monsieurR

Vážně výtečný film, vřele doporučuji všem co mají rádi překvapení a vykonstruované zvraty. Navíc s mým oblíbeným Douglasem. ()

hous.enka

Cim je tenhle film, o kterem nevite, co bude dal, odlisny od jinych filmu s podobnou tematikou? Zcela jednoznacne je to zejmena diky Michaelu Douglasovi a ponure atmosfere, ktera dycha na kazdem kroku (nocni ulice Frisca, jizda taxikem, vymalovany dum a spousta zahadnych osob, jimiz se cely film jen hemzi). Zaverecna pointa by mela byt asi fackou do obliceje divaka. No, nevim. Byla to jedna z moznosti, kterou film nabizel uz zhruba ve sve puli. A vlastne - proc ne. Kazda hra ma svoje pravidla. Ma ale i svuj konec? ()

mad_ness

To, že si paranoidný, ešte neznamená, že po tebe nejdú. Výborný Fincher, vďačne si pripomínam, prečo ho mám najradšej. ()

schizmo

Na doporučení jsem se na to podíval, ale extra mě to nebavilo. Námět sice parádní a originální, ale chyběla mi tam nějaká zajímavější produkce, možná svižnější scénář. Nicméně dvojnásobně fatální konec rozsekal i tak! ()

nervoznideda

ti amíci nás krmí sračkami a čt jim to žere dám si jiný film :-)ti scenářisté dělali spolu hru a net kolik asi brali za ty scénáře ale přeji jim to taky zemřou a prachy nemají rubáš:-) ()

mis-ko

Temne paranoidný thriller s opäť výborným Michaelom Douglasom. Jeho chladný Nicholas van Orton sa pod vplyvom okolností na ktorých už na prvý pohľad vidno ich likvidačné snahy, mení na neistého ale odhodlaného človeka, ktorý sa však márne snaží ujsť svojmu osudu. Až tak márne to však nie je, za to však môže trochu slabší koniec. ()

ladko

Vynikajúci thriller s atmosférou, aká sa len tak nevidí. Divák podobne ako Nicholas Van Orten netuší na čom je a čo to všetko znamená. Zúfalstvo, ktoré Nicholas(skvelý Douglas) prežíva, cítite na vlastnej koži a prežívate ho s ním. A ten koniec - to mi sánka spadla až na zem, naozaj jeden z najšokujúcejších zvratov. Pre mňa najlepší Fincherov film(áno, lepší ako Sedem). ()

fannah

David Fincher je perfektní režisér! Tahle HRA je opravdu výborná a od začátku do konce člověk neví co je skutečné a co ne. Zmatený Michael Douglas se perfektně hodí do role milionáře kterého nudí celý jeho život. V rámci HRY se ale nudit přestane. A nudit se přestanete i vy. Vřele doporučuju, opravdu to stojí za to! ()

LINKIN

Ani Michael Douglas, na kterého jsem téměř bez vyjímky alergický mi v téhle Fincherově hříčce nevadil. Hru, o kterou se ve filmu jedná, režisér nerozehraje jen s Nicholasem van Ortenem, ale i s divákem u televizní obrazovky a pokud přistoupíte na její pravidla a necháte se vtáhnout do jejího světa, čekají vás neopakovatelné filmové zážitky. Diváci, jenž si libují ve hledání logických děr ve scénáři a různých nesouvislostí ve filmu by si v tomhle případě jistě užili své, ale pokud přivřete obě dvě oči a obejdete jak tenhle, tak spousty jiných menších nedostatků, nudit se opravdu nebudete. A kdybych už jó musel bejt mermomocí ten šťoural, kterej se snaží něco zlýho najít, byli by to asi přehnané akční scény. David Fincher jako mistr napětí a temné atmosféry měl zůstat opravdu u svého koryta a v duchu první půlhodinky dokončit i celý film. ()

NinonL

Když je něco totálně nelogické a chybí tomu poezie, přestávám filmu věřit. A čemu nevěřím ani za mák, to se mi taky nelíbí. ()

Krissty

A zase ten Fincher.. Jeho genialita mě stále nepřestává udivovat.. Zpočátku nevinná hra se promění v něco, kde vůbec netušíme, co je skutečné a co jen fikce.. Fincher si mistrně pohrál s mým rozumem a stát se mně něco podobného jako Douglasovi, zešílela bych mnohem dřív než on :) Musím ho pochválit.. Nijak extra ho neobdivuji, ale za tento výkon si můj obdiv zaslouží.. I když o chloupek lepší pro mě asi byl Sean Penn, ten byl fantastický.. Dokonalý! Závěr filmu byl překvapivý.. Miluju konce, které by mě ani ve snu nenapadly.. A tenhle film takový konec má! Já nemám co dodat, NÁDHERA! :))) ()

Krt.Ek

Můj nejoblíbenější film od Davida Finchera. Mám totiž pro filmy, kde si režisér s divákem hraje slabost. A tady je to dovedeno do dokonalosti, to znamená, že jsem neodhadl konečnou pointu, což se mi upřímně moc často nestává. U většiny filmů, totiž na pointu přijdu (doufám, že tato věta nezní moc arogantně), s tím ale musím počítat, je to daň za to, že jsem viděl relativně dost filmů a přečetl relativně dost knih. 100% ___ EDIT (6.8.2020): Předně, za větu, že "jsem viděl relativně dost filmů a přečetl relativně dost knih" bych si nejraději nafackoval. Je tomu totiž úplně naopak. Viděl jsem toho dost málo (jsou oblasti kinematografie, s kterými nemám vůbec žádnou zkušenost), a přečetl ještě méně. Nadto pravidelně nestíhám. Tuším, že kdybych žil ještě sto let, stejně bych neviděl a nepřečetl vše, co za to stojí. Tolik k validitě té mé argumentace z před osmi let, kterou by šlo shrnout asi takto: "jóó Fincher, zkuste Hru, tu jsem neprokoukl, ta je nejvíc, mě totiž nic nepřekvapí, víme". ;-) Teď když už víte, jaký jsem to ale byl kus hovězího, dovolte mně ještě tři poznámky. 1) Dnes bych už nenapsal, že Hra je mým nejoblíbenějším Fincherovým filmem. A to kvůli svému "solipsismu". Až moc se soustředí na hledisko Nicholase Van Ortena. Letos jsem si od Finchera zopakoval i Sedm, viděl jsem prvně Zmizelou. Za ty roky, co se koukám na filmy, jsem došel k závěru, že lepší (nebo aspoň mně sympatičtější) jsou "vícehlasé" filmy, svět obydlen ne-tezovitými figurami. Tím poněkud neobratně říkám, že dnes bych doporučil spíš tu "polyfonní" Zmizelou než Hru. 2) Nic to však nemění na to, že Hru stále považuji za dokonalý thriller. Pokud se máme bavit o filmech, které nějak tematizují paranoiu (stav, kdy se nedá nikomu a ničemu věřit), tak Hru cením fakt vysoko. Byl jsem příjemně překvapen, jak moc mě film stále baví, přestože jsem věděl, kam to celé směřuje. 3) Třetí poznámka je spíše slibem/předsevzetím. Budu muset časem soustavněji prozkoumat filmografii M. Douglase. Filmy, které jsem s ním viděl, řádím k tomu nejlepšímu z mainstreamové hollywoodské produkce, kromě Hry mluvím o Válce Roseových, Základním instinktu a Volném pádu. Otázku, jakou na tom má zásluhu Douglas, musím prozatím nechat nezodpovězenou. Abych si o tom dokázal udělat obrázek, musel bych Douglase vidět v nějakém tom (pod)průměrném filmu. Pokud jej vytáhne, začnu ho veřejně vychvalovat. :-) 90% ()

agentmiky

Mým nejoblíbenějším filmem od Davida Finchera byl do dnešních dnů bezesporu film Sedm,ale po zhlédnutí jeho Hry teď opravdu nevím,co se mi líbilo víc.Hra opravdu oplývá velmi brilantně propracovaným příběhem se skvělým hercem v hlavní roli.Velmi se mi líbilo,co se všechno investičnímu bankéři může stát a jak se během pár dnů může dostat na úplnou mizinu.Ale byla to jen hra,že?Nebudu se tady více vyjadřovat k filmovému příběhu,ale musím uznat,že i konec byl mistrně zvládnutý jako celý filmový celek.Fincher u mě opět zabodoval.Hodnocení:90% ()

Z0oMb3E

Hra hrá o čas. Námet je síce perfektný, Douglas je síce perfektný, ale scenár nestojí za veľa. Tento psychologický thriller už nemal čo ponúknuť po pol hodine sledovania. Záver predvídateľný a scenár deravý. Neodporúčam na večerné až nočné sledovanie iba namiesto práškov na spanie. ()

Alqarin

Myslíte si že ne, ale Fincher vás stejně dostane. S chirurgickou přesností vás zviklá a odzbrojí, zvlášť když se v hlavní roli prohání po plátnech famózní Michael Douglas. Jediné, co mě trochu děsí, je Fincherova strojovost. Jeho režie je bezchybná, nápaditá, ale zároveň odměřená, od diváka se trochu distancuje. Těžko říct, jak moc je tohle vina samotné zápletky, ale nelze si toho nevšimnout. Přesto vynikající podívaná, přilepenej jsem vydržel až do konce. ()

MartinezZ

SPOILERY - Vykonstruované je to zajímavě a správně thrillerově, ale ten konec, že šlo o hru stále, to celé shodil do hajzlu. O co lepší by bylo, kdyby měl skutečně zbraň, se kterou nepočítali, skutečně ho zastřelil a skočil. Titulky by mohly být prolínány s jednotlivými zúčastněnými "herci", sedícími u výslechu. Prostě ála "posralo se to". Protože jinak ty dvě hodiny vyznívají jako neskutečná blbost. ~~~ Mínus jedna * za pointu. ()

mysiak

Na Finchera slabšie...ale stále dostatočne vynikajúce oproti iným thrillerom...úžasná atmosféra len slabší koniec ()

Lamiczka

Pojďte pane, budeme si hrát! A ne jen tak ledajakou hru, pěkně si sáhneme na dno svých možností a pokud možno tak věrohodně, že už nebudeme vědět, kde je hranice mezi realitou a "hraním". ()