Super

(festivalový název)

Komedie / Akční / Drama

USA, 2010, 96 min

• TeeAge

|| Scenár: James Gunn | Hudba: Tyler Bates | Produkcia: Ted Hope, Miranda Bailey | Distribúcia: IFC Films (US), StudioCanal (International) | Štúdio: This Is That Productions HanWay Films, Ambush Entertainment | Rozpočet: 2 miliónov $ | Tržby: 324,138 $ || Blbosť a otupelosť tu nemá hranice, no režisérskou invenčnosťou zúčastnený herci dosiahly, že to celé berú smrteľne vážne, a z finálnej konfliktnej scény budete mať tým pádom taký zmiešaný pocit humornosti a dramatičnosti zároveň, že vám garantujem, že ste nikdy nič podobné nezažili. Len preto, a kôli Liv za dva*.(10.8.2011)

• maddy

Not-so-Super-movie a bohapustá (a nevtipná) vykrádačka Kick Ass. Gunn tým chcel evidentne povedať, že všetky tie superhrdinské filmy a ich superhrdinovia, ktorí v dnešnej dobe valcujú svetové kiná by v „reálnom živote“ vyzerala vyšinuto a smiešne, ale to je vážne potrebné niekomu prizvukovať? Veď práve preto tu máme filmy, aby sme si podobné „fantasy“ užili na plátne a žiaden blbec z vedľajšej ulice sa o to nepokúšal. Vo výsledku preto Super nie je vôbec super. Začiatok je zdĺhavý, zbytočný a nudný, neskôr film síce postupne naberá na intenzite a záver je už celkom fajn, ale komu sa chce čakať dlhé minúty ničoho kvôli pár sekundám niečoho. Celkovo je film veľmi rozporuplný, scény za hranicou trápnosti, ktoré mali byť akože vtipné (napríklad rozmluvy s bohom) striedajú celkom sľubné momenty (hlavne s Ellen Page), len bohužiaľ v tých cca 100 minútach je omnoho viac tých trápnych. A navyše ma neskutočne iritoval herec v hlavnej úlohe. Vďaka za aspoň za tú odviazanú Ellen a jej pár vypointovaných komixových hlášok, ale čakal som, že tromovský režisér sa pri takomto koncepte oveľa viac predvedie a upustí uzdu fantázie, morálky, gore a mnohého ďalšieho.(1.8.2014)

Jestli dám filmu Super 3*, musím Kic-Ass zvednout o jednu nahoru.Komorní nezávislárna, která se zbytečně bere moc vážně, emoce jsem jí nevěřil ani minutu a díky bohu za občasný humor a pořádně krvavou akci.Problém je hlavní hrdina, kterým je nesympatický Dawn a jeho společnice, která byla opravdu nesnesitelně na tečku.Ano jistě, znásilnit bych se nechal taky, ale hned potom bych jí hasákem rozmlátil hlavu.Ani mu nemůžete vlastně moc fandit, umlátit někoho heverem jen proto, že předbíhal ve frontě na kino?To už raději snesu patnáctiletou školačku, co krájí padouchy katanou.Finální bitka slušná, Kevin Bacon skvělej a konec na pěst.O trošku lepší než Defendor, ale pořád čistej průměr.50%.(5.8.2015)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!! Tak tohle bylo divné. Zatímco první 2/3 byly fakt super, plné drsného humoru a ujetých scének, ke konci mi to přišlo moc přehnané a začalo se to brát až moc vážně, což působilo přinejmenším podivně. Navíc se mi vůbec nelíbila smrt Ellen Page, která byla totálně btw a bez emocí. Její postava mě fakt bavila, sexy, věčně nadržená psychopatka. A úplně poslední, dojáková scéna, byla úplně mimo mísu, připadal jsem si jak v úplně jiném filmu. Původně jsem chtěl střelit celé 4*, ale po prazvláštním závěru srážím jednu hvězdu. Mimochodem, taky nesnáším všechny ty sráče, kteří ve frontě předbíhaj a mít hasák po ruce... no, nevím jak by to dopadlo.(13.8.2011)

Asi ze mě stejně nakonec vyroste podobnej cvok a že už fakt mám vypracovanou představu vlastního SUPERhrdinskýho alterega, včetně falešnej identity, aby mi ze msty někdo nešel po rodině! Za cenu ztráty vlastních iluzí se budu nekompromisně bít za ty vaše, pokud budou podle pravidel, nebudu váhat za jejich uhájení rozflákat koule i fakt vlivnýmu zmrdovy;) Každopádně ženská pobočnice by se š(i/u)kla, tak kdyby měla některá podobně cáklá nána zájem, ať dá vědít do pošty. Tenhle film je zábavnější než Defendor, vo trochu míň než zas Kick-Ass, ale konec má vážně výbornej a prostě pravdivej... KDYŽ BUDEM MÍT ŠTESTÍ, MOŽNÁ TO BUDOU ONI, KDO ZMĚNÍ SVĚT.(3.11.2013)

• - Libby (Ellen Page) ve filmu zmínila, že je jí 22 let. Stejným věkem se v době natáčení mohla pyšnit i její představitelka. (KajusaK)

• - Nathan Fillion, který hraje postavu Holy Avengera, ztvárnil superhrdinu už v seriálu Dr. Horrible's Sing-Along Blog (od r. 2008). (Lorge)

• - Při nákupu v zálesáckém obchodě lze zahlédnou, že si superhrdinové odváží v košíku i československou plynovou masku OM-10, která je z naší armády již vyřazena, ale stále je ve velkém množství v oběhu v různých obchodech s armádní tématikou. (Reyak)