Pro lásku většinou obětujeme více, než jsme původně chtěli… Film A. Sedláčkové je vzdáleně inspirovaný skutečnými událostmi, historii vztahu dvou nevlastních sourozenců a jejich marného boje proti vzájemné osudové lásce. Jako dospívající děti je na život a na smrt spojilo tajemství smrti otce, na které měli oba svůj díl viny. Z obyčejně lidské, hluboké a pochopitelné sourozenecké lásky se pak roztočí spirála citů až k psychické závislosti, proměněné ve stravující chorobný vztah. Tento vztah je „prokletý“ a nedovoluje jim žít ani spolu, ani bez sebe a zákonitě vrcholí záhubou obou. Hlavní postavy Jany a Miroslava napsala autorka pro I. Chýlkovou a K. Rodena. Jejich o dvacet let mladší představitele pak nalezla režisérka v M. Hilmerové a V. Škultétym. Snímek byl natáčen v Jaroměři a v Poličce, rodišti Bohuslava Martinů, jehož hudba ve filmu hraje velkou úlohu. (Česká televize)

rodo

Rodenův herecký koncert, který si i v podstatě sám oddirigoval. Z českých filmů poslední doby patří Oběti a vrazi k tomu lepšímu, co u nás bylo natočeno. Příběh je odvyprávěn pomocí flashbacků velmi chytře, ale bohužel vygraduje k očekávanému konci. Přesto se ale jedná, i přes prkenného Škultétyho, který se svému staršímu já v podání Karla Rodena nemůže rovnat, o velmi zdařilý film. ()

bubun

"Sourozenci celý život marně bojují proti vzájemné přitažlivosti." - já teda s distributorem nesouhlasím. Nevidim tam žádnou vzájemnou přitažlivost, vidím ji tam jen jedním směrem, od Rodena/Škultétyho k Chýlkové/Hilmerové, z druhý strany je to spíš hnusná manipulace a potřeba mít bráchu na háku a různě si s nim pohrávat, jak se mi to hodí. Zvlášť, když vidím, že je do mě zabouchlej. Postava té holky byla vážně na pěst (Chýlková byla nesnesitelná, a jak už jsem ji v pár podobných rolích viděla, začínám mít pocit, že je to její normální chování, že vlastně ani nic nehraje). On teda Škultéty byl na pěst taky, ale míň. Vlastně celej film je hodina čytřicet koukání se na několik narušenejch osob a na jejich šílený počínání. Pointa dementní. To se každej, kdo spadne ze žebříku, musí hned zabít? Ani jedna postava není sympatická. Jedinej, kdo mě trochu bavil, byl Klepl. Jo, a ještě mě docela pobavil ten "oltář" ve skříni. ()

lennyd

Jen oni dva ví, že smrt jejich otce nebyla taková náhoda, jak si okolí myslí. I když se oba snaží žít svoje životy jejich společné tajemství je vždy dožene a spojí ... Málokdy se mi stane, že u filmu normálně usnu - tak jako se mi stalo u Obětí a vrahů. Sice na podruhé jsem to dokoukal, ale kromě hereckého výkonu Karla Rodena zde není nic, co by stálo za zmíňku (no dobře, ještě Ivana Chýlková). Nicméně DVD dávám do nejhlubší skříně, a doufám že už na něj nikdy nenarazím :) ()

cross

Andrea Sedláčková pojala svůj první film se sebevědomou jistotou a natočila komorní příběh o jednom sourozeneckém vztahu. Zdatně jí při tom pomohlo herecké obsazení ve kterém nad všechny vyčnívá především Monika Hilmerová a Karel Roden. Naopak za nepříliš štˇastné, ale funkční a do příběhu zapadající, považuji použití klasické hudby Bohuslava Martinů a také jsem měl občas pocit, že mě mnohem více zajímají osudy úplně jiných lidí, než hlavní dvojice. I přesto se jedná o velmi dobrý film. ()

jitrnic

Těch nedokonalostí ve scénáři je tam spousta, herecké výkony jsou dost nevyrovnané, ale mě to moc nevadí, mě se ten film líbil, první půlku táhne Hilmerová, hlavně díky ní je její postava mnohem zajímavější, ve druhé na sebe jednoznačně pozornost strhává skvělý Karel Roden. Ivana Chýlková hraje pouze svou standardní mrchu, ale pořád je ještě její výkon slušný, horší je to s Vladimírem Škultétym, který hraje velice slabě a Bob Klepl s parukou v roli svůdníka, to byl snad špatný vtip. Ale kvůli Hilmerové s Rodenem tento film určitě stojí za shlédnutí. ()

IvyH

Velmi zajímavý debut české režisérky, ve kterém se prolínají dvě časové roviny. Může to být dáno snad mým nízkým věkem, ale více mě bavila linie mladých sourozenců... snad i proto, že o takovém jiskření si dospělí představitelé mohli nechat jen zdát. Ne, tam už chemie nebyla, tam byl jen výtečný Karel Roden a pak dlouho nic. ()

mandlova

přidávám 4* po třetím shlédnutí a nemůžu si pomoct, ale ten film mne nějak přitahuje...dokážu dokonce odhlédnout ode všech nedokonalostí, vidím jich tam míň a míň a víc pro mne vylézá na povrch osud těch dvou, hlavně díky Karlu Rodenovi, protože to, co předvádí před kamerou za výkon nemá obdoby...a hudba Bohuslava Martinů k tomu taky slušně dopomáhá...Tento film je pro mne takovou řeckou archetypální tragédii v českém prostředí ()

Vercinix

Karel Roden podal výkon, který musí nutněusadit každého Holli Woodského herce kamsi tiše do kouta a nechat ho jen závidět takový talent!!!Ivana chýlková rovněž exsceluje a společně s výborným scénářem a hudbou je to dokonalý film! Kulisy, masky a režije stačí již jen nadprůměrné aby dotvořili a podtrhli jeden z nejlepších českých snímků vůbec! ()

dita.krizova

Opravdu velmi zajímavý námět, ovšem možná trošku ztrýzněný špatnou režii. Láska mezi sourozenci je poněkud nezvyklým tématem, aspoň tady v Čechách, a když se přišlo se skvělým nápadem, provedení bylo promarněné. (Což je poněkud české..) Roden byl tahoun filmu (role pošuka mu výborně sedla), docela se mi líbila i Hilmerová (Pramen života), avšak seriálový herci jako Jeníková, my radost neudělali. Možná tím že vyčnívá z řad ostatních filmů, je to lepší průměr. ()

wosho

Nejvíce povedený Sedláčkové film a opět né jejím přičiněním. Úžasný Karel Roden mě svým výkonem strhl a tak přidám o * navíc. Jinak pouze musím pochválit Sedláčkovou za zapojení hudby Bohuslava Martinů a Poličky do příběhu o incestním vztahu sourozenců. ()

Bathoryčka

Byl to typický sourozenecký vzath, kdy jeden nedokáže delší dobu žít bez toho druhého. Dominantní sestra, která manipuluje s bratrem, ze kterého se stane téměř jedinec neschopný vlastního života! Pro svoji sestru objetuje vše - i vlastní štěstí. Naivní hlupáček, který věří, že ho sestra miluje stejně tak, jako on ji, jenže ona potřebuje mít nablízku jen někoho, koho by mohla ovládat.Tím nakonec zničí život nejen sobě, ale i jemu! On ji chce mít pro sebe, proto se pokusí odstranit překážku, která mezi nimi stojí - manžel, ale vše dopadne úplně jinak. Zabije sestru - omylem a nakonec i sebe, protože s tím nedokáže žít! ()

mirkaaa

Vynikající Karel Roden, jemuž zdatně sekunduje Ivana Chýlková. Rodinné drama o incestním vztahu nevlastních sourozenců. Podobně jako v Čase sluhů hraje Ivana Chýlková dominantní ženu a Karel Roden submisivního muže. ()

Kejt.lin

Tenhle nedostatečně rozvinutej příběh,- který má tendenci se stále opakovat a když si řikáte, že jste konečně narazili na můstek, od kterého by se dalo odrazit a trochu oživit děj, tak se zase oslí smyčkou vrátí zpět na začátek - má od začátku to nejzřetelnější možné východisko, které prostě ve výsledku ani v nejmenším nepřekvapí. Vlastně shlédnete božsky absurdní psycho, ze kterého budete mít možná během přehrávání trochu depresi, ale v podstatě se nedozvíte nic, co byste už od prvních pár minut nevěděli a žádný nový rozměr a úhel pohledu Vám to v podstatě taky nedá. Roden je v týhle roli sociálně a psychicky slabšího jedince celkem třída, Chýlkové to moc neklouzalo. Nevim, už si to asi nikdy nepustim.. ()

mira007

Herecký koncert Rodena a Chýlkové v roli ujetých sourozenců. Rozehráno to je na jedničku, ale v polovině tomu dojde dech do prázdna. ()

HanaM.

Šokující téma pro šokující téma. Jsem ráda, že se u nás netočí jen variace na Pelíšky, přesto jsem doufala, že film bude působivější a víc propracovaný. ()

Kochanski

Matematika: první půlka za 5*, druhá za 3*... takže celkem 4! Je to v Čechách určitě nadprůměr, škoda, že zůstal nedokončený ve své vyjímečnosti! ()

Axident

Přes veškerou snahu se mi nepodařilo do toho dostat. Nikoliv úplně špatné, ale rozhodně mě to nevyvleklo z přesvědčení, že v českých zemích ta filmařina nějako drhne a natočit věrohodné dialogy a role, se nějako nedaří. Dokonce ani jinak vždy bezchybný Roden mi v téhle roli neseděl, Chýlková už vůbec ne, Klepl, střídající jednu hroznější paruku než druhou... Snad jen výkony mladých: Hilmerová a Škultéty, coby mladá verze Rodena a Chýlkové, byli jakž takž slušní v leckterých scénách, v jiných ovšem naopak, hlavně Škultéty, křečovití jak šlacha, celkově pro mě značně rozpačitý dojem a hodně nevyužitý potenciál zajímavého námětu... ()