Kouzelná školka (TV pořad)

Rodinný / Hudební / Loutkový

Česko, 1999, 30 min

• lubospoti

Jako "chůva" jsem teď viděl Kouzelnou školku poměrně často. A musím říct, že jsem poopravil hodnocení. Směrem dolů. Pohádky, které se v pořadu objevují jsou víceméně dobré. Ale to co probíhá mezi nimi..většinou bída s nouzí. Zejména Michal Nesvadba je král trapnosti. A to neříkám jen ze svého pohledu dospělého.(1.6.2013)

• RedHot

Snad jediný Nesvadba mě jako dítě opravdu bavil a dokázal z Kouzelné školky udělat zábavnou, poučnou a komickou show. Pokaždé na děti vytasil něco nového (případné pubertální asociace si prosím nechejte pro sebe), pobavil svými neskutečně ulítlými vynálezy a nezřídka skončil na zemi zamotaný lepenkou nebo paralyzován pod hromadou smetí. A to nás ve školce bavilo. Později se však začali přidávat různí přestárlí herečtí penzisté, kteří toho dětskému divákovi mohli nabídnout už jen málo. A to i ve společnosti milého tupce Františka, který v jednom kuse otravoval dotěrnými dotazy. Pohádky se také modernizovaly, nejspíš ne k horšímu, ale celé školce najednou chyběl nějaký vtipuschopný moderátor, který dokáže caparty spolehlivě rozesmát. Snad jedině kdyby se nechal přemluvit pan Kraus... :)(13.1.2011)

Tento pořad oceníte zejména ve chvíli, kdy už vás další "a proč?" motivuje ke skoku z okna. Je úplně jedno, kdo to uvádí a co se tam řeší, hlavně, když malí šklebáčci zanechají své sofistikované hudební produkce na plechový bubínek - škodolibý to dar prarodičů, usadí se a s otevřenými mordičkami sledují obrazovku.(3.10.2012)

Byly mi tři roky, pak čtyři, pět, šest a já koukal na tento pořad. Mám na něj hezké vzpomínky, tam uzika ve mě vždycky probudí klid a pohodu. Dnes na to samozřejmě už nekoukám, ale v hlavě to stále mám. Jeden z nejlepších pořadů pro děti, který děti jako já fantasticky vychová.(20.3.2015)

Vážení tak přesně tohle je to co naše nejmenší děti potřebují. Kouzelná školka je prostě supr a co je nejdůležitější je česká a nesnaží se našim dětem vnutit nějaké nečisté názory a jazyky už v ranném mládí. Pokud by jsem přesto ve školce chtěl ještě něco vyzdvihnout vysoce nad ostatní, pak by to byl určitě Michal Nesvatba. Ano, vážená česká televize, vezměte ho a jako etalon ho zasaďte do zlata, protože nic lepšího u nás v současné době pro děti není a nejen pro ně musím přiznat že se kolikrát zasměji i já. Má prostě fantazii a neskutečný talent vymýšlet různé hlouposti, kterými umí zaujmout. Podle mě to má po svém otci Milošovi kterého jsem jednou potkal i osobně a musím přiznat bylo to setkání které ve mě zanechalo dojem na celý život. Jeho syn jde v jeho šlépějích, juen víc takových lidí v českém národě, kteří se věnují našim dětem. Musím ještě vzpomenout z jakých tradic se vůbec tento typ pořadu vzal, samozřejmě to je Vysílání pro mateřské školky s Štěpánkou Haničincovou a čertíkem Bertíkem, které jsem sledoval v mládí a které by mělo být navěky inspirací pro všechny pořady podobného typu. Jestli by jsem mohl poprosit v mateřské školce by mělo být víc českých pohádek, musíme úplně vytěsnit ten cizácký plevel. V této souvislosti by jsem hrozně rád upozornil na animované filmy pro děti vyráběné v studiu Bratří v triku a nebo třeba na Hermínu Týrlovou na kterou se v poslední době hrozně moc zapomělo a která zanechala dětem mnoho krásných pohádek pro nejmenší diváky. Takže kouzelná školko jen tak dál a snažte se dávat našim dětem jen ty nejlepší české pořady.(16.3.2017)