Tornádo nad New Yorkem (TV film)

• Kanada

NYC: Tornado Terror

• slovenský

Tornádo v New Yorku

NYC Tornado

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

Kanada, 2008, 87 min

• Luqi

Ďalšia zmotanina cez kopirák o nejakej katastrofe, ktorá sa snaží byť realistická ............ ale potom napríklad príde do kancelárie tá elektrická guľa a zničí aj tie miniatúrne náznaky reality .............a na záver zaklincované neuveriteľné tupým záberom na pudlíka, dovidenia............... Ale napriek tomu, do kategórie "odpad" by som to nehádzal, sú stovky oveľa horších filmov.(17.7.2009)

• silentname

Keby išlo o komédiu - dávam aspoň 3 hviezdy, ale nakoľko ide o seriozny katastrofický film, tak z toho pohľadu to padá absolútne všade. Hrozná réžia, príšerné efekty, klišéovitý dej, klišéovité postavy. Postava povie, že sa vráti a už sa nevráti... sú uväznení pod rukou "TEJ" sochy (nemohol som sa prestať smiať) a je to len sprostejšie a sprostejšie. Odpad. Každopádne je to jeden z tých nádherne příšerných filmoch, kde sa človek nemôže ubrániť a len sa rehoce na plné kolo. Čiže napriek odpadovému hodnoteniu som sa zabavil ako dávno nie.(15.7.2014)

• Aluska88

Zhruba po několika minutách sledování tohoto filmu, se ve mně zablesklo skromné přání, aby nějakou, nejlépe hlavní postavu daboval Martin Stránský. Mé přání bylo splněno a já jsem chvíli skákala radostí. Ovšem ne na dlouho, mé nadšení začalo postupně opadávat, když jeho geniální hlas začal v plném rozsahu pronášet věty předepsané scénářem. Ten byl dost mizerný a chvílemi jsem se nad jeho "nápaditostí" musela jen pousmát. Příjemný byl alespoň pohled na Nicole de Boer, ze které se, od doby, co uvízla v Kostce, stala moc hezká žena. Celý film zakončuje vskutku "kolosální" finále, nádherně okopírované ze Shyamalanova Stalo se. Toho pudlíka s mašličkou mi bylo docela i líto. Třeba se dočkáme pokračování s názvem Tornádo nad Paříží. "Můžete mi říct, proč mojí oblíbené soše chybí paže? Je to zohavení symbolu našeho národa." Úsměvné.(18.7.2009)

Další z řady katastrofických filmů, ale tenhle se mi trochu víc líbil. Nejsou tu žádné trapně přehnané triky a efekty, jen prostý příběh o tom, čeho ještě by matička příroda mohla být schopna, když se nadále budeme chovat takhle nezodpovědně a že vypořádat se s tím bude sakra drahé. Podle mne si tři hvězdičky zaslouží..(18.7.2009)

• Gilmour93

Příroda se zase hněvá a jak obloha nad N.Y. patří za všech okolností pyšnému americkému národu, tak k nedělnímu odpoledni na Nově náleží katastrofický film, u kterého pokaždé zažijete Danteho Božskou komedii v podobě příběhového Pekla, Očistce vyblitých dialogů a počítačových defektů a závěrečné titulky nesoucí nebeský Ráj. Scházel mi už jen na vrcholu Empire State Building přivázaný Václav Klaus, jenž by tak dlouho uprostřed ničivých vírů tornád a elektromagnetických bouří dostával rány bleskem do tenisového lokte, až by odvolal vše hezké, co řekl o globálním oteplování. Úplně ho slyším: „Ne, ne, ne, to je falešná hra, Matičko přírodo…“(30.8.2010)

• - Natáčelo se ve Vancouveru v Kanadě. (willy1)