Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět! (Falcon)

Deyw

ty vole..pekne natoceny to je a duchove sou paradni..zensky prehravaj az to nekdy je celkem trapny - hlvne myslim tu blondynu...jinak kvuli cemu ma smysl videt tenhle film je genialni hemsworth, kterej me vzdycky totalne rozsekal..pripomina mi mojeho kamarada.. :D dve nebo tri diky nemu! ()

StanislachKo

Tak ja neviem čím to, ale po prvej pol hodine, počas ktorej by som si jradšej hlavu otrieskaval o stenu, som si na to celkom zvykol a kupodivu som si to celkom užil. Hemsworth v tom samozrejme zahral prvé husle, ale tiež Wiigová (tá dokáže aj z fatálne nedotiahnutého scenáru spraviť krásnu komediálnu show), Melissa (si ma dostáva čím ďalej tým istejšie) a tá Katka McKinnon (o ktorej som jakživ nepočul... rovnež sympoška) boli dobre zvolené. Teda samozrejme keď sa bavíme v tej rovine, že to musia byť ženy.. Kopec camea pošimral nostalgicky dušičku a záverečný fajt bol kupodivu dostatočne akčný s kopou kvalitného CGI. Nebol to prúser, ale človeku to nedá a musí porovnávať. Z tohto dôvodu hodnotím, že film bol predurčený na neúspech a zatratenie (mladých to nezajíma a starí majú pred očami stále Aykroyda, Murrayho, Signourney etc etc...). Ale zábava to bola k môjmu prekvapeniu pomerne veľká. ()

URBAN

Nejsem fanouškem původních Krotitelů duchů a vlastně jsem je ani neviděl takže nemůžu srovnávat, ale příjde mi to jako oddychový akční a i komediální snímek. Je tu pár scén u kterých jsem se zasmál a nepřišlo mi to špatné. Jen stopáž mohla být kratší. ( 2.10.16/PC ) ()

dr.fish

Nešel jsem do toho nijak předpojatě, abych srovnával staré s novým. Vydržel jsem padesát šest minut naprosto stupidních keců těch tří ženských. Žádný děj, spád nula. Za hodinu se nestalo vůbec nic, kromě toho, že si holky zařídily kancelář. Ten kdo psal dialogy, tomu by měli dát dvojitý klystýr. Proč proboha nenatočili nějaký úplně blbý remake, všechno by bylo lepší než konverzační nesmysl v této podobě. 40% ()

Mol

Měl jsem od toho filmu velice malá očekávání a zřejmě proto jsem byl tak mile překvapen. Zpracování, narážky na originál, cameo roličky a neskutečně nádherná herečka Kate Mckinnon. Count me in. Navíc jsem se u filmu hned několikrát opravdu zasmál a to se poslední dobou komediím které jsem viděl rozhodně nepodařilo. Chápu, že film nemusí sednout každému. Má přeci jen svůj specifický způsob humoru. ()

Triple H

Chcel som, aby sa mi to páčilo. Veľmi som Feigovi a zúčastneným dámam držal palce. Aby prehlušili ten absurdný hate, ktorým sa zaplnil po prvom traileri celý internet a ukázali, že umějú. Ale bohužiaľ, v tomto konkrétnom prípade bol hate oprávnený. Film nestojí za nič. Nudný, prežutý, korporátny prefabrikát, ktorému chýba srdce, entuziazmus a rozum. Pôvodný film rozhodne nie je dokonalý, ale vo svojej dobe priniesol niečo nové, premakané a aj dodnes má stará garda určitý pôvab. Nová zostava im nemôže konkurovať, lebo im to medzi sebou nešlape (nulová chémia) a a pôsobia znudene natoľko, že by som dal ruku do ohňa za to, že ani jednu zo zúčastnených natáčanie veľmi nebavilo. Na internete sa riešilo do omdletia či hate nie je spôsobený len tým, že hlavné postavy sú ženy a hateri sú tak vlastne spiatočnícki šovinisti a sexisti. Nuž, nazvime to ako chceme, ale dámy to naozaj nezvládli. Je evidentné, že sa hojne improvizovalo, ale teda sakra nevtipným spôsobom. Bol priestor na to, aby herci materiál povýšili a niečo z neho vykresali - vždy to tak je, videli sme to už v XY komédiách, kde napr. Ferrell a spol. z neistého námetu vyžmýkali veľa (napr. Step Brothers). Nefunkčnosť humoru je mimoriadne a nemilo prekvapivý výsledok, keďže Kate McKinnon žiari v SNL, Melissa McCarthy má svoje silné stránky a pozitívne chvíľky, a Kristen Wiig je inteligentná, sympatická a tiež viac-krát v minulosti ukázala, že komediálne bunky má. Žiadne béčka. Ale tu sa im nepodarí zo seba dostať ani jeden normálny vtip a aby takáto hviezdna a nákladná podívaná kŕčovito skúšala žmýkať smiech prdmi a primitívnym hrubozrnným humorom...to srátka nemá úroveň. Vtipný nie je ani Hemsworth, lebo jeho genderové switchnutie rolí (muž je tentokrát len na okrasu a ako povrchne a čisto sexuálne vnímaný objekt inteligentnejších a akčnejších hrdiniek) je silené, prepálené a miestami možno aj trošilinku zlomyseľné. Ak bol cieľ urobiť o. i. aj zábavnú a inteligentnú variáciu na tradičné rozdelenie úloh medzi mužmi a ženami, nefunguje to. Trošku života do filmu vnesú len cameá pôvodného ansámblu a to je tristný výsledok. Neviem čo sa pokazilo a prečo, ale toto je skrátka totálne fiasko a Feig buď nevedel čo robí (a nezvládol veľký štúdiový projekt), alebo sa znudene spoliehal na to, že značka sa predá sama a jeho baby mu niečo vtipné zaimprovizujú a uvaria na pľaci. Nevyšlo a vzhľadom na investované peniaze, silu značky, potenciál na franchise je zarážajúce ako nezvládnuto a vyslovene zbytočne celý film pôsobí. P. S.: Nech mi nikto nehovorí, že ak by bol tím zostavený z Franca, Hilla, Rogena a napr. Robinsona, že by to nebolo aspoň trochu zábavnejšie. ()

Aargh

Většinu času to byl jen průměr, ale finále vysloveně bolelo. Původní film je nesrovnatelně lepší ve všech možných ohledech, a to kupodivu včetně trikových efektů. Paula Feiga jsem doteď měl za spolehlivého komediálního režiséra. Tentokrát ale vystřelil tak mimo, že ani netrefil terč. ()

chelseaman22

Třetí díl s třetím tragickým scénářem. Jediným plusem je fakt, že film se dá strávit relativně dobře a i přes nataženou metráž rychle uteče. Po dvou dnech si na něj zaručeně ani nevzpomenete. 27% ()

Skuby47 odpad!

Nebudu hrubá, bylo to strašné, ale nikoliv strašidelné. Mizerné herecké obsazení nesympatickými postavami, prostoduchý scénář, dějová slátanina, trapný humor, dialogy co slovo to "perla", okopírované triky a jako výsledek úmorná nuda. Možná by pomohlo film o polovinu zkrátit, protože se tam stále jen kecalo a kecalo. Říkala jsem si, že jen u nás jde úroveň filmové tvorby dolů, ale bude to zřejmě celosvětový trend. Chybí - li originální nápad, vezme se úspěšný titul z minulosti a zrecykluje se. ()

ivan_drago

Proč? Nijaký kultovní status u mne původní filmy nemají... jemže tohle není ani vtipné, ani napínavé, ani nijaké... Jediný Hemsworth, v roli naprostého blbečka, lehce vybočuje z naprosto průměrného vyznění celého filmu... Hlavní hrdinky jsou jedna jako druhá předimenzované, takové leklé a prakticky nemají jakoukoli šanci rozjet, jiště nemalý, komediální talent... ()

Mrkvič

Jsem velký fanda původních Krotitelů duchů a dokonce jsem uvažoval nad tím, že tuto novou verzi v ženském složení (kde mi jsou hlavně ty tlusté "komičky" hodně proti srsti) si vůbec nikdy nepustím. Byla by to ale chyba. Už ve Špiónovi mi režisér Fejg ukázal, že umí natočit vtipné scény. Na začátku Krotitelů duchů navíc dokazuje, že by mu šly i děsivé momenty. Uřvané ženské nebo jejich improvizování jsou dle očekávání tím, co mě na filmu nebavilo. Ale samotná zápletka je originální, což bylo tvůrci ohlašováno, ale kdo by tomu opravdu věřil? No a vtipy? Ty se opět podařily. Několikrát jsem se dokonce smál nahlas a při odskočení si pro kartáček a pastu jsem film stopnul, abych náhodou o něco nepřišel. ()

Honzíno

Chtěl jsem napsat, že to vůbec není tak špatný, až jsem s blížícím se koncem došel názoru, že to není moc dobrej film. Škoda, z reinkarnace legendy a jednoho z mých velmi oblíbených dvojsnímků se stal rozplizlej guláš. Dvě hvězdy s odřenejma ušima za Chrise a jeho vesměs povedené scénky (I hate coffee vede), zbytek povedených fórů, camea a nostalgii. Hodně slabý kafe, takový blátíčko, co se snaží být stále vtipné a v jízdě, nakonec ale působí k smíchu jinak, než byl původní úmysl. ()

Ryuuhei

Podle mě je to velice příjemný a taktéž velice podceněný remake klasiky. Ještě dlouho před filmem jsem bučel nad myšlenkou čtyř hrdinek, namísto hrdinů, ale musím říct, že byly nakonec do jedné sympaťačky. Děj sice postrádal ohledně hlavního záporáka nějaký ten lepší motiv, než „pocit méněcennosti“, ale jinak mu nechybělo tempo, absence hluchých míst, dobrý humor a samozřejmě i nápady, které se bohužel neobešly bez rádoby vědeckých blábolů, jimž normální člověk neporozumí. Jakožto ale film, u kterého lze v pohodě vypnout a bavit se, naprosto ideální. Opravdu nerozumím těm nízkým hodnocením, což bude mít za následek ukončení jinak očividně plánované nové série. Dávám tedy 5% navrch, celkově 75%. ()

dzira

Vzhledem k tomu, že jsem místo totální sračky (kterou prorokovalo velmi nesmělé až stydlivé hvězdičkování místních hodnotitelů) dostal pořádnou nálož svěží ektoplazmy, tak mohu konstatovat, že byl pro mne tento film jedním z nejneočekávanějších večírků za opravdu dlouhou dobu.... ()

LUKICKK odpad!

Už jen ten nápad byl špatný, to že to vzniklo je věc druhá no, a dopadlo to tak, jak se dalo čekat, ale co už neměl jsem očekávání a když už tak to bylo očekávání toho, že to bude žumpa, což taky byla. Jediný plus je asi Chris Hemsworth, ale to nepřidá tomu filmu ani na tu jednu hvězdu, rozhodně to neberu jako součást Ghostbusters univerza, beru to jako nějaký random fanmade amatérský film, který se snaží působit profesionálně, nebo tak něco. Pokud máte rádi Ghostbusters tak tím, že tenhle film ještě před tím, než vás napadne se na něj podívat někam zahodíte z mysli, neuděláte špatně, fakt je to jen ztráta času, nic víc. ()

elanius

(99/2016) / Pôvodných krotiteľov registrujem veľmi zbežne, takže som na nových nemal moc veľké nároky, bohužial ani v tomto nastavení nemá tento film moc čo ponúknuť. Ono v hrubých rysoch by to mohlo fungovať, len každý aspekt filmu je dosť nedotiahnutý. Vtipné to len chce byť, ale dobrých hlášok je minimum, slabučká postava zabila potenciál Hemswortha a tá bloncka ma vyslovene srala. Ďalej nám tu zostáva už len rozháraný príbeh a duchovia teda tiež mohli byť invečnejší. Opäť raz sa ukazuje ako známy merchandise zabíja režísérsko herecký potenciál. Feig už natočil pár keď nie perfektných, ale aspoň osobitých komédií (Bridesmaids predovšetkým), v Ghostbusters už ale ide len o povinnú jazdu. (4/10) ()

uiu

Nevím jak vy, ale já si pustila film, od kterého jsem čekala, že totálně vypnu a budu sledovat absolutní sra*ku, protože herečky, které v tomto filmu hrají nikdy v ničem pořádném než ve sra*ce nehrály. A tak jsem k tomu přistupovala a nebyla jsem ani mile překvapena, že by film byl nějak dobrý, ale byl snesitelný. Takže pokud se vám líbilo Bridesmaids 2011 (Ženy sobě) nebo Spy 2015 (Špion) a máte rádi gagy s prdy nebo když na někoho vystříkne sliz, tak jste doma. Ono nakonec nejlepší postava je Holtzmannová (Kate McKinnon, která toho za celou stopáž filmu moc nenamluví, ale je prostě hustá badass a nepitvoří se a neztrapňuje jako Melissa McCarthy nebo Kristen Wiig). Na druhou stranu ani nevíte, jak moc mě jako ženu potěšil film, kde jsou ženy znázorněny jako kamarádky, nepomlouvají se za zády, neposmívají se jedna druhé, nezdůrazňují, že je některá z nich tlustá, nebojují o přízeň žádného chlapa a hlavní mužská postava je totální idiot s IQ tága, ve kterém jsem úplně viděla svého kolegu z práce. Není to žádná pocta klasickému filmu a remake mi přijde naprosto zbytečný, ale myslím, že kdyby tam hrál někdo jiný (kdyby to byl film třeba s Jennifer Lawrence, Scarlett Johansson, Jennifer Aniston a Charlize Theron), tak by to byl asi hit tohoto léta. ()

venison

Restartu "Krotitelů duchů" jsem se svým způsobem chtěla vyhnout.. Původní filmy jsem viděla jako dítě a byla jsem z nich samozřejmě nadšená.. Kouzelný, trochu trapný humor, příběh konzumně přitažený za vlasy, hvězdné obsazení, na tu dobu hodně vydařené vizuální efekty a bubáci byli spíše směšní, než děsiví ;-) Musím konstatovat, že jsem byla ženskou variantou "Krotitelů duchů" velmi příjemně naladěna.. Humor nebyl křečovitý (až na postavu ztvárněnou Chrisem Hemsworthem, ale ten byl tak blbě dokonalej, že se jeho roli nedalo nesmát), bubáci v podstatě stejní jako kdysi (ač si s dnešní technologií mohli dovolit rozlet), příběh ušel a původní obsazení se v miniroličkách objeví téměř celé :-D Jasně, tenhle restart maximálně těží z jeho starších sourozenců a celé je to od kostry příběhu, po rekvizity i charakteristiky hlavních postav vykrádačka, ale díky němu jsem se znovu vrátila do krásných filmových osmdesátek.. Mějte mě třeba za blázna, ale rozhodně plánuji v budoucnu pustit opakovaně :-D ()

Tereszka33

Pravda je, že jsem čekala mnohem větší řídkou stolici....jasně, do Vesmíru vás to nevystřelí ani si to nedáte do TOP TEN, ovšem na takové to večerní, nedělní ležení se to dá. Ono jsou přece jen mnohem dementnější americké rádoby komedie. "Jestli je krása zločin, tak jsem vina!" ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)