Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

mysiak

Originálna rozprávka s nesmierným množstvom superhrdinských odkazov a neskutočne našlapaných soundtrackom... ()

Praxis

Je to modré, užvaněné, má to velkou hlavu a neustále to potřebuje bojovat s uhlazeným elegánem Bradem Pittem :-) Co je to? Pokud jste odpověděli, že Megamysl, připište si bod do vašeho deníčku superhrdiny. Výborně hláškující a příjemně oddychový animák, který nezaujme ani tak hlavní nosnou linií, jako vedlejšími vtipnými narážkami a šťouchanci od autorů tohoto filmu na odkazy moderní popkultury. Děj je prostě - předvídatelný, ale na konci notně hustý díky neustálým šíleným změnám kostýmů apod. Neustále tam něco bouchá, do toho hrajou písničky no a nesmíme zapomenouti na Majkla a jeho Bad! 75% a tak trochu parazit na Já Padouch :) ()

sta

megamysl má teda strašnou smůlu, že jde do kin až po Já, padouch.. to mu teda nezávidim, stejně jako blbý scénář, který ta akce a pár slušných momentů nezachrání.. a fakof 3D! ()

fremy

Z traileru jasně vyplývá, že Megamind na plátna kin přináší pohádku naruby. Zlo vítězí a dobro prohrává. Tak na toto jsem se těšil a téměř dočkal. Hned první mě trkla myšlenka, že Megamind je mi sympatičtější než Metro man. Že jsem už název toho města někde slyšel, Metro city? Ano, v Astroboy. Asi se tam zajedu podívat. Zpět, dokud Megamind má s kým bojovat a vymýšlet nepovedené pokusy o útok, je film více než koukatelný. Vtipné momenty překypují hrneček zábavy, ovšem není to napořád. Úsměv nezmizí jen se netrhá bránice a přichází klasické scény z animovaných snímků. Bohužel nebýt známého scénáře napasovaného na trochu jiný začátek a postavy, byl by pro mě Megamind dobrým snímkem. Takto je průměrný a téměř nezajímavý. Snad jen pár minut před koncem stojí za shlédnutí. A dodám, že Pomocník ztvárněný přátelskou piraňou se mi do srdce nezapsal. Ale špatný nebyl. ()

Riddick77

Není žádných pochyb o tom, že tohle je spolu s "Jak vycvičit draka" nejlepší animák roku 2010, alespoň pro mě. Parádní příběh, fungující humor, exkluzivní soundtrack a hromada originálních nápadů. A nejlepší postavou je, tadáááááááááá: rybičkovej parťák hlavního hrdiny :-) Inu nevadí, že je mi skoro 27, tohle jsem si užil jako malé dítě. 10/10 a nemám výhrady! ()

Džejkop

V souboji ultra padouchů u mě vyhrává Despicable me. I když pravda, byl jsem velmi překvapený hudebním doprovodem. Takové rockové pecky jsem snad v žádném jiném animáku ještě neslyšel. ()

GodComplex

Mam pocit, ze je to v dnesnim svete nejak preanimakovano a take kvuli tomu nektere animovane kousky zacinaji cim dal vic splyvat - jen v roce 2010 jsou zde 2 temer identicke superhrdinske kousky Despicable Me a prave Megamind, ktery je ale o uroven vys, takze nevadi. Je to zabavne a hlavne to ma vyborny soundtrack, kde Hanse Zimmera doplnuji rockove pecky a ve finale vyborny Michael Jackson. S odrenyma usima, ale za 4*. 7/10 ()

UncleG

Přemysl, Křesomysl, Nezamysl a Megamysl... Na posledního naše národní mytologie zapomněla, a tak se vrací labyrintem času, aby... Moment, moment, tak to není. Megamysl je standardní americká kejda, jakejch nám na talíř v kantýně zvaný "Kino" nakydali už velikánskou kupu. A proč by to nedělali, když vědí, že si přijdem pro nášup? Animák za animákem, uniformák za uniformákem. Jenže ...Ohranost tohohle konkrétního fláku nabývá přímo děsivých rozměrů, zatímco ze "zesměšňování superhrdinských klišé" se samo o sobě klišé již stalo. Jestliže tak scénář považuju za neoriginální, pak bych výtvarno a technickou úroveň filmu označil jako vyloženě odfláklé. Tuctová "nadsázka" podivně deformovaných ksichtíků mě nezaujala ani za mák, pinožení všech těch barevně nablblých postaviček mě nebavilo sledovat. Abych ale jenom nehaněl, přiznávám, že mi za drápem zůstalo pár povedených fórků. Takže 40% za řešení trademarků na vlastní jména a poměrně solidní džouky k prvnímu supermanovi. ()

SonGokussj

Řádně jsem se bavil :-) Nápad typu: co když superman opravdu umře a zůstane jen záporák? Co se bude dít poté? Co když záporák stvoří z nudy dalšího supermana, ale ten je ještě horší než on? Už ho nebude chtít poslat do vězení, ale zabít ho? Skvělé, opravdu skvělé představení a nápady :-) Vše se nese v duchu stálého údivu a "co se stane teď?". Velmi jsem se bavil :-) 80% ()

Laxik

Ač jsem stejně jako miliony náctiletých dívek propadnul kouzlu Mimoňů, Megamysl si dokáže natřít Grua na toast a slupnout ho k svačině. Skvělý příběh, který čerpá ze superhrdinských klasik a hraje si s až doposud fixně nastavenými pravidly, rocková muzika, postavy, které mají, co říct, povedené gagy i promyšlené skryté fórky, ale hlavně konzistence a odvaha oslovit i dospívající a dospělé publikum (no schválně, která jiná pohádka vám přinese mravní poučení, že stalkovat holky, co o vás nemají zájem, je špatné a takový člověk je rázem největší zrůdou ve městě... ?). Díky tomuhle mixu je Megamysl nejsympatičtějším padouchem v novodobé historii animáků. A tu poslední hvězdičku přidávám za sexy reportérku, která se ani ve filmu pro děti nestydí nosit upnutý nátělník. PS: Proč vystupují nazrzlí šprti s divokým hárem v animácích vždy jako ti zamindrákovaní záporáci? ()

Pierre

Tohle všechno už jsem dneska stihl. Film pro všechny, které někdy zavřely, přišly o dívku svých snů nebo dostaly pěknou nakládačku. Nikdy jsem nefandil comicsovým superhrdinům ani superpadouchům. Megamysl je ale obrovská vyjimka   a kdyby byl takový každý comicsový film, asi by se mi skvěle dýchalo.  A věřím, že lidstvo bylo vysláno na tuto planetu aby tento skvost docenilo (:D). Megamysl je totiž film, který byl obdařen megasilou (:D). Je to ideální typ animáku. Na animák je zde rozhodně zajímavý příběh, který dokáže i překvapit. A je samozřejmě  obalen početným  humorem, na který je bohatá především první půlhodina (slunce se zahřívá?), po které se možná zdá, že film trochu upadne. Když se Megamysl začal nudit trochu jsem se bál, abych se po takovém začátku brzy nenudil  s nim. Ale  nakonec je to skvělá jízdá od začátku do konce, ve které se po celou dobu něco děje.  Možná jsem ani nečekal, že mě to takhle chytne. Zmínil bych se třeba i o  skvělým českým dabingem v čele s  Petrem Rychlým, kterej tady je prostě skvělej a výborně odlišil Megamysla/Briana/Megatátu.  Můžu i opěvovat, jak Megamysl navrch  dokáže nenásilně nasadit i vážnější tón.   A  i  taková možná  klišé   a u někoho už i třeba nenáviděná  myšlenka (:D)   jako ,,nesuď knhu podle obalu a člověka podle zevnějšku´´ zde dokáže fungovat a člověk dokáže po skončení uvěřit, že by mohla v životě na někoho platit.  Asi už všichni víme, že děj je zábavně nezvykle postaven  na netypickém (anti)hrdinovi v čele animáku. Ale tady   se s s rolemi ,,zloduch´´ a hrdina pracuje opravdu zajímavě i ve vícero směrech. Ano, v čele animáku sice je zloduch. Ale  jednou z podstat filmu je, že onen  že zloduch především potřebuje. hrdinu. Co je bez hrdina zloduch? Nula, která se nemá jak předvádět.  Takže to přinese zábavné dění, kdy na zemi povstat ještě kosmootec   a kosmotáta  a budeme učit nového hrdinu Titana  lítat jako Metromen (:D),  aby se měl kdo znovu utkat s Megamyslem. Ten si sice začne vyrábět svého hrdinu, ale postupně ho možná přestane bavit  být zlý a  vyhrát je nuda . Však výhra přece nejdříve musí mít svůj důvod, jak se v závěru ukáže. I  takový super padouch jako Megamysl dokáže toužit po lásce....Výcvik Titana je super a skvěle uvolněný  (Dávám ti svobodu, krásná holubice.), ale mezi  ním je určitě těch pár romantičtějších chvilek fajn  osvěžením. U tréninku jsem se vyblbnul, u krásného přiznání Megamysla  se školou a vyznání na dece  (To je škoda, že jsme nechodili do stejné školy.)  jsem byl zase naměkko (taky chodím do školy.)    Takže vlastně ani nevím, co jsem si na filmu užil nejvíc. A to  jsem si jako menší jsem si Megamysla moc neoblíbil- Možná mě taky vyděsilo, když se z milého ňoumy Hala, co má rád brambůrky a zve holky na skákací  rad (přitom mají radši klauny.:D) stal superpadouch Titan. A možná mě tenhle obra pořád  trochu mrzel  (obrat Metromana v Musicmana byl jiná liga a definitivně určil, kdo bude můj nejoblíbenější superhrdina.:D). Titan je otravný padouch, ale jinak je jeho proměna  hodně originální nečekaný nápad, u kterého mě skoro až mrzí, že jsem si ho pamatoval, protože by mě i dneska určitě překvapil. Jen kdyby se to obešlo bez závěrečné povinné ,,tancovačky´´, asi bych to  přežil...Ale jinak mě to hodně bavilo a chytlo, laťku ve sledování animáků mi to nastavilo hodně vysoko. Tak jsem se pobavil, dojal,  i připomněl, jak to se zloduchy chodí....vždycky prohrajou.  Megamysl je srovnatelný s příbuzným Padouchem ze stejného roku, kterého jsem viděl asi stokrát. To jen abych se vyjádřil k tomu všeobecnému srovnání. Megamysl jenom nemá žádné diskroboty.:D Ale zase působí tak nějak vyspěleji. Zdá se že osud není cesta která je nám dána, ale cesta kterou si sami zvolíme.  Tak koho si vyberete dneska, slečno Ritchy? Megamysla nebo Metromana?  A je malicherné soudit člověka podle jeho činu? Na to být normální. BTW: Je normální snít o tom, že lítam jako Metroman? (:D). Po Megamyslovi budete znát odpoveď. () (méně) (více)

numi

Na animák příliš fádní, a naopak nepříliš vtipné. Celý film vlastně stojí a padá se zajímavým námětem, ale ten se dozvíte už z traileru... ()

zipper111

Protože se tu nikdo neubrání srovnání, tak podle mě je Megamind mnohem lepší než Já, padouch. Mnohem vtipnější, hezčí a příběh se mi zdá taky propracovanější. Jen mě trošičku naštval ten konec, resp. tvrzení, že Megamind vlastně nikdy porazit toho bílýho šupáka nemůže... Blbost, fuck off Metroman :D A jestli se to někomu nelíbí, ať políbí moje podražky z kůže tuleních mláďat :D ()

Tirion

Souboj dvou námětem podobných snímků roku 2010 Já, Padouch vs. Megamind pro mě jednoznačně vyhrává právě zlý Avatar. Tenhle modrý týpek je vtipnější, nápaditější a myslím, že má i speciality pro milovníky komiksových hrdinů. Krásná satyra na typické zlé hrdiny typu Joker je na světě. Nečekejte úžasně nadupadný příběh, ale pouhou ochutnávkovou exkurzi do komiksového světa, jenž je trošičku naruby. Nižší hodnocení trochu zavinil i finální taneček, který sice není tak infantilní jako u Já, Padouch, ale i tak tyhle skopičiny na závěr prostě nemusím. ()

Makky

Z tohto animáku mám veľmi rozporuplné pocity. Pozitív je však určite viac - zaujímavý charakter hlavnej postavy, nevídaná nepredvídateľnosť (ktorá sa ale, povedzme si pravdu, v druhej polovici maximálne vytratí) a hlavne tie songy. Počuť v animáku Guns N´ Roses (pri Welcome To The Jungle mi padla sánka), AC/DC alebo Michaela Jacksona, teda wow. Navyše pri obstojnej akcii, čo náramne pobavilo. Na druhej strane nejde o nič iné, než o prasprostú, jednoduchú a plochú infantilnosť, kde nič nedáva zmysel. Mal som pocit, že celý animák je jedna veľká zbytočnosť. Ale na to sere pes, to parodovanie Marlona Branda nemalo chybu :) ()

gogos

Moc fajn padoušký animák. O drobet lepší, nežli Já, padouch. Spousta skvělých vtípků, zajímavých momentů, zdařilý příběh a hlavně úžasný soundtrack! Megamysl je zkrátka a dobře moc príma. Lepší 4* ()

kaylin

Kdyby to nešlo ven ve stejný rok jako "Já, padouch", možná z toho mám ještě lepší dojem, protože se to přece jen zabývá tím, co mám rád - superhrdinové a superzáporáci. Jenže "Já, padouch" se mi zamlouvalo mnohem víc, přece jen, i ta emotivní linie byla lépe vystavěná. Tady to v originále výrazně nezvedne ani hlas Brada Pitta, i když i ten tomu sedl. ()

MATADOR

Hodně podobné jako film Já, padouch. Ten měl ale ovšem příjemnější průběh, roztomilé postavičky, ... . Kdežto Megamysl postrádá skoro všechno důležité! Nezáživný příběh, nudné postavy a povedený soundtrack sice obsahuje, ovšem ve výsledku se jedná o žabařinu, která ani ty nejmenší nemůže nadchnout. Nebavil jsem se, ale alespoň jsem netrpěl tak dlouho! ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku