Kouzelná školka (TV pořad)

Rodinný / Hudební / Loutkový

Česko, 1999, 30 min

Jako malé dítě jsem na Kouzelnou školku hodně ráda koukala... Hodně pohádek a milí moderátoři. Co víc průměrné dítě chce? Nejradši jsem měla Michala Nesvadbu, Magdu Reifovou a František je náhodou super :). Je to pořad pro děti a dětem se to líbí. Co jiného by podle vás tedy pořad pro děti měl být? 60%(29.1.2013)

Byly mi tři roky, pak čtyři, pět, šest a já koukal na tento pořad. Mám na něj hezké vzpomínky, tam uzika ve mě vždycky probudí klid a pohodu. Dnes na to samozřejmě už nekoukám, ale v hlavě to stále mám. Jeden z nejlepších pořadů pro děti, který děti jako já fantasticky vychová.(20.3.2015)

Tento pořad oceníte zejména ve chvíli, kdy už vás další "a proč?" motivuje ke skoku z okna. Je úplně jedno, kdo to uvádí a co se tam řeší, hlavně, když malí šklebáčci zanechají své sofistikované hudební produkce na plechový bubínek - škodolibý to dar prarodičů, usadí se a s otevřenými mordičkami sledují obrazovku.(3.10.2012)

Tak tohle je bezkonkurenční. 5* je tím nejpřesnějším odrazem toho, jak se u Kouzelné školky bavím. Pořadem nás provází naivní a zároveň trochu tupý skřítek František z Fanfárie + jeden lidský vyslanec. Tady to začíná být zajímavé. Tak například Lubomír Kostelka si počíná na place nejen senilně, ale i značně zfetovaně. Odříkává přibližně naučené dialogy a jediná jeho odpověď Františkovi je "Ano!". Pak je tu Nesvadba. No škoda mluvit, jak je Kostelka se svou pomalou mluvou nudný, tak je Nesvadba šílený magor, neustále vynalézající věci z barevné lepenky. Františka skoro úplně ignoruje a většinou skončí zamotaný na zemi nebo zapadaný harampádím. Jana Hlaváčková si vystřihla kouzelnou babičku - neustále cynickou osobu, uzemňující Františka poznámkami na jeho osobu. Někdy se ale utrhne ze své postavy a hraje mile a laskavě. Nechápu to, ale nevermind, naštěstí je tu Magda Reifová neboli "Majda" a ta je celkem OK, tj. že chápe v jakých mezích Kouzelná škola je a co s ní dělat. A abych nezapomněl, pohádky se dají většinou snést a jsou koukatelné. Kult jak pro malé, tak pro velké gurmány.(24.7.2009)

Komentáře tipu "František je idiot" a "pro děti asi dobrý, ale mě se to nelíbí" mě fakt dostaly. Kouzelná školka je pořad pro nejmenší děti a ne pro fajnšmekry nebo pro intoše, podle toho by se měl taky hodnotit. Michal Nesvadba je dobrej blázen a do pořadu pro děti se perfektně hodí, jeho moderování pořadu je nápadité a pro děti zábavné a poučné zároveň. Ale na CSFD zrejmě všichni od plenek sledovali filmy od Kurasawy.(2.2.2014)