Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

Torgal

Citeľne slabšie ako Hot Fuzz, ale stále veľmi slušná zábava. Zo začiatku som si nevedel zvyknúť na slizáckeckeho Pegga, no od objavenia emzákov do seba všetko zaklaplo a ja som sa už len bavil, hoci musím súhlasiť s názormi na istú repetetívnosť a miestami i straty ťahu na bránku. Celkový dojem ale vylepšilo výborné dialógové finále a prekvapivá dohra. 7+/10 ()

Kingjiri

Partička starejch známejch, která na chlastacim tahu zachraňuje lidstvo byl fakt dobrej nápad. Určitě se z tohohle tématu dalo vytěžit ještě víc zábavy resp. gagů, ale leccos zachraňuje herecký obsazení. Zejména Pegg-Frost z nichž se každej do svý role dokonale hodili a cameo Pierce Brosnana bylo dobrý. Závěrečnej dovětek bych uplně vynechal, protože se k předchozímu ději/atmosféře snímku vůbec nehodil. Palec nahoru ale dávám za závěrečnou názorovou výměnu vůdce "panáků" se zbytkem hlavních protagonistů se správně přiblbym koncem. Za několik hlášek a herecký obsazení čtvrtá slabší hvězda. ()

Ondr@932

Už to není jako dokonalý Soumrak mrtvých a ještě dokonalejší Jednotka příliš rychlého nasazení. Ale i tak třetí pokračování je pořád velmi dobrá hororová sci-fi komedie, i když už ne tak dobrá jako předchozí dva díly. Je tam o trochu měně humoru a ten konec je trochu méně povedený. Jinak ale zábava nadmíru povedená! 70% ()

P. J. D.

Skvěle obsazení nedělá skvělý film. To už známe všichni a u tohoto to bohužel také platí. Ačkoliv je vtipný, má spád a dokonce i nějaký děj, je značně trhavý, okoukaný a místy i nudný. Simon Pegg dělá se svou neodlučitelnou dvojkou, co umí, ale to bohužel nestačí. Nakonec je to proto za tři hvězdy. ()

figliar

Dvojica Pegg-Frost podáva svoj klasický výkon, scenár však trochu pokulháva. Síce si nemyslím, že 12 pív za jeden večer je neprekonateľný problém, no keď Vám v ceste stoja také prekážky, ako pätici hlavných protagonistov, máte čo robiť, aby ste pokorili povestný pivný maratón. Spájanie tohto filmu s nejakým zakončením trilógie by som nebral vážne, pretože každý z filmov je absolútne o niečom inom, ale keby som si mal vybrať, tak tento je z nich zrejme najslabší. Ale stále je to nadpriemerná komédia, ktorá určite stojí za zhliadnutie. ()

rainman93

Simon Pegg a Nick Frost mě dokážou zaručen vždy zvednout náladu. Líbí se mi jejich neurvalý, neuhlazený styl humoru. Uráží a zesměšňují vše, tak nějak si představuji starou dobrou Anglii. Jejich filmy se zároveň musí vnímat jako parodie na současné Hollywoodské trendy. U Konce světa mě dokázal dostatečně pobavit, ačkoli za svoji aktivní tvorbu se jim podařil již lepší opus. ()

RidleyCrowe

Trio Wright/Pegg/Frost to znova dokázalo a natočili/napísali ďalšiu vynikajúcu komédiu. Po trochu pomalšom začiatku sa naša pätica hrdinov dostane do prvej barovej bitky a už sa nezastaví. Wrightovi ide remeslo pekne od ruky (akčné scény sú výborné, hlavne keď Frost chytí do rúk barové stoličky) a vyvrcholí v jednom z najlepších finále posledných rokov (a super apokalyptickému epilogu). Herecky je to tiež super (po Shaunovi si Pegg a Frost vymenili role). Dúfam v ďalšiu spoluprácu tejto trojice. ()

NiaWolf

Vlastně ani nevím, na co si film hrál. Na komedii byl málo vtipný, na sci-fi zase málo originální a hraní na city tu zase bylo moc krátce než aby člověka chytlo za srdce. Výsledkem je prapodivný myšmaš, který působí jako vykradačka Stepfordských paniček a reklama na britské puby. Jediný povedený moment mi přišla finální hádka s hlavní antagonistou 10 min před koncem, u které jsem se poprvé zasmála, a to je na komedii vážně chabý výkon. ()

Shizle

Solidní závěr Cornetto trilogie, jenž sice může na první pohled působit jako bezduchá, britská komedie, pozorný divák ale ve výsledném filmu najde až nečekaně podrobnou, charakterovou pitvu toho jednoho člověka, kterého skoro každý alespoň jednou v životě potkal. Cynického nostalgika, kterému dělá problém dospět, anebo se o to v extrémnějším případě ani nesnaží, a který by dal cokoliv za to, aby se mohl alespoň na chvíli vrátit do té dávno ztracené, bezstarostné doby a do nekonečna popíjet pivka se starou partií. Díky tomuhle aspektu se jedná o ten podprahově vůbec nejsilnější díl z celé nezávislé trilogie... Wright s Peggem opět napsali výtečný příběh, který pro mě však na rozdíl od jejich dvou předešlých spoluprací, postrádá to množství scén, které bych si v hlavě do nekonečna přehrával. Jak Shaun tak Hot Fuzz měly takových pasáží spousty, tady si vybavím maximálně dvě. Zároveň si nemůžu pomoct, ale samotný Pegg, který mi příjde jindy hrozně přirozený, tady chvílemi tak zvláštně přehrává, a fakt mě to párkrát dokázalo ze sledování vytrhnout. Ostatně je to divné, protože Gary, kterého Pegg hraje, je mi z jeho tří corne-charakterů vlastně osobnostně nejblíž. Tudíž netuším, jestli je to prohozením charakterů s Nickem Frostem, který v předchozích dílech hrál postavy charakterově spíše podobné Garymu, a nebo jestli jsem si prostě už zvykl na Peggovo vážnější hraní, tady mi ale až na herecky výtečnou poslední půlhodinku, občas přišel lehce za hranou autentičnosti. Abych ale neříkal jen negativa, Wright opět následuje své jedinečné řemeslo, viz. plynulé přechody, svižný střih synchronizovaný s hudbou, hravé vyobrazení jinak běžných věcí, výtečný scénář, narážky na úplně cokoliv (Beauty and the Beast, King Arthur, Back To The Future II,...) a originální zasazení. Stejně jako v Shaunovi a Hot Fuzz je tu i přeskakování plotů a ze všech tří dílů asi moje vůbec nejoblíbenější Cornetto pomrknutí v podobě na obrazovku přilétající etikety. Dohromady by byl The World's End na slabší čtyři hvězdy, avšak jedno lehké zklamání přišlo ještě u úplného závěru filmu. Podání samotného „konce světa“, které si tvůrci zvolili, mě prostě minulo, a i když je mi jasné, že to takhle od začátku filmu směřovalo, osobně bych byl radši za nějaké komornější, více u země stojící zakončení. Takhle je to na silné tři hvězdy a žádné zklamaní se neděje, jen bych s těma čtyřma asi v klidu neusnul.  IT'S DIFFICULT TO PUT INTO WORDS, BUT IF I HAD TO CHOOSE THREE, I'D SAY 'REALLY, REALLY SAD. ()

Martensson35

Wrigthovu Cornetto trilogii mám rád. Dokázal, že do stokrát propraných námětů a žánrových klišé lze vnést něco nového, třeba vměstnat postavy s psychologickou hloubkou, a ve výsledku z filmu udělat smysluplnou komedii. Vyvrcholením toho je právě tato skoroparodie, která plundruje mysteriozní sci-fi filmy (Invaze zlodějů těl apod.). Když řeknu hloubka postav, tak tady to s tím ztělesněním přestárlé dětinskosti a zmařených ideálů v podobě Peggova Kinga vytáhl na maximum, až to skoro vytváří dojem jakoby divák koukal na dva trochu nesourodé filmy v jednom. Závěrečné finále je potom už opravdu mimo tuto "dimenzi" a člověk si to musí s odstupem utřídit, co to vlastně viděl. Ale světe div se, ono to všechno dohromady funguje. - "sešít" tichou invazi emzáků s krizí středního věku a neudělat z toho hloupý kýč. Když tady tak čtu komentáře, připadá mi že spousta lidí ten film nedokáže docenit, protože ho pro jeho propracovanost a originalitu nedokážou zařadit. Považují za nějakou divokou slátaninu ale on je pouze vyjímečný svou kompaktností. ()

druhaveta

Nejenže má The World's End z celé Cornetto Trilogy nejvyšší kadenci vtipů, nejzajímavější žánrový nápad, nejskvostnější bojové sekvence, nejplastičtěji vykresleného (anti)hrdinu a nejlepší herecký výkon Simona Pegga, ale ještě navíc obsahuje hořce přesnou sebekritiku na adresu celé generace dnešních čtyřicetlietých nerdů, která se zuby nehty brání dospělosti a místo toho se slastně rácháí v osmdesátkové a devadésátkové nostalgii (a to, že tvůrci i tzv. dospělost vykreslují jako nepříliš uspokojující - není divu, že se jí Kingovi kumpáni po pár pěnivcích velmi ochotně vzdají - posílá tento navenek lehkonohý komediální SF mash-up do překvapivě temné náruče mrazivé skepse). ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)