Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

Isobell

Pohlazeni na dusi...pro holky. Zapnu pocitac... netrpelive vyckavam... skoro nedycham a cekam na ta slovicka: "You've Got Mail" Ulice utichly a ja slysim jen tep sveho srdce. "You've Got Mail... od Tebe ;) Spells F-O-X :) ()

Ollie235

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií, kterou jsem viděl snad 10x a přesto neomrzí. Výborný scénář je doplněn snad ještě lepším hereckým obsazením - Meg Ryan role sedla, jako snad nikdy před tím a po French Kiss opět ukázala, že se do romantiky hodí jako málokterá herečka. Tom Hanks však rozhodně nezůstává pozadu a jejich vzájemné dialogy mají takové zvláštní kouzlo, ač jsou místy zdlouhavé. Samotný děj nijak negraduje, ale pomalu pluje k očekávanému konci (,,a žili šťastně až do smrti"), který tady dokonale sedí a skoro až dožene k pláči :-) Pro mě skoro až kultovní film, na který se vždy rád podívám. ()

Mikino00

Film se hodně inspiroval Shop around the Corner a proto se nevyhne srovnání, ve které ho klasika ze 40. let jasně poráží. Této romantické komedii nejvíce ubližuje přílišně dlouhá stopáž. ()

Marina111

Priveľmi sladké a priveľmi nepravdepodobné premostenie sa z virtuálneho sveta do reálneho života ... No čo ja viem ... ()

Rufete

Dílo odkazující na skutečný život. I když se to někomu může zdát nepravděpodobné, taková situace, jaká se stala ve filmu, může proběhnout i v reálném životě. Oba představitelé hlavních rolí si uvědomí, že jim ve vztahu s osobou, se kterou žijí, něco schází, tak se chodí svěřovat svému příteli na internetu. V některých situacích, kdy nejsme ve filmu, není příliš dobrý nápad přenést něco, co se podařilo vytvořit na internetu (myslím tím nějaký vztah mezi lidmi), do reálného života. Ne vždy to může dopadnout tak krásně, jako v tomto filmu. V době natáčení tohoto snímku určitě originální nápad a dodnes podle mě nejlepší zhmotnění v realitu. I po opakovaném zhlédnutí neomrzí, stále v něm objevujete další a další náznaky něčeho nového. Tahle dvojice pobaví a pohladí na duši každého, kdo o to požádá. ()

KM Phoenix

Ta hromada rozjuchaných komentářů, zde na čsfd, mi už tak špatný dojem z tohoto filmu těžko mohla vylepšit. Polovinu filmu sledujeme jak Hanks vcelku brutálně manipuluje nic netušící Ryanovou. Té mimo jiné stihnul zničit živnost, rodinný odkaz a způsob obživy, ale té to nakonec vlastně vůbec nevadí a ještě film ukončí něčím jako "tohle jsem si moc přála". Už když jsem to viděl před lety tak jsem měl k tomuto filmu velké výhrady a zatím co ty k provedení, dialogům a hereckým výkonům zůstaly, tak k nim se ještě přidala naprostá nechuť nad celkovým vyzněním a myšlenkou tohoto díla, která je fakt zvrhlá. Bohatý manipulátor si připraví půdu, aby mohl jak finančně tak psychicky totálně ovládnout svojí oběť a ještě je za klaďase. A rok vzniku tohle těžko může omluvit. ()

hacho

Ja proste nemam pro dvojici Hanks/Ryan asi ten cit, ale prijde mi, ze to tady mezi nimi aspon trochu jiskri narozdil od "Samotare". ()

FunThomas

Výborné obsazení hlavních rolí - Meg Ryan a Tom Hanks. Hudba nic moc. Jako romantická komedie vás film o dlouhých večerech nezklame... ()

Klárka

Něco jako Notting Hill - i když si řeknete "Ježiš voni už zase dávaj Lásku přes internet!", stejně víte, že na to zase budete koukat. :) Klasika která nenudí ani posté. ()

raky5

Príjemný film, na ktorý sa výborne pozerá aj napriek dlhšiej minutáži. Nie som veľkým fanúšikom romantických filmov, no tento mám veľmi rád a nevynechám ho, ak ide v televízii :) páči sa mi námet s knihami, Tom Hanks je super ako stále a Meg Ryan proste romantické filmy sedia. ()

VictorMartel odpad!

Soudruzi podnikatelé, ať už jste si ve vzájemné konkurenci udělali cokoli, poučte se ideou tohoto krásného milostného příběhu z hollywoodského pseudoživota a zlíbejte se do zapomnění. ()

Hepy13

Jedna z nej.....přemýšlím které slovo by bylo vhodné zvolit pro tento romantický příběh....á už to mám, jedna z nejsympatičtějších romantických komedií vůbec. Právě díky hlavní zamilované dvojici. Mezi Tomem a Meg funguje úžasná chemie stejně jako mezi mnou a tímto filmem. Tohle se jednoduše povedlo! ()

waits

Jak stárnu, tak těm romantickým komediím, které jsem viděl kdysi a považoval za průměrné a trochu přihlouplé, zvedám hodnocené na čtyři a posléze pak na pět. Příltekyně říkala, že je to dobré znamení:) Jinak, všechno tu kouzelně sedí, Meg Ryan (ty její oči!:)) s Hanksem se k sobě v ději přibližují až k láskyplnému závěru, New York i příslušný jazzový muzak - oboje nikdy nezklame. ()