Pro lásku většinou obětujeme více, než jsme původně chtěli… Film A. Sedláčkové je vzdáleně inspirovaný skutečnými událostmi, historii vztahu dvou nevlastních sourozenců a jejich marného boje proti vzájemné osudové lásce. Jako dospívající děti je na život a na smrt spojilo tajemství smrti otce, na které měli oba svůj díl viny. Z obyčejně lidské, hluboké a pochopitelné sourozenecké lásky se pak roztočí spirála citů až k psychické závislosti, proměněné ve stravující chorobný vztah. Tento vztah je „prokletý“ a nedovoluje jim žít ani spolu, ani bez sebe a zákonitě vrcholí záhubou obou. Hlavní postavy Jany a Miroslava napsala autorka pro I. Chýlkovou a K. Rodena. Jejich o dvacet let mladší představitele pak nalezla režisérka v M. Hilmerové a V. Škultétym. Snímek byl natáčen v Jaroměři a v Poličce, rodišti Bohuslava Martinů, jehož hudba ve filmu hraje velkou úlohu. (Česká televize)

tranquill

"Vždycky obětujeme víc, než jsme chtěli!" Kvalitní drama o sourozenecké lásce, podtržené především výkonem Karla Rodena. ()

Odpadlik

Říká se že má Karel Roden v Hollywoodu otevřené dveře a já bych se tomu upřímně řečeno nedivil. Tenhle film pro mě byl především o jeho perfektním hereckém výkonu v trochu Rain-manovském stylui. Ani námět nebyl špatný, i když třeba pochybuji že by se někdo zabil 2x na témže žebříku nebo nebylo např. vysvětleno proč se vlastně z celkem normálního -náctiletého kluka stal takový podivín. Ovšem kloubouk dolů před výběrem představitely mladé Jany, opravdu to byla mladší Chýlková! ()

Lord Fuck

Skvělý a nevšední český film, který by si zasloužil umější režii a né tak uřvaný začátek. Takovéhle filmy mají smysl. Děkuji ()

Allan

Bez Karla Rodena je to prakticky film o ničem. Příliš bláznivě přepjatý, rozdíly mezi komedií a dramatem byly buď dost drsně sekané nebo naopak velmi nejasné a člověk nevěděl, jakou emoci v něm má daná scéna právě vyvolat. Na tak zoufale obyčejný film se nedá psát sáhodlouhá recenze, tudíž poslední věta: Když už se s tímto filmem nikdy nesetkám, udělá mi to velkou radost. ()

Banehallow

Vynikající Karel Roden, ale nemohu se zbavit dojmu, že tomu filmu něco chybělo. Do děje mě příliš nevtáhl, přesto v rámci tuzemské kinematografie lehký nadprůměr. ()

vincchuppo

Olga: „Objět?“ Mirek: „Všichni jsme něčí oběti. Strašně rádi se objetujem. Vy snad ne?“ Olga: „Ne. Už ne.“ Mirek: „To si jenom myslíte. Vždycky obětujeme víc, než jsme chtěli.“ Toto byla první slova filmu, která mě během prvních deseti minut zaujala. Dvě minuty na to mě zase další slova rozesmála: Mirek: „Kde máte manžela?“ Olga: „Obětovala jsem ho jiné ženě.“ Objěti a vrazi, silné drama o mileneckém vztahu sourozenců, jimž zemřou rodiče. Otci do hrobu pomůže synáček, a matce zase napomůže přivodit infarkt dceruška. Povedení uličníci. Inu, příběhu bych nic nevyčítal. O co podle mě ve filmu šlo, bylo ukázání situace, od začátku bezvýchodné situace ve věci lásky dvou sourozenců. Od mala se na sebe upínající Jana a Mirek. Mimochodem chci pochválit obsazení, opravdu dobrý výběr, skvělé herecké výkony. Obzvláště „ten profláklý“ Roden. Dále se mi opravdu líbylo takové, jakoby přirozené, a přišlo mi, že skoro neřízené, prolínání současnosti s minulostí, kdy byli Jana s Mirkem ještě náctiletí. Dále pochválím krásné nohy Moniky Hilmerové, když jsme u těchto sekvencí. Filmový námět zajímavého vztahu nymfomanky Jany s poněkud zvláštním bratříčkem spěl, alespoň pro mě, od začátku k jasnému konci, ovšem musím říct, že i přesto si udržel dostatečnou dávku mého soustředění, a tak bych řekl, že byl kvalitně zpracován a odvyprávěn. V některých chvílích jsem si říkal „Tak to je síla!“ Jindy jsem se zase musel situacím zasmát. Př: Mirek na manžela Jany, Josefa: „Dáte mi tu sůl?!“ Skvělé! Nebo: Olga: Omlouvá se Mirkovi. Mirek: „Začali jsme velkejma slovama a skončili to ubohou realitou. Podíváme se pravdě do očí. Chovala jste se jako děvka. Já byl jenom klient. Jestli chcete můžeme v tom pokračovat.“ Verdikt: Zajímavý, silný, dramatický snímek s výborným obsazením, na nějž bych jistě nedokázal koukat každý den, ovšem nese své poselství a předává ho bezprostředně a správně. Moje hodnocení jsou čtyři hvězdičky z pěti. ()

Tiiso

Tento film jsem shlédl teprve až tedˇ, tedy po osmi letech jeho vzniku. Musím říci, že mě tento snímek velmi příjemně překvapil a nemám nic co bych mu vytknul. Nesouhlasím s některými komentáři, že scénář je nedotažen a tak podobně. Např. zmíněný scénář je podle mě skorem dokonalý a v tomto případě znamená měné více. Karel Roden ve své roli exceloval a Monika Hilmerová svou úlohu zvládla na tolik dobře, že byla o pravdu ve spoustě záběrů k nakousnutí. K původním snímkům posledních let hledám těžko cestu a proto díky za tento. ()

Zuzanyje

Celkem zajímavě vystavěný patologický vztah mezi bratrem a sestrou. Zajímavé je také výhradní použití hudby Bohuslava Martinů. Karel Roden exceluje v roli zakřiknutého a lehce autistního bratra Mirka. ()

Marwinek

Skoro nic se tam nedělo, táhlo se to jak sliz potokem a díky odporně otravnému hudebnímu podkresu (asi Martinů) jsem to nedokázal dokoukat. Jedna za Rodena. ()

karlee

Roden tady hraje výborného týpka, sice konec není moc originální a pár scén lehce přetažených (např. výstupy Stašové), ale vesměs mě film docela bavil a přikloním se tedy k vyšší známce. ()

Prejza

Celkem žádaný zboží, jako Páral vobecně, klouže to ale zoufale po povrchu, sémantickou symboliku nemá smysl vůbec připomínat. Naštěstí jako film tahle plytkost zřejmě z žádnejch sociologicko-psychologickejch stanovisek rozebírána nebude, takže ji nemá cenu v tomhle vohledu napadat. ()

Tominni

Hodně nestandardní vztah sourozenců - v režijním debutu Andrey Sedláčkové (zároveň stále jejím nejlepším filmem). Film hodně stojí na výkonu Karla Rodena (jak jinak). ()

ostravak30

Samotný fakt, že je film dle skutečné události je zajímavý. Karel Roden a Ivana Chýlková jsou kvalitní herci, takže již jen jejich přítomnost snímek pozvedá. Ačkoli pravda je, že se dá očekávat konečné tragické řešení. Holt se to někdy stane, že se potkají dva, kteří nemohou být ani spolu ani bez sebe a jejichž vzájemný vztah je vlastně zničující. Je to sama o sobě tragédie. Když jde o dva sourozence, tím spíš. Tito dva k tomu všemu ještě žili ve špatné době, která to nemohla pochopit. Pro Andreu Sedláčkovou se jednalo i kino debut, ale zvolila si dost obtížné téma, které v sobě vlastně míchalo drama skrývající se ale hluboko pod povrchem na jehož vyústění si divák musel teprve počkat. ()

Bilky

Nechcem byť šovinista ale o5 sa potvrdilo že režisérske kreslo ovládajú lepšie muži! Česť výnimkám a pár skutočností na zmiernenie: Slabý bol aj scénar aj JENÍKOVÁ aj čeština Janka KRÓNERA. Naopak mi nevadil ŠKULTETY, ktorý rannú psyxotickú poruxu a bojazlivosť dospelého RODENA zahral fcelku dobre bez toho aby sa príliš tlačilo na pílu. A dostať na plátno kváziPÁRALovské pokrivené videnie sveta je nad sily aj známejších majstrov! btw: STAŠOVÁ na tak malom priestore predviedla že je obsaditeľná do čohokolvek (či skôr kohokoľvek)! :) ---- dnes pri repríze na STV som naozaj musel oceniť až neuveriteľnú fyziognomickú podobnosť hlavných hrdinov so svojimi mladšími kolegami! ()

Alden_Larson

Je to film s velmi nekonvenční tématikou a podle mě je zpracovaná moc dobře. Děj byl od začátku do konce zajímavý, ale neustálé flashbacky mi trochu kazily požitek, konec mi taky přišel docela slabý. Postavy ale byly velmi působivé, hlavně díky skvělým hereckým výkonům Rodena a Chýlkové, ostatní herci byly také dobří. Prezentace byla moc dobrá a hudba také, obzvlášť se mi líbilo, jak byla hudba zakomponovaná do děje. 7/10 ()

Weehaa

Moc se mi to líbilo. Film má úžasné exteriéry (aby ne, točil se ve dvou nejkrásnějších městech republiky) a vynikající obsazení. Ivana Chýlková a Karel Roden v jednom filmu je kombinace, která se neodmítá (no, ehm, dobře, možná až na ten čas Dluhů...), a to platí u tohoto filmu dvojnásob. Andrea Sedláčková se mi zatím trefuje do vkusu stoprocentně. Postavy jsou hluboce propracované a jejich jednání (v rámci možností) promyšlené. Hudba sedí do filmu - větší část exteriérů je z Poličky, rodného města Bohuslava Martinů. Rozhodně v mých CZ top 100. ()