Super

Super

(festivalový název)

Komedie / Akční / Drama

USA, 2010, 96 min

Šikovně schovaný a lehce přehlédnutelný film, kterého zastíňuje známější Kick Ass. Ono se film nese na podobné vlně akorát s nižším rozpočtem a s menšími ambicemi, ale krví a černým humorem se zde naštěstí nešetří, takže tahle ulítlá komixovka s Looserským herem, který má v životě pouze dvě krásné vzpomínky a to jak se oženil a dal směr policejnímu důstojníkovi o podezřelém:D mě příjemně bavila. 75%(24.7.2015)

Potenciál tu byl veliký, ale zpracování bohužel příliš neoslní. Některé scény jsou výborné - více prostoru pro Holy Avengera! - a explicitní násilí potěší. S Kick Assem by to ale bylo snad skoro nefér srovnávat, protože ten je prostě o třídu někde jinde. Na celém filmu je nejotravnější ten malý hubený chlapec (Ellen Page), který musí celou dobu buďto hystericky ječet nebo si osahávat místa, kde má většina žen ňadra. To jsem vážně jediná, komu Page nepřišla sexy, ale nechutná? Naštěstí se tu najde taky dost vtipných míst, které táhnou hodnocení nahoru. Bez toho navážení se do křesťanství by to ale asi šlo do kytek úplně. S odřenýma ušima za tři s vědomím, že už si to nikdy nepustím.(19.11.2013)

Jeden z tých filmov, ktoré keď vidím, tak mi automaticky prirastú k srdcu. Super je film o super hrdinoch v nás – čo by nebolo nič nezvyčajné, pretože koniec koncov za posledné obdobie sa vyskytlo pár filmov, ktoré boli robené na podobný spôsob – kick- ass, defendor – a u všetkých to fungovalo. Človek sa rozhodne spraviť niečo zo svojim hlúpym životom, s vecami, ktoré ho neprestajne serú a rozhodne sa bojovať proti nespravodlivosti aj keď nemá žiadne špeciálne schopnosti. Čo ma na tomto filme tešilo bolo, že sa hral na malý filmík, ktorý natočilo pár kamarátov, len aby sa pobavili a dokázali ostatným, že to nemusí byť veľkolepé aby to bolo zábavné. A neviem ako u ostatných, ale ja som sa bavil. Či už to bolo vďaka dementným vtipom- ježiš visiaci na stene, tvár zo zvratkov, alebo posadnutosť malej Libby Frankom, alebo kvôli naozaj originálnemu prístupu k postavám a k príbehu, ktorý režisér dokázal do filmu zaviesť. Nevadí mi, že tu nikoho nenaháňajú policajti, pretože sa tu vyskytnú a sú automaticky príbehom odtlačený na druhú kolaj. Všetko je tu porozprávané presne tak ako to prerozprávané byť má. Má to väčší rozmer, fungujúce emócie, uveriteľné charaktery – neskutočne roztomilá a skvelá Ellen Page a dokáže to rozosmiať. Jeden z tých filmov, ktorý nemusí mať veľa fanúšikov, ale tým čo sa páči sa stávajú skalnými prívržencami. Plus štek Nathan Filiona je absolútne fantastický. Jednoducho super.(8.8.2011)

Ten film trpí hlavně tím, že od toho tématu lidi očekávají stylizovanou zábavu ve stylu Kick Ass nebo Defendora. Ono je to ale úplně jinak a celý film se veze na tak divné vlně, že divák netuší co si o tom má myslet... Stylizace vlastně chybí, ale nějáký velký reál to taky není. Není to vlastně komedie, ale(místy) je to vtipné. Je to o boji dobra proti zlu, ale skoro nic není černobílé. Frank je nesympatický břídil se kterým se neztotožníte, ale ve výsledku jeho motivaci chápete a fandíte mu. Zkrátka-je to hodně divnej biják, který ale má co říct a většinu se mu to i daří... PS: Ellen Page je rozkšná...(8.6.2013)

Gunn až trestuhodně promrhal herecký potenciál a natočil jen průměrný film, který připomíná béčkovou variaci na Kick-Ass. Navíc se viditelně nemohl rozhodnout, zda půjde cestou akčních jatek ala Texaský masakr nebo pohodovou komedií s divácky přívětivou tématikou. Škoda. O to víc se zase těším na druhý díl Kick-Ass. 50%(27.7.2011)

• - Nathan Fillion, který hraje postavu Holy Avengera, ztvárnil superhrdinu už v seriálu Dr. Horrible's Sing-Along Blog (od r. 2008). (Lorge)

• - Gunn pracoval na scénaři už od roku 2002 a v hlavní roli si představoval Johna C. Reillyho. Jeho tehdejší žena Jenna Fischer mu však doporučila kolegu ze seriálu Kancl (od r. 2005) Rainna Wilsona, který byl nakonec ve snímku obsazen. (Brousitch)

• - Libby (Ellen Page) ve filmu zmínila, že je jí 22 let. Stejným věkem se v době natáčení mohla pyšnit i její představitelka. (KajusaK)