Reklama

Reklama

Super

  • Slovensko Super (festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Frank (Rainn Wilson) je obyčejný muž, který nesmírně miluje svoji ženu Sarah (Liv Tyler). Jednoho dne však zjistí, že je mu nevěrná s drogovým dealerem. Proto se rozhodne, že se stane hrdinou jménem The Crimson Bolt a to vše jen kvůli tomu, aby se k němu Sarah vrátila. Překážkou mu není ani to, že nemá žádné schopnosti. Brzy poté se k němu připojí jedna mladá sociopatka jménem Libby (Ellen Page), která pracuje v obchodě, kde prodává komiksy. Její hrdinské jméno je Boltie. (virus10)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (245)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,UŽ NEBUDEŠ PŘEDBÍHAT! UŽ NEBUDEŠ PRODÁVAT DROGY! NEBUDEŠ ZNEUŽÍVAT MALÉ DĚTI! NEBUDEŠ PROFITOVAT Z UTRPENÍ DRUHÝCH! PRAVIDLA TU JSOU UŽ HEZKY DLOUHO. A NEMĚNÍ SE!“..... /// Frank je slaboch s vlasy co nejdou učesat, osobnost, že ostatní žasnou, jak může vůbec něco tak pitomýho existovat, ale nejvíc hloupě vypadá, když brečí, že ho opustila žena. Tady pomůže jen osvícení! MÁM PRO TEBE PLÁN FRANKU! Hrdinové bez schopností – složité téma! Vždyť super záležitost Kick-Ass mám rád díky ,,schopnostem“. A Defendor je totální magor. Zbraně, jako bumerang, bomby, funkční pásek, luk a šíp, štít, dokonce i vosí roj už tu byly, zbejvá třeba ..... jasně, hasák! Jsou dvě možnosti: buď se vám to zdá vtipný, nebo trapný. Humor je (drsně) ujetej a nuda jen mezi obrázky (jako v komiksu). Způsob, kterým se tenhle hrdina vyrovnává s vážnýma věcma beru s nadsázkou. Asi jinak se ani brutálně superhrdinskej Rainn Wilson, klasicky ujetá E.Page a vtipně hnusnej A.Baldwin brát nedaj. BLAM!...SPLAT!...KA-POW! Závěrečná řežba je na to, jak je závažná i dost krvavá. Cejtím se SUPER a zároveň hnusně. Ano smál jsem se, když ,,trouba“ Frank řezal lidi hasákem. Já už jsem prostě takovej. Přijměte omluvu od nevzdělaného starce, který ,,tam“ viděl něco jinýho. To je jako by jste odsuzovali baseballku M.Douglase, když ,,volně padal“. ,,VÁŽNĚ SI MYSLÍŠ, ŽE KDYŽ MĚ ZABIJEŠ, TAK ZMĚNÍŠ SVĚT?“ ... ,,TO NEMŮŽU VĚDĚT JISTĚ, DOKUD TO NEZKUSÍM!“ Vidíte ,,to“ tam taky? Hmm, tak soráč... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pokaždý, když mi uteče žena, jdu plakat na policii. 2.) Tvrdím, že je hnusný provozovat předmanželskou soulož. 3.) Zjistím, jestli by mohla hrát E.Page Wolverina místo H.Jackmana. 4.) Nesouhlasím s předbíháním ve frontě (na frontě se klidně předběhnout nechám). 5.) Thx za titule ,,iqtiqe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Šikovně schovaný a lehce přehlédnutelný film, kterého zastíňuje známější Kick Ass. Ono se film nese na podobné vlně akorát s nižším rozpočtem a s menšími ambicemi, ale krví a černým humorem se zde naštěstí nešetří, takže tahle ulítlá komixovka s Looserským herem, který má v životě pouze dvě krásné vzpomínky a to jak se oženil a dal směr policejnímu důstojníkovi o podezřelém:D mě příjemně bavila. 75% ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No moc jsem od toho necekal, ale Super bylo nakonec fakt super a popravde receno, mozna zabavnejsi nez Kick-Ass a zcela urcite zabavnejsi nez Defendor, ke kterejm to ma asi nejbliz. Jinak je to v podstate parodie na superhrdinsky filmy, jenze to cely vypada trochu lacinejs a tim padem vcelku realisticky a hlavne to je cerna komedie a misty dost brutalni. Zadnej komplikovanej pribeh tu nehledejte, obycnej tlustej idiot se po nekolika halucinacich o Jezisovi rozhodne zachranit svoji manzelku od zlyho Bacona, kterej je v ty roli super sympatickej parchant. Vysledek je ten, ze beha v priteplalym cervenym oblecku po meste a rozbiji hasakem lidem drzky. A kazdej spravnej superhrdina ma samozrejme partaka, toho tu obstarala Page, ktera je snad plossi jeste vic nez obvykle, ale v tom tesnym oblecku je docela sexy a navic je jeji postava psychopat, kterej si ty napadeni maximalne uziva, takze u toho neustale rve a sproste nadava. V zaveru samozrejme dojde na trochu epictejsi akci, takze dojde i na nejaky ty vybusniny a pistole a ve vysledku tak neni o mrtvoly, litry krve a rozstrileny nebo rozmlaceny drzky nebo koncetiny nouze. Proste drsnej humor, kterej nesedne kazdymu, ve svejch rolich perektni herci a 90 minut zabava bez hluchejch mist. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Hlavní problém jsem měl v tom, že je mi Rainn Wilson extrémně nesympatický. Hlavně v trpitelské poloze, když furt bulí. Už jsem ho takhle viděl i ve filmu Hesher a taky mě strašně sral. Díky bohu za Ellen Page. Bez ní bych to asi vypnul. Po jejím příchodu je to chvílemi docela fajn ujetý film. Párkrát jsem se i zasmál. Ty pokusy o drama mě ale naprosto míjely. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Defendorovou superschopností byla uhrančivost a Kick Ass sázel na coolness. Super má jen vše prostupující trapnost a omletou indie adoraci loserství. Jako všechny bezzubé "americké nezáviské filmy" sází na plejádu známých tváří, které natahují stopáž přehráváním sáhodouhých dialogů. Za zdáním prostořekosti a odvázanosti se skrývá srabácká konformita, jež se stupidní prvoplánovostí pochlebuje fandům. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (14)

  • Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2010 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Ve chvíli, kdy se z Libby (Ellen Page) stává Boltie, postava pronese: "Mohla bych mít drápy, jako Wolverine." Později si drápy skutečně pořídí, avšak nikoli tři, jako má Wolverine (Hugh Jackman) z filmové série X-Men, ale pouze dva, jako má Wolverinův ženský klon X-23. (Lorge)
  • Gunn pracoval na scénaři už od roku 2002 a v hlavní roli si představoval Johna C. Reillyho. Jeho tehdejší žena Jenna Fischer mu však doporučila kolegu ze seriálu Kancl (od r. 2005) Rainna Wilsona, který byl nakonec ve snímku obsazen. (Brousitch)

Reklama

Reklama