Ať srdce řekne hurá (festivalový název)

• Indie

Scénografie:

Sukant Panigrahy

Kostýmy:

Manish Malhotra

Shahid Kapur tentokrát hraje o poznání méně sympatického chlapíka než jindy, jeho postava je dost sebestředná a arogantní, ale dá se to snést. Rani je naproti tomu úžasná v obou polovinách své dvojjediné postavy, v té ženské je, jako obvykle, k pomilování. Oba dva představitelé hlavních rolí skvěle tančí, pandžábské disco je zábavné, sympatický motiv přátelství dvou starých sportovců ze sousedních zemí vyrovnává poněkud rozpačitý dojem z feministické agitky v závěru a ke všemu začínám pronikat do pravidel kriketu - takže pro mne další indický film, který stál za vidění a třeba si ho někdy zopáknu.(12.4.2014)

Typický film studia Yash Raj Films. Už zas Paňdžáb, už zas zářivé barvičky, už zas líbezný optimismus, už zas oslava krajiny a "čistoty" venkovského života a....už zas skvělá zábava. Dil Bole Hadippa! je učebnicový příklad čistě komerčního konstruktu, který se veze na aktuální módně vlně a nic nového nepřináší, ale jehož tvůrci jsou natolik zruční, že výsledné dílo není důvod hanět a naopak si jej lze skvěle užít. _____ P.S: Ačkoli mám plakát k tomuto filmu už pěkných pár týdnů vyvěšený v pokoji, převlečenou Rani jsem na něm vůbec nepoznal :-))_____ P.P.S: Původní hodnocení bylo na Festivale bollywoodského filmu 2010 potvrzeno a kamarádce se to prý taky líbilo :)(21.12.2009)

-> jak už napsala .maggie za "barevné okouzlující tanečky a muziku" se u mě hodnocení šplhá skoro na pět 5 a výborný herecký výkon Rani kde se z krásné princezny stane malej ošklivej čertík - mě opravdu bavilo. Je skvělé pozorovat, jak jsou bollywoodští herci skvěle pohybově nadaní a dokáží hrát celým tělem. A proč dávám za tři - protože mě opravdu, ale opravdu otrávil klasický americký závěr filmu, který byl bohužel myšlen (ne)vážně?! Ale to je jen detail, jinak mě celý film fakt bavil.(28.4.2011)

Tenhle film bych doporučila bollywoodským začátečníkům. Je bollywoodský v tom smyslu, jaký tady popsali ostatní uživatelé, ale na rozdíl od některých filmů, které se někdy doporučují "pro začátek s Bollywoodem", jako třeba Kabhi Khushi Kabhie Gham, obsahuje menší množství klišé a patosu. Takže výsledek: úžasně optimistický a zábavný film, ideální pro zlepšení nálady. Shahid a Rani jsou sympatický a uvěřitelný pár, a Rani navíc předvedla skvělý komediální talent. Je to jediný bollywoodský film, který jsem viděla už asi desetkrát. To šarka: scénárista nebyl zhulenej, jen měl fantazii.(16.10.2012)

Po čase zase výrazně prosluněný, optimistický laděný film, který jsem si v tomto ohledu náramně užil a po většinu doby jsem si příjemně usmíval a po celý čas se dobře bavil a ál se toho,že to skončí. Protože tohle by mohlo pro mě mít o několik hodin více. Rani Mukherjee si v podstatě vystačila sama a všichni byli hluboko skryti v její záři. Až neuvěřitelné živá, činorodá, rozjařená, dovádivá a při tom všem stále úžasná a nádherná. Tentokrát je zde taky výrazně vidět její výškový deficit (160cm), který v jiných filmech bývá trochu umírňován. Tenhle film bych označil čistě za její show, se vším všudy. Sice v té mužské roli nebyla tolik uvěřitelná, ale přeci jen byla to komedie. Shahid Kapur byl fajn a jeho výšková převaha (174cm) byla pak nádherná, když ji dal úplně v poklidu svou hlavu na hlavu. Anupam Kher možná horší, než bývá jeho průměrný výkon, ten mě zde trochu zklamal, umí být lepší a hlavně zábavnější i ve vážnějších rolích. Jinak hodně pestrá výprava, kostýmy, živelné tance. Jo tohle si mě získalo naplno.(8.11.2016)