30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

Beckett51

Kdyby to nebylo pokračování mého nejoblíbenějšího hororu, dal bych možná i o něco větší hodnocení, ale jelikož to je pokračování mého nejoblíbenějšího hororu, tak bohůžel musím dát takhle nízké, protože předchůdce byl královská paštika od Švýcarských mistrů a tohle je pomazánka od Babicy. ()

Pilda17

30 Days of Night: Dark Days je naprosto zbytečné pokračování skvělého hororu, který zaujal spoustu diváků. Možná, že ve filmu je pár scén, které člověka chvilku baví, ale co dál? Čekal bych pokračování na trošku větší úrovni, ale bohužel mě film velmi zklamal. U filmu je vidět, že je to pokračování na úkor dobrého jména prvního dílu, ale jak říkám, takové filmy jsou naprosto o ničem. Ano možná na první shlédnutí se dá film přežít, ale to je vše! Po druhé tento film nic nenabídne a to se nedá říct o prvním dílu... ()

666teen

Tak zázrak se nekoná. I tohle pokračování trpí takřka všemi neduhy druhých (a dalších) pokračování nečekaně úspěšných filmů, snad komě Slintavky a Nadměrné kučeravosti vlny. Jen pro ukázku jsou to například: Náhrada hlavního hrdiny odpornou sockou(chronické), Nedostatek financí(léčitelné) a Scénáristický průjem(nakažlivé). Ovšem Absence charismatického záporáka je pro tohle pokračování smrtelná. Odporného hnusáka Marlowa nešťastně zesnulého na Aljašce nahradila Lilith(jak původní!), která má sice čtyřky zuby do dvojky huby, ale svým výkonem nevyděsí ani neurotickou čivavu. ()

liskam odpad!

U tohoto filmu je krásně vidět, že pokud píší scénář retardovaná hovada absolutně nic to nezachrání. A to jsem si říkal, že to dokoukám.... Bohužel jsem to nedokázal. za mě 15% ()

kingik

Ostatní spokojeni nebyli, ale já ano. Dokonce si troufám tvrdit, že to bylo nápaditější než jednička a neomezilo se to jen na jednu lokaci. Zapadákov na Aljašce vystřidalo Los Angeles, protože právě tady byl zaznamenán pobyt mocné královny upírů Lilith (Mia Kirshner), kterou je třeba zlikvidovat, než bude pozdě. Melissu George z jedničky vystřídala vcelku akceptovatelná Kiele Sanchez, která k sobě přibrala neohroženou partičku odhodlanou vypátrat vládkyni upírů a zatočit s jejím klanem jednou provždy. Cesta za ní je lemována svižnou akcí, kde se do upírů v temných chodbách a zákoutích nemilosrdně střílí, krev stříká na všechny strany, členové party postupně hynou po nepěkném pokousání a někteří z nich se mění v upíry a na řadu přijde i odvážnější sexuální scéna. Film na mě rozhodně nepůsobil nízkorozpočtovým dojmem, pořád se v něm něco dělo a závěr s oživením mrtvého manžela z jedničky se také povedl. Od hororu neočekávám sofistikovanou zábavu, ale pořádný brak. Tohle pokračování s podtitulem "Doba temna", to splnilo dokonale. ()

Omnibus

Upíři v jedničce byli krvelační, chytří a svinsky otužilí. Ten nápad s Aljaškou byl přímo geniální a mě z nich třicet dní a nocí fajně mrazilo hrůzou. I když pak ve finále trochu zvadli (že by už přece jen moc velká kosa? :-). Jejich bratranci ve dvojce už nebyli takoví kabrňáci. O té sestřenici z Čachtic ani nemluvě. Sice se všichni hrozně snažili být hrozně moc hrozní a tak neustále vrčeli jako vysavač v posledním tažení, nebo syčeli jak napařovací žehlička s pár posledními kapkami krve v nádržce, ale co je to všechno platný, když to byli pěkní blbci. Už je mi jasné, kde se vzala ta jejich divná řeč. Jedna babička Rumunka, druhá babička Maďarka. Bohužel společný dědeček - Mongol. Takže upíři honí u sebe doma v podzemí čerstvé maso. Fajn. To před nimi zdrhne do špajzu a tam se zarýgluje na petlici (vypadala docela chabrus). Co udělají hladoví upíři? Nota bene když vládnou tou nadlidskou silou, že... Kopnou do těch dveří aspoň jednou? Ať už z hladu nebo aspoň ze vzteku? NE. Oni vyrazí na lov do města...       Cože?!       No nekecám, opravdu! :-D    A to snadno dostupné maso u nich doma jim zatím zdrhne ze špajzu. KRETÉNI. Pardon, ale to se nedá jinak nazvat. Navíc při bitkách s lidmi do sebe nechají střílet jak do asfaltových holubů na střelnici a i jinak jsou spíš k politování. Obávám se, že v jedničce by, místo zmasakrování celého města, tihle retardovaní netopýři sami skončili naporcovaní na stejky v ledničkách obyvatel Barrow. ()

hladass

Tak aby bylo hned od začátku jasno, tenhle kousek nemá s jedničkou absolutně nic společného, jen přeživší z jedničky Stellu v podání Kiele Sanchez, která nahradila Melissu George... První díl považuju za jeden z nejlepší upírských filmů poslední dekády... Ale v době temna je všechno špatně... Toporní herci, debilní příběh, žádná atmosféra... Myslím, že je hodně smutné, když jediné co je na filmu k dívání, jsou flashbacky z předchozího dílu... ()

Frajer42

Film není tak špatný, jak naznačuje hodnocení. Důvod proč je tak nízké vám hned sdělím. Takže...První a druhý díl jsou žánrově totálně odlišné. Zatímco první díl měl temnou atmosféru a nic pořádného se v něm vlastně ani nedělo, tak díl druhý už je taková vyvražďovačka ve stylu Resident Evil. Je tedy skoro zaručené, že komu se líbil první díl, tak se mu ten druhý líbit nebude. Existuje i skupinka lidí, které se první díl nezamlouval. V takovém případě se na ten druhý jen těžko podívají. Takže nijak nezvýší hodnocení. Proto je tedy hodnocení tak nízké. Existuje samozřejmě i skupinka lidí, která si stáhne omylem jiný film než zamýšlí, protože existuje taky taková skupinka lidí, která film špatně pojemenuje...Čímž nehchi nic naznačovat. Takže mně se film líbil více než ten předchozí. Něco málo se tu konečně dělo. Film je sice opět maximálně šablonovitý, ale to byl i ten předchozí díl. Herci jsou zde podobně nepříjemní. Raději však tupou 92 minutovou vyvražďovačku než skoro 2 hodinovou nudu. O žádný zázrak se opět nejedná, ale lepší * klidně dám. ()

Campbell

Po průměrném prvním dílu přichází druhý díl, který místo aspoň oné atmosféry městečka vystřídala akce ve stylu Blade. Bohužel ženské hrdince jsem nevěřil ani minutu protože ta její drsnost byla k pláči. Navíc to její "chytám upíry protože mi zabily manžela" bylo dost chabé scénáristické vysvětlení. Jediné co mě tedy zaujalo byla krev které bylo poměrně dost a i efekty na to že se jedné o laciné pokračování nepatří k nejhorším. Ale je to strašně splácaná hovadina. ()

predators odpad!

Naprosto zbytečná nástavba jinak vynikajícího horůrku. Nebudu popisovat všechny ty kraviny, co se odehrávali kolem, ale závěr nasadil všemu logickému korunu! 10% ()

iamek odpad!

Aneb jak vydělat pár drobáků na úspěchu prvního dílu. Škoda, že rozpočet nebyl trošku jiný, protože námět druhého dílu nezněl vůbec špatně. Boužel film je utahaný, nudný, laciný a je v něm málo akce. Bohužel se jedná o klasický video film. Škoda potenciál byl obrovský. ()

klerik

Nevyzerá to zle. Je to však dosť chladné a málo dramatické. Jednotku nijako neuctievam, ale toto je len nesúvislý sled scén, ktoré sú skôr úvodom k potenciálnej trojke, než samostatný film... ()

SeBig odpad!

Cyvole celej film čumim na konverzace nesympatických neherců, aby si to pak mohli rozdat na konci v nějakým kanále, kde byl asi psaný i scénář. To sem si měl pustit v dubnu, aby víc vypovídal název. ()

virus10

Možná by to bylo i na 3 hvězdičky, ale o proti prvnímu dílu je Doba temna o hodně horší. Kde je ta atmosféra a bezmocnost?? Kde je Melissa George?? I když pro ní dobře, že se tu neobjevila. A ten konec?? Tak ten se mi už vůbec nelíbil. Kdyby Doba temna nebyla pokračování tak vynikajícího filmu jako je 30 dní dlouhá noc, ale bylo by to udělaný jako samostatný film, tak by se to možná na ty 3 hvězdy dostalo. ()

rikitiki

Viděno omylem, chtěla jsem se podívat na jedničku a pak jsem jen čím dál otráveněji sledovala, jak skupina zoufalců bloudí chodbami s mačetami a pistolemi a čekají, kdy na ně jukne mentálně retardovaná upírka s věčně pootevřenou pusou. Do toho je furt komanduje jedna bloncka, u které se ve finále taky potvrdí, že má vygumováno. SHRNUTÍ: A ta noc byla úplně normální, netrvala 30 dní! ()

jonyyy

Čekal jsem větší průser, když jsem viděl hodnocení. Každopádně jsem viděl desítky horších hororů a navíc ta scéna na začátku na přednášce byla nápaditá a fakt cool. 55% ()

SOLOM.

Slabé pokračování hodně dobré upířiny, které raději ani nemělo vzniknout. Hlavní příčinou neúspěchu není ani tak nová herečka v hlavní roli ( ta předvedla alespoň průměrný výkon), ale především tragický scénář, špatný režisér a absolutní ztráta napětí. „Nevěděl jsem, že na upíry stačí normální kulky, že se můžou znovu…“ Spíš než horor natočili tvůrci podprůměrnou a hlavně nepovedenou rádoby strašidelnou komedii. I tak se mi tu však několik věcí líbilo – leč na průměrné hodnocení to nestačí! ()