Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

Gaia.M

Čekala jsem normální reálnou komedii o tom, jak se pár kamarádů několik let po škole sejde a hecnou se, aby dokázali něco, co tenkrát nedokázali. Cosi modrého, robotského.. no ne. Možná pro někoho skvělá podívaná, pro mě utrpení. ()

sadlokan

MZáci jsou tady a nějaký návraty do minulosti nemají žádný význam.Kdo má rovnou páteř ,přežívá apokalypsu pomocí instruktážních školení u ohně Zítřka. ()

sgt.paper

Pro mě vrchol Cornetta. U Konce světa je dramatičtější než Soumrak i Jednotka a ukazují, že Pegg a Frost jsou absolutně flexibilní. Výborný herecký výkon podal i Martin Freeman. Podle mě je soumrak dosti podceňovaným filmem, lidé si totiž nedokážou zvyknout že přišlo něco nového a není to už šílená komedie (soumrak) ani inteligentní komedie (Jednotka). U Konce světa hraje na drsnější notu a hraje na ní dobře. ()

HH

Nebudu zastírat, že mám pro dvojici Pegg - Frost slabost. Takže zaokrouhluji směrem nahoru. Čisté 4 hvězdy to nejsou, i když jsem se opět, stejně jako v případě Paula či Soumraku mrtvých bavil. A to přesto, že jde opět o film, který si tu a tam něco vypůjčil odjinud. Mile mě překvapil James Bond ve vedlejší roličce. ()

Vakomlok

Příjemných, i když těsných, 70 %. Poslední půlhodinka ale ve mně zanechala pocit, že to celé mohlo být o ještě chlup lepší. ()

Qeo

Začátek poměrně slibný a twist do úplně jiného tempa poměrně zdařilí. Ale nijak více nezaujalo. Bez nápadu, bez myšlenky. ()

KHkomiks

Hvězdičku přidávám za ten vynikající konec, jinak bojová choreografie se musí pochválit, časem už ale i ta omrzí a zbyde nadprůměrná komedie od britů, od které se čekalo o něco víc, když si vzpomeňme na bombové filmy stejných třech chlapíků: Soumrak mrtvých a Jednotce příliš rychlý ho nasazení...nu škoda. ()

fablefavorit

Nepopulární názor - z celé Cornetto trilogie se mi právě The World's End líbil nejvíce. Celá ta myšlenka a nejvíce random zvrat v historii kinematografie, vytažený z kolektivního ásholu pánů Pegga a Wrighta, mě zastihnul nepřipraveného, ale ponechal o to více nadšeného z konečného výsledku. A Simon Pegg mi připomíná jednu špínu, se kterou jsem se v dětství kamarádil. Vzhledem i povahou. Tohle je fakt prdel, která se jen tak nevidí. ()

Rathalos

Simon Pegg a jeho dalsia akcna komedia,tentokrat so sci-fi prvkami,vyborna zalezitost,dobre natocena,vtipna s kopou akcie,jedine,co sa mi nepacilo,bol koniec,malo to skoncit inac...:-) ()

Folky

Wright už sice nepřekoná Hot Fuzz, ale i tak jde dál a dál, nápad za nápadem a pořád to výborně funguje. ()

Wallis3

Co se nám tu má srát kdejaká entita, když mi chceme jít na pár orosených?! Co nám má co vnucovat svoje trapný myšlenky, když my prostě máme žízeň? "JÍT NA PIVO" dostává úplně jiný rozměr,kterou nám tahle šílená jízda ukázala a od teďka sebou nosím všude obouručák a vodu faaaakt pít nebudu. To mě na konci Pegg teda trochu zklamal. ()

hazaba

Úžasná ptákovina, která začíná normálně, ale rychle se zvrtne do sci-fi parodie. Co jiného čekat od Pegga a Frosta. ()

bararich8

Asi takhle: první díl "trilogie" 3*, Hot Fuzz 5* a aby to ladilo, tak závěrečná část 4*. Takovéhle skvělé herecké obsazení jistí cokoliv, ačkoliv to v případě takovéhoto hodně netradičního příběhu nebylo moc zapotřebí. Simon Pegg opět září a dokazuje, že tohle je pro něho dokonalá role. Hláškuje totiž jako o život a přesto to neomrzí, nejvíce asi pobaví začátek a pak závěrečný duel s lampou :). Možná ta sci-fi část už byla trochu moc za hranicí a na "umírněnější", ale trefnější Hot Fuzz to tak nemá. Celkem by mě zajímalo, jak by vypadal film s vynecháním oné invaze a udělat čistě něco ve stylu Hangover, nájezd to totiž mělo velmi dobrý. ()

redwik

Bolo to trochu menej vtipné ako Hot Fuzz, ale stále to bolo vtipné viac ako tie typické novodobé americké "komédie". Tie Wrightove rýchle prestrihy a akčné priblížené zábery pri čapovaní piva alebo zatváraní dverí na aute sa mi tiež veľmi páčili. K tomu hŕstka mojich obľúbených zabávačov, na čele so Simonom Peggom, Nickom Frostom a Martinom Freemanom, a zopár mimozemských robotov, no a máme tu šialenú komédiu, ktorá celá vlastne nedáva zmysel, ale aj tak je dobrá. A určite je to oveľa lepší film, kde hlavnú úlohu hrá aj pivo, ako Drinking Buddies. ()

Charlie84

Úplně jiné, ale ve své podstatě úplně stejná kravina jako alternativní Apokalypsa v hollywoodu. Konec vysloveně debilní v obou případech. Což někomu sedne. Mě spíš ne. Když se pařba v Newton Haven rozjela, "zápletka"(existují dvojité uvozovky?) s mimozemšťany mi vlastně přišla zbytečná a skoro navíc, Pegg by měl natočit nejlépe úplně normální komedii, byla by to parádní bžunda. Takhle jsem se u první půlky zasmál, u druhé lehce poklimbával a že jsem se pak znenadání vzbudil u závěrečné scény neberu nutně jako negativum. Přesto čtyři. Má to styl a přísahal bych, že v určité vypjaté pasáži v soundtracku rapuje Dýdžej Hi-tek aka Antwoord:) ()

AngelG

Hned po prvních minutách je Vám jasné, že se jedná o Wrightův film.. jeho styl humoru je skutečně osobitý a hrozně mě baví.. The World's End je pro mě takovou kombinací jak Shaun of The Dead i Hot Fuzz.. první polovina mě neskutečně bavila, bohužel pokračování lehce ztrácí na kouzlu, ale nijak strašně to film nezabíjí.. opět dokonalé obsazení - Simon Pegg je prostě úžasný a nikdy jsem ho neviděla hrát lépe, do toho mu perfektně konkurují Frost, Freeman, Marsan a Considine s jejich černým humorem a nespočtem skvělých dialogů.. takže i když trošku zklamání, jak tady někdo podotkl, Hot Fuzz nasadil laťku příliš vysoko, tak i přesto je to super.. ()

darkreider

Škoda, že do tretice sa nepodarilo vytrieskať z toho to, čo shaun alebo hot fuzz. Iba jeden vtip mi dokonale sadol a to je tragicky málo. No aspoň to odsýpa, alebo odteká celkom pohodovo a tak síce mierne sklamanie ale nie fiasko. ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)