Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

Matli

Začátek je uplně luxusní, Simon Pegg hláškuje ten svůj britskej humor jako o život, fakt jsem se smál a to se moc často nestává. Po zhruba 45 minutách začal menší útlum, kam se celej film začal odvíjet mě trošku vadilo, ale původní myšlenky se furt drželi, alepoň že tak. To sci-fi mi tam prostě nepadlo. Martin Freeman toho taky moc nepředvedl a to jsem se na něj těšil. Určitě ale super nápad navštívit 12 hospod a v každý si dát pivo, musím něco podobného zorganizovat :-) 78% ()

malypivo

Přesně jako v závěrečné scéně filmu si v tomto díle Cornettové triologie zmrzlinu neužijete a pouze koukáte přes drátěnku na její obal. Rozhodně nejslabší díl, který svým schématem připomíná Soumrak mrtvých (apokalypsa = hurá do hospody). Jednotlivé dialogy docela vtipné, ale na Hot Fuzz to prostě absolutně nemá. ()

El-Barto

Nejlepší na tom jsou akční scény. Ty má Wright v maliku a rozbíjení hlav robotů se po většinu filmu neomrzí. Ve srovnání s Apokalypsou v Hollywoodu je U konce světa sympatičtější, míň praštěný a i když nic nemám proti Francovi, Hillovi, Rogenovi nebo Baruchelovi, tak mi přijdou tihle Angláni jako daleko sympatičtější partička. Jejich příběh je osobnější a přátelství mezi nimi hlubší. Nejsympatičtější postavou je samozřejmě Nick Frost, kterej svýma kilama roboty kosí bezkonkurenčně nejlíp. Sice se nikdo nesnaží znásilnit Hermionu (nejlepší vtip celýho Apokalypsy v Hollywoodu) a celkově je tady vtipů asi polovina, ale je to mnohem svižnější a ze začátku i nápaditější. Ta nápaditost se postupem času, když zjišťujeme o co vlastně jde, vytrácí. Ona důležitá pointa v tom, že nás nemá nikdo buzerovat je jasná. Do poslední hospody se už tak nějak dojíždí a závěrečný vysvětlování mě nebavilo. Jinak solidní zábava a kdo by čekal "klasickou" komedii, tak je vedle. ()

LordBeeDoO

První část filmu byla super ale jeho směřování se vyvinulo někam jinam než by dávalo pořádně smysl. Film měl potenciál na víc, ale asi scénáristům došel dech. I tak kdo má rád tento styl humoru, určitě si film užije. ()

Hapretor

Ze začátku i dost vtipné - hlavně díky Simonu Peggovi. Od druhé půle debilní a nudné. Konec tragicky debilní. Mohl by už konečně natočit někdo pořádné sci-fi se vším všudy nebo opravdu vtipnou komedii - ryze v rámci žánru, žádné pokusné kombinace !? - Evidentně to pak nefunguje. Co mě jen překvapilo, byla choreografie bitek, kterou by ani Jackie Chan nezavrhnul. Ale stejně to bylo zbytečné. Vtip ani spád to do děje nepřineslo. ()

montongery

Ze začátku jsem si myslel, že to bude nuda tentokrát doopravdy hlavně pro britské diváky, ale pak se to rozjelo a nemělo to podle mě větší chybu. Jen škoda toho trošku vlažného začátku a občas težkopádnosti děje, kdy film ne moc povedeně míchá více rámců dohromady. Casting je zde anglická elita a postavy brilantně zahrány, jen mě strašně rušilo Freemanovo handsfree, co měl po většinu filmu v uchu, ale to byl asi cíl. Svoji absurdností a někdy prvoplánově směšnýma hláškama, se film pro mě stává dokonalou britskou lahůdkou. Myslím, že to je velmi dobré zakončení Wrigtovi povedené a originální cornetto trilogie. ()

owwidius

U mna to islo s tymto filmom dole kopcom. Zaciatok celkom slubny, "the golden mile" plan je cool, stretnutie exspoluziakov tiez a aj postavy su tak sympaticky sialene. Ale postupom casu som znizoval celkove hodnotenie. Mozno 2 je trochu moc nizke, 2 a pol by som v pohode dal, ale ostal som na konci sklamany, takze preto take vysledne hodnotenie ake som dal. Predsa len sceny sa dost opakuju, postava Simona Pegga, nech je akokolvek cool, strhava celu pozornost na seba a uplny zaver ma uz vyslovene nebavil. Mozno doma ako oddychovka a background vpoho, ale v kine slabota. [#117/2013] ()

Raziel_cz

První část Wrightovy/Peggovy/Frostovy trilogie, která mě bavila. Dokud tam nejsou roboti, je to sice lepší, ale aspoň akční scény jsou fakt parádně natočené, takže The World's End i v nejslabších místech vyniká nad Shaun of the Dead a Hot Fuzz. Nic extra, ale víceméně spokojenost. ()

Adm.Nelson

Za parádne akčné scény, finálny rozhovor so Sieťou, a skvele vystavaný príbeh tomu kľudne dám 5 hviezd. Ja to tým Angličanom vždy zožeriem aj s navijakom. 9/10 ()

r.lily

Pro samou bizardnost jsem to dokoukala až do konce a do této chvíle nechápu, co tím chtěli světu sdělit :D ()

7ynek

"A nemrzelo tě někdy, že jste tu zlatou míli nedokončili?" =) ...Epický závěr a spoustou originálních momentů během filmu. Druhé shlédnutí snad ještě lepší než to první. ()

Wargoo

Vcelku vtipné, a v porovnaní s tohtoročným rivalom (This is end) je to o niečo vyspelejšie, pretože mi nepríde scenár ako prvoplánový jointový výplod scénaristovej fantázie... Stále ale ostáva najlepším "cornetto movie" neprekonateľný Shaun of the dead... Ústredná pätica fajnoví týpci, Hobit či dizajnovo "iný" Eddie Marsan... Nick Frost to vie najlepšie rozbaliť pri "hraní?" opitého... "Nobody has a better idea, so fuck you !" - hláška pri ktorej som sa skoro pochcal. Keďže ale tých hláčok bolo pomenej, musím dať jeden palec dole. Aj tak príjemná britská komédia s Peggom na čele. 4****, 73,137% ()

Mary19

Cornetto trilogie měla předčasné vyvrcholení... The World´s End zachraňuje pouze silná vlna nostalgie a typické trademarky dua Wright/Pegg, které znalým jistojistě vykouzlí úsměv na rtu... Nic víc, nic míň... 60% ()

aslavey

Sranda, ale na první dva filmy nemá. Co se mi ale líbí, že konečně existuje film, ve kterým je všem těm poblblíkům z cizích zemí vysvětleno, co doopravdy znamená a odkud přišlo slovo robot :) ()

annes

No čekala jsem něco trochu reálného...ale i tak to bylo fajn pokoukání:-) zasmála jsem se a to je hlavní (hlavně u "bojových" scén)...doporučuju jako oddychovku:-) ()

Olík

Pětice, až ne čestnou výjimku, seriózních pantátů se vydává dokončit dávnou výzvu otevřenou v letech dospívání rovnající se návštěvě tuctu hospod na tzv. „Zlaté míly“…..rozhopádně námět hodný ostrovně ultimátní pub jízdy. K tomu banda své poslání plnících pilotů neidentifikovatelných létajících předmětů……proč ne! Ale tady je toho od všeho nějak pomálo. O sci-fi tématu se snad ani nedá moc mluvit…..vždyť Pegg a spol. jenom mlátí emzákům hlavami o zeď. A co se týče nekorektního pivního tripu……tak ten je málo nekorektní, málo neuhlazený, málo Peggovský. „The Blood and Ice Cream trilogie" se uzavírá a asi je třeba říci, že je tomu dobře……už neměla příliš co nabídnout. Na druhou stranu díky za ní a díky za celou Velkou Británii, která se +/- drží svého kopyta a neopírá se (na rozdíl od americké produkce) o laciné „prdící“ berličky. ()

Gaia.M

Čekala jsem normální reálnou komedii o tom, jak se pár kamarádů několik let po škole sejde a hecnou se, aby dokázali něco, co tenkrát nedokázali. Cosi modrého, robotského.. no ne. Možná pro někoho skvělá podívaná, pro mě utrpení. ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)