Kouzelná školka (TV pořad)

Rodinný / Hudební / Loutkový

Česko, 1999, 30 min

Vážení tak přesně tohle je to co naše nejmenší děti potřebují. Kouzelná školka je prostě supr a co je nejdůležitější je česká a nesnaží se našim dětem vnutit nějaké nečisté názory a jazyky už v ranném mládí. Pokud by jsem přesto ve školce chtěl ještě něco vyzdvihnout vysoce nad ostatní, pak by to byl určitě Michal Nesvatba. Ano, vážená česká televize, vezměte ho a jako etalon ho zasaďte do zlata, protože nic lepšího u nás v současné době pro děti není a nejen pro ně musím přiznat že se kolikrát zasměji i já. Má prostě fantazii a neskutečný talent vymýšlet různé hlouposti, kterými umí zaujmout. Podle mě to má po svém otci Milošovi kterého jsem jednou potkal i osobně a musím přiznat bylo to setkání které ve mě zanechalo dojem na celý život. Jeho syn jde v jeho šlépějích, juen víc takových lidí v českém národě, kteří se věnují našim dětem. Musím ještě vzpomenout z jakých tradic se vůbec tento typ pořadu vzal, samozřejmě to je Vysílání pro mateřské školky s Štěpánkou Haničincovou a čertíkem Bertíkem, které jsem sledoval v mládí a které by mělo být navěky inspirací pro všechny pořady podobného typu. Jestli by jsem mohl poprosit v mateřské školce by mělo být víc českých pohádek, musíme úplně vytěsnit ten cizácký plevel. V této souvislosti by jsem hrozně rád upozornil na animované filmy pro děti vyráběné v studiu Bratří v triku a nebo třeba na Hermínu Týrlovou na kterou se v poslední době hrozně moc zapomělo a která zanechala dětem mnoho krásných pohádek pro nejmenší diváky. Takže kouzelná školko jen tak dál a snažte se dávat našim dětem jen ty nejlepší české pořady.(16.3.2017)

• pasazovarevolta

Nejsem cílová skupina a tak je mé hodnocení jistě nespravedlivé. Na druhou stranu mám v živé paměti, jak jsem od mala z duše nenáviděla Dagmar-Dádu-Patrasovou. A to, co se dnešním dětem mnohdy předkládá jako pohádky je prachsprostá vymývárna, dělající z dětských myslí plných fantazie malomocné gumové mozky.(17.5.2010)

Nástupnický pořad kužátek jsem kdysi dávno ještě sledoval, sic už jsem pomalu docházel na druhý stupeň základky. Nicméně ta první léta s babičkou Libuškou nebo Majdou nelze hodnotit špatně a soudě dle spokojenosti synovce a neteře funguje jako pořad pro nejmenší stále dobře i s novými tvářemi. Ostatně kdo by nechtěl mít za dědečka (byť jen televizního) pány herce Zindulku, Kostelku nebo Trojana.(18.5.2014)

Byly mi tři roky, pak čtyři, pět, šest a já koukal na tento pořad. Mám na něj hezké vzpomínky, tam uzika ve mě vždycky probudí klid a pohodu. Dnes na to samozřejmě už nekoukám, ale v hlavě to stále mám. Jeden z nejlepších pořadů pro děti, který děti jako já fantasticky vychová.(20.3.2015)

• paascha

Já vyrůstal na Štěpánce a Čertíkovi Bertíkovi a jak to člověka poznamená, o tom ví jen pamětník. Kam se na ně hrabou nějaké školky...i když obsazená je hodně výživné. Molavcovou nesnáším odjakživa, Nesvadbu taky a ti ostatní jsou též velké peklo. Nechtěl bych být fakan, povinně usazený před obrazovkou:-)))(23.9.2009)