Super

Super

(festivalový název)

Komedie / Akční / Drama

USA, 2010, 96 min

Opravdu neobvyklý žánrový mix. Na komedii příliš brutální a ke konci dojemné, na drama příliš nadnesené. Takže od všeho trochu. A překvapivě to, obzvlášť ke konci, dobře funguje a baví. Takže i když to po vizuální stránce chvílemi působilo až amatérsky, zábavou se to určitě řadí někam k prvnímu Kick-Ass, tudíž asi k vrcholné komiksové zábavě, kterou jsem schopný snést. 7/10(21.2.2014)

Stejně jako třeba Defendor staví Super do světla reflektorů totálně pomatené charaktery a s pomocí syrovosti a násilí vytváří tíživou atmosféru, velmi odlišnou třeba od převážně zábavného Kick-Asse. Nevychází to stoprocentně a místy je ta haluz až moc velká, ale jako svébytná podívaná to funguje a finální myšlenka je vskutku jedinečná. 7/10(27.5.2012)

Jeden z tých filmov, ktoré keď vidím, tak mi automaticky prirastú k srdcu. Super je film o super hrdinoch v nás – čo by nebolo nič nezvyčajné, pretože koniec koncov za posledné obdobie sa vyskytlo pár filmov, ktoré boli robené na podobný spôsob – kick- ass, defendor – a u všetkých to fungovalo. Človek sa rozhodne spraviť niečo zo svojim hlúpym životom, s vecami, ktoré ho neprestajne serú a rozhodne sa bojovať proti nespravodlivosti aj keď nemá žiadne špeciálne schopnosti. Čo ma na tomto filme tešilo bolo, že sa hral na malý filmík, ktorý natočilo pár kamarátov, len aby sa pobavili a dokázali ostatným, že to nemusí byť veľkolepé aby to bolo zábavné. A neviem ako u ostatných, ale ja som sa bavil. Či už to bolo vďaka dementným vtipom- ježiš visiaci na stene, tvár zo zvratkov, alebo posadnutosť malej Libby Frankom, alebo kvôli naozaj originálnemu prístupu k postavám a k príbehu, ktorý režisér dokázal do filmu zaviesť. Nevadí mi, že tu nikoho nenaháňajú policajti, pretože sa tu vyskytnú a sú automaticky príbehom odtlačený na druhú kolaj. Všetko je tu porozprávané presne tak ako to prerozprávané byť má. Má to väčší rozmer, fungujúce emócie, uveriteľné charaktery – neskutočne roztomilá a skvelá Ellen Page a dokáže to rozosmiať. Jeden z tých filmov, ktorý nemusí mať veľa fanúšikov, ale tým čo sa páči sa stávajú skalnými prívržencami. Plus štek Nathan Filiona je absolútne fantastický. Jednoducho super.(8.8.2011)

Koho by napadlo, že z kickass námetu sa dá vyťažiť ďalšia skvelá pecka. Inokedy otravná Ellen Page tentokrát natrafila na rolu, ktorá jej dokonale sadla. Škoda len toho malého priestoru, ktorý dostala. No a Rainn Wilson, ktorý je zúfalcom priam ukážkovým opäť dokázal, že ako herecký chameleón ešte nepovedal svoje posledné slovo. Kevin Bacon a Michael Rooker ako záporáci, sú už len skvelým bonusom tohto tragikomického príbehu. (19.4.2015)(19.4.2015)

Jak hodnotit něco takhle střeleného? Superhrdina, který nemá žádnou super moc mlátí lidi hasákem za to, že předbíhali ve frontě nebo (možná) poškrábali auto. Ellen Page jako nadržený parťák se opájí krvavým adrenalinem v sexy žluto-zeleném oblečku. Fakt totální magořina, ale nejde odtrhnout oči, něco podobného se totiž často nevidí. A jako bonus ježíškovská minirolička Nathana Filliona.(7.6.2012)

• - Při nákupu v zálesáckém obchodě lze zahlédnou, že si superhrdinové odváží v košíku i československou plynovou masku OM-10, která je z naší armády již vyřazena, ale stále je ve velkém množství v oběhu v různých obchodech s armádní tématikou. (Reyak)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2010 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Komiksový obchod „ComicSmash“ je skutočný obchod v Kalifornii. (Greenpeacak)