Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Esgalnor

Velkolepé drama, které dovede být komorní i při těch největších koncertech. Lady Gaga má teď na kontě filmový debut desetiletí, podává perfektní výkon a vděčnou rolí trochu zastiňuje vypjaté herectví Bradleyho Coopera. Ten jako režisér servíruje poctivý romantický hudební film, který se soustředí výhradně na ústřední hereckou dvojici a až na dvě figurky je zbytek herců už jen tak do počtu. Vztah Jacksona s Ally dodává dynamiku a diktuje tempo celého filmu a ve finále má divák pocit, že místo velkolepého příběhu sledoval jen životní etapu jednoho člověka, která s přimhouřenýma očima působí, jako by se přece jen mohla odehrát. Tak civilně ten film působí. Ano, na klišé dojde, především rýpání do zkaženosti a povrchnosti hudebního průmyslu je od hollywoodského filmu poměrně úsměvné, ale budiž. Bradley přináší jeden z nejlepších a největších režisérských debutů všech dob a zároveň divákovi nabízí strhující emocionální jízdu, při které stihne přirozeně nabídnout melodrama, snílkovství, ryzí depku, skvělé písně, velkolepé koncerty i silně komorní scény zcela beze slov. A celé to v těch více než dvou hodinách hrozně rychle uteče. Druhá projekce je pro mě povinností a písničky budu poslouchat ještě hodně dlouho, zainteresovat Lady Gagu byl skvělý tah. ()

dehlie

je to strašne predvítateľné, ale aj jednoducho vykreslený príbeh má svoje čaro. vrchol nastal presne v polovici v piesni "Shallow", napriek tomu minimálne za 4*. ()

jasse

Dobře fungující doják o lásce až za hrob mladé začínající zpěvačky a rockera v závěru kariéry. Bradley Cooper vypadající jako Eddie Vedder, a skvělá Lady Gaga. Zážitek z hudebních čísel je úchvatný a mnohonásobně převyšuje vlastní příběh. Už vím, proč si většina rockerů bere za manželky "blbé" modelky - z pudu sebezáchovy :)... ()

suzanne1997

Mám vícero důvodů, proč nesleduju dramata. Slzy na konci filmu jsou jedním z nich. Na tenhle film jsem se, pro mě stále z nepochopitelného důvodu, rozhodla zajít. Obvykle se mnou do ki a chodí brácha, tentokrát si však dovolím tvrdit, že jeho přítomnost by mi ničím nepomohla. Tenhle film mě naprosto rozsekal! Ta chemie, emoce, každý článek se dokonale přizpůsobil jiným. Fungovalo to dokonale, dokonce si sama dovolím tvrdit, že jakákoli změna by celkový dojem jenom rozházela. Ať divák chce nebo ne, stejně ho to vtáhne do děje a úplně pohltí. Jde krásně vidět změna, jeden jde dolu, druhý nahoru, je to jako misky vah, kdy jeden se utápí, aby druhý mohl slavit úspěch. Ale stejně se mi nelíbilo, že ji v tom nechal samotnou. Tak první ji do něčeho zatáhne a pak se na ni vykašle. To mi prostě nedává smysl. Každopádně jsem poslední minuty probrečela a ani jsem si to z počátku neuvědomila. První se mi po tváři skutálela jedna slza, potom druhá a než jsem se stačila nadechnout, už to byl gejzír. Nic bych neměnila, možná konec, ale jenom proto, že nemám ráda smutné konce. Film za sebe doporučuju, něco takového jsem ještě neviděla. A jen tak mimochodem Cooper dokázal, že režii má rozhodně v krvi, stejně tak jako Lady Gaga hraní. O jejím zpěvu se vyjadřovat nemusím. A to ji ani nevyhledávám. Tentokrát to ovšem bylo něco. ()

lareinna

Myslím, že nie som jediná, kto sa po tomto filme bude na Lady Gaga dívať inak. Tu bola ľudská, citlivá a obyčajná, priblížila sa tak mnohým divákom nie len ako úžasná speváčka, ale aj ako človek. Pre mňa ďalším pozitívnym prekvapením bol Bradleyho spev, má krásny hlas a piesne stvorené pre tento hudobný snímok sú chytľavé a zaujímavé. Napriek tomu, ten dej je trochu plytký, miestami príliš sladký a veľmi predvítateľný. ()

Cement73

Výborný Cooper.... absolútne uveriteľný ako rocková hviezda, až som čumel. Gaga na neherečku bez idiotských prevlekov a stupídnych účesov mi s tým jej veľkým nosom pripadala celkom sympaťáčka. Duet z Bredleyom je výborná pesnička a napriek plytkému príbehu to vôbec nie je úplne nezmyselná romantika. Dalo sa.60% ()

Mimomisu

Nakonec o kousek jen tri (mozna ten zaverecnej song a i pri ty stopazi nektery zkratky v pribehu). Presto povedenej debut, Gaga v pohode, na Cooperovi je videt, ze je to jeho projekt, takze se snazi a jde mu to. Tak snad se dostane brzo k nejakymu dobrymu nametu a nezustane jen u tohodle. ()

Henry007

(předchozí verze filmů Zrodila se hvězda jsem neviděl). Velmi dobrý film, ale k dokonalosti mu v mých očích podstatný kus chyběl. První třetina, kdy film rozvijí příběh "hudební Popelky", je skvělá. Sbližování obou aktérů je sladce a hlavně přesvědčivě vykresleno, mezi Gagou a Cooperem funguje chemie a je to krásná romantika. Bohužel předčasný vrchol přichází už na konci této části, kdy se Ally poprvé postaví na pódium a střihne si s Jacksonem Shallow. Vše k tomuto momentu od začátku filmu spělo, emoce tryskají z plátna na maximum a kdyby se jednalo o pohádku (nebo klasickou romantickou komedii), tak tímto momentem film končí - a žili šťastně až do smrti. Ale tento film chtěl sdělit více než jen romantický příběh. Jenže v dalších dvou třetinách toho chce říct moc. Motivy jako problémy s vyrůstáním bez rodičů, se závislostí na alkoholu a prášcích, fungování dnešního pop showbyznysu (kdy z vás udělají něco, čím nejste) jsou velmi povrchně vykresleny a zůstávají nedotažené, protože film nejde do hloubky těchto témat. Je to tak trochu shallow. A to je škoda. Jako příklad můžu uvést to, jak na začátku Ally praští muže a nadává prodavačce jen proto, že se chtějí s Jacksonem vyfotit. Diví se mu, jak můžu slávu snášet... a tím tento motiv ve filmu končí. Ally se stane slavnou a se svými fanoušky není vůbec konfrontována, takže její agrese na začátku filmu nikam nevede. Ale přes všechna negativa pořád se na to pěkně kouká, vztah Ally a Jacksona v rovině romantiky/dramatu funguje. Dojem mi zkazil ještě konec, který působí chtěně, motivace postav k těmto činům se zdá být velmi slabá (mohlo se stát mnohem více věcí, které by podpořily chování postav, což jde v ruku v ruce s nedotaženými linkami). A celé finále se poměrně táhlo. Když to srovnám s Bohemian rhapsody, kde si tvůrci upravili historická fakta a data jen proto, aby film mohl končit velkolepým koncertem, tak zde je, jak jsem řekl, vrchol první představení Shallow a poté už v sérii nedotažených motivů víceméně stagnuje a negraduje. Prezentuje sice dobré drama, ale hloubka a nadhodnota mi tu chyběla (i když ta je možná v soundtracku, který je skvělý). ()

janeke

Midcult gýč ako vyšitý. Okrem toho, že je to vlastne reklama na Lady Gaga a scenár vyzerá tak, žo ho spichli Cooper s Gaga za jeden večer v krčme pri fľaške, sa tu americká mládež môže dozvedieť kopec objavných ideí: že láska hory prenáša, že i z umývača riadu môže byť superstar a že alkohol škodí zdraviu (a všeličomu inému). Vedľajšie postavy napísané bez citu pre realitu, všetko v bezpečnej schéme. Od znesiteľného rockenrollu, ktorý predvádzal Cooper, sa film pomaly presúva k prezentácii neznesiteľných hudobných blábolov Lady Gaga. Jedna hviezda za Coopera, je to naozaj veľmi fajn herec. ()

Gumrice

Neskutečný příběh, ve kterým je úplně všechno. Myslím, že z hlediska zpěvu nemohla být ženská role obsazena jinak. Tleskám Cooperovi za tenhle počin a děkuju za dojemný zážitek z kina. ()

filipvrbik

Jako Bradley Cooper fakt skvělej (sám si to taky zrežíroval, že a možná se i toho Oscara dočká- i když já su pro Goslingova Neila Armstronga) - Lady Gaga (docela ji poslouchám, takže super, protože hraje vlastně sama sebe) taky skvělá, a když se namalovala tak vypadá docela obstojně, nevím proč se celou kariéru maskuje za ty svoje výstřední kostýmy, ale její věc. Jinak spousta krásných písniček, takže se mi to moc líbilo, ale mám jeden problém- není to vůbec film, je to prostě jako dvouhodinový koncert bez happyendu....80% ()

Mikino00

Romantické drama, které nemá čím překvapit a neuvěřitelně se táhne. Netroufal bych si ani hovořit o nějakých oscarových výkonech. ()

cesky_hrac

Než jsem zhlédl film myslel jsem, že to bude další americká sra*ka. Nebyla. Dokonce jsem málem při konci brečel. Zkrátka pěkný film s nádhernou titulní skladbou! Dávám 8,5/10 ()

kamigava

Lady Gaga mi nikdy nebyla moc sympatická, ale zpívat umí. Bradley Cooper zase moc zpívat neumí, ale je to charismatický herec. Jejich společná píseň "Shallow" se mi ale tak zalíbila, že jsem ten film prostě musel risknout. Nestrhlo mě to, bohužel, ani ta tragédie na konci. To už Bohemian Rhapsody byla lepší. ()

Oralfabet

Asi jsem to mohl čekat, stejně jsem však byl celkem zklamán. Ty herecké výkony jsou vskutku skvělé, ale pokud vám (tak jako mě) nepřišla hudba nijak zvlášť pozoruhodná, pak tam toho asi už kromě nich moc nenajdete. Jo a když říkám, že mi ta hudba nepřišla pozoruhodná, měl bych dodat, že těch pár popových "sell out" songů bylo až přehnaně hrozných, po textové stránce hlavně. A když tam zpívala "this isn't like me" nebo tak něco a on se na ní zničeně díval... To už mohla rovnou zpívat: "Zaprodala jsem se a tohle není hudba, co chci ve skutečnosti dělat!" Very subtle. 6/10 ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz