Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

Fiftis

Spracovaný je film skvele, o tom žiadna. Nepretržitá akcia s množstvom nápadov, ľudia umierajú na oboch stranách atď. Ale napriek tomu to všetko pôsobí predsa len surovo. S akčnými scénami sa nešetrilo a zvyčajne sa na ne dá aj pozerať. Bradley sa počtom spotrebovaných guliek a horiacich áut celkom úspešne snaží diváka donútiť, aby veľmi nepremýšľal. Avšak akonáhle sa prestane strieľať a začne hovoriť, je to zlé. Chris Hemsworth nesklamal a aspoň to tiahne sám do akčného priemeru. Je to on, kto aj cez svoje dovtedajšie drobné herecké skúsenosti dokáže diváka na film nalákať. Bohužiaľ si to Američania zase pokazili svojim prehnaným patriotizmom a snahou všetko zakončiť pozitívne. ()

Pilda17

Red Dawn nic nového neukáže, ale i přesto jde o velmi sympatický snímek, který má co nabídnout. Originál jsem nikdy neviděl, ale můžu to brát jako zápor? To říct nemohu, protože díky tomu nemohu srovnávat a možná tuším proč je hodnocení tak slabé. Od začátku slušné tempo, které do samého závěru nepoleví. Děj chytil a herci nevadili, ba naopak obrovské překvapení na takovou sestavu. Nečekal jsem žádný osudový zvrat a užíval si snímek se vším všudy na velmi silné 3* a na 90% jsem byl rozhodnutý. Bohu dík, ale v samém závěru přišla obrovská rána, která by mne ani při nejmenším nenapadla. Já jsem i přes veškeré záporné komentáře spokojený a akční stránku s vojenským nádech jsem si užil víc než solidně.. 7/10 = 77% ()

misterz

Tak tento remake sa nepodaril. Už samotná pointa je strašne smiešna. Partia detí zvládne to, čo nedokáže armáda? Pekne pritiahnuté za vlasy. Tiež celkom zaujímavá je myšlienka, ako ľahké je za krátky čas urobiť zo sopľošov (deň, pár dní?) cvičené komando schopné rôznych vojenských operácií. Zhrnuté, scenár je plný nereálnych sprostostí zaváňajúcich nebetyčným patriotizmom, až sa to celé zdá smiešne a z vážnej veci robí komédiu. Keď to človek berie takto, film sa dá odtrpieť. 30/100 ()

Allien.9

Hrůzostrašný americko-severokorejský "zážitek". Dokoukatelné snad jen pro věrné fanynky Chrise Hemswortha a Joshe Hutchersona. (Vlastně ani to ne, protože já jsem relativní fanynkou J.H. a stejně jsem to v polovině vzdala). Remaky jsou zkrátka zlo. A když je blbý i originál... ()

IQ Tiqe

Korejci v Americe. Absurdní. Pak už je to jen hra dětí na vojáky (byť nechci zlehčovat jejich zásluhy). Tohle se nedá brát moc vážně. Koukatelné to je, ale kdybych to neviděl, o nic bych nepřišel. Nehrát v tom Chris Hemsworth, který tomu dodává akční ráz a na důvěryhodnosti, tak to je strašně trapný. # [viděno: monitor, 5.1, EM sub] # | příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 8 | napětí 1 | pustil bych so znovu 5 ()

Sobis87

Obstojně natočená pytlovina se sympatickým hereckým obsazením, která ale v tomhle století nemá co dělat...prostě další naivní ohlednutí za akčními osmdesátkami, tentokrát bez nostalgie, sebereflexe a humoru a.k.a. dokonalá zbytečnost. ()

nash.

Oproti původní verzi, je to, i když je to mnohem akčnější, zcela impotentní nuda. Tehdejší nápad, že by Ameriku napadlo zpitomělé Rusko je sice bláznivý, ale zase dnes s argumentem „až Putinovi definitivně rupne“, filmově i použitelný. Na rozdíl od útoku zběsilého tlouštíka Kima, který by těmi svými zrezlými herkami, pokud by dokázaly odstartovat, mohl do USA dostat možná i celou jednu rotu, po které by Amíci ani nemuseli střílet, stačilo by, kdyby házeli hamburgery. Invazi severokorejců prostě uvěřit nelze ani s nadsázkou. Stejně jako zápletce s „telefonem“. Navíc je to korektně vyžehlené tak, že to zcela ztrácí šťávu. Žádné umírající děti, žádné masové popravy, žádné pochody vítězné ruské armády ulicemi města, žádné centrum rusko–amerického přátelství, nic. Dokonce i ta invaze samotná je zcela nezajímavá, nudná a taková přátelská. Žádné vystřílení školy, vraždění civilů, nic. Prostě přistanou na hlavní třídě a mají vyhráno. Když k tomu přičtete absenci zajímavých nebo něčím výrazných a zapamatovatelných postav, absenci památných scén a dokonce i jakéhokoliv nápadu, pak se jen těžko hledá důvod, proč se na něco takového dívat. ()

Chrustyn

Klasika "Red Dawn" ve které před 28 lety zářily mladé hvězdy Patrick Schwayze a Charlie Sheen, patří už mezi zapomenuté kousky, které pamatují jen opravdoví retro fanoušci a možná proto si Dan Bradley řekl, že by stálo za to jí oživit. Zlé Rusko vyměnil za zlou Koreu, do hlavní role přizval "Thora" a zbytek filmu obsadil mladými a krásnými lidmi, u nichž nemá smysl přemýšlet, proč to umí se zbraněmi. Vzniklo koukatelné a vizuálně povedené béčko, které se s ničím nezdržuje, úvodem výborně diváka přiková do křesla a i když už po zbytek filmu nepřinese nic výrazně zajímavého, nenutí zbytečně přemýšlet a pouze se snaží bavit. A to se mu daří. ()

korbitch22

Absolutní guilty pleasure.Originál sem neviděl, ani o něj nestojím.Vždycky jsem miloval hru Freedom Fighters a vůbec všechno co se týká okupace a guerillového boje, takže sem se na Red Dawn maximálně těšil už přes rok.Pokaždý, když Bradley vede herce k dialogům, je to čiré zoufalství, snůžka patriotských klišé řečiček a úděsného neposlouchatelného kýče, jenže ze stopáže 93 minut je to asi 5%, takže do prdele s hateováním tohodle béčka, protože ta námrdová akce vás nenechá vydechnout prakticky celej film, už po 5. minutách začíná invaze a já se neskutečně bavil nad Bradleyho akčními a kamerovými nápady.V tom hereckém bordelu je Hemsworth něco jako Adonis mezi skupinou syfiloidních cikánů a díky bohu film táhne, co mu síly stačí.Navíc je to rozkošně politicky nekorektní a rasistické, jelikož umírají jenom požírači takos a hráči NBA, což je v Hollywoodu osvěžující jev.Film mohutně sráží 3 základní věci.....za prvé nechápu jak je možné, že se úděsná hříčka přírody s talentem larvy a xichtem gumového panáka na hraní může v dnešní době dostat k hlavní roli ( Josh Peck je 8. div světa ) za druhé filmu ublíží předvídatelný kýč ke konci a co si budem povídat zamrzelo to.... a za třetí by filmu určitě slušela eRková akce.Přeci si nikdo nemohl myslet že s ratingem PG-13 jim to může vydělat a je to opravdu škoda, jelikož akce je brutální a vidět hektolitry stříkající krve z těch Severekorejskech čuráků by mě uspokojilo daleko víc.V každym případku je nový Red Dawn slušným překvapením, které je úplně stejně luxusně scénáristicky vypatlané a naivní, jako všechy akční béčka z 80. let, je to srovnatelné s druhým a třetím Rambem, akorát že tam neběhá vysvalenej Slyouš, ale parta gelíčků a peroxidních buchtiček z MTV a kosej u toho Rudou armádu a já říkam no a co kurva, když je to plných 80% filmu totální nabušený akční výplach, který sem už tak dlouhou dobu potřeboval.Navíc hodně potěšil Jeffrey Dean Morgan který slušně zahláškoval a kdyby se tvůrci nebáli eRka, byl by to pro mě 90% zážitek jako nový Dredd, prostě totálně vypnout a užít si jízdu.75%. ()

lillien

Parta puberťáků vyrůstajících na coca-cole dokáže i bez vojenského výcviku zvládnout invazi hjundaje k amíkům. Vysolárkované kikiny v bokovkách, co sotva odrostly nutrilonu, v gerilové válce stíhají fyzicky, psychicky i strategicky. A i když se vysereme na všechny tyto zjevné nesmysly, páč je to přeci bum bum akčňák, tak mi ovšem stále chybí alespoň to charisma Swayzeho a Sheena. Novodobá generace netalentů jak vystřižená z nějaké pokleslé středoamerické soutěže superstar to prostě neutahla. ()

Janek

Zábavná super-srágora a vcelku nenudící béčko, kde si Amíci kopou další hrob, protože tohle na východě hit nebude. 50% ()

HellFire

Opět to americké vlastenectví až za hrob :). Invaze Korejců proběhne tak, že přiletí desítky letadel, ale každé vyhodí jen jednoho vojáka (v Koreji totiž nešetří benzínem a můžou si to dovolit), načež se ve městě vyrojí další vojáci a přesto se hlavním hrdinům podaří uniknout. Být já velmocí plánující takový útok, odříznu příjezdové cesty, ale Korejci asi myslí jinak. Naši hlavní hrdinové se pak ve 2 minutovém sestřihu naučí všechny dovednosti potřebné k přežití a zabíjení a hurá do boje za svobodnou Ameriku! ()

SLOTH

další film do dvd sbírky Kim Chong Una. Ani jedna postava nevěděla k čemu slouží pažba ( polovina z nich si myslelo, že má být vedle uší). Pecka kterou ani THOR nezachrání. Ps.. inspirace hrou homefront jasná ()

matestlust

Povedené akční béčko se vším všudy, co by k tomuto subžánru mělo patřit. Škoda jen občas zmatené kamery při soubojích. Za mě každopádně příjemné překvapení. ()

Morholt

Doporučuju si tuhle legrandu implantovat až tak po sedmi Plzních. Pak se stane Red Dawn snesitelnějším a člověk se od srdce zasměje. :D Jednomu je pak až líto, když si uvědomí, kolik námahy muselo stát severokorejský ťamany se do těch Států vůbec trefit a to všechno jen proto, aby někde u Seattlu narazili na bandu teenagerů, majících v čele "jsem úplně všude" Hemswortha. 30% ()

Lacike

Ani original ma nenadchol, lebo samotnu zapletku povazujem za prilis infantilnu a v serioznom pojati za nerealizovatelnu. Bol som zvedavy ako si s tym poradia tvorcovia remaku. Bohuzial sa vydali rovnakou cestou a vysledok pôsobi v dnesnej dobe este horsie a trapnejsie. Original ma napriek serioznej atmosfere urcitu naivnu poetiku a skvele herecke obsadenie. Remake svojou snahou o vaznu atmosferu vo vysledku posobi neskutocne smiesne. Cele to dokonale dorazilo herecke obsadenie. Taku skupinu nesympatickych postav som snad este nevidel. Vdaka tomu som tentoraz fandil zaporakom. 2* davam za solidnu vypravu a slusne akcne sceny. Ich technicka stranka je na urovni, ale mohli byt trochu prehladnejsie natocene. Vo vysledku sa jedna o dost zbytocny film, ktory pravom prepadol. 4/10. ()

malylada

Původní verzi mi vůbec nesedla a chyběla mi pořádná béčková akce. Předělávka sází na notu teenage jako například v Hunger Games, Divergence. Naštěstí není čas rozvíjet tímto směrem osudy hrdinů a nezabředává tím zápletka do trapných romantických linek. Tvůrci odvedli dobru práci v akčních scénách, která má správné tempo a dokonce jsem to hrdinům věřil. Bez větších ambicí se Rudý úsvit řadí mezi ty nejméně otravné adultmovie.......6/10 ()