Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

Wormboy

Macko-psoidny bordel opozitnych dvoch polovic, ktory nie je ani z polovice taky vtipny ako by chcel byt (a mohol byt). Ak by to "prevkapenie" nebolo predsunute niekde v strede cesty na Koniec sveta, ale skor v jej zavere, mozno by to cele vyznelo inak...no a finalne pseodomoralne kecy...to som mal uz fakt dost. 2,5/5* ()

Martrix

Bylo to mile neamerické a i když je to občas blboučké, tak častěji se spíš zasmějete. Jen bych v tom mixu sci-fi, akční, komedie, některé ingredience dávkoval v jiných poměrech. Mě osobně by víc vyhovovalo víc vtipu a méně akce. Potenciál bavit diváka, je u většiny z herců z U Konce světa prakticky nevyčerpatelný, takže rozhodně bylo z čeho brát...jen by ty fóry musel někdo vymyslet. Přesto o žádný průšvih nejde, je to velmi sympatická záležitost, která odpovídá těm 64%, které tady na ČSFD má. Simon Pegg ve výborné formě. ()

Sammya

Vlastně mě to fakt bavilo, ale prostě jsem na konci nepobrala moc celou pointu :D Každopádně britofil jako já ocenil, že je to v podstatě jedna delší epizoda Doctora Who. ()

Šimpy

Tak jo! Někde jsem se dočetl, že se jedná o příjemnou britskou scifárnu, tak si říkám, proč ne? Zkouknu a dám šanci SImonu Peggovi mě překvapit. Začnu koukat a ejhle...on je to příběh stárnoucích chlapíků, plný kouzla sentimentu o jedné historické noci a dobývání Zlaté míle. A toto téma je mi blízké, neb kolik takových nocí jsem již zažil v našem městečku s cca asi 40 hospůdkami? A hele 35 minut za mnou a bum! Naprosto ujetá scifárna je tu taky! Navíc vše naplněno anglickým humorem, skvělými výkony (takhle se rvát takhle starý chlápky?), vynikajícím Simonem Peggem, absurditou až na půdu a hereckými cameemi (Bill Nighy, Brosnan, David Bradley). Tak tohle jsem vám, pánové mí britští, sežral i s navijákem! ()

Larushka

Trochu slabší než Soumrak a Hot Fuzz to bylo, leč mě to bavilo a rozhodně jsem se nenudila. Obsazení vynikající, s Rosamund Pike si ještě jistá nejsem, snad mě časem přesvědčí. Muzika byla výborná. Ke konci mi to hodně připomínalo Mass Effect 3, ne ve špatném slova smyslu. ()

Icefist

Neřeknu vám úplně přesně, co se mi na tom líbilo, ale prostě mě to bavilo. Vlastně můžu zmínit dvě konkrétní věci- hudba a humor. O prvním nemá cenu se víc rozepisovat, muziku Britové umějí. K humoru dodám, že příběh sám o sobě nic moc, najdou se jak díry ve scénáři, tak nesmysly a nelogičnosti, abyste ale z ničeho nic byli knock-outováni ať už výtečnou konverzací nebo třeba situací. Takže celkově nejde o špičku žánru, ale stále o velmi dobrý počin. 70 % Oblíbená část- Garyho snaha o napití se při hospodské rvačce ()

V_erus_h

Nebylo to špatný.. Docela jsem se i nasmála, zvlášť v 1. půlce, pak už to šlo dolů, ale ve srovnání s přechozími filmy - Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, to prostě nebylo ono.. Ale jinak je to ideální odpočinkovej film na večer.. :) ()

metal.storm

Pegg a Frost skončia v hospode obkľúčenej potvorami. To som už niekde videla. Bol to roztomilý pivný film, možno, popravde, trochu horší než ostatné "FrostPeggovky", ale aj tak slušná sci-fi komédia. ()

mortak

Inteligentní scénář, skvělá pointa, ale nakonec přece jen čtyři hvězdy. Tentokrát ti emzaci jsou tam tak trochu navíc. Pětice musketyru (a jedna Constance) by si bez nich poradili se svými démony daleko lépe. ()

URBAN

Čekal jsem víc … Přece jen je to od tvůrců Hot Fuzz . Sice to zabaví , ale ne tak jak bych čekal . Chybělo tomu něco navíc . ( 18.1.14/MAC ) ()

Prometheus69

Bitky kulervoucí... ale všechno ostatní, jako by ten vrchní byl nějakej divnej... humor taky nic moc. Ale za ty bitky a masky a v to co se to nakonec zvrhlo.. a za nečekané finále a epilog. 3 hvězdy dám... :) ()

panMartin

Strašná hovadina. No, jestli lidé po celém světě považují filmy, jako je právě tento, za vtipné a zábavné, tak jsme skutečně u konce světa. Zápletka byla jedna z vůbec nejslabších a nejotravnějších, herecké obsazení vyloženě protivné. Vypatlaný scénář a pointa vskutku debilní. Jako komedie to nefunguje, jako scifi by to bylo možné brát. Konec tragicky debilní. ()

ProfesorLotr

Film má úžasnou režii, obsazení, výkony a nápaditý, chytrý scénář. Ten je nápaditý ještě více, když se tam objeví panáci. To však nemůže být zakončeno, tak jak to bylo zakončeno. Kdyby byl konec pozměněn a místo katastrofálního konce díky nějakým obludám by byl zvýrazněn potenciál filmu ( to jest příběh o mužích, kteří dříve nedokončili nápaditou "sázku", kterou musí dokončit nyní - k tomu je donutí panáci - a vida, objevil jsem důvod modrokrváků ve filmu ), který je tak lehký, chytrý a zároveň originální. Ne, to ne, oni to zakončili katastrofálním koncem, který nedával smysl ( takovéhle konce vidíme denně v akčních americký filmech o mimozemšťanech - "Jsme tu abychom zlepšili lidskou rasu." ), už, mám takovýchto konců po krk, já chi něco originálního, co sedí britské komedii ( no, komedii, pár vtipů tam bylo, ale taky ne moc, to je však jiná výhrada vůči filmu ). Též mohli dát do souvislosti opakování minulosti. Ano on tam ten potenciál je, ale je velmi matný a tím koncem se téměř maže. Takže dávám 5 za prvních pár věcí výše zmíněných ( viz. velmi chytrý příběh ) a ubírám 1 za konec, který celý příběh zkazil a inteligentní zápletku velmi upozadil. Myslím si, že -1 hvězda je poměrně málo na to, jaký měl katastrofální dopad na celý film. A hobit byl super.:-) 61% ()

stOKYi

Možný SPOILER: Ach anciáša, čo toto bolo za koninu. Zopár krát som sa zasmial, za čo dávam jednu hviezdu (najviac ma pobavila neustála túžba si dať pivo :) ) ďalšiu hviezdu dávam za relatívnu podobnosť s Hot Fuzz.. Najväčšie prekvapenie a hlavne rozpaky prišli pri scéne na záchodoch. Vtedy sa dostavila aj otázka, čo sa vlastne stalo, resp. deje, čo vyvrelo v mojej hlavni záujem- v tomto okamihu mal film napätie (presne ako v predchádzajúcich filmoch Simona Pegga ako napr. už zmienený Hot Fuzz), avšak to vysvetlenie, trápny modrý roboti neskôr s otvorenou papuľou svietiacou na modro, ten veľký kovový úplne od veci pandrlák a celkový priebeh..WTF? ()

Ogen

Na předešlou komedii Soumrak mrtvých se nikam nehrabe. tento film vlastně i obsahuje, komedii,romantiku, akci, efekty, drama, horror a nakonec apokalypsu. Snad dobrý film pro fandy anglických filmů, ale žádný velký zážitek se nekoná ()

Klenotka

Po dvou předchozích filmech, kde si trojice Pegg/Frost/Wright víceméně hrála s tím, že jsou banda geeků, co dostali peníze na vysněný projekt, tady už se jedná o řádně dospělý film. Skoro by se dalo říct, že to není ani komedie. Řeší se životní problémy, ztráta iluzí (a boj za jejich udržení), a to vše je dovedeno k dokonalosti hlavně Peggem a Frostem, kteří v "dospělém" filmu i dospěle hrají. Prohození rolí jim prospělo a Simon Pegg si svou (překvapivě komplexní) roli Garyho Kinga patřičně užívá. Nick Frost si svého seriózního právníka taky vychutnává plnými doušky, aby v místech, kdy už je celá parta řádně opilá, nesklouzl ke tradičnímu "opilému flákači", ale stále je to jen opilý právník, který tahá nejlepšího kamaráda z maléru. Možná se to nedá ani považovat za třetí číst "Cornetto trilogie", i když trademarky (ploty, cornetto), tam jsou. Odkazy na spoustu podobně laděných žánrových filmů tam jsou taky, ale The World´s End obstojí i samostatně, bez znalosti předchozích dvou filmů. ()

Sekero

Kdo by neměl rád beermarathony, zvlášť když v jejich průběhu zjistíte, že jste obklopeni mimozemskými roboty!? To i kámoš, který 17 let nepije kopne 5 panáků. Oni to vlastně nejsou roboti (viz. lekce na baru z etymologie). Jsou to neroboti-mimozemšťani s vlastním myšlením, což je pro člověka těžko pochopitelné. Zvlášť když jsou tak ztvárnění a působí tak. Mylím, že se v tom zamotali trochu i scenaristi viz scéna kde herci řeší, po pár pivech, jak jim vůbec říkat. Obecně mám duo Pegg+Frost velmi rád, avšak tento počin určitě nemá na Hot Fuzz. Zbytek bandy působí tak nějak nadbytečně, ale pro pochopení příběhu nutní. Všicni to máme kolem kolem sebe - stíny minulosti. Pegg hraje postavu, která se od minulosti nikdy neodpoutala a jde mu to opravdu skvěle! ()

chelseaman22 odpad!

Těžko říci, v čem tkví gró této post pseudo apokalyptické komedie. Humoru to příliš nepobralo, rozumu jakbysmet a ani zážitková pivní gastronomie to nebyla. Alieni napuštěni chladící kapalinou rychle a zběsile pobíhají po městysu, kde je na každých sto metrech čtverečních alespoň jedna nálevna, jež se stává cílem pětice roztodivných charakterů, jež svádí boje se svými malichernými boji, jež jsou v situaci, kdy afroameričan prosazující štědrou ObamaCare vytáčí čísla na červeném telefonu v oválné pracovně naprosto zanedbatelné. A ten konec s bio produkty... to mi ho podržte vašnosti! odpad! Celosvětový výdělek k 15. 1. 2014: $46,089,280, což je 2,3 násobek budgetu ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)