radektejkal

Možná je to jen proto, že obecně nesdílím zálibu ve fantasmatech, ani fincherovských. Určitý klad však tento film přece jen má: nápad. Zobrazit cestu divnitř sebe sama pomocí nepředvídatelné "akční hry". A v tom je právě ten problém? Je to vůbec možné? Ficher rezolutně tvrdí, že ano. Hrdina je očištěn od své sebestřednosti, je z něj "nový člověk" hned si domlouvá rande a připravuje na "nový život". Nakonec se ale ukáže, že ta hra je nepředvídatelná pouze pro něj. Jeho hru (tedy hru s ním) řídí obrovský štáb, který ho má zcela pod kontrolou. Závěrečná katarze, pokus o osamostatnění se, tedy nalezení "boha, který to všechno řídí"  je tedy pofiderní a jeho "životu po životě" se moc věřit nedá. Minusem tu jsou "vysoké" nároky" na diváka, který téměř dvě hodiny musí sledovat "podivuhodná dobrodružství" hrdiny ve stále se opakujícím sledu "ohrožení a vyváznutí jen tak tak", kterými je chronicky zatížená celá filmová historie. Ale jak se říká: aychom se někam dostali, musíme vždycky něco protrpět. ()

Fanucci

Mě tento film zase tolik nenadchnul. Nápad dobrý, ale provedení se mi zdálo udělané na efekt - aby šokovalo. Když se na Hru podíváte znovu, plno událostí vám nebude dávat žádný smysl. Co se ale Fincherovi upřít nedá je schopnost diváka udržet v napětí od začátku do konce. ()

Petroff

Trošku moc přitažený za vlasy, ale námět super, Michael Douglas klasicky výtečnej, spousta zvratů a tempo filmu, který nás nenechá oddechnout. ()

Kuzlo

Toto bol prvý a možno aj jediný film pri ktorom som doma pred TV v závere spontánne vstal a začal tlieskať. Je to úplne famózne dielo. Pre mňa určite TOP 20 ()

kinderman

Může zručná režie a standardní M.Douglas vykoupit film s tak nesmyslně vykonstruovaným scénářem? V mém případě nemůže a nezbývá než doufat, že se do svých 48 let nezačnu "chovat jako kretén" natolik, aby mi bratr musel poskytnout podobnou terapii. ()

Eldrick

Fincher si hraje nejenom s Michaelem Douglasem, ale hlavně s divákem - neustále ho udržuje v napětí díky dusné paranoidní atmosféře. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že by film vyzněl lépe, kdyby !SPOILER! film skončil Ortonovou smrtí. ()

Reesam

Nemám slov. Snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych nevěděla, kde je realita a kde fikce. U Davidova filmu jsem byla ztracená už od začátku a když už si konečně myslíte, že závěr je takový, Fincher přijde s jiným závěrem. Opravdu skvělá podívaná. Zadržený dech od začátku do konce. Douglas ukázal perfektní výkon. David se opět ukázal, jako král režisérů. ()

dyfur

...takýchto filmov je natočených ozaj pramálo.Škoda.Má to atmosféru,príbeh ,ktorý vás vtiahne a potom už len čakáte ako to všetko dopadne..sklamaní nebudete.Ako jeden z mála filmov doporučujem vidieť na prvý krát v kine - samozrejme v kine bez žranice a pitia....moja zaujímavosť: Film má natočený i alternatívny koniec. Je k dispozícii na originálnom DVD. (dyfur) ()

GILLWANDER

Veľmi dobrý film s pravým nefalšovaným Fincherovým prístupom no v závere mi vadí to rozhodujúce predstavenie. Načo odradiť diváka pravdou, keď sa ho dá ubiť tvrdou realitou? Bez veľmi kontroverzného záveru, kde Fincher dal zlé karty na stôl by som hodnotil úplne inak. Takto, keď prekvapenie vydržalo iba desať minút pred koncom musím žiaľ rezignovať. Takže len 4*...80% ()

ilemas

Hra spolu s Dokonalou vraždou a Volným pádem jsou dle mého názoru nejlepší thrillery s Michaelem Douglasem. Nejde mi ani tak o příběhy, ikdyž v těchhle případech jsou dokonalé, jako o samotného Douglase, který zde vydává své nejlepší herecké výkony. ()

doinel

Námět jistě zajímavý a originální, ale nemůžu si pomoct, provedení mi jaksi nesedlo. A že bych to s hlavním hrdinou nějak extra prožíval, to už vůbec ne. Největší „trefa“ byl závěrečný Michaelův skok. Fincher si mě získal filmy jako Fight Club nebo Se7en, tentokrát mě bohužel příliš neoslovil. ()

Katarine

Mám z tohoto thrilleru velmi rozporuplné pocity. Proč? Ona je to opravdu na první pohled skvělá podívaná, na kterou se díváme s vyvalenýma očima a nevěřícně kroutíme hlavou, s vynikajícími efekty, hudbou a hlavně brilantním výkonem Michaela Douglase. Pokud jde ovšem o ten druhý pohled, nevím, jestli už jsem z podobných filmů tak zblblá, ale většinu věcí jsem celkem předvídala, všechno mi postupně docházelo mnohem dřív, než samotné hlavní postavě, což tak rozhodně nemělo být a hrozně mě zklamal happy end, který se podle mě do filmů tohoto typu příliš nehodí. Pokud však tyto dva pohledy na film propojím, vychází mi slušné 4*. ()

tufr

Pro mě absolutní bombice: Fincher jde a asi i pude vždy(jsem s tím smířen) mimo mě. Ale tenhle film mě sednul jako prdel na hrnec. Perfektní zápletka, luxusní Michael Douglas, Sean Penn I D. kara Unger. Film mam jak na original vhs tak na DVD a sjíždim ho velmi často. V Douglasově mojí top se vejde na bednu!!! ()

BitlDjus

Opravdová psycho jízda, v rukou Davida Finchera dokáže z diváka udělat pouhou nechápající a ke konci užaslou loutku. Vynikající práce s přeměnou povahy, realitou-nerealitou a divákovými myšlenkami. Douglas zde zahrál svojí roli na 100% a Fincher natočil opravdu originální a jedinečný film. ()

Fíla

Hra mě donutila hodnotit pěti hvězdami kvůli precizně promyšlenému Fincherovskému plánu. Michael Douglas se při natáčení asi zapotil. ()

applause

Ze začátku film vypadal zajímavě a hlavně byl poutavý, protože nikdo netušil, co to je ta hra. Pak se to celkem slušně rozjelo, konec mi přišel jako podpásovka, kterou nikdo nečekal. Stejně i tak mi to přišlo moc, proto takové hodnocení, ale určitě doporučuji. ()

kombajn

Tak tedy Hru jsem viděl o dost později než další Fincherovi filmy, ale film to je rozhodně velmi dobrý a konec excelentní. D. Unger je jako vždy dokonalá a docela by mně zajímalo, zda by uměla zahrát nějakou normální roli (jak někdo trefně poznamenal, ta ženská trpí obcesí hrát ve výborných, ale dosti podivných filmech). Osobně si myslím, že film občas postrádá dostatečný spád, ale jako celek funguje výborně. ()