Vstupem do města, jehož jméno jsem si ani nikdy nezapamatoval začíná nejnudnější část jinak skvělé příběhové linky Daenerys. Dialog bratří Baratheonů je opravdu skvostný, Renly je opravdu sympaťák a Stannis mnohdy neví, jak na něj reagovat. Tyrion opět dokazuje, že je mistrem zákulisních her. Arya se konečně setkává s Tywinem. Závěrečná scéna je opravdu nechutná a šokující, ale přesto úžasná.(10.2.2017)

Tvůrci otevřeli čtvrtou epizodu bitvou přímo epickou, jen je škoda, že mi ji neukázali. Jednou to bylo vtipné, ale teď už jsem se nesmál. Daenerys překvapila, ve čtvrtém dílu konečně přešla poušť a HBO soft porno se zřejmě transformovalo v sado- maso. Potěšilo rafinované mučení, Tyrionovy promluvy a Tywinovo zhodnocení situace.(9.12.2017)

Tenhle díl hraje na tamnější notu. Přetahovaná v nároku na královský trůn mezi bratry, tahání Tyriona za nitky kolem královny, opulentní pouštní město a závěrečné ponuré překvapení v zátoce. Bohužel zatím to jsou spíše náznaky, které zřejmě mají namlsat diváka ke sledování dalších dílů. Dá se předpokládat, že za pár epizod se budeme mít na co těšit. A opět další přeskočená/vystřižená bitva - začíná se z toho stávat trend, který pevně snad nebude pokračovat.(27.4.2017)

• JohnMiller

Joffreymu prajem z celého srdca veľmi bolestivú smrť. Ten dobytok si nezaslúži pokračovať v seriáli. Keď ho vidím, tak sa mi zdvíha žalúdok. Príbeh Arye je tiež celkom spletitý.. Dostáva sa zhodou náhod k veliteľovi nepriateľa a robí uňho slúžku.(3.7.2016)

Tyrion nestíha vychovávať svojo zlého synovca, no snaží sa. Vidí dopredu. Starkovci viacmenej stoja na mieste. Daenerys je na pokraji, ale trufalost a silu jej to neberie, má tiež šťastie. Mágia a čary kňažky v zavere diela zmenia chod udalosti, lebo ako sme si zvykli, nič tu nie je len tak...v každej scéne sa niečo udeje alebo aspoň niečo dôležité povie.(19.5.2019)