ovčany a především nás všechny pěkně pobavit. Tak se bavím. Známou protagonistku Jílkovou pak mohu směle zařadit po bok kokoktajícímu Pitkinovi nebo Donutilovi vyprávějícímu veselé historky z natáčení. 4) A vám, milí spolukomentátoři, doporučuji totéž. Bavte se. Protože jinak byste si museli hodit mašli. ()

type_B

Mně se tenhle pořad líbí. Snažím se dívat víceméně pravidelně, člověk se dozví celkem zajímavé věci. Úroveň je závislá na hostech, většinou jsou zajímavé názory odborníků. Když se jedná o plitiku, dokáže Jílková politiky výborně stírat a být na ty prospěchářské kurvy pořádně ostrá. Ze začátku jsem měl nějaké předsudky, protože jsem znal Kotel, útoveň "MÁTE SLOVO" ale není nízká, naopak se tam mluví velmi otevřeně o některých - i dnes mírně tabuizovaných - tématech. A jenom poznámka na konec: Jílková vůbec není hloupá. ()

vanadium

Tolik hlasů mluvících najednou přes sebe. Nebolí vás z toho hlava? Témata bývají zajímavá, ale bohužel paní Jílková nezvládá moderování tohoto pořadu a není schopná usměrnit diskutující, kteří se navzájem překřikují a afektivně osočují jeden druhého. Diskuze pak nemají ani hlavu ani patu, nemají žádný řád ani strukturu. Divák se občas musí sakramentsky soustředit, aby z toho něco pochytil. A když se pořad dostane k závěru, co si z toho všeho divák kromě bolení hlavy odnese? Takže bych navrhoval propracovat strukturovanost diskuze, před zahájením pořadu diskutující poučit o tom, že nejsou malými dětmi překřikujícími se na pískovišti, a v závěru zesumarizovat výstupy. Pak budu klidně ochotný přidat další dvě hvězdičky. ()

Helo

Některá témata je rozhodně zábavné a zajímavé sledovat, nicméně paní Jílkové se většinou nedaří udržovat správný směr a tak se to dost často zvrhává a na nejzajímavější otázky se občas i zapomene. A ve výsledku se stejně vyřeší houno. Ale na udělání si obrázku o zúčastněních a hlavně možnost probírání to z obou stran a ne z jediné politicky korektní, je to rozhodně dostačující. ()

higuain

Kotel byl sice horší, ale to není žádná pochvala. Když už jsou tyhle debaty něčím zajímavé, tak tím, jak tam na sebe navzájem beze smyslu štěkají, což je při troše škodolibosti celkem psina. A Jílková je úplně mimo. ()

Cafú odpad!

aha... tohle jsem fakt vidět nemusel. řešit to, jestli byl komunistický režim zrůdný je něco tak bezpředmětného, jako když bychom přemýšleli o tom, jestli jít nebo nejít na nový film zdeňka trošky, ne? ()

rakovnik

Míša Jílková vyspěla, má celkem slušné znalosti a dokáže projevit zajímavý názor, ale jinak je tato hádanice téměř zbytečná...hosté jsou tlačeni tam, kam nechtějí, otázky zůstávají nezodpovězeny, diskuze je často živelná. Mnohdy na mě pořad působí tak, že by se spíše hodil titul "Nemáte slovo". ()

cariada

Podobné pořady moc nesleduju, ale občas se k tomu dostanu a stojí to někdy docela za to. Hlavně má možnost promluvit několik stran o daném tématu i obyčejný člověk. Určitě lepší než Kotel kde se všichni překřičovali a dotyčného div nepranýřovali. ()

Attta

Jílková svou roli často nezvládá tak jak by mě měla, na druhou stranu je to přesně ona, která se na pořad tohodle typu přesně hodí. To že hosty občas zpočátku jejich dialogu nedokáže usměrnit, je spíš hojnou početností hostů a dost vyhrocené témata, které jsou více než uspokojivé pro každého uvědomělého demokraticky smýšlejícího občana této republiky. Pokaždé když to běží v TV a narazím na to, dokoukám celý díl do konce s velkým zájmem. Chválím koncept pořadu a nemůžu než dát mín jak 3 hvězdy. Zdejší hodnocení opět ukazuje na neobjektivnost, která se v tomto případě projevuje tím, že jeden jediný faktor dokáže ovlivnit celé hodnocení pořadu. PS: Ze statistik (ne)spokojenosti občanů ČR bych tipoval, že pořad tohoto typu bude právě v dnešní době dostatečně doceněn. PPS: S kotlem se to rovnat nemůže, ten byl oproti tomuhle totální sračka. ()

ic

V asi každém díle je zastopen 'hlas lidu', což nevím jestli úmyslně vybírají co možná největšího primitiva, nebo co s těma lidma je fakt nevím. Každopádně jako diskuzní pořad je nejvíce degradován právě některými diskutujícími. Někdy když se prostě zapomenou ovládat bylo by asi lepší jim odpojit mikrofony. ()

gabin(a)

Tohle bych asi nezvládla, ani kdyby tam byl někdo jiný než praštěná Jílková. Někdy je zajímavé téma a fakt se chci dívat, ale pak jsem jako Funés v Piti Piti Pa, když mu na konkurs přišla tlustá baletka v růžovém trikotu a s culíky: Dost! Dost! To nevydržím! Ať jde hned pryč! a přepnu nebo vypnu:-) ()

Angelopul odpad!

Nechápu, co takový pořad dělá ve vysílání veřejnoprávní televize. Moderátorka nepokrtyě prosazuje svůj osobní názor, a podle toho nadržuje jednotlivým stranám, nebo absolutně nezvládá moderovat a diskuze je pak často degradována jen na chaotické pokřikování názorů. Výběr hostů je všchno jenom ne vyrovnaný. To samé platí o prostoru věnovaného jednotlivým stranám. Nevím kam chodí na prosté občany zastávající názor lidu a korunu všemu nasazují názory plebejských posluchačů nějakého soukromého rádia. Architektůra studia je úplně otřesná a jediné co je trochu vtipné, jsou šílené modely, do kterých je Michaela Jílková oděna. Větší sranda by ale byla, kdyby tam mezi hosty pobíhala nahá. Nebo rovnou všichni. ()

KajusaK

Jeden z nejlepších českých pořadů. Michaela Jílková je perfektní!! Témata zajímavá aktuální, jsem vždy spokojená. ()

Splasher

Velmi trapný a nepovedený pokus o kopii Question Time od BBC. Nejen nekompetentní Jílková, ale i ten český formát je tristní. Jen o trochu lepší než Kotel. #bbcqt ()