Komisař Clouseau na stopě

• Česko Komisař Clouseau na stopě aneb Výstřel v temnotě (více)

Na zámku milionáře Ballona je čtyřmi výstřely zastřelen řidič Migel. Maurice, který našel u zastřeleného řidiče služebnou Marii Gambrelliovou, zavolal policii a zůstal v místnosti, aby Maria nemohla utéct. K případu je přivolán komisař Clouseau, který začne s vyšetřováním svým osobitým způsobem, ale záhy je z případu odvolán, neboť se komisař Dreyfus obával, že Clouseau na zámku zesměšní policii. Ráno je však případ vrácen Clouseauovi, neboť pan Ballon si Clouseaua osobně vyžádal. Maria Gambrelliová byla ještě večer uvězněna, neboť je hlavní podezřelou, ale inspektor Clouseau, který se do Marie zakoukal, je přesvědčen, že Marie jen někoho kryje. Clouseau se rozhodne Marii z vězení propustit, jelikož předpokládá, že sledováním Marie odhalí pravého vraha. Clouseau začne se sledováním Marie hned od věznice v převlečení za prodavače balónků. Clouseau je místním strážníkem zatčen, neboť nemá povolení k prodeji. Clouseau najde Marii v zámeckém skleníku – ta má v ruce zkrvavené zahradnické nůžky a na zemi leží probodnutý zahradník Georges. Maria je opět uvězněná, ale Clouseau ji propustí, aby ji mohl sledovat a odhalit skutečného vraha. Komisař Dreyfus už je na pokraji nervového zhroucení, protože kamkoliv Clouseau vkročí, způsobí chaos. Už jsou čtyři mrtvoly a Clouseau stále trvá na své verzi, že Maria Gambrelliová není vrahem. Clouseau jde večer s Marií do několika klubů, což má za následek další čtyři mrtvé lidi, ale tentokrát je jasné, že chce někdo odstranit Clouseaua. Inspektor Clouseau svolá všechny obyvatele zámku do jedné místnosti, aby jim údajně odhalil vraha. Přitom očekává, že vrah se dá na útěk, jakmile Clouseauův pomocník Hercule zhasne. Když nastane tma, dají se na útěk všichni a k odjezdu ze zámku použijí auto inspektora Clouseua. Nikdo netušil, že komisař Dreyfus zešílel a umístil do Clouseauova auta bombu, která po pár metrech vybouchne… (TV Prima)

mortak

Klasický spin-off, kdy se vedlejší postava umístí do hlavní role. Sellers si dle svého naturelu upravil typickou tehdejší lechtivou komedii pro měšťáky "A Shot in the Dark" (je původem z Francie - L´Idiote od M. Acharda), takže na filmu je znát, že se drží určitého scénáře, jehož hlavním motivem je nevěra. Pravě to ho odlišuje od svých dvou následovníků, ve kterých se Clouseau mohl projevit naplno. Tady je pořád ještě součástí detektivní šarády a jen do ní vplétá svoji komiku, takže kadence vtipů občas uvadá. Ovšem i utlumený Sellers je mnohem zábavnější než většina současných komedií. ()

WolfR

O něco lepší než jednička, a to hlavně kvůli tomu že inspektor Clouseau je konečně v hlavní roli. Tentokrát to má dokonce i hlavu a patu, ale stále to není soustavně uspořádaný film s příběhem, což je chyba, 4 hvězdy. ()

vesper001

Za prvé jsou tu titulky, dnes již povinná součást učebnic výtvarných oborů. Za druhé je tu geniální hudba Henry Manciniho. A za třetí, je tu on: Clouseau. Jacques Clouseau. Geniální mozek ukrytý za maskou mentálně poněkud utlumeného policisty, který si s hlavou hrdě zdviženou a plavným krokem šelmy razí cestu detektivní zápletkou, vstříc neomylnému rozuzlení a čím dál absurdnějším zítřkům. V rámci své mission: impossible pro spravedlnost a právo neochvějně čelí vrahům, nudistům, sluhům všech barev, mulám i šíleným nadřízeným. Plane jen pro svou práci, pro krásu žen a pro aktivovaný zapalovač ve svém kabátě… ()

otík

Druhé pokračování série filmů o Clouseauovi. Pravý Clouseauovský film včetně mileneckých trapasů, zápasů s Katem či mraky mrtvol, které místo Clouseau padají jako hrušky ze stromu. A samozřejmě fantastický Herbert Lom jako komisař Dreyfus, který pomalu ztrácí zdravý rozum i své zdraví. Parádní komedie, které by ale svědčily střihačské nůžky a ubrat cca 10 min. ()

filmmovier

Tento díl překonává svého předchůdce v mnohém. Všechny situace jsou mnohem zábavnější a děj filmu je nabitý. Peter Sellers jako Clouesau konečně dostává velký prostor a rozehrává spoustu skvělých momentů, třeba ty u kulečníku, nebo když si láme ukazovátko. Prostě tento díl série mně bavil nepopsatelně víc než originál. ()

LeoH

On je tak nádherně distinguovaný, zvlášť v originále, kde se jeho přízvuk obejde bez přehnaného pitvoření. A tak opravdový. Nejen že se poctivě snaží a všechny ty strašné věci mu svět dělá jaksi mimochodem – on o nich vlastně ani pořádně neví. Parádně vymyšlená figura, i to okolo (třeba úvodní komicko-dramatická choreografie nebo gag s policejním antonem – není krásné umět vyvolat smích „nevinným“ záběrem jedoucího auta?). A tentokrát už to má i spád. ()

Mr.Bulanek

Tak jako některé filmy nestárnou, tady tento zatraceně zestárl. Měl jsem za to, že Růžový panter je zábava, ale zatím jsem se pořádně nebavil. A je mi to hrozně líto. Možná kdybych jej viděl dříve... ()

pytlik...

V sérii o růžovém panterovi mám stejně nejradši Herberta Loma. Za a) je to Čech, b) jedná se patrně o nejrealističtější a psychologicky nejuvěřitelnější postavu. Málokdo by si totiž při setkání s takovým exemplářem, jakým je Clouseau, zachoval zdravý rozum. A navíc jeho postřehy naprosto vystihují skutečnost, např. "dejte mi 5 kluzóů a ovládnu svět". Tím pádem jsem ale na něj kapku naštvaný, protože mi ty nejlepší hlášky vyzobal a já abych jen paběrkoval: 1. Kdybyste to nevěděli, o Sellersovi byla natočen pěkný životopisný film. 2. Sellers zemřel v roce 1980 a celý dva roky trvalo, než jeho kouzlo vyvanulo a Velkou Británii se odvážil někdo napadnout – Argentina obsadila Falklandy. 3. Zásadně protestuji proti tomu, aby byl Kato nazýván žlutou opicí. Politicky korektní je pouze oslovení: Kato, ty asijskoanglická opice! ()

Autogram

Tu je Sellers ako Clouseau v najlepšej forme asi z celej série. Útok na bránicu v dome Ballona Bourbona Bimbasa aj mimo neho prebieha takmer nepretržite a škoda len, že zábery v nudistickom rezorte boli zostrihané až príliš decentne. –––– Fakta, Hercule, fakta! –––– Ten, kdo vymyslel tenhle stojan, by se měl nechat vyšetřit. Měl bych si posvítit i na architekta. ()

ghatos

Herbert Lom na klouzačce mentální sebedestrukce 😃. Případ, který vytvořil další těžký případ 🤷🙂. 72%. ()

P1tr

Zřejmě nejlepší díl Panterovské série, ve kterém se koncept teprve tvoří a vylaďuje, ale zároveň nabízí nejsilnější detektivní linku a humorná část ačkoliv nenabízí ty nejvýraznější momenty, tak je rozhodně ze všech Panterů nejvyrovnanější. Jedná se dle mého také o filmařsky nejzdařilejší díl se spoustou krásných záběrů a extrémně povedenou dlouhou scénou na jeden záběr v úvodu snímku. ()

Rousse

1. díl bylo jen zahřívací kolo - tady už to Sellers rozjel na plné kule a stojí to za to!! Jeho skvělý přízvuk a s tím spousta hříček a jeho geniální ne-schopnost a ne-šikovnost! A k tomu skvělý Kato, skvělý Dreyfus a skvělý pomocník Hercule - tohle nemá chybu:-) Jestli tady někoho zavraždili, kéž by to byl Clouseau!:-) ()

Opsha

Rozhodně vtipnější a zábavnější než první díl série. Jen ta první půlka se pořád vleče. Naštěstí to dobře vyvažuje našlapaná druhá polovina (přibližně od návštěvy "ozdravovny"), putovní gag s antonem a perfektní postavy Cata a Dreyfusse. Jsem zvědav na další díly. ()