Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

zablaga

Originálna komédia na vysokej intelektuálnej úrovni:-) Také pekné a tak z tohto sveta...super príjemní herci, veeeľa kníh, skvelé dialógy a nádherný koniec. Najmä kvôli tomuto filmu túžim zažiť New York v podzime a mať vlastné kníhkupectvo. Vždy rada pozriem znova a znova:) Classic! ()

Marek1991

Spomedzi romantických komédií je to celkom normálny kúsok. Je zaujímavé sledovať, čo si dopisujú dve hlavné postavy filmu, čo robia, avšak práve to premostenie z virtuálneho sveta do reality, zistenie, že v ich manželstvách to nefunguje na oboch stranách, tak to len tak skončia a prejdú do nových vzťahov, mi príde ako ukážka ľahkého filmu so slabšou hĺbkou. Tom Hanks je stále mojím obľúbencom a v tomto filme bol ozaj dobrý, Meg Ryan nemusím, ale tu bola fajn. Mrzeli ma vedľajšie rozhovory, ktoré mnohokrát boli hlúpe. Je to príjemný film, ale nie svieži, je to taká lepšia priemernosť. ()

El Pistolero

Okouzlující New York, sympatická ústřední dvojice, příjemné dialogy a všudypřítomná atmosféra devadesátek. Tohle je přesně ten typ feel good filmu, který si občas potřebujete pustit a odpočinout si u něj. A to nejsem zrovna fanda romcomů. ()

Tryskomyš

Tak tohle je nejlepší film ze všech, co znám. Úžasná romantika. A hlavně úplně fascinující je ta skvělá vánoční atmosféra. Hlavně ve scénách, které se odehrávají v tom malém obchůdku. To je opravdu nezapomenutelné. ()

prkalil

Tohle mám taky povolený jenom jednou za rok. Datum jsem ustálila před Vánocema - že jako za odměnu, když upeču cukroví. Většinou to ale dopadne tak, že si v kuchyni rozkrámuju mouku, recepty, rum, oříšky, máslo, pivo - a pak všechno nechám, jak to je a jdu se dívat. Na dluh. Ááách jo - kdy už sakra budou ty Vánoce?!! ()

nervoznideda

Toto je nejlepší film co se jim povedl Nora Ephron, Delia Ephron blahopřeji 20x a vždycky mě potěší no coment i dnes 2.7.2o2o a 30.12.2o2o taky:-) 23.6. 2o21 ()

Johanka

Ideální herecká dvojice v nádherném romantickém filmu. Jeden z filmů, který mě dokáže naprosto pohltit svým dějem, zároveň uklidnit a na konci vždy rozplakat. ()

NinonL

Romantika na síti z počátků internetu je dnes už trochu legrační. I potom v reálu. Ale dívat se na to z nouze dá. ()

Wysch

Příšerně okoukatelné a příšerně klišovité (jako drtivá většina romantických filmů). Tady to naneštěstí tolik nefunguje jako u jiných. ()

Z0oMb3E

Neviem už koľký v tom istom duchu ladený romantický film. Stále je to o tom istom, ale stále sa na to dá pozerať. ()

ivishka

Zase ty nevšední nápady scénáristů ,které vlastně nejsou nic jiného než životní příběhy naprosté většiny lidstva - v dnešní době. Nad hereckou částí filmu se nemusím ani pozastavovat,protože tady trosečník Hanks a krásná Meg odvedli více než skvělou práci. Škoda jen,že se takové romantiky ve skutečném světě nedočkáme. ()

GodComplex

Oznaceni komedie je sice trosku zavadejici, protoze si nepamatuju, ze bych se v prubehu byt jen jednou vice zasmal, ale je to tak sladoucke, ze se u toho permanentne priblble usmivate a jste spokojeni. Tohle je jeden z tech vyjimecne pozitivnich kousku se schopnosti zvednout naladu o nekolik urovni, je to sice romanticky film, ale ve spravne inteligentnim stylu, ze to ve finale nevyzni tak krecovite klisovite jako v jinych pocinech daneho zanru. Zaklad podstaty romance je seznameni pres internet a prubezne psani emailu mezi hlavnimi charaktery se zamernym zachovanim mysticke anonymity. Jelikoz byl film natocen v roce 1998, kdy jeste internet nebyl tak IN, pusobi to cele neskutecne roztomile. Nefalsovana radost z kazdeho prichoziho emailu nove nabyte virtualni love, ktera je zde vytunena titulni hlaskou "You've Got Mail !!!", pripomina to dobu, kdy mailovani a podobne i-net interaktivity byly jeste unikatni a napumpovane solidni davkou vzruseni a enthusiasmu. V dnesni dobe, kdy je virtualni interaktivita popularnejsi, nez ta klasicka a denne vsichni posilaji xxx mailu, situace vypada absolutne jinak. Kdyz nekomu poslete sebevic genialni mail, tak to prijemce tak maximalne povazuje za spam a jste radi, ze vas neposle nekam. A to je jeste ve filmu situace z dane doby v USA, CR byla klasicky 100 let za opicema, takze kdyz jste v roce '98 po nejake girl chteli email, nebo nedejboze ICQ number, tak se divila co to po ni pozadujete za sci-fi udaje a nasledne si o vas myslela, ze budete zrejme nejaky pocitacovy magor. Nj, to by se divily silly girls, kdyby videli realitu o 10 let pozdeji. Jinak super vektorove intro, vyborny Tom Hanks, Meg Ryan sice z meho pohledu neni vylozene ukazkova sympatacka, ale snazila se. Excelentni scena byla hned na zacatku, kdy uz si 2 hrdlicky vymenovaly emaily, ale nevedely jak ten druhy vypada, takze se v super sekvenci mijely v efektni ceste do prace podzimnim NY a hrali jim do toho The Cranberries. Ja chci vic filmu, kde se seznamuji pres internet a pisou si maily !!! 7/10 ()

Orlau32

Tandem Tom HANKS a Meg RYAN nikdy nezklamou. Bylo to vtipné i romantické. Klidně bych to viděla ještě jednou nebo chtěla na DVD. ()

blackrain

Internet je novodobá zhouba lidstva. Dovedete si vůbec představit kolik času prosedíme u počítače a kolik času strávíme brouzdáním po netu. Internet se dá ale výborně použít pro komunikaci. Internet byl originálně použit i v této romantické komedie. Dva majitelé konkurenčních knihkupectví si začnou vyměňovat e-maily. Dvojice Tom Hanks a Meg Ryan působí ohromně romanticky. Ale Meg Rayn měla lepší knihkupectví. Mám radši tyto malé krámky. Jsou totiž kouzelné. ()