poster

Ať srdce řekne hurá (festivalový název)

 • hindský

  Dil Bole Hadippa!

 • anglický

  My Heart Goes Hadippa

Komedie / Romantický

Indie, 2009, 148 min

Režie:

Anurag Singh

Producenti:

Aditya Chopra

Střih:

Ritesh Soni

Scénografie:

Sukant Panigrahy

Kostýmy:

Manish Malhotra
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ezis
  ****

  Tenhle film bych doporučila bollywoodským začátečníkům. Je bollywoodský v tom smyslu, jaký tady popsali ostatní uživatelé, ale na rozdíl od některých filmů, které se někdy doporučují "pro začátek s Bollywoodem", jako třeba Kabhi Khushi Kabhie Gham, obsahuje menší množství klišé a patosu. Takže výsledek: úžasně optimistický a zábavný film, ideální pro zlepšení nálady. Shahid a Rani jsou sympatický a uvěřitelný pár, a Rani navíc předvedla skvělý komediální talent. Je to jediný bollywoodský film, který jsem viděla už asi desetkrát. To šarka: scénárista nebyl zhulenej, jen měl fantazii.(16.10.2012)

 • Narciska
  ***

  Povedené vyjádření pocitů hlavních hrdinů včetně toho, jak se postupně mění v cit. To snad umí jen indický film. Překrásné byly písně, zejména jejich textová část, v tom ty americké zaostávají. Scény sportovního utkání byly utahané a možná to bylo tím, že neznám pravidla kriketu a asi patnáctkrát jsem si myslela, že se jedná o rozhodující míček, možná to bylo tím, že sportovní scény ve filmu mě obecně moc nebaví, protože sport mám ráda pro jeho bezprostřednost a autenticitu. Vadila mi roztříštěnost, půl hodiny sledujete sportovní film, půl hodiny potrhlou komedii a pak zase čistě romantickou zápletku. Žánrová různost byla v tomto případě na škodu. Ale mezi zamilovanými hrdiny to fungovalo skvěle a barvitost a hravost se krásně vpila do duše. Možná pod vlivem dalších bollywoodských filmů zapomenu děj i přesné kontury filmu, ale můj pohled na svět bude zas o něco veselejší.(23.3.2018)

 • Crocuta
  ****

  Shahid Kapur tentokrát hraje o poznání méně sympatického chlapíka než jindy, jeho postava je dost sebestředná a arogantní, ale dá se to snést. Rani je naproti tomu úžasná v obou polovinách své dvojjediné postavy, v té ženské je, jako obvykle, k pomilování. Oba dva představitelé hlavních rolí skvěle tančí, pandžábské disco je zábavné, sympatický motiv přátelství dvou starých sportovců ze sousedních zemí vyrovnává poněkud rozpačitý dojem z feministické agitky v závěru a ke všemu začínám pronikat do pravidel kriketu - takže pro mne další indický film, který stál za vidění a třeba si ho někdy zopáknu.(12.4.2014)

 • rikitiki
  **

  Sportovní snímek o tom, jak prorazí outsider, tentokrát dívka v mužském družstvu, mi znechutila Rani. Ona je zoufalá komička. Jediný způsob, jak se snaží dosáhnout legrace, je křečovité přehrávání. Aktéři se chovají dětinsky a sportovní tématika zcela ustupuje milostné lince, kdy si mladý muž vynucuje rande vydíráním. Takže ani ten moc sympatií nevzbuzuje. Jediný moment, kdy jsem pookřála, byla vydařená parafráze na taneček SRK ze snímku Dilwale Dulhania Le Jayenge – a to včetně toho tyrolského kloboučku.(3.1.2017)

 • Niktorius
  ****

  Typický film studia Yash Raj Films. Už zas Paňdžáb, už zas zářivé barvičky, už zas líbezný optimismus, už zas oslava krajiny a "čistoty" venkovského života a....už zas skvělá zábava. Dil Bole Hadippa! je učebnicový příklad čistě komerčního konstruktu, který se veze na aktuální módně vlně a nic nového nepřináší, ale jehož tvůrci jsou natolik zruční, že výsledné dílo není důvod hanět a naopak si jej lze skvěle užít. _____ P.S: Ačkoli mám plakát k tomuto filmu už pěkných pár týdnů vyvěšený v pokoji, převlečenou Rani jsem na něm vůbec nepoznal :-))_____ P.P.S: Původní hodnocení bylo na Festivale bollywoodského filmu 2010 potvrzeno a kamarádce se to prý taky líbilo :)(21.12.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace