Beastmaster4

Naprostá pecka a jenom škoda, že tenhle kousek patří mezi ty, které jsem si nechával léta ujít a podíval jsem se na něj až nyní, v r. 2016. Tak trochu opadá kouzlo, protože dnes je už hlavně audiovizuální standart trochu dál. I tak ve mě ale film zanechal skvělé pocity a musím uznat, že David Fincher je opravdový "špílmachr" a umí si perfektně hrát s mozkovými závity diváka, který až do samého konce neví, co si myslet. Michael Douglas naprosto dokonalý, i když mi nepřísluší s takovým odstupem času, hodnotit herecký výkon, který byl dříve také na trochu jiné laťce, než se žádá dnes. Na druhou stranu, i dnes by takovému ztvárnění někteří herci nesahali ani po kotníky :-) ()

luka4615

Režisér David Fincher i po fenomenálním úspěchu jeho filmu "Se7en" dokázal, že má pořád ještě pár skvělých trumfů v rukávu v podobě chytrého příběhu, vypointovaného scénáře a Michaela Douglase. Smekám! „They just fuck you and they fuck you and they fuck you, and then just when you think it's all over, that's when the real fucking starts!“ ()

oLí

No ja davam 4* i presto, ze film je v nekterych chvilich dost naivni a misty se mu to tezko vsechno veri, nadruhou stranu s fantazii a vzitim se do Douglasovy postavy je to fakt peklicko.. ()

Sawy

Napínavé.To je slovo,které Hru vystihuje jednoznačně nejlépe.Od začátku do konce jsem měl nervy jako struny,neměl jsem tušení,co se stane dál a konec je naprosto šokující,což je jenom dobře.David Fincher je v žánru temného thrilleru jako doma,nic jiného mu tak dobře nesedí.A i když Hra nemá na jeho úplně vrcholná díla,přesto je pořád špičkou ve svém žánru.85 % ()

Lucasion

Tím, že miluju Unikové hry, tak musím The Game od FInchera jen pochválit. Nikoliv tak dobré jako třeba Sedm (1995), tak velmi kvalitní thriller. Fincher je mistr oboru a tenhle film mi pořád unikal. Takže když už jsem se k němu konečně dopracoval, tak jsem byl opravdu rád. Michael Douglas je eso a líbí se mi, jak film perfektně maže realitu a fikci. Pomyslná hra totiž skvěle balancuje po celý film, aby diváka zmátla a na konci to ještě párkrát otočila. Takže takový můj oblíbený Wan a jeho první SAW (2004), což ostatně byla taky hra. Nejsem si jistý, jestli by měl film stejný impakt jako poprvé, ale možná se k tomu i jednou napodruhé dostanu a dám vědět. Na první dobrou to bylo velmi fajn. (80 %) ()

Richie666

Michael Douglas umí, David Fincher taktéž. Děj je originální, scénář propracovaný k dokonalosti a atmosféra víc než hustá. Rád bych tedy dal za pět, ale nemůžu, něco mi tam prostě nehraje. Možná je to na začátku až zbytečně přehnané uvedení do následujícího děje, možná na konci až příliš přesný dopad ze střechy.., nevím. Každopádně je ale The Game jedním z nejlepších filmů, kterým jsem dal čtyři hvězdičky :) ()

Handle

Řekl bych, že už jen originální nápad jistí polovinu úspěchu. Opravdu dokonalý námět, skvěle promyšleno, dobré herecké výkony, film fungoval po všech stránkách. Není to vyloženě moje ''srdcovka'', ale 5* filmu právem patří! Dost možná to nejlepší od Finchera (pro mě)... ()

jerry12

90%. Neuvěřitelně uvěřitelná atmosféra, která vytváří ohromný psychologický tlak na divákovo vnímání. Vyžadovaný cíl, a sice aby divák absolutně netušil, která bije, splnil Fincher myslím dokonale. Od začátku brilantní paranoidní hra nejen s hlavním hrdinou, ale především s divákem, pročež je Fincher právem považován za aktuálního mistra napětí - umí si s divákovými emocemi pohrávat a přehazovat si je z ruky do ruky jako horký brambor. Jen těžko si dokážu představit úzkostlivějšího hráče, než jakým je Michael Douglas. Jsem fascinován. ()

Fleur6

Plagát filmu tuším vraví za všetko. Skutočne skvelé, miestami zdĺhavé, ale k záveru na plné obrátky. Tou streľbou pri konci ste ma skutočne dostali - to VAU Vám patrí zaslúžene, pán Fincher! ()

ScarPoul

Hra bude vždy škatuľkovaná ako film Davida Finchera. Či sa vám film páčil, alebo nie vždy ho budete tak brať. Čo značí, že sa nejedná o podpriemerný film. Lenže položme si otázku, čo robí film nadpriemerný? je to výkon Michaela Douglasa, ktorého prerod z neznesiteľného " son of a bitch" na človeka ktorý vidí, cíti a chce niečo zo svojim životom robiť, ktorý ma v niektorých scénach doslova prikoval k sedadlu? Je to atmosféra a Shoreova hudba, ktorá doslova umocňujú nevedomosť a pochyby či to čo sa deje, je skutočné, alebo nie. Myslím si, že sú to všetky tieto zložky. Film je rozhodne veľmi špecifický a jeho hra z divákom je bezchybná. Fincher sa doslova vyžíva v temných scénach plných bezútešnosti, ktoré predviedol v Sedem alebo Alienovi trojke. A vždy majú iný dopad na vývoj hlavného hrdinu. A tá všestranosť ma jednoducho baví. Nebyť typického amerického happyendu, bol by to veľmi originálny film. Takto je to len hra, áno tá hra, od Davida Finchera. ()

hendrich6

Perfektní námět,výborný Michael Douglas,skvělá point,ale přece jenom tomu něco chybělo.Možná atmosféra filmu nebyla tak silná.Ale určitě velice zajímavý film - 85 % ()

Lacike

Pred rokmi ma na tomto filme strašne sklamal hlavne záver, ktorý celému predošlému priebehu nedodal adekvátne šokujúcu pointu. Tentoraz mi už ani ten priebeh hry nepripadal dvakrát napínavý. Film vo mne nedokázal navodiť ten paranoidný pocit, či sa jedná ešte o hru alebo už mu fakt idú všetci naozaj po krku. Celý čas som bol proste v kľude, pretože som cítil, že o nič nejde. Naviac prvú polovicu filmu tam fakt o nič nešlo a hlavný hrdina zažíval len trochu trápne situácie. Škoda, že hrdina nemusel riešiť morálne dilemy, čo by rozhodne posilnilo tú fádnu pointu. Naviac hlavný hrdina ani nie je nejaký sympaťák s ktorým by som mal chuť súcitiť, keď sa mu diali zlé veci. Ani ženský element mi nepripadal dostatočne využitý. Nolan v Memente dokázal v divákovi dokonale navodiť presne tie pocity o ktoré sa tento film snažil neúspešne. nečudujem sa, že Hra rokmi zapadla. Film drží nad hladinou priemeru technicky bezchybná Fincherova réžia, ale v tomto chladnom podaní bez emócií to je proste málo. 6/10. ()

PROROK14

Celý film je fantastický. Napínavý a temný. Ani na sekundu som sa nenudil. Len som otváral oči, že čo sa to tam deje. Ako som vravel, bolo to perfektné. Ale ten záver ma úplne sklamal. Asi po prvý krát sa mi stalo, že som čakal úplne INÝ záver!!! Toto je proste typ filmu, ktorý ak by sa skončil podľa mojich predstáv tak dám nekompromisne 90% Ale tu som v rozpakoch. Na jednej strane dych berúci priebeh filmu a na strane druhej podľa mňa úplne nevhodný záver. ()

BoPo

Fincher má skvelý cit pre výber scenárov. Thriller ako sa patrí. Zo začiatku rýchle a pritom vlastne informačne nabité zoznámenie sa s hlavnou postavou. Potom príde pozvánka do hry a všetko začne. Pomaly sa začnú vyskytovať podivnosti, nezrovnalosti, náznaky a dej začína postupne naberať na obrátkach, ktoré sa až do konca nezastavia. Dojmy o tom čo sa odohráva sa striedajú u diváka rovnako ako u Nicholasa. A pointa tomu dáva samozrejme úplne iný punc. Jeden z najlepších filmov Michaela Douglase a vlastne asi najviac nedocenení film Finchera. Deborah Kara Unger bola skvelou voľbou, dodali tú správnu dávnu krásy a sympatií. Ak by to nebolo miestami až priveľmi nepravdepodobné, tak by som tomu napálil 5*. Napriek tomu povinná jazda a jeden z dosť zásadných filmov. ()

maseer2

dechberoucí thriller s naprosto parádním scénářem a výborným Douglasem v hlavní roli.. obojí je navíc podtrhnuto jako vždy jistou režií Davida Finchera.. jen mi zůstává záhadou, proč nebyl scénář oceněn zlatou soškou - takhle scénáristicky vyšperkovaný film jsem neviděl ani nepamatuji.. ()

Beast

Film plný zajímavých a nečekaných zvratů - výborný nápad, ovšem bohužel značně Hollywoodsky provedený. ()

bouncer

Báječný Fincherův thriller...velmi na mě děj zapůsobil, bohužel je film z těch, které můžete vidět jen jednou. Poté ztratí moment překvapení a vy už ho tolik neužijete. Skvělá podívaná. ()

st.ranger

S odstupem téměř 11ti let jsem se konečně k tomuto snímku dostal. Opravdu skvěle postavený thriller, který Vás až do konce nechá na pochybách. ()

ChArLeNe

Skvelá mysteriózna atmosféra v prvej polovici filmu. SPOILER! Najlepší bol klaun :) ... Od smrti okoloidúceho to šlo dolu vodou. Škoda... ()