javak810i

Jaký dárek věnovat investičnímu bankéři k 48. narozeninám, když má zdánlivě všechno na světě? "Mindfucky" jdou Fincherovi od ruky a Hra není výjimkou. Tak skvěle natočený a zahraný film jsem již dlouho neviděl. Z obrovské části za to můžu vděčit scénáři, který je na to, že se jedná o originální tvorbu, téměř bezchybný. Až na lehce přestřelený konec do sebe vše dobře zapadá a film si až do posledních minut drží svou mysteriózní atmosféru a napětí. Třešničkou na dortu je pak temný soundtrack od Howarda Shora, který celý snímek podtrhuje. 5* ()

Praxis

Tak musím říci, že jsem ten konec vážně nečekal. Opravdu jsem si myslel, že to celé dopadne trochu jinak. Nicméně luxusní herecké výkony, jako obvykle Fincherovy vychytávky. I když jsem byl na druhou stranu krapet zklamaný, že tam tentokrát nikdo nezařval, a celé to dopadlo vlastně obrovským happyendem. Na druhou stranu, výborná paranoia, kdy několikrát vážně netušíte... 90% ()

Jillen

Jeden z nejdokonalejších psycho thrillerů co jsem kdy viděl. Douglas skvěle hraje, režie je super a atmosféra filmu neopakovatelná! Nenudil jsem se ani chvilku. Dávám 100% ()

GodComplex

Cistokrevnej Fincher temer v plne forme. Problem The Game spociva v tom, ze mela holt tu smulu byt sendvicnuta mezi Se7en a Fight Club, tedy nejen jednoznacne nejlepsi Fincherovi filmy, ale zaroven obrovske pojmy celkove kinematografie. The Game kvalit svych sourozencu nedosahuje, to je jasne, ale znamena to, ze je to spatny film? Vubec ne. Ve skutecnosti se jedna hned o dalsi Fincherovo dilo v kvalitativnim poradi. Je zde vse, fantasticke a inovativni zabery, uzasna dramaticky ponura hudba Howarda Shorea, depresivni a paranoidni atmosfera, Michael Douglas v jedne ze svych nejlepsich roli a hlavne, promysleny scenar se skvelym twistem na konec. Bohuzel to funguje jen na poprve a zatimco treba Fight Club muze clovek videt klidne 30x a nenudit se, Hra je spise jednorazova zalezitost, proto se na 5* nedohrabe. 8/10 ()

Popluh

Mistrně zrežírovaný (co taky chtít od Finchera, jinak to neumí) a po celou dobu i zajímavě vypadající film s místy Dickem zavánějícím námětem. Od plného hodnocení tak Hru dělí jen závěr. Celá pasáž z Mexika mi přišla nadbytečná, poté film opět chytnul tempo, ale výsledná pointa zkrátka nebyla tak dobrá jako jiné "možnosti" navrhované samotným filmem. ()

O.Peta

Film je určitě hodně zajímavě natočený a udržuje člověka v napětí a očekávání po celou dobu. Byl jsem už připravený dát plný počet bodů, ale mě ten závěr spíše zklamal. SPOILER: Nechci vypadat jako sadista, ale kdyby se to ukončilo tím zastřelením Conrada a následnou sebevraždou, tak to by teprve byl konec, protože právě v tento moment jsem byl nejvíce šokován a to by na mě udělalo velký dojem. Ten další zvrat bych už vypustil. ()

Laxik

Tak si říkám, jestli umí Michael Doughlas hrát i chudé lidi. Nebo prostě lidi, kterým neprotékají denně rukama miliony dolarů. Jistě umí, ale proč by to dělal, že? Tohle je opravdu hodně dobrý film, ale co se týče té atmosféry, kterou vám každý předhodí u tohohle filmu nebo u Finchera obecně, ta mě trochu minula. Nebo spíš sem tam odjela na dovolenou ve chvíli, kdy jí bylo nejvíc potřeba. To samé se mi stalo už u 7, ale tady se to stávalo o něco méně. I tak ale dávám tomuhle filmu nižší hodnocení než Sedmičce. Byly tu scény u kterých jsem se sakra bavil a scény, u kterých jsem se jen bavil. A pak samozřejmě vyvrcholení, u kterého jsem se ale sakra sakra sakra bavil. Jenže jen do poloviny. ***Pokračuju SPOILEREM*** Film měl podle mého skončit na tři způsoby. Buď Michaelem Doughlasem rozmáznutým na chodníku (nejlepší možnost), nebo Michaelem Doughlasem umírajícím tváří v tvář člověku, který to vše zosnoval - tedy jeho konta by byla vyluxovaná a oni by ho vážně chtěli zabít (trochu tuctové, ale budiž) anebo tím, jak Michael Doughlas vstane z té plachty, přijde naproti svému bratrovi a pak mu jednu vrazí (tedy psychologicky logičtější vyústění pitomého konce). ***Končím SPOILER*** Kvůli těmto důvodům nemůžu a ani nechci dát plný počet. ()

MikO_NR_1909

Podľa mňa - zbytočne prešpekulovaná filmová hračka, aká nemá šancu konkurovať prvotriednym mystery. Nie je to vôbec zlé, ale keď si toto Fincherovo intelektuálne remeslo porovnám s Kubrickovým Shiningom, výsledok je o dve triedy nižší. ()

Tommass95

Dechberoucí thriller Davida Finchera, který vás vtáhne do děje a už nepustí. Pro mne mistrovské Fincherovo dílo, které je jaksi nedoceněno a přitom to závěrečné rozuzlení je snad lepší než u všech dalších Fincherových filmů. Michael Douglas a Sean Penn hrají svůj standart. 100% ()

Vojcl

Napínavý thriller, který nenudí a má všechno co by podobný snímek měl mít. David Fincher si opět neodpustil nečekaný konec, ale přesto si myslím, že má ve své filmografii daleko povedenější díla, např. Klub rváčů nebo Sedm. ()

numi

Z hlediska kvality filmu jako celku, je Hra po čtvrtém Vetřelci asi nejslabší Fincherův film. Po stránce režijní, je to až ten úplně nejhorší. Námět a hlavní myšlenka nabízí hodně slibnou podívanou, ale Fincher překvapivě zapomněl na svou schopnost podbízet u diváka skličující atmosféru skvělými kamerovými nájezdy a ještě lepším výběrem lokací. Polovinu snímku se vlastně nic neděje a hlavně se vůbec nestihneme seznámit s Nicholasem van Ortenem a jeho životem, takže vlastně divák ani neví, proč by zrovna ten neuvěřitelně zazobaný sympaťák potřeboval nějakou životní změnu. Kdyby se alespoň hned začalo něco dít, tak by to možná ani nevadilo, ale ono se zkrátka nic pořádného neděje. Druhá polovina a finále je už pekelně ostrá podívaná, i když by se samozřejmě nad spoustou věcí dalo hodně dlouho polemizovat, ale celkový dojem z filmu zůstává rozporuplný. Ne proto, že by byl tak špatný, ale proto, že zdaleka nedokázal využít svůj potenciál. A to mě u takového génia, jakým je David Fincher, mírně zaskočilo. Tři a půl. [srpen 2006] ()

Freemind

Jsem trošku zklamán - od mistra jsem přece jen čekal něco víc. Dějové zvraty byly velmi milé, herecké výkony vynikající, technické zpracování jako vždy famózní, ale ... místy mě trošku nudilo pomalé tempo, které nehrozilo ve Fight Clubu a které v Sedm úspěšně překryla hustá atmosféra. Největším mínusem je asi hudba, znervozňující, atonální "plinkání" do klavíru, které mi ty dvě hodiny dodatečně prodloužilo. Jinými slovy - Fincher podskočil vlastní laťku, přesto ale s přehledem zdolal laťku hollywoodskou. ()

Macejko

Solídny film. Čo ma príšerne serie. To sa od Finchera už nikdy nedočkám ničoho tak geniálneho a bezchybného, ako Fight Club? Film má dobrý nápad, je výborne zrežírovaný a má perfektného Mikea Douglasa. Avšak scenár hlavnú ideu vôbec neťaží tak, akoby mohol. Presne ako v Se7en. A SPOILER! čo mal sakra znamenať ten trápny happyend? Kebyže sa Douglasova postava skutočne zabije, išiel by som zrejme nekompromisne na päť hviezd. Ale toto? KONIEC SPOILERU! Z Fincherovej filmografie mi zostáva už len Úkryt, tak uvidíme. Odmietam si pripustiť, že by režisér jedného z najlepších filmov, čo som videl, nedokázal natočiť niečo podobne úchvatného znova. Aspoň mi došlo, že tá ,,neúchvatnosť" jeho ostatných filmov je v prvom rade vina scenáristov. ()

zipper111

The Game je jeden z nejlepších Fincherových filmů a jeden z nejlepších psychologických thrillerů vůbec! Douglas tady hraje fantasticky a Oscar by mu tu slušel ještě víc než za Wall Street, ostatní herci také excelovali, ale říkám, Michael jim slíznul všechnu šlehačku z koblihy! Fincher navodil atmosféru tak dokonale, že do poslední chvíle nikdo nemůže vůbec vědět, jak to ve skutečnosti je, hrozně se mi líbí způsob, jakým točí filmy, detailně s velkým citem. Úvodní pasáže, kdy chce ukázat Van Ortena jako docela parchanta, ale také hlavně v podstatě smutného a osamělého člověka, jsou takové vybledlé, ponuré, samé tmavé barvy, tmavý dům i auto, na člověka jde už jen z toho deprese. Skvelé navození atmosféry. A to je jen začátek dokonalého filmu. Nemůžu jinak než za 5*. SPOILER!___Upřímně jsem ale lehce doufal a poučen Sedmičkou i věřil, že to vůbec žádná hra nebude a neskončí to Happy endem... Fincher ale překvapil! ()

vorheese

V hlavní roli Fincherova genialita! Snímek s dokonale paranoidní atmosférou (srovnatelnou s Aronofského filmem Pí). Snímek u kterého nebudete vědět, co je hra a co realita...a navrch ještě vynikající pointa. ()

Makky

Mám podobné pocity ako POMO. Toto je naozaj všetko? Poviem pravdu, čakal som niečo, po čom mi spadne sánka. Takto som len absolútne prekvapený z toho, že je to také jednoduché. Douglas klasicky perfektný, no fakt škoda toho záveru. ()

Lulu13

Asi do prvej polovice som bola s Hrou viac než spokojná. Avšak v druhej polke to začalo byť až príliš pritiahnuté za vlasy a ten koniec, ktorý mal diváka zrejme nadchnúť mňa naopak absolútne sklamal a v mojich očiach tým film klesol do obyčajného priemeru. Škoda!... ()

esopesokeso

Čo to bolo za dementného distributora, ktorý prezadil súhrn deja do 80 minúty??!Ak ste padli očami na moje riadky, tak doporučujem obsah k filmu nečítať.Je to vynikajúci film, ktorému by som možno dal aj 5*, scénaristi boli veľmi kreatívny, to sa musí nechať, ale ked som prečítal obsah, tak som prišiel o pár prekvapivých zvratov, tak som už dopredu kalkuloval ako cigáň pred podporou..Nad vyvrcholením a záverom filmu netreba logicky premýšľať, len to treba príjmuť, lebo keby Fincher mal z tohoto filmu spraviť trilogiu, tak by to bol možno na spôsob krátkometrážneho filmu Headcleaner. ()

vercza

Skvělé až na ten konec. Ten mi přišel dost přitažený za vlasy. Vždyť po tom všem už muselo Douglasovi pěkně šplouchat na maják. Ale on si to v klidu užívá, jaká to vlastně byla prča. ()

jajinka

Hodně dobré psycho.. Povedený scénář i zpracování.. Jen nevím, zda bych takový dárek chtěla k narozeninám.. ()