Tornádo nad New Yorkem (TV film)

• Kanada

NYC: Tornado Terror

• slovenský

Tornádo v New Yorku

NYC Tornado

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

Kanada, 2008, 87 min

• Aluska88

Zhruba po několika minutách sledování tohoto filmu, se ve mně zablesklo skromné přání, aby nějakou, nejlépe hlavní postavu daboval Martin Stránský. Mé přání bylo splněno a já jsem chvíli skákala radostí. Ovšem ne na dlouho, mé nadšení začalo postupně opadávat, když jeho geniální hlas začal v plném rozsahu pronášet věty předepsané scénářem. Ten byl dost mizerný a chvílemi jsem se nad jeho "nápaditostí" musela jen pousmát. Příjemný byl alespoň pohled na Nicole de Boer, ze které se, od doby, co uvízla v Kostce, stala moc hezká žena. Celý film zakončuje vskutku "kolosální" finále, nádherně okopírované ze Shyamalanova Stalo se. Toho pudlíka s mašličkou mi bylo docela i líto. Třeba se dočkáme pokračování s názvem Tornádo nad Paříží. "Můžete mi říct, proč mojí oblíbené soše chybí paže? Je to zohavení symbolu našeho národa." Úsměvné.(18.7.2009)

• castor

Velehořká příchuť triviálního projektu zabořeném v bahně klišé, ve kterém je jedna koza, co jí ještě teče mlíko po bradě, jako jediná schopná zachránit svět. Wow.. mnozí zaručeně dostanou záchvat dávivého kašle, vy si raději skočte třeba na zmrzlinu, cesta do cukrárny bude zcela jistě záživnější než celé tohle Tornádo..(18.7.2009)

• Smok

Proti lacným katastrofickým tv filmom v zásade nemám nič, keď sú uvádzané v televízii v neskoršom vysielacom čase sa kľudne dajú pozerať s jedným okom zatvoreným. Dokonca odomňa sem - tam dostanú aj nejakú tú hviezdu. Zarazilo ma však, že s týmto filmom som sa stretol na dvd a po dopozeraní mám pocit, že aj lacná edícia by mala mať svoje hranice :) Za túto somarinu je fakt aj 1,5€ veľa.(12.1.2010)

• Stejšn

Chtěl jsem dát aspoň jednu, za scénu s obojky. Ale ne, nejde to. Je to typický kanadský televizní katastrofák. Film padlý na palici, s debilním dějem i námětem, strašnou režijí a nulovými hereckými výkony. O tricích nemluvě, to ja kapitolka sama pro sebe. Otázka je, jestli nám naše televize tyhle sračky vybírají záměrně, podle nějakého děsivého tajného plánu na likvidaci divákova IQ, nebo jestli prostě Kanada natáčí jenom sračky.(18.9.2012)

• Gilmour93

Příroda se zase hněvá a jak obloha nad N.Y. patří za všech okolností pyšnému americkému národu, tak k nedělnímu odpoledni na Nově náleží katastrofický film, u kterého pokaždé zažijete Danteho Božskou komedii v podobě příběhového Pekla, Očistce vyblitých dialogů a počítačových defektů a závěrečné titulky nesoucí nebeský Ráj. Scházel mi už jen na vrcholu Empire State Building přivázaný Václav Klaus, jenž by tak dlouho uprostřed ničivých vírů tornád a elektromagnetických bouří dostával rány bleskem do tenisového lokte, až by odvolal vše hezké, co řekl o globálním oteplování. Úplně ho slyším: „Ne, ne, ne, to je falešná hra, Matičko přírodo…“(30.8.2010)

• - Natáčelo se ve Vancouveru v Kanadě. (willy1)