necisty

Průměrný akčňák, kterému ubírá lepší předloha a přidávají Kate a Jessica, efekty a hudba. ... Enšpígl, Malarkey ()

pakobylka

----- "Minulost je jen výplodem naší mysli." ----- Hmmm ... mě osobně by spíš zajímalo, co se honilo hlavou všem, kteří nesou zodpovědnost za remake nekompromisní akční pecky z roku 1990 s dobovým akčním polobohem Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Neboť jakýmsi týmovým výpotkem poskládaným z výplodů jejich myslí je na první pohled atraktivní, třpytivá slupka, pod jejímž nablýskaným povrchem naleznete jen značně upocenou, neuměle poslepovanou story. V detailech spiklenecky odkazuje na originál, ovšem o to víc chce ve všech ostatních ohledech vyhlížet co možná nejvíc inovativně, samostatně a nezávisle ... zkrátka dospěle. Bohužel veškeré její snažení vyhlíží maličko násilně až křečovitě - v podstatě se beznadějně ztrácí ve vlastním scénáři a propacovaná vizuální stránka ani namachrovaná super-akční linie nemají šanci ji zachránit. Dosti bídné 3*. ()

Martrix

Oprašování starých dobrých válů, se mi zdá trošku úchylné a momentálně si nevzpomínám na případ, kdy by se TO povedlo. Možná by bylo dobré dělat remake spíš béčkům, které mají solid scénář, ale chopili se ho matlalové, než se snažit úspěšný film udělat znova po svém, s lepšími triky, herci, v modernějším kabátku... . Wiseman společně se scénáristy dělali vše pro to, aby je nikdo nemohl označit za pouhé plagiátory, takže pokud jste 22 let starou klasiku dlouho neviděli, nespíš budete chvíli zaraženě koukat. Já osobně jsem si ji hned druhý den pustil, protože jsem měl podezření, že jsem ji možná ani neviděl. Ty filmy mají naprosto odlišnou atmosféru a vyznění. Nový TR je mnohem sevřenější, akčnější a paradoxně i víc P.K.Dickovský. Mě tento styl akce moc neoslovuje, je to celé zběsilé a popravdě mi nesedl ani Farrell. A tak přestože je námět vynikající, výsledek mi připadá průměrný a otravně akční. I když srovnávat nechci, Verhoevenovi se to podařilo líp.*****po asi třetím shlédnutí, tu jednu hvězdu přihodím. V mnoha ohledech je to podařené sci-fi, kterému nejvíc škodí provázanost s originálem. Jiný název a psali bychom o vykrádání, ale zdařilém. ()

Juto

Tento Total Recall je rýchly, zúrivý a často je to mätúca zábava, ale aby som bol úplne úprimný, chýba mu svižná, podivná atmosféra jeho predchodcu. 5/10 ()

čidlo

Mars,Hudba J.G.,krev a opěradla v hlavě :-) to kouzlo let 90tých to vše mi tam chybělo. Za sebe snad jen že originál byl pro mě o třídu lepší 65% Ps: Už ůvodní titulky staré verze měly náboj ztrhnout!! ()

Ice123

Je to něco mezi Total Recall (1990), Terminátor, Já, robot a Minority Report. A to vše ve velice špatné slátanině. Z Recallu to má jen název a že hlavní hrdina je dvojitý agent (abych nezapomněl, tak tříprsou prostituku to má taky) a Beckinsale tam zastupuje asi potomka T1000 z Terminátora. To celé dokopává ke dnu blbá dějová linie, výkony herců jsou nevýrazné a občasná stupidita dosahující nejvyššího bodu (Jak se můžou udržet, natož pak lézt po něčem, co dle mých výpočtů padá 44 985 km/h, nebo snažit se někoho oživit tím, že mu potřásáte hlavou a říkáte Wake up, tak to mi už hlava opravdu nebere). Jediný co opravdu stojí za zmínku jsou efekty a prostředí budoucnosti, na tom si vyhráli a vypadá to opravdu krásně, ale hezký cover bohužel nemůže zachránit zbytek filmu :( 30% ()

papaJA21

Dobře jsem se bavil. Jasně není to nijak vybroušený scenáristický klenot, ale nějak velký průšvih to rozhodně není. Je to ale samozřejmě akční jízda, která nedělá ostudu svému předchůdci. Farrella mám vcelku rád, je tedy pravda, že jeho poslední projekty nebyly úplně nejzdařilejší, tady se mi ale líbil. ()

Maty85

I kdybych neznal původní Verhoevenovu verzi, tak bych se stejně na vyšší hodnocení nedostal, ani nápad. (btw. díky za csfd projekci) ()

c.tucker

Neříkám tomu ne jako třeba Souboji titánů. Je to svižné, akce solidní, ale bez krve. Ženštiny fešné, ale to asi tak vše. I když jsou před kamerou stále, tak to nějak stejně táhnou chlapy, v podstatě všichni. No není to starý dobrý hloubavý Recall, ale je to zábavná jednohubka, která je jednoznačná a nemusíte si nad tím lámat hlavu. ()

Jermann

S výjimkou trojkozých šlapek se nám svět Total Recallu dosti pozměnil .. místo základny na Marsu máme díru v Zemi, roboti už nevypadají jako pouťové atrakce, štěnice už se nevytahují skrz nos, přibylo pár úrovní a výtahy, co jezdí všemi směry .. celkově velmi příjemný upgrade. Zabydlenější a vychytanější sci-fi svět jsem neviděl snad od Blade Runnera. Navíc právě tahle hi-tech podívaná všude kolem dokonale vyplňuje občasné pomalejší a prázdnější momenty, kterých je ale jen velmi málo. Kate je vážně urputná ženuška, co nedá pokoj, takže akce se téměř nezastaví .. dokonce jsem se několikrát v průběhu a hlavně v závěru přistihl v docela slušném napjetí. A že prý se Colin Farrell většinu filmu tváří hrozně zmateně? Kdykoli se začtu do P.K. Dicka, tvářím se úplně stejně. ()

RickDeckard

Nakonec se z nového Total Recall, který nám byl tvůrci vehementně prezentován jako nová adaptace povídky Phillipa K. Dicka „We Can Remember It For You Wholesale“, vyklubal klasický filmový remake. Hlavní zápletka se drží víceméně původního filmu, jen se namísto o vzduch pro kolonisty na Marsu bojuje o samostatnost vykořisťované dělnické kolonie na Zemi. Řada zvratů běží doslova podle Verhoevenova originálu a několikrát se rádobyšibalsky pomrkne i na jeho znalce (ano, tři prsa nechybí). Tím pádem ale nemá diváka obeznámeného s dvaadvacet let starým Total Recallem po dějové stránce absolutně čím překvapit. Změna prostředí, v němž se film odehrává, dovolila naštěstí tvůrcům odlišit se aspoň v tomto ohledu. A je nutno říct, že výprava futuristické Země po apokalyptické události, kdy je možné obývat jen omezená území, je opravdu opulentní, ať už jsme v přelidněné dělnické kolonii nebo hypermoderní a naleštěné Anglii pro vyvolené. Na škodu je jen fakt, že v prvním případě autoři designu kopírovali zhusta z Blade Runnera, ve druhém pak z Minority Report nebo Já, robot. Takřka na každém záběru je ale vidět, kam se investovalo těch 200 milionů dolarů z rozpočtu – dekorace, digitální triky a trenéři v posilovně pro Colina Farrella a Kate Beckinsale. Když už jsme u herců, Farrell je v hlavní roli překvapivě fajn, byť v akci možná trochu nevýrazný. Naopak Jessica Biel hraje svou povstalkyni naprosto nezáživně a oba jsou zastíněni Kate Beckinsale, jež je tu za ultimální badass mrchu s neodolatelným sexapealem smrtící femme fatale. Neměl jsem problém jí uvěřit, že by dokázala Colina i ve skutečnosti zmlátit. Akce je dostatek a Len Wiseman ji dokázal nasnímat v maximálně moderní a kinetické podobě plné útěků, skoků, pádů a ručních bitek, kdy hrdinové neustále někam a před někým utíkají. Zároveň je vše navzdory dosti rozpohybované kameře a lens flare efektům příjemně přehledné. Snad jen těch náhod, které jim hrají do karet, je při pohybu v prostředí až příliš. Opravdové trable začínají ve chvíli, kdy si uvědomíte, že kostra příběhu nedává až tak smysl (zejména plány záporáka Cohaagena s kolonií a role Douglase Quida v nich) a některé technické aspekty filmu jsou příliš WTF a fyzikálně mimo i na poměry sci-fi (cestování středem planety). Dialogy jsou z valné části rovněž opsané z originálu, bohužel ale postrádají hlášky, které dělaly verzi s Schwarzeneggerem tolik zábavnou. Rovněž absentuje Verhoevenova vypravěčská podvratnost, kdy divák až do konce nezjistil, zda se jedná o skutečnost nebo sen implantovaný v Rekallu. Zde scénárista (béčkař Kurt Wimmer) podobné pochyby vyvolá jen v jedné scéně, aby je hned zase neumětelsky zlikvidoval. Suma sumárum – na jedno zhlédnutí je nový Total Recall příjemný letní blockbuster, na který se ty dvě hodiny hezky kouká a rychle uteče, ale u něhož se nesmí moc přemýšlet, protože mu v tu chvíli začnou podrážet nohy logické díry v ději. Vědomí toho, že se jedná o remake (alespoň pro mne) kultovního filmu, který za dvě dekády od svého natočení víceméně nijak nezestárnul, a to včetně technické stránky, dělá z Wisemanova Recallu bohužel v mých očích zbytečný film, na který se nejspíš nikdy nebudu mít potřebu podívat znovu. 70% () (méně) (více)

Šimpy

Tak jsem byl nakonec velmi mile překvapen. Veškeré mé obavy ze vzniku zbytečného remaku se naštěstí nenaplnily a film se mi líbil. Jasně, že nedosahuje původní verze, která je už klasikou a nebojím se použít i v současné době nadpoužívané slovo, kultem. Přesto se jedná o zábavné akční sci-fi, plné fantastických honiček, bitek a přestřelek. Příběh se sice liší od původní filmové verze, přesto mě nejvíce bavilo čekat na klíčové momenty a na jejich nové zpracování a chvílemi jsem byl, jak už jsem psal, mile překvapen. Jediné, co jsem měl problémy zkousnout byl právě onen výtah, cestující skrz zemské jádro, ale zase mě potešilo, že i když města vypadají jako v jiných futuristických sci-fi (5. element...), místo létajících aut jsou použita pouze vznášedla a všechny scény odehrávající se na povrchu jsou temné, depresivní, zamračené a deštivé, až na samý závěr, kdy můžeme spatřit slunce. A na závěr SPOILER. Pro mě hlavním rozdílem je to, že v původním Totalu věřím tomu, že se hrdinovi vše reálně děje (obsluha prohlásí, že mu to serum ještě nedala, v okamžiku, kdy je Doug už pryč, čili tuhle větu by si vymyslet nemohl); zatímco v této verzi reaguje šéf Recallu podrážděně těsně poté, kdy mu je vpravena injekce s chemikálií, tedy více mě to svádí k závěru, že skutečně sledujeme pouze Dougovi objednané vzpomínky a že tedy je stále připoután k židli a skončí velmi špatně.... ()

WolfR

Tvůrci z originálu sice obšlehli co se dalo, ale co se týče stylu a vlastně vyznění celého filmu, jdou si vlastní cestou. Nový Total Recall je spíše akčnější, choreografie vybroušenější, prostě se pořád něco děje, nuda vůbec nehrozí. Vize budoucnosti je zajímavá a vizuální efekty jsou na vysoké úrovni. Nový Total Recall je horší než originál, ale když vypnete mozek, královsky se pobavíte. Charismatický Colin Farell a terminátorka Kate Backinsale vám k tomu pomohou, 4 hvězdy. ()

Ketchi

Prostředí jak ze hry Deus Ex řízlé Blade Runnerem mě opravdu bavilo, stejně jako občasné zábavné pomrkávání na původní film. Osobně si myslím, že je nový Total Recall stejně podceňovanej jako třeba nová Věc. Prostě jen nesmíte moc lpět na originálu a srovnávat. Ale nevim, co měly znamenat ty neustálý odlesky skoro v každym záběru, asi tak po deseti minutách mi začaly pěkně líst krkem. ()

Icefist

Já to sledoval, fakt jo, ale stejně mám po skončení pocit, jak kdyby se to odehrálo někde uplně mimo můj dosah. Vůbec si mě to nedokázalo připoutat a najednou je to pryč. Když bych měl něco pochválit, tak neváhám a jmenuji Kate Beckinsale, jejíž part je odehrán parádně. Díky za to, protože jinak to stojí za pověstnou starou bačkoru a to schválně naprosto vypouštím srovnání s 1990 verzí, protože to bych musel dát ještě míň než 50 %. Oblíbená část- tlustá žena při "pasové" kontrole ()

KajusaK

Jediné co mi zůstalo v paměti je pěkný Colin Farrell (ani kvůli němu mě to nebavilo víc a nebyla jsem schopna to shlédnout v kuse a pořádně). Chtěla bych mít zabudovaný mobil v ruce :D) ()

laik_60

strašné hlúpy fantasy scifi dej, žiť si iba v Anglicku alebo Austrálii a všade inde na svete sa nedá (že Angličania neprotestovali .. hihi) a prelet zemským jadrom vo výťahu celú zemeguľu za sedemnásť minút ... pche. Bol zvedavý na Farrella, .. mno hral co vedel, ale filmy zo súčasnosti mu predsa len viacej sedia. ()

angel74

Nové zpracování filmu Total Recall mě zlákalo hlavně kvůli Colinu Farrellovi, na něhož je tu sice moc hezký pohled, ale bohužel jeho herecký potenciál zůstal zoufale nevyužit. To ovšem není jediná výhrada, kterou bych k tvůrcům měla. V té záplavě akčních scén a vizuálních efektů se někam ztratila ústřední myšlenka Dickovy povídky „Zapamatujeme si to za vás se slevou”. Když to vezmu kolem a kolem, tak jde o zbytečně vyhozené peníze. Původní snímek z roku 1990 je totiž rozhodně lepší. (50%) ()

okkac

Po režijní a trikové stránce skvělé. Akční scény jsou zde v podstatě jedna za druhou a výprava je úžasná. Tedy hlavně design futuristického Londýna, Kolonie a Zeměpádu. Viděl jsem celkem velkou inspiraci Blade Runnerem, hlavně teda u vzhledu Kolonie. Bohužel scénář je tragický, hlavně když film hraje spíše na vážnější notu, než na odlehčenou zábavu, jakou byl Verhoevenův originál. Sice tady se to neodehrává na Marsu, ale několik mrknutí k originálu zde je (kdo ho viděl, tak je určitě pozná). A Kate Beckinsale je stále neskutečně sexy. Jen opravdu škoda toho nedomyšleného světa, o kterém raději logicky nepřemýšlejte. P.S. Kdo si všimnul českého nápisu "Vítáme Vás"? ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011