Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

Hashirama

Wait a minute! 1990 model Oliver was out of commission by this point in the evening! - What are you saying? - I LIKE THE NEW YOUUU! Edgar Wright se vším, co k němu patří. Zábavné střihy, dokonale britský humor, skvělí herci, Cornetto, a v tomto případě i velmi efektní akční scény. Britská hitparáda, která zakončila Cornetto trilogy ve velkém stylu, byť si v samotném závěru už sama trochu podkopává nohy. ()

Likan7

Asi jsem měl nějakou podobnou ulítlotinu čekat. První půlka mi hodně sedla, tempo bylo vražedný, humor dobrej a dvojka Pegg-Frost mě bude bavit pokaždý. Jenže potom se to zvrtlo v šílenou scifárnu o konci světa a 12 hospodách a po 10 minutách mě to přestalo bavit. Stalo se to až nepříjemně stále to stejný až do konce, který mě už vyloženě nebavil. Po Geniální Jednotce příliš rychlýho nasazení vlastně zklamání. ()

biges low

Vynikajicí komedie s evidentně zámerně ujetým koncem. Skvělé dialogy a situační humor. Mám tuto dvojici herců (a trojici tvůrců) rád a tímhle filmem nezklamali. Nebál bych se ho označit za nejlepší film Cornetto trilogie (Shaun of the Dead, Hot Fuzz). Viděno v Londýně, kousek od Camdenu, kde je i hospoda World's End do které tvůrci údajně občas zašli. ()

waeslly

Nezdá se mi, že by toto "pokračování" nějak zaostávalo za svými předchůdci. Každý díl má své a ačkoliv jsou podobné, jsou zároveň i velice jiné. Mám na mysli kostru příběhů. Musím tedy říct, že téma krize středního věku je zde velice povedená jak z humorné tak i té hořké stránky. Kvalitu britského humoru a perfektní herecké výkony snad není třeba vychvalovat. Režie je bravůrní. Wright svůj styl dovedl do dokonalosti. Hravost a přehlednost akčních scén neustále baví i když jde jen o rozkopávání hlav. akce je natočena jako v Jednotce ale s prvky ze Scotta Pilgrima (akorát bez popisků). Musím ještě pochválit názvy hospod a jejich význam. Náramně jsem si to užil. Předchozí díly jsou pro mě srdcovka a doufám že s tímhle dílem nekončí. Taková pocta fantasy by v podání těchhle chlapíků vůbec nebyla od věci. ()

Ramiraa

Skvelo zahrané, zručne zrežírované, so svojským britským humorom, ale bohužiaľ s ťažkým dojazdom a vyšumelou pointou. Keby to celý čas ostalo v rovine opileckej chlapskej komédie, bol by to dokonalý film. Scifi stránka filmu skôr ublížila a dotlačila ho do zvláštne absurdného finišu, ktorý zatieňuje skvelú prvú polovicu. ()

masino

totalne trapna hlupa zlatanina nicoho. Simona Pegga nemam rad ako herca, je mi nesympaticky ale dal som mu sancu aj v tomto filme. Bohuzial. Nieco tak trapne som uz dlho nevidel. Aj som nakonci rozmyslal ze dam **, ale.... ale... :) NIE. ()

Shredder

Keby ste spojili Superbad a American Reunion, ubrali farby a zeny, nahradili fekalny americky humor suchym britskym a pridali davku stareckej depresivnosti, vzniklo by vam nieco v style The World's End. Ak ste navyse videli prechadzajuce kooperacie Wrigta s duom Pegg a Frost, viete presne do coho idete. To, co povodne zacinalo ako britska variacia teenagerskych komedii v dospelom kabate, sa postupne meni na bezduchu sci-fi nahanacku, kde ma humor minimum priestoru. V samotnom zavere to vyzera, ze Wrightovi s Peggom niekto vzal vietor spod plachiet a pri pisani tej patetickej somariny, sa chytali poslednej slamky. ()

dj_kure

Ze začátku ve směs slušná sranda, navzdory britskému axentu a suchýmu humoru :). Pak se to začalo nějak zasekávat dějově a až moc opakovat. Pořád to samý... Figh-honba za pivem-fight-honba za pivem, to trochu ubíralo na celkový plynulosti filmu a hlavně díky tomu ke konci už celkem znatelně nudil. Škoda škodoucí... 58% ()

john.h

U těch komedií od Wrighta se mi líbí ta britská jinakost a suchý humor. Roboapokalypsa v malým britským zapadákově a ujíždění před hrozbami v malém evropském autě mají svoje kouzlo. Navíc jsem si vzpomněl na Četníka a mimozemšťany. Takže celkově tak nějak nadprůměr. ()

sosi

Prvá polovica filmu bola výborná, skvele som sa bavil ale potom to nejako strácalo dych. Síce stúpla akcia, výborné scénky a výborné dialógy ale dej akým sa film zaberal ma moc nechytil. Neviem ale mimozemšťania s "modrou krvou" to veru nie je na mňa. I tak zaujímavý nápad režiséra o skupine kamarátov, ktorý sa po rokoch dajú dokopy aby zdolali zlatú míľu. Film, kde vás kamaráti prevedú hospodami v Newton Haven, ktorý na nich nečaká v najlepšom svetle. Vitajte na konci sveta! ()

Uter123

Po Pilgrimovi, kvalitatívne o triedu vyššie. Takto si predstavujem moderné scifi komédie. Žiadne fekál vtipy. Žiadny sračkoidné scenáre plné ,,neočakávaných zvratkov,,. Ani americká elita hercov ala. poď na mňa zboku. Presná réžia, skvelý herci, slušný príbeh, tučná zábava a bojové sekvencie ako z Matrixu, vrelo odporúčam. ()

misar3

F*cking awesome... Možná je to tím, že je to jediný film z trilogie, který jsem viděl v původním anglickém znění, možná bonusovým hereckým obsazením, ať tak či tak, pobavil jsem se více než u předchozích dvou filmů (i když byly také super). Potěší herci, velmi dobré efekty, výborná akce, sjednocení žánrů a nejrůznější odkazy (odkaz na původ ČESKÉHO slova robot mě překvapil). Pokračování tohoto dua (Pegg a Frost) bych se nebránil :-) ()

kosoj

Dlouho to vypadalo na čestné 3 hvězdy, ale poslední třetina to kompletně zabila. K dokonalosti už chyběl jen Terminátor, Mikcey Mouse a Mary Poppins. ()

Rimland

Svým způsobem hrozná chujovina, ale je to jeden z těch filmů, po kterém máte neodolatelnou chuť vyrazit na nějakou Tour de Bier :-) (nebo v tomhle případě dát si marmeládový sendvič, olala..) ()

pekl

Všichni lůzři světa musí být nadšeni. Simon Pegg to v tomto filmu dotáhnul k dokonalosti, dokonce pro ně zachránil celý svět od zlých "vychovatelů". Peggovo živelné herectví + Frost + Freeman + spousta víceméně vtipných hlášek = celkem dobrá zábava. ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)