shyster

Dávát tomu lepší hodnocení jen proto, že mě to neurazilo, se nedá. Od letního blockbusteru očekávám o hodně víc. ()

Rocky88

Total Recall bez Rka, Marsu, Arnolda, Verhoevna, Kuata, Sharon Stone a taxíků řízených robotem. Náhražky za zmíněné jsou nemastné, neslané, snad jen ta MILFka Kate Beckinsale je důstojnou náhradou. Plusem budiž i nápadité sci-fi prostředí se všemožnými vychytávkami, slušnou akcí (tu Wiseman umí) a rychlým tempem, ani minuta tu není navíc. Odpočinek na dvě hoďky, vícekrát vidět netřeba. ()

bourec

Nijak sem se na tenhle film netěšil,a měl sem podle hodnocení pocit,že to asi nebude nic moc.Je fakt,že Wiseman neni Verhoeven.Ten ve svý hollydobě chcal proti větru,snažil se točit podle svýho,a mělo to kulky.Stejně tak Total Recall bylo drsný scifi se solidnim scénářem,kde se jen nehonilo,nestřílelo,prostě mělo to děj.Wiseman to ale moc neumí,a tak se hlavně utíká,skáče,střílí(asi flustrubkama)protože krve by se jeden nedohledal.Jen v první půlhodině sem byl jakžtakž napjatej,ale pak už to ochablo,a konec už sem sledoval jak vařící vodu v konvici.Jedno se filmu musí nechat,triková a vizuální stránka filmu je na vysoký úrovni,jinak jde o veskrze průměrnou podívanou,která originalu nesahá ani po kůži na patě50%. ()

cariada

Remake slavné sci-fi s Arnoldem. Byl jsem hodně zvědavý jak tohle dopadne. O proti originálu se vše odehrává jen na Zemi. Nejsou tam mutanti což mě docela mrzelo. Jinak to nebylo špatné, ikdyž scénář byl poněkud co do dějové linie poněkud nesrozumitelný. Přesto musím ocenit množství triků a honiček, které za to rozhodně stálo. ()

raptorrr

Franta Fuka to vystihl dokonale: "Tvůrci nového filmu si za to mohou sami. Zcela totiž ignorovali původní sci-fi povídku "We Can Remember it for You Wholesale", která první film inspirovala (velmi mlhavě), a natočili otrocký remake filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem, který upravili jen tak, aby z něj zmizelo téměř vše, co ho činilo zábavným." ()

Crawler-D

Minority Report? Blade Runner? Ani náhodou, tak možná Já, robot...ať už jde o androidy a jejich výsostné místo v zápletce, nebo multimediální hologramy z minulosti schopné odpovídat na otázky. Promarněno bylo snad všechno, včetně filosofického přesahu, který si Bill Nighy odbyl ve směšném koncentrátu ve svém dvou minutovém zjevení. Nejzajímavější a nejfunkčnější scénou je moment, kdy se Colin musí po útěku ze svého pravého bytu v Londýně rozhodnout, čemu a komu věřit a koho zastřelit. Scénář přitom má potenciál, ale všechny součásti nakonec neladí a ani vizuál, který nedokáže naplno využít svůj potenciál (přehlcenost záběrů či snaha rychle stříhat, takže se nepozná (je-li to pravda a ne fígl studia k zakrytí ztráty) nízký rozpočet. Máte futuristický Londýn, ale namísto využití Big Benu v dechberoucí kompozici ho dáte v jednom rozostřeném pozadí a zbytek památek okamžitě vynecháte. Nejvtipnější je, že film sám si dovede zdůvodnit své nesmysly a filmové zkratky pomáhající hrdinům, aniž by si musel hrát na to, že vše je jen sen a ten má surrealistickou logiku. SPOILER Všechny nebezpečné situace přežili, protože velký šéf chtěl, aby přežili. Ovšem toto vysvětlení potom hapruje, neboť zabijácká Kate se těmto rozkazům vymkla a chtěla je zabít. Je to tedy sci-fi, ale neznamená to, že všichni roboti musí trpět defektem a neschopností vyměřit a vypočíst správnou dráhu střely a trefit se do cíle. Dokonce v tomto sci-fi světě nejsou vrtulníky schopny létat. Autoři si sami na sebe upletli past, když jeden zahrnuly do automobilové honičky po dálnicích, z níž hrdinové uniknou jen o vlásek. Auta je nemohou následovat, ale co ten po zuby ozbrojený vrtulník? Ztratil schopnost snést se níž? A nejvíc frustrující je, že cesta domů z tohoto nepodarku mi trvala déle než cesta lidem fantastickým Zeměpádem (je fajn mít technologii, díky níž skrz jádro planety povedete megavýtah, ale nezvládnete chemické znečištění nebo místo blbého výtahu nezbudujete další oblasti k bydlení v podzemí)...aspoň jsme oni i já dorazili na konečnou ve stejnou denní dobu. Nakonec co čekat, když dáte dohromady podprůměrný herecký tým (Colin x Beckinsale a Biel, prohra 1:2) a nezajímavého režiséra (nezapomínáme, že natočil hlavně nijaké Underworldy?). // Úplně mimo, krásným příkladem scenaristického a režijního neumětelství je jedna drobná scéna. Je potřeba upozornit na Quaiddovo poranění ruky. Tak ho necháme upozornit nováčka, aby nedržel při montování součástku takhle, jinak by mu porouchaný nýt mohl proletět rukou, jak se to stalo Quaidovi. Je fajn, že si dělá tolik starost o ruku, když má před tou součástkou ksicht..../// ()

enjoi

Očekával jsem hodně, dostal jsem málo. Nebýt Colin Farrella, hodnocení bude ještě nižší. Takhle jde jen o průměrný akčňák, který táhne nahoru jedině Farrell. 70 % ()

cubajz

pocta originálu, ačkoliv ten pro mě stále zůstává numero uno - novinka má navíc pár vtipných odkazů, jako třeba bankovky s Obamou. ()

C0r0ner

Trapný a stupidní recyklát, který je sice přesycený CGI efekty, ale nenabízí cokoli zajímavého. Dobře se na to sice kouká, dvě hodiny utečou jako nic, ale je to tak prázdné a nijaké, že po skončení nezůstane skoro žádná vzpomínka. Netuším, proč se točí takové remaky legendárních sci-fi, když jsou to do jednoho sračky. 55% ()

Dannysek4U

Naplasř na Bournea to neni, protoze kolem pulky se film zvrhne v nehorazny a krapet blabolivy becko. Ale predestrenej svet je proste ultra cool. A v momentech, kdy si ze sebe snimek umi delat legraci a vzpomene si na puvodni Total Recall, se v nem clovek cejti fakt dobre. Jen je to holt cely strasne nevyvazeny. Chvilema super, akce kulozni, chvilema totalni drek. a dialogy na zabiti... ()

Andre3000

Tak celkem sem byl překvapený. Nebylo to nijak zlé. Byl to prostě mix osvědčeného. Stará myšlenka recallu, I Robot, Island no a pak takové ty serepetičky jako krásné ženy, spasení světa atd. Docela se mi líbila geopolitická myšlenka, trochu zjednodušená, ale přesto mající svou váhu. Ale nic víc v tom nehledejte, prostě akce, fikce a akce. ()

kvasiva

Jelikož u původního filmu s Arnoldem mám hvězdy 3, tak zde musím chtě nechtě dát o jednu méně. Efekty fajn, ale příběh stál za prd. Moc se toto proti původnímu filmu nezměnilo a to špatné z něj zůstalo i zde, ale nového jsme se dočkali maximálně kabátu a novějších triků. Celkem zklamání. ()

campix

Klasický blockbuster. Po technické a vizuální stránce není téměř co vytknout, Je prostě vidět že na remake Total Recallu bylo dost peněz, Co se týče hereckého castu, tak Farrell se díky tomuto dílu nestane legendou jako Arnold, ale hodil se mi tam daleko více, stejně tak jako obě hlavní herečky. Kočky Kate Beckinsale a Jessica Biel. Tento výběr opravdu kvituji a po technické stránce a akční choreografii není také moc co vytknout. Dokonce mě potěšilo , že se tvůrci úplně přesně nedrželi filmové předlohy a není to tak úplně tupý stejný remake jako původní film. Jenže prostě je to remake a tady je hranice kreativity téměř nulová. Průměrné hodnocení, za obsazení, zábavné akční scény a technologie, díky kterým máme více možností, než měli filmaři dříve. ()

Wormboy

Prva polovica ma slusny spad, ma to v ramci moznosti hlavu a patu a Colin Farrell s Kate Beckinsale su v pohode. S pribudajucimi minutami priamoumerne pribudaju aj hluposti a niektore az astronomickych rozmerov. Tento Total Recall nema nadhlad, ktory bol pre Verhoevenovu verziu s klasicky topornym, ale superhlaskujucim Arniem, vlastny a uplne prirodzeny. Snazi sa hrat na vaznu notu a vzhladom na to, ze autorsky celok je banda idiotov, to logicky nevychadza. Hodnotena director's cut verzia. ()

Pajky3

Originál jsem nikdy neviděl a vlastně o něm vím akorát to, že v něm hrál Arnie a že Charlie Sheen překoval krvavost ve Žhavých výstřelech. No a asi ho ani nikdy vidět nepotřebuju. Stačila mi tahle verze. Colin Farrell je sympaťák a v klidu to utáhne, akce bylo dost a poměrně povedená, takže z tohohle pohledu spokojenost. Co mě mátlo byly ženský. Vím, že to byl nejspíš záměr, ale ty dvě holky jsou si tak strašně podobný, já chvilkama nevěděl která je která. Jinak to bylo fajn, docela dobře to uteklo a že to připomínalo jiný filmy? No a, mě to tak moc nevadilo. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011