Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Ištván87

Jako vždy perfektní Fincher nám sice po dávkách v průběhu celého filmu servíruje jednu nápovědu za druhou, ale stejně to člověku dá dost práce, než si uvědomí, co se to tady vlastně děje. Jako vždy perfektní Norton, kterému člověk uvěří všechny polohy jeho postavy. A na závěr Brad Pitt předvádějící jeden z nejlepších hereckých výkonů své herecké kariéry. Nesmtelná klasika. ()

JASON_X

Nebudu předstírat, že mě tenhle film nějak výrazně oslovil. Neoslovil. Řezat do sebe z jakýchkoliv filosofických důvodů, nebo kvůli sebesilnějším existenciálním pocitům, mi přijde divné, protože já si silné existenciální pocity dokážu navodit mnohem snadněji a i příjemněji. A bojovat se systémem, potažmo se světem, už mě taky neláká, neb je to beznadějně marné; moudřejší mi přijde přijmout svět jako danost a smířit se s ním, nebo si vytvořit svůj vlastní vnitřní svět a ten vnější ignorovat co to jde. Ale je jasné, že Palahniuk svůj román zamýšlel jako společensko-kritickou satiru a ne doslova. A také proti gustu žádný dišputát - naprosto chápu, že někdo to může mít jinak a tímhle filmem se oslovený a ovlivněný cítí. Navíc byl Fight Club zatraceně dobře udělaný, natočený, zrežírovaný... zkrátka Fincher. A přiznám se, že zápletku jsem uhodl až za hodně dlouho, přesně v osmdesáté sedmé minutě Blu-ray verze, při rozhovoru v kuchyni (a to jsem prosím "schizofrenických" filmů viděl už celou řadu), takže jsem byl příjemně překvapený; mám totiž hodně rád, když mě film něčím překvapí, třeba když mě režisér dlouho úspěšně vodí za nos. A Fincherovi se to povedlo už podruhé (poprvé v The Game). Následně jsem si přečetl i knižní předlohu od Palahniuka, moc dobře si už na ní nevzpomínám, jen si pamatuju, že jsem si říkal, že už jsem od něho četl lepší věci (Program pro přeživší, Zalknutí a především geniálně dekadentní povídku Střeva (The Guts) ve výběru Strašidla). ()

veru_needy

To že bude tento snímek něčím speciálním, to jsem věděla už od doby, kdy jsem si přečetla obsazení Edward Norton a Brad Pitt, režírované Davidem Fincherem. Tohle prostě nemůže dopadnout špatně. A také že ne. Každý má své potřeby; někdo žije pro stylové věci, někdo žije tím, že stylové věci nesnáší. Jack je druhý případ a o své nesnášenlivosti neplýtvá jen slovy, ale také jedná, a pěkně natvrdo. Přeci jen když půl roku nemůžete spát, musí vás to značně poznamenat. A tak brzy po Jackově setkání se s jeho spřízněnou duší Tylerem, vzniká fight club. Začátek se rozjíždí celkem pomalu, na druhou stranu byl potřeba, aby vybudoval atmosféru, kterou jsme nutně potřebovali k dokonalosti. A pak už to jede. Syrové násilí, při kterém člověk raději přivírá oči. Vše je jen výplod konzuní společnosti, kterou se musíme snažit za každou cenu bojkotovat. Takže hurá do knihkupectví pro knižní předlohu, tam by totiž měl být návod na to, jak doopravdy vyrobit podomácku výbušninu. - "I found freedom. Losing all hope was freedom." ()

Hogun

Ďaľší z filmov, ktorému som prišiel "na chuť" až po nejakom 3-om pozretí. Všetkým, čo dali menej ako 4 * odporúčam urobiť to isté, pretože pochopiť tento film che riadnu dávku sústredenia a najmä chuti ho pochopiť, čo môže byť pre niekoho problém. ()

Bauer

Když jsem to viděl poprvé tak sem to považoval za debilitu.....asi sem byl moc malej.Po 3 letech jsem se k tomu vrátil znova a změnil jsem názor a říkam , že to je kurevsky dobrej film s perfektníma vizuelníma efektama a neuvěřitelně dobrými výkony Brada Pitta a Edwarda Nortona.Ale k 5* mi tam něco chybělo ale nevím co a taky mi trošku vadila délka. ()

becki_tu

Psychologický nářez s hlubokými myšlenkami, schovanými v hutné atmosféře a s herci, od kterých se za každých okolností očekávají jen ty nejlepší výkony. Fight Club je opravdu výborná, ikdyž možná napoprvé hůře stravitelná záležitost, o které se dá přemýšlet ještě hezkých pár hodin, dnů či týdnů. Fincher opět dokazuje, že nepatří mezi "obyčejné" komerční režiséry... ()

Earl_23

Nebezpečný film. Nebezpečný pro divákův úsudek, pro rváče a lidi znechucené společností, no a hlavně taky pro lidi, kteří by k Fight Clubu rádi napsali nějaký ten komentář. Je poměrně obtížné shrnout tento drzý a zároveň vynikající snímek. Fincher musel být při natáčení v pořádně dobrém rozpoložení, protože tohle má zatraceně styl! Já jsem odolal veškerým popisům a komentářům k filmu a pustil jsem si jej takříkajíc "na blind". S očekáváním sportovního snímku s pouličními bitkami jsem hodně rychle vystřízlivěl a začal se pomalu prokousávat do opravdu náročného snímku. V jisté (jistých) fázi filmu trošku šok, co si budeme povídat. Je to prostě jeden z těch filmů, o kterých přemýšlím ještě hodně dlouho po skončení titulků... Ruku na srdce, kdo z nás někdy měl podobné anarchistické myšlenky, chtěl se odvrátit od stávající společnosti, být něčím lepším?... Mimochodem, už jsem psal, že tenhle film je "nebezpečný"? ;)... Ne, teď vážněji: Výborný Fincher a Norton, Helena mi bohužel trochu nesedla, ale to je jen malá vada na kráse. Tahle satira má prostě styl! Finále má prostě styl! Ou, komentář radši končím, protože se zase nabízí otázka Where is my mind? ()

luka4615

Čistokrevná esence dokonalé filmařiny, perfektních hereckých výkonů a strhujícího příběhu. Netřeba dodávat více. „The things you own end up owning you.“ ()

cunesk8

Pro některé lidi je tento film kult, což do dneska nechápu a nebýt kvalitního soundtracku, tak bych dal i míň něž dvě hvězdy. ()

prome

Pomaly rozjezd, ktery se pak tak zrychli ze jsem ani neotrhl oci od obrazovky a hltal kazdy okamzik filmu a neotrhl od nej oci. Dva vynikajici herci pod taktovkou skveleho rezisera... a ten zaver jsem opravdu necekal ()

Sawy

"V mých snech pronásleduji losa ve velkém kaňonu okolo trosek Rockefellerova centra.Houpu se na liánách kolem Sears Tower." Ale no tak jo, je to geniální film. Geniální film z doby, kdy byl Fincher ještě progresivní provokatér na startu své kariéry, nikoliv nechybující profesionál točící brilantní a chladné filmy. I ty mám moc rád. Ale dvojice Sedm/Klub rváčů je zkrátka neopakovatelná. 90 % ()

Lucasion

"Gentlemen, Welcome to Fight club. The first rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club!." Jedna z nejslavnějších hlášek celých dějin filmografie. A právem! Fincher zde rozjíždí jeden ze svých nejgeniálnějších filmů. Vynikající vypravěčský styl Edwarda Nortona spolu s bravurně zahraným Tylerem Durdenem (Brad Pitt) výrobcem mýdla, o tom jak založí klub jen pro chlapy. Pitt si roli náležitě užívá a v roli je k sežrání. Film je geniální v tom, že ho musíte vidět víckrát, abyste si ho pořádně užili. Fincher je totiž mistr detailu a jeho odkazy na finální zápletku jsou něčím výjimečným. K tomu samozřejmě musím připočíst vynikající hereckou dvojici, která baví každým gestem a hláškou. Není divu, že i když se jedná o psychologické drama, tak se u filmu zkrátka nejde nesmát. Klub Rváčů je také velmi syrový a surový film. Nebojí se ukázat násilné či nechutné scény. Kdo ovšem u filmu vydržíte, tak si užije doslova a do písmene brilantní zápletku, která rozuzluje celý film. Pak už nezbývá nic jiného než znovu a znovu se podívat na celý film. Fight Club – Fincherův masterpiece a jeden z mých oblíbených filmů. Navíc Norton a Pitt vás dokáží skvěle pobavit i herecky uhranout. (97 %) ()

stub

Nemůžu si pomoct - pro mě je Fincher snad nejpřeceňovanějším tvůrcem současnosti. Jeden obrovský talent se mu však upřít nedá - až trapně otřepaným tématům umí dát formu, kterou vzbudí dojem, že objevil Ameriku. A diváci to vděčně polykají, protože to vůbec nebolí. Btw, stejně jako u Sedm, celý film byl +- předvídatelný, což je v případě thrillerů naprosto tristní. Prostě zas jen jedna taková vlnka:) ()

N.Strauber

Tento film opravdu nesplnil mé obrovské očekávání umocněné tím, že je to nejen podle známého Palahniukova románu, ale především velmi vysokým hodnocením všude. Takže jsem čekal něco víc. Ale to "víc" jsem tam nenašel. Jedná se samozřejmě o zajímavý nápad, ale příběh a scénář mohl být propracovanější a závěrečné rozuzlení mě taky nenadchlo. Pitt s Nortonem předvedli solidní výkon a Fincher prokázal, že rozhodně není špatný režisér. Nemůžu si pomoct - nejlepší a nejpřesvědčivější výkon předvedla Helena Bonham Carter a především jí můžou ostatní děkovat, že dávám slušné 4*. ()

Jansen

To byla jízda. Dokonalý styl, dokonalý střih, dokonalá kamera, dokonalá hudba, dokonalá režie. První polovina filmu naprosto dokonalá. Edward Norton působí jako více nasraná obdoba Kevina Spaceyho z Americké krásy. Brad Pitt je tak fantastickej magor, že byste ho brali doma v terárku, abyste ho mohli každému ukazovat. Druhá hodina filmu je už o něco slabší a výsledná pointa by taky mohla být lepší. Ale nic přece není dokonalé ne? ()

ScarPoul

Chuck Palahniuk k patrí k tej nemalej hŕstke spisovateľov, ktorý sa dokážu pochváliť nezvyčajnými hrdinami, svojráznou formou rozprávania a zaujímavým detailizmom, ktorý robí každé jeho dielo niečim iné a pre diváka veľmi atraktívne. Fight Club či už v jeho literárnej, alebo filmovej podobe predstavuje akýsi medzník, dobrého vskusu, anarchistických myšlienok, sexuálnych túžob a čistej chaotickej šialenosti, ktorá vytvára čo sa týka filmu z každej jednej scény akčnú jazdu, plnú hútnych myšlienok, dokonalých scén a bezchybných hereckých výkonov. Fincher natočil asi najvďačnejší film svojej kariéry už len z toho dôvodu, že každý aspoň v určitom veku túži vyjebať so systémom a každý hľadá svojho vlastného Tylera Durdena. Tento film mám jednoducho veľmi rád a každú jeho zložku považujem za dokonalú, pretože doslova cítim krv a pot a myšlienku z každého jedného aspektu tohoto diela. Jedno z mála diel, ktoré je rovnako dobré ako jeho literárny základ. Omnoho lepšie ako Choke. ()

Lacike

Prvym pravidlom Klubu bitkarov je, ze sa o nom nehovori, ale bez akychkolvek informacii sa hned sleduje. Druhym pravidlom Klubu bitkarov je, ze sa jeho dej nespoileruje, lebo by ste skurvili ostatnym zazitok. Tretim pravidlom Klubu bitkarov je, ze si ho pustite v originalnom zneni, lebo CZ dabing ma tak otrasny preklad, ze film nedava ziadny zmysel. A stvrtym pravidlom Klubu bitkarov je, ze pokial ho ohodnotite menej ako štyrmi hviezdickami, tak ste ho evidentne nepochopili a mali by ste sa vratit k Vecernicku. Po pomaly dvadsiatich rokoch ho snad uz kazdy videl, takze si neodpustim aj nejake spoilery. Ved aj v samotnom filme 4 pravidla Klubu bitkarov vsetci porusuju. Tak ako nam zabavnym spôsobom zivot narkomanov ukaze film Trainspotting, tak Fight Club nam pre zmenu predstavi ake je to byt anarchista. Holt, ked ste mlady, zmeteny, neuspesny a prilezitostna nakladacka s cudzim chlapom vas uz neuspokojuje, tak nie je nic krajsie ako pohlad na rutiace sa mrakodrapy. O dva roky neskôr si to k srdcu zobrala aj dalsia radikalna skupina. V dobe premiery ma film uplne uchvatil. Bol som v puberte a totalne zmäteny, takze som sa s hlavnym hrdinom dokonale identifikoval aj napriek tomu, ze som ani vtedy nemal chut nic vyhadzovat do povetria. Po rokoch mi uz jeho pribeh pripada cudzi, takze aj ked film v mnoho ohladoch stale bavi, ponuka aj zaujimave myslienky na zamyslenie a ani financny reset celej spolocnosti by mi nevadil, tak uz film pre mna nie je tak silnym absolutnym zazitkom a jednu hviezdicku uberam. Do urcitej mieri mi uz vadila pasaz, ked Durden buduje svoju armadu nasledovnikov. Pôsobi to ako klasicke vymyvanie mozgov, co fakt nemam rad. A v miestami ta vymyta armada nema daleko k stupencom samovrazednych atentatnikov. Takisto neustale naznacovanie pointy pôsobi po opakovanom pozreti uz trochu otravne. Ked som film videl prvykrat, tak som ju neodhalil, ale ani mi nepripadala sokujuca. Tento netradicny styl podania celeho pribehu pôsobi so vsetkymi tymi absurditami prirodzene. Herecke vykony ustrednej dvojky su famozne. Pre Nortona to bol bohuzial necakany vrchol kariery. Pitt je cely cas neskutocne cool. Carterova mi bola vzdy protivna, ale prave do tejto ulohy sa to dokonale hodi. U ostatnych divnych postaviciek stoji za zmienku aspon Meat Loaf s velkymi kozami. Najzabavnejsiou scenou je pre mna stale ta v ktorej si pred svojim sefom Norton rozbije hubu a este za to dostane odmenu. No a mojou najoblubenejsiou je zaver v ktorom zamilovany par sleduje rutiace budovy. Neskutocne romanticka scena. Tato scena nazorne ukazuje, ze ked chlap nema zenu a rodinu, ktora mu zaberie všetok cas, tak robi strasne blbosti, kedze nevie, co zo sebou. Na zaver spomeniem este skvely soundtrack, ktory filmu dodava paradnu atmosferu a perfektne funguje aj samostatne. Objektivne je to stale 5 hviezdickovy originalny film, ale mna bavi uz len na 4*. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)