Terva

DIALOG - Christine ( Deborah Kara Unger ) : Vaše boty stály tisícovku? Nicholas Van Orton : Jenom jedna............ Investiční bankéř a multimilionář Nicholas Van Orten žije ve velkém luxusním domě, osamělým životem. Může si dovolit cokoli, o nic však nemá zájem. Scénář : John Brancato a Michael Ferris. .....Kamera : Harris Savides. .....Hudba: Howard Shore. .....Hrají : Michael Douglas (Nicholas Van Orton) a nebo Sean Penn (Conrad Van Orton). Hlavní ženskou roli měla původně ztvárnit Jodie Foster a mužskou roli zase Sean Penn. CITÁT - Toto není pokus o galantnost. Pokud vás nenadzvihnu, jak se dostanete nahoru? ()

Hismael

Realizace této "hry", která je závislá na činech a nápadech hlavní postavy, by byla horko těžko providitelná. Zde se to zázrakem povede, ale jen díky tomu, že hlavní postava plní rozkazy scénáře, aby došla do nečekaného závěru. I tak je potřeba říct, že je to celé velmi dobře vymyšlené a originální. ()

svik

HODNOTÍM 2...Jo tak proč ne NEDAL BYCH SEM SICE DOUGASE , le příběh je skvělý je to něco jako film VANILKOVÉ NEBE (zde však bylo herecké obsazení naprosto skvělé a bez výhrad) Takovéto filmy se strátou paměti a vůbec zahrávání si s pamětí je dobrý a člověka to pobaví. ()

joehot

Další vynikající film Davida Finchera se skvělým výkonem Michaela Douglase, plný napětí a přeplněný paranoidními otázkami typu: Je s nimi? Kdo (a kde všude) oni jsou? Celkový dojem však mírně strhává celková uvěřitelnost filmu, a to především v závěru.. Nemohli přeci předpokládat KAŽDÝ jeho tah.. ()

Expendable

Naprostro mistrovský počin Davida Finche, začátek Jarmil Prdel info o CRS, postupně se vše zvtávalo dřevěný klaun, polití v restauraci, sanitka, zhasnutá světla atd. Dějově trochu podobné 13: hra smrti, ale na mnohem vyžší úrovni, míra psychologie je tu rozpitvávána na kousky a každá sekunda je dokonalá. A navíc ten konec, už jsem nevěděl jesti se to fakt vymklo z rukou jestli to byl další krok hry a nebo ne. Všem doporučuji. ()

Skrk

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi, jako kdyby se scénář dopisoval v průběhu natáčení filmu. Tolik nelogických scén a jakoby ani herci nevěděli, co se po nich chtělo. ()

corpsy

Hlboko temná a nepriestrelná atmosféra je tým najlepším na tomto výbornom filme. Pointa je nadmieru skvelá a vám ešte pár minút po nej brní v hlave, či je to naozaj tak, ako to je. ()

zablaga

Zmiešané pocity:O Vskutku. Bolo to dobré, zaujímavé ale čakala som viac a chvíľami som sa i nudila..aj keď skvelí herci. Ale niečo do tých 5* ešte chýbalo, možno nie môj štýl. ()

Pegas1632

Z mýho pohledu 8,5 z 10, ale hvězdiček je jen 5, tak zaokrouhluju dolů. Film je vynikající, celou dobu je člověk napnutej jak struna na kterou by se dala vybrnkat moonlight Sonata od Beethovena. Sedíte na židli / gauči / křesle a čekáte co si zase scánárista vymyslel na nebohého napnutého diváka. Jeden šok střídá druhý ... a pak prostě struna praskne. Jen tak, pár minut před koncem, protože konec je prostě zabitej. Proto doporučuju u filmu usnout a pouštět si ho jen tak po 100 minutu. Pak budete nadmíru spokojeni ()

Marek1991

Fincher je skutočný umelec. Tretí Votrelec bola sprostosť, Sedem bol precízne natočený mysteriózny film, ktorý ma však nezdvíhal zo sedačky a ani mi po ňom nezostali nejaké výrazné spomienky, film Hra je však už mierne niečo iné. Tu som uvažoval, či mu nedám najvyššie hodnotenie, lebo som sa konečne dočkal výnimočne divokého a pozoruhodného deja, na ktorého myšlienku len tak niekedy nezabudnem. Fincherove ďalšie filmy ma však potom zaujali viac, niektoré aj nie, ale do tohto roku natočil aj lepšie. Hra má skvelú hudbu, výborné piano, chvályhodné profesionálne obsadenie a prešvihnutý dej. Cieľ všetkého bol splnený, ale podľa mňa sa veci až prehnali do miery, ktorú neschvaľujem a najmä nad mnohými detailami by sa dalo pochybovať, najmä nad skutočnosťou prečo konal až dokonca podľa vytýčeného plánu a nad tým, ako boli všetci skoro dokonale zorganizovaní aj na miestach, kde by podľa mňa dianie nemohli očakávať. Dej zo začiatku mierne nenachádzal dynamiku a bol nudný. Hra je jedinečný film vďaka myšlienke a spôsobu celej ilúzie, ktorá vyvolávala strach a otázky, no prevedením by som si to vedel predstaviť aj inak, možno tú povrchnosť by to chcelo odstrániť. Každopádne je to skvelý film, možno aj ja dnes ešte niektoré filmy nedoceňujem a mnohé možno preceňujem, to sa uvidí časom, ale ani tento film ma zo sedačky nezdvíhal a nepovedal som si, že to bolo ono, to čom hľadal a chýbalo mi, to čo by ma prekvapilo a spravilo lepší deň. ()

Ajinka126

Zamotalo mě to natolik,až se mi to přestalo líbit. Mám ráda záhady a nejasnost ve filmech, ale už nemám ráda změnu z minuty na minutu. Jednou to byl padouch, pak zase ne, pak ano, pak ne.. a tak dokola. Davida Finchera i Michaela Douglase mám v oblibě, tak mi snad odpustí, že tento jejich počin mě nezaujal. ()

El Pistolero

9/10. Co se filosofické, meditativní roviny týče, „Hra“ neobsahuje žádné velké existenciální poselství (i když...), nemá takovou hloubku jako „Klub rváčů“ nebo „Sedm“, jiné dva výtečné Fincherovy snímky. „Hra“ je více o efektu, udivuje propracovaným konceptem, vyžívá se v tom, jak si hraje s divákem: postupně likviduje a boří veškeré jistoty, vytváří pocit paranoie, tísně a beznaděje. Herecká stránka filmu stojí celá na bedrech jednoho herce – a Michael Douglas si jednu ze svých (dvou?) nejlepších rolí viditelně užívá. Myšlenka CRS mi silně připomněla brilantní povídku „Nekuřáci, a.s.“ z knihy Stephena Kinga „Mrtví se někdy vracejí“, kterou tímto vřele doporučuji. ()

Torision

Dobře, že to dostal do rukou Fincher, protože slabší režisér by z toho tak moc nevytlouknul. Začíná poměrně vláčně, ale jakmile vás po chvíli vtáhne do děje, už těžko odlepíte oči od obrazovky. Perfektní kousek, nemám téměř co vytknout. Vynikající thriller. ()

PauloZ

115 minut neskutečně skvělého napínáku s perfektní myšlenkou, ale že tohle veledílo zabije tak laciný konec s happyendem a naprosto bez pointy, to mě opravdu odrovnalo! Skončit to u skoku Douglase, pálil bych bez zaváhání 5* a opěvoval bych Finchera jako génia přes zmatek a depresy. Ale takhle to zabít... ()

F.man

Bezchybný Fincher. Tenhle chlap je prostě detailista, který vás okouzlí každý pečlivě připraveným záběrem. Tenhle film si s divákem pohraje stejně, jako CRS s Van Ortenem. I am extremely fragile right now. ()