chelseaman22

Doposud se mi nestalo, že by děj byl přebit nutkavou touho dozvědět se, co že ta hra vlastně je. Fincher je profláklý svou geniální složitostí, jež obvykle vygraduje v automatické přiznání ze strany diváka - "Že ten konec byl vážně zdrcující!" Ani můj asertivní přístup si nenašel cestu k tomu oscarovému hulibrkovi Pennovi, jež obdržel Oscara za prachbídnou slátaninu s pseudokriminální zápletkou. Douglas celou hru bral poměrně s nadhledem (možné přirovnání k rutinnímu nákupu v některém obchodě s rozlohou větší než 2 500m2 - rozumějte hypermarket). The Game patří do těch horních deseti tisíc, snímek je mimořádný poměrem složitost zápletky/nedlouhá metráž. Fincher narval všechno do dvou hodin - výborný tah na kasu! 95% Celosvětový výdělek k 9. 3. 2013: $109,423,648, což je 2,19 násobek budgetu ()

Skuby47

Brilantní thriller se skvělým obsazením, mrazivou atmosférou a originální zápletkou. I když jsem z názvu i z obsahové informace věděla o co jde, byl příběh natolik přesvědčivý, že jsem se zatajeným dechem sledovala hlavního hrdinu a spolu s ním jsem uvěřila, že to není fikce, ale že je to všechno pravda. Skvěle jsem se bavila narůstajícím depresivním napětím a strhující dějovou dynamikou až do překvapivého konce. ()

Ogen

Dost slušný drama, je jen škoda že sem ho neviděl před lety, protože to vím že bych jím byl nadchnut. Ale jelikož už sem v životě viděl tolik mysteriozních a zamotaných filmů, že mi to přišlo prostě.... stejné. Douglas vypadal dobře a to ještě k světu :) za mě 3 za dramatičnost a promyšlené spiknutí.. A nakonec štastný konec :D Ale takovou lekci by potřebovalo hoooodně lidí :) ;) ()

Motinski

Bezchybná hra s divákom. Fincher je majster atmosféry a tu to dokazuje najlepšie ako vie. Nejednoznačnosť a depresívne pocity aké to vo mne vyvolalo sa aj ťažko opisujú. Každá scéna má dopad na hlavného hrdinu a formuje ho osobnostne, no hlavne psychicky. Vyčerpávajúci film čo obsahuje množstvo momentov pri ktorých som bol zmätený a občas naozaj neviete čo je skutočné a čo nie. Na konci  som si od nervozity kúsal nechty a myslím že som nebol jediný. Spolu so Sedem Fincherov najlepší film. ()

Script

Zajímavý a napínavý thriller, který vás dokáže potěšit samotným závěrem filmu. Ze začátku vám film přijde směšný, ale po té co Douglas vstoupí do CRS začne být všechno tajemný a zrádný. Film je hodně povedený, ale vadí mi konkrétně ta scéna, kdy Douglas uvidí grafity na zdech svého domu. Je to jediná scéna, na které si nedali vůbec záležet, ale jinak super. 4 hvězdy. ()

andrii

..., co rozhodí sebevědomí. Herci jsou nalíčení, začíná představení. Lidská show s figurkou člověka. Dohlédne na to, aby prohlédl skutečné věci života. ()

PeterNet

Pro mě nejlepší Fincher. Hra od začátku do konce. Film si nehraje jen s exelentním Michaelem Douglasem, ale taky s divákem. Už X krát si člověk myslí že ví, ale přesto nic neví:-) (Sókratés by mohl vyprávět). Zkrátka špička, není co dodat. Kdo neviděl, měl by. ()

st.verka

Děj se rozbíhal velmi pomalu, někde v půlce jsem si myslela, že se ani nedodívám, ale ono to postuně nabíralo stále rychlejší obrátky. Bylo to úplně šílený. Vždycky, když to vypadalo, že je finále, tak se hra rozběhla znovu a znovu. Divím se, že z toho chudák nedostal infarkt ještě před koncem. ()

Vraccas

Fincherovka jak má být. Od začátku strhující děj a až do poslední chvíli gradující. V jednu chvíli jsem si myslel, že to skončí dramaticky, ale mýlil jsem se:-) .. ()

Sfinkter

Hra je dobře natočená a těží ze své paranoidní atmosféry. Byly zde situace, které nemohly být pod jakoukoliv kontrolou, což nahrává občasné mírné vykonstruovanosti, která opět dobře přiživuje veškerou nejistotu. Závěr překvapí, ale i Fincher má lepší filmy s lepšími závěry. Napravená chuť na Finchera po Social Network. ()

Qitek

David Fincher po Sedm dokazuje, že je mistrem deprese a režisérem, který nám ještě ukáže, co je to kreativita a správné budování atmosféry. Přímo učebnicová ukázka toho, jak si u diváka získat pozornost, dostat ho do zaujatého napětí, po sléze ho přikovat do sedačky, zamávat s ním ze strany na stranu, vyflusnout ho před kino bradou na patník chodníku, nechat ho se usadit zpět a s otevřenou pusou, zaťatými prsty na všech končetinách dokoukat opulentní hru s divákem i filmem samotným. Fincher je bůh. Jen ke scénáristovi malilinkatá výtka- Co kdyby se na závěru filmu rozhodl Van Orten jít k jiné straně střechy? ()

A.L.E.S.

Musím uznat, že tento film předčil všechna má očekávání. Každou minutou napětí sílilo a i když jsem si během příběhu domýšlel různé kombinace dalšího děje, kdo co kde s kým a za kolik, závěr byl naprosto šokující. Michael Douglas se cítil jako šachová figurka, nikdy dopředu netušil, kdo ho kam zavede, kdo je jen "herec" a kdo skutečný civilista, který skutečně o ničem neví. Zvlášť mě dorazilo, jak byl scénář nejen filmový, ale i ten plán hry promyšlený do posledního puntíku. Ty odhady pravděpodobnosti, jestli neudělá nějaký nenadálý krok jiným směrem, než tvůrci hry zamýšleli. Tahle Hra by vážně stála za trochu adrenalinu jak se vymanit ze stereotypu. ()

Carra

Opravdu inteligentní příběh, hlavolam, který dostanete možnost sledovat a poslouchat s časovým limitem. Máte jen 129 minut na to to vyřešit a já jsem čekal na řešení této hádanky až do samého konce. Herci v čele s Michaelem Douglasem podávají skvělé výkony. Byl jsem filmem naprosto pohlcen. Rozhodně na mém seznamu oblíbených filmů. ()

Dado

Môžete poznať slovo mindfuck, môžete ho aj používať a s hrejivým pocitom na duši pritom premýšľať nad svojimi znalosťami angličtiny, no pokiaľ ste nevideli Fincherovu Hru, tak jeho význam vnímate zatiaľ len skreslene. Toto je totiž jeden z tých filmov, pri ktorých si od začiatku až do úplného konca nemôže človek ani len na stotinu sekundy byť istý tým, že to, čo sa pred ním práve odohráva, je skutočne tak, ako predpokladá, že postave, ktorá práve konfrontuje hlavného hrdinu, môže dôverovať, že zlom v deji, ktorého svedkom sa práve stal, je tým rozhodujúcim faktorom najbližších minút. Nezostáva mu teda nič iné, len sa nechať unášať napínavým príbehom plným nečakaných zvratov, aby sa na konci napokon musel rozhodnúť, či po úžasnom, dvojhodinovom zážitku dokáže, podobne ako ja, odpustiť filmu mierne rozporuplný záver, ktorý zjavne nezamotal hlavy len divákom, ale aj samotným scenáristom. Slovenský dabing je pomerne vydarený, Peter Rúfus ako Michael Douglas je v podobných rolách skvelý, navyše mu vynikajúco sekundujú Bibiana Ondrejková, Dušan Szabó či Miroslav Trnavský. Občas to však škrípe v preklade, čo sa dá všimnúť napríklad v závere vďaka nepodarene preloženému nápisu na tričku. (85%) ()

Helmutek

Hru jsem viděl pár let po natočení a byl to pro mě silnej zážitek, zajímalo mě ale, co na to budu řikat dneska - dneska, když už je filmu skoro dvacet a když už znám další Fincherovy věci. A jo, bavilo mě to a film je to opravdu dobrej, ale myslim, že to prostě JE ten film, kterej na člověka nejvíc zapůsobí napoprvý a znova už to prostě takový neni. Ta děsivě paranoidní a nejistá atmosféra je ale budovaná skvěle, navíc jí bezvadně podtrhuje Shorova hudba. Film si navíc s divákem hraje tak, že v každý z těch dějovejch otoček nebo zvratů se s pocitem, že teď už je to jasný, přiklání tuhle k jedný variantě (že to hra je), příště k druhý (že to hra neni), takže opravdu až do konce neni jasný, na čem člověk stojí. Nebo aspoň já jsem to tak měl. Je to natočený skvěle a herci jsou taky doslova absolutní (Douglas, Unger, ale i ten Penn), jen se prostě po tom druhym zhlídnutí, kdy už z toho človek neni jen vyndanej, ale vidí v tom už i nějaký jiný věci nebo detaily, tak se prostě nemůžu ubránit pocitu, že ano - skvělý to je, ale je to přece jenom film se scénářem psanym na efekt (jakkoli profesionálně je to zvládnutý). Jak totiž organizátoři Hry mohli např. vědět, že se Nicholas nebude chtít zabít dřív? Nebo jinym způsobem? Co kdyby z římsy skočil o kousek vedle, na místě, kde by už plachta nebyla? Co kdyby měl svojí zbraň, kterou by najednou chtěl začít používat? Otazníků je tam hodně a obecnou odpovědí prostě je, že takhle domyšlený to samozřejmě a jednoduše neni - je to jenom film točenej na efekt a na zážitek, a to se povedlo bezesporu. ()

Lachtaan

Fincher je pán napínavého thrilleru a Douglas je mužem mnoha vystupujících kvalit. Absolutně jsem neměl sebemenší tušení, co od tohoto dílka čekat, byl jsem však do křesla zaražený po většinu přiměřeně dlouhé stopáže. Lehký podtext obchodního prostředí mě opravdu potěšil a spousta vedlejších postav po Douglasově boku se jedině snažila dopilovat miniaturní nedostatky na celkovém vzezření filmu. A díky jejich snaze je ze Hry podívaná řadící se mezi klenoty 90. let. ()

filmmovier

Nejslabší film, který jsem od Davida Finchera viděl a zároveň taky největší zklamání. Hra mě opravdu příliš nenadchla. Douglas a Penn jsou sice dobrý, atmosféra je taky slušná, ale jinak mě fakt překvapilo, jak moc mě tenhle film nechal chladným. Je to dlouhé, je to pomalé, je to až příliš normální. Námět je sice extrémně zajímavý, ale ten potenciál mi přišel dost promarněnej. A nebo jsem jenom nebyl ve správný náladě na Finchera, což je sice dost možný, ale kdybych byl, moc by to asi nezměnilo. Proč tedy čtyři hvězdy, ptáte se? No proto, že je to nadprůměrný čtyřhvězdičkový film za 75%. S nespornými režijními, hereckými a hudebními kvalitami. ()

Jazzzz

Konec každopádně překvapil. O tom nelze diskutovat. U mě to bylo překvapení trochu nemilé. Tyhle filmy, kdy je na někoho upletena celá síť intrik jsou vždy velmi zajmavé, ale zároveň vždy obsahují mnoho chyb nebo věcí, které by při zdravé logice nemohli fungovat. Kvalitu těchto filmů potom určuje počet těchto logických chybiček. Ve Hře se těch chyb nasbíralo celkem dost, ale pořád je to film víc než dobrý. ()