Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

Vědma

Clinte, hochu, přiznejme si to - byla to sračka.Jestli se to tobě líbí, tak je to asi v pořádku, ale my tví fanoušci nevěříme, že jsi to natočil ty. Nesourodé, nezajímavé. Linie Matta Damona byla mimořádně otravná, hlavně ta vařící část, ta z Francie měla potenciál, který byl absolutně pohřben, příběh chlapců byl aspoň uvěřitelný, ale to bylo asi tak všechno. Odpoledne předtím jsem viděla film Duch, který se nesnažil filozofovat, ale o životě po životě mi řekl tisíckrát víc, ač vůbec nechtěl. ()

IceQueen

Zdĺhavé, bez šťavy a nebyť Damona, asi by som mala problém film dopozerať. Napriek tomu, že Clint je môj obľúbený dajrektor, nebudem kvôli nášmu vzťahu privierať oko. Jednoducho som sa nudila, je mi ľúto. ()

kinderman

Jedna hvězdička za úvodní (strhující- a to doslova) pětiminutovku, druhá za typicky šerosvitnou "eastwoodovskou" kameru. Zbytek je křečovitý scenáristický konstrukt plný děsných blábolů. Místo dvouhodinové projekce si přečtěte Vieweghovu parodii Váženej doktore Moody z Nápadů laskavého čtenáře. I člověk s dyslexií nad ní stráví maximálně sedm minut a pobaví se neskonale lépe než u tohoto filmu. ()

BoredSeal

Poněkud překvapivě se jedná o poklidný příjemný film o normálních lidech, místy dojímavý (což Eastwood umí dokonale aniž by se vnucoval provařenými způsoby tolik dráždícími nás "diabetiky") a nemám problém si takové filmy užít. Herci hrají dobře, i Matt Damon v roli řidiče vysokozdvižného vozíku. :-) Přidávám pochvalu za dravě natočený úvod filmu, snad bude Clint žít ještě dlouho a ve zdraví, aby nás dále zásoboval. Negativní hodnocení ostatních bych si tipoval na očekávání trochu jiného žánru nebo na odpor některých lidí si užít příjemného neadrenalinového posezení. ()

maverick10

Obrovske zklamani, ktere se da pripodobnit snad jen padu z vysky Shyamalanova talentnu. Roztahany dej a spletity "krizovatka" pribeh, ktery nedrzel pohromade je pro me osobne velke prekvapeni. Do jiste miry chapu Clintuv motiv, preci jenom bilancuje jeho zivot a chte nechte se i v jeho zivote setkava se ztratami svych blizkych ve svem okoli. Ale dal do toho tolik citu, ze zapomnel na vse ostatni. ()

Pirabin

Znáte to, když se na něco podíváte a furt čekáte na to, až tam přijde ten wow moment a ono nic? Zajímavý komentář: Novoten ()

ilemas

Skvělý začátek, při kterém mi naskakovala husí kůže blahem nezachrání dál odvíjející se neskutečně nudný snímek s nic neříkajícím Mattem Damonem. Jakoby se mu snad nechtělo hrát. Jasona Bornea odmítne a vleze do kdejaké nezajímavé role, kterou mohl hrát kdejaký neherec. Velmi zdlouhavé a nudné zbytečné scény, film se odvíjí v jiném duchu než by člověk čekal. ()

M.i.k.e

nemůžu si pomoct,ale od někoho Eastwoodova formátu bych očekával mnohem víc,než tohle rozvleklé,v mnoha ohledech nezáživné a rádoby slzopudné drama.Souhlasím s názorem,že kdyby v kolonce režisér nesvítilo právě Eastwwodovo jméno,bylo by hodnocení pravděpodobně ještě horší.Tentokrát to nezachrání ani tradičně velmi dobrý Matt Damon...40% ()

Hennes

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4. Zůstanu u toho vyššího hodnocení. I když mi to nejprve místy připadalo až moc přitažené za vlasy ( veškeré detailní vzkazy George všem těm co četl ), zase na druhou stranu proč ne. Je to lepší než všechny ty filmy, kde šumí přes mikrofon rádoby hlas ze záhrobí. Vždyť chudák Marcus musel i takovéto magory navštívit. Prostě je to celkově takové čisté a milé a téma které určitě zajímá všechny z nás. ()

Martin741

Hereafter je urcite dost podceneny snimok od takeho reziserskeho velikana, akym je pan Eastwood. Paci sa mi scenar, v ktorom reziser citlivo odvija pribehy troch ludi, pricom kazdy z nich je nejakym sposobom poznamenany smrtou. A sympaticka je aj snaha nevnucovat vysledny dojem alebo nasilu vnucovat divakovi svoj nazor, skor cez sceny tychto troch ludi nechat volne plynut dejovu liniu. A divak si uz spravi vysledny dojem sam. Silny a krasny film, ktory sice nema na masterpiece ako Gran Torino, ale ustredna myslienka je silna a skusena ruka rezisera Eastwooda vyborna : 87 % ()

Langy10

Pecka film! Clint Eastwood to je borec na scénáře. Já nemá slov. ZE začátku takový nudnější, ale postupem času to vrcholý a začínáte to chápat. Super nápad na tento film, opravdu krása! :) ... Ale i kapka slzy se v tom filmu najde, ale pak to krásně vyvrcholý opravdu pecka! A to obsazení taky suprový :) Matt Damon je bezvadný herec, je to můj top herec a tady se ukázal opět ! Thumbs up! 80% ()

bourec

Clinta Eastwooda mám vážně rád.Jak jeho bohatou hereckou kariéru,tak i filmy,který sám točil.Tohle mě ale za srdce nechytlo a film se mě neskutečně táhnul.Pozdě večer se mě nepovedlo film dokoukat,usnul sem a tak sem tomu věnoval až dopolední čas,tam většinou neusínám.Přiznám,že netočit to Eastwood a nehrát v tom enkláva známejch herců,šel bych s hodnocením ještě dolů.50%. ()

WoWoW

Žážitek z filmu Život po životě bych přirovnal k vínu. Díky panu režisérovi a hercům jsem si říkal, že to víno bud záruka kvality. Hned přičuchnutí a první lok mě očarovaly (tím myslím, naprosto skvělou scénu s vlnou). S přibývajícími skleničkami mi však víno začínalo trochu hořknout a nemohl jsem si vůbec vzpomenout, proč jsem si myslel, že to bude skvělý ročník. Jenže víte co, když jsem dopil celou láhev, nějak se mi to rozleželo, to víno bylo skvělé. Pravda, nebylo od vinaře Eastwooda to nejlepší, ale bylo skvělé a hlavně mě po něm druhý den nebolela hlava. ()

Streeper

Zajímavý film. Moc se mi líbila ta atmosféra a i nápad byl skvělý. Kdo ví, třeba to vážně tak je. Že se nám naši zemřelí blízcí snaží něco říct před tím než odejdou na věčný spánek. Každopádně je to skvělý film, který si zaslouží daleko lepší procento než má. ()

Joges

Poněkud rozopruplná podívaná. Ničivá vlna na začátku filmu mi doslova brala dech, jak byla živelná. Některé scény byly naopak příliš statické. Chápu však, co chtěl autor příběhem tří lidí říci. Mimochodem Clint Eastwood za kamerou a Matt Damon ve filmu si čtyřbodové hodnocení rozhodně zaslouží. Překvapil mě i herecký výkon malého Georga McLarena. ()

Wladi.mir

Hrozně nudný film, který v podstatě vůbec nic neřeší. Matt Damon mi do té role vůbec nesedl, nehledě na ty zápletky tam (HRŮZA). Clint Eastwood k tomu složil tak trapnou hudbu až to hezké nebylo. Jedno velké zklamání, nic víc. Na tom filmu je snad dobrá hned první scéna - tsunami na Indonesii. Jinak slabota, mám chuť ubrat další hvězdu! ()

C0r0ner

Osudovost jako u Atlasu mraků a Pana Nikdo, nicméně zabalená do velmi nudného, utahaného a nezajímavého hávu. To čtení myslí tam vlastně ani vůbec nemuselo být, pro děj totiž nemělo jakýkoli smysl. No, není každý den posvícení, jak se říká. 35% ()

campix

Když zvážím, že za produkcí stál sám Steven Spielberg a režisérem Clint Eastwood, tak nemohu být nic jiného než obrovsky zklamán. Hereafter má sice poměrně zajímavý námět, jenže je úplně zabit celkovou nudou a nehorázně tupými scénami. Prostě mi to přišlo naprosto o ničem a ani jedna scéna mě nedostala. Takovýhle film by měl být 100% citlivý a měla by z něj sálat intimnost neuvěřitelným tempem. V Hereafter je to podle mě spíš trapné a velmi tomu napomáhají Matt Damon (když nehraje Bourna, tak je úplně marný) a Cécile de France. Zajímavý námět posmrtného života, který Clint zametl naprosto pod koberec. Prostě zatím nejhorší film, co jsem od něj mohl vidět. ()

Gaaron

Clint v definitivní podobě svérázného starého pána, který si bude vyprávět, jak jemu se zachce a je mu jedno, co si o tom myslí ostatní (jejíž téměř hotovou podobu předvedl již v Gran Torinu, aby se stáhl k rutině v Invictus). Nemusíte s ním souhlasit. Dokážu si dost dobře představit, proč nebudete. Film je sice řemeslně bezchybný, co se režie týče (nic jiného se od Clinta čekat nedá), ale kompozičně je značně pochybný - tři nesouvisející příběhy, co se protnou až v samotném závěru? weird a velmi lehce to mohla být děsná nuda. I samotný námět bych asi obešel širokým obloukem, točit to někdo jiný. Ale tohle je prostě trademark do morku kostí. A myslím, že když toho starého nevrlého amíka milujete, není co řešit. PS: Damon zase výborný, jako poslední dobou všude. A to jsem ho kdysi neměl rád. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky