Kouzelná školka (TV pořad)

Rodinný / Hudební / Loutkový

Česko, 1999, 30 min

• Darth_AK

Vzpomínka na dětství a časté hodiny trávené u televize jen čekáním na "kouzelná škólka!". Samozřejmě že největší týpek byl Michal, ostatní ušli, ale Michal byl prostě nejlepší-a František-no to je kapitola sama o sobě. Poté co přišla do pořadu FANYNKA se stal nekoukatelným a tím pádem v klidu ubírám 3*, protože od té doby se nevyskytl jediný kloudný díl, už ani chudák Michal to nezachránil.(31.5.2016)

• coolglitterk

Pořad pro děti úplně k ničemu. Děti se nic nepřiučí, jen se podívají na nesmyslné zahraniční pohádky a budou poslouchat kecy moderátorů, kteří se chovají jak potrefené husy. Apeluji na výuku dětí již od předškolního věku, a tak bych raději uvítala nějaký výukový program, než tuhle slátaninu. Vhodný by byl třeba pořad s angličtinou pro nejmenší, děti by se aspoň něco přiučili. Říká se, že potrefená husa dlouho nekejhá, a tak snad jednou tuhle hrůzu zruší a Kouzelné školce bude konec.(14.10.2011)

Vážení tak přesně tohle je to co naše nejmenší děti potřebují. Kouzelná školka je prostě supr a co je nejdůležitější je česká a nesnaží se našim dětem vnutit nějaké nečisté názory a jazyky už v ranném mládí. Pokud by jsem přesto ve školce chtěl ještě něco vyzdvihnout vysoce nad ostatní, pak by to byl určitě Michal Nesvatba. Ano, vážená česká televize, vezměte ho a jako etalon ho zasaďte do zlata, protože nic lepšího u nás v současné době pro děti není a nejen pro ně musím přiznat že se kolikrát zasměji i já. Má prostě fantazii a neskutečný talent vymýšlet různé hlouposti, kterými umí zaujmout. Podle mě to má po svém otci Milošovi kterého jsem jednou potkal i osobně a musím přiznat bylo to setkání které ve mě zanechalo dojem na celý život. Jeho syn jde v jeho šlépějích, juen víc takových lidí v českém národě, kteří se věnují našim dětem. Musím ještě vzpomenout z jakých tradic se vůbec tento typ pořadu vzal, samozřejmě to je Vysílání pro mateřské školky s Štěpánkou Haničincovou a čertíkem Bertíkem, které jsem sledoval v mládí a které by mělo být navěky inspirací pro všechny pořady podobného typu. Jestli by jsem mohl poprosit v mateřské školce by mělo být víc českých pohádek, musíme úplně vytěsnit ten cizácký plevel. V této souvislosti by jsem hrozně rád upozornil na animované filmy pro děti vyráběné v studiu Bratří v triku a nebo třeba na Hermínu Týrlovou na kterou se v poslední době hrozně moc zapomělo a která zanechala dětem mnoho krásných pohádek pro nejmenší diváky. Takže kouzelná školko jen tak dál a snažte se dávat našim dětem jen ty nejlepší české pořady.(16.3.2017)

Jak já ten pořad milovala, když jsem byla malá! Když se začala Kouzelná školka vysílat, byla jsem právě v tom ideálním věku a vyrůstala jsem na ní. Po letech to ale zmizelo. Nemyslím si, že by to byla moje vina, že bych už moc vyrostla, ale změnou moderátorů (či jak jim mám říkat) se to strašně pokazilo. Na pana Zindulku ani Kostelku se (při vší úctě) prostě nedá ani zdaleka tak dobře koukat a tři změny interiéru a stylu (copak nikomu pořád nedochází, že děti chtějí všechno pořád stejné, aspoň dokud to funguje?!) to strašně shodily dolů. Škoda, protože jako předškolní a školní holčička jsem ten pořad vážně zbožňovala.(11.6.2011)

Nehodnotím provedení samotného pořadu, respektive studia, na kterém evidentně ČT velmi šetří. beru to spíše v globálním pohledu. Nic podobného, co by provázelo děti nějakými dětskými pořady není a proto hodnotím kladně. Je tomu co vytknout, ale jendoduše není konkurence, takže jsem rád, že i pro nejmenší je v TV pořad, ve kterém na ně někdo promluví a nekvíčí z obrazovky jen Pikaču a další hmyz z Japonska.(9.7.2012)