Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(22)

Každý jsme nějaký. A každý jsme jiný. Ale vždy máme něco společného... Hlavními hrdiny seriálu Kdyby bylo kdyby jsou tři manželské páry z různých společenských sfér. Igor (Ján Koleník) a Adéla (Zuzana Fialová) nemají děti a žijí idylický život v domě s výhledem na celou Bratislavu. Užívají si peníze, které vydělali ne vždy poctivým způsobem. Tomáš (Roman Luknár) a Ingrid (Diana Mórová) mají šestnáctiletou dceru Mirku (Kristína Svarinská), krásný byt a slušnou práci. Nemají se úplně špatně, přesto jim něco chybí. Monika (Anna Geislerová) a Honza (Marián Miezga) mají tři děti, jsou s nimi natěsnaní v malém bytě a neustále se hádají. Osudy manželských dvojic se vzájemně proplétají. Na první pohled odlišné životy jsou ve skutečnosti úzce propletené rodinnými, přátelskými a mileneckými vztahy a vazbami. Jejich touhy a tajemství se den za dnem postupně odkrývají. (TV Prima)

(více)

Recenze (54)

Ssoumess 

všechny recenze uživatele

Je to zvláštní ale v přehršli českých seriálů který si člověk může pustit před spaním, tenhle slovenský u mně vítězí na plný čáře. Ten zbytek růžových zahrad a věcí co nevymyslíš může jít do kopru. I když jak píše larelay je většina postav nesympatická a charakterně jsou tam kde by nikdo z nás neměl být, tak jim nemůžu než fandit:) Těším se na další díl... 7/10 ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

POZOR, NAJDRAHŠÍ SLOVENSKÝ SERIÁL VŠETKÝCH ČIAS !, POSERME SA Z TOHO... Je síce fajn, že máme kameru na žeriave na obrovské záberové oblúky, že sa slovenskí herci konečne naučili pred tou kamerou aj hrať, že sa tam holky prenáňajú v športiaku a navštívime zo päť asi nie najlacnejších bratislavských barákov - ale čo z toho, keď sa neúmerným rozpočtom obdarí scenár doslova a s ohľadom na autora nie náhodou PANELÁKovský ? To veru nie je žiadna výhra. Z takéhoto pohľadu potom vyhadzovanie toľkých peňazí vyznieva ešte hanebnejšie - lebo na riešenie týchto záležitostí ateliérové byty skutočne stačia a úroveň hereckých výkonov v neskorších sériách rovnako vzrástla, ako Slováci konečne prišli na to, že nie sú na javisku. KEBY BOLO KEBY potom svojim snobstvom zastieraným problematikou vzťahov medzi bohatšími pripomína tie zatracované slovenské filmy z posledných rokov, čo sa snažia tváriť tak svetovo. A oni, prosím vás pekne, ONI z toho robia ešte takú UDALOSŤ, že KAŽDÝ DIEL PÚŠŤAJÚ DOPREDU V KINE !!! ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 5.10.2009 - TECHNICKÁ POZNÁMKA: V piatok 2.10.2009 sa JOJ dohodla so spoločnosťou PALACE CINEMAS, že predpremiéra každej epizódy sa uskutoční každú nedeľu v jednej zo sál POLUSu v digitálnej kvalite na veľkom plátne. ( http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/keby-bolo-keby-nebude-mat-premiery-v-televizii-ale-v-kine.html ) (29.9.2009) - Chcem sa večer pozerať na lacnú kópiu (sic!!!) ORDINÁCIE vo "filmovej" kvalite ? Nechcem. (6.10.2009) ()

Tinush 

všechny recenze uživatele

První série byla prima, bavila mě, bavili mě herci a dějové zápletky, nicméně druhou sérii jsem doslova - a to díky Joj archívku - shltla, bylo to napínavé, splavné a hlavně mě dostávaly vtipné dialogy...herci je podávali tak reálně, že mi nedělalo problém jim jejich slova věřit..jo a fakt moc se mi líbila hudba - jak původní, tak i výběr různých songů, které děj podmalovávaly či doprovázely. Tentokrát bych řekla, že druhá série s přehledem první přebíjí :o) (a to není zas až tak časté).. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Neviem v čom Keby bolo keby tak nákladné, že sa stalo vo svojej dobe najdrahším slovenským seriálom vôbec. A scenáristicky sa Andy Kraus tiež príliš nevytiahol, pretože mi to prišlo len ako taká skrátená verzia Paneláku. Na druhej strane, v porovnaní s dnešnými produkciami typu Rodinné prípady/Policajné prípady je to ešte klenot (najmä po technickej stránke) 25% ()

Galerie (66)

Zajímavosti (6)

  • Děj seriálu je dynamický – 50minutový formát je složený z 35 obrazů, to znamená, že průměrná délka jednoho obrazu je jedna a půl minuty. Kromě toho se děj střídá v mnoha prostředích. Vidíme postavy v jejich soukromí, práci, i jak tráví volný čas, a do děje samozřejmě zasahuje i mnoho vedlejších epizodních postav. (ČSFD)
  • Novou pravidelnou postavou v 2. sérii se stala Eva (nová přítelkyně Jána) v podání Moniky Hilmerové. (NinadeL)
  • Technologie zpracování seriálu Nikdy neříkej nikdy - použití moderních kamerových systémů, kde každý obraz je propracovaný do nejmenšího detailu, čímž vznikl jeden z technicky nejkvalitnějších a nejdražších slovenských seriálů vůbec. (ČSFD)

Reklama

Reklama