Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

xxmartinxx

Docela pěkný film, jen mě mrzí, že ve všem zachází na půl cesty. Ve vykreslení vztahu hrdinů, v záporácích, zápletce. Hrozná škoda, protože nakročeno ke všem těm věcem rozhodně bylo. ()

tombac

Perfektní atmosféra, hudba a postavy, na nichž mi skutečně záleželo, takže několik momentů mě emocionálně vzalo. Jen to pomalé tempo a místy trochu artová forma nejsou pro každého. Pro mě každopádně jeden z nej horrorů roku. 8-9/10 ()

Mr.Apache

Dlouhé putování zničenou zemí, v níž řádí zombie (kteří jsou ve skutečnosti upíry, i když vypadají jako vlkodlaci) a k tomu parta mordýřských křesťanů, která tyto občas používá coby živých bomb. Nepříliš chtěným bonusem je pak Kelly McGillis (ano, ta luxusní kočka z Top Gunu, případně Weirova Svědka), kterou v roli přestárlé jeptišky pozná asi jen málokdo. Stake Land má spoustu much, zároveň mu však nelze upřít i jistý špinavý půvab. Rozhodně jsem se nenudil, a to ani když příjemně pomalé tempo (v pravý čas šikovně prokládané nějakými těmi napínavými situacemi) ke konci ustrne na rychlosti skomírajícího šneka. Závěrečný zloun (respektive nesmyslnost jeho vzniku) je pořádným flekem na pošmourné kráse Stakelandu. Plusem je pak poměrná nepředvídatelnost umírání jeho hrdinů. Vcelku dobré, ale určitě ne pro každého (viz komentář Ony). ()

BadoXXII

Nejnebezpečnější věcí je zůstat naživu...... Solídne odvedená práca na všetkých miestach. Atmosféra funguje a dokonca miestami je veľmi hustá, herci kvalitní, hudba príjemná, gore a masky upírov na úrovni, len dejovo by to mohlo byť lepšie. Nechápem, prečo sa stále niečo v hororoch musí posrať a vyznieť veľmi hlúpo. V tomto prípade je to hlavne fanatické náboženstvo bratstva a jeho zmutovaný upír a to som to už pomaly videl na krásne 4*. Relatívne som však spokojný. ()

Morien

Country a salutování? Napalm na takovýhle postapokalypto. Here Be SPOILERS. Jsem nešťastná z toho, že film nebyl víc absurdní/černá komedie. Film působí hodně jako dílo zanícených fanoušků a jako takový se bere velmi vážně. Obsahuje naprosto famózní záběr upíra v santovském obleku, ještě k tomu v krásném celku z profilu. Kdyby byl celý film jako Santa-upír, vřískám nadšením. Takhle jsem jenom vcelku nadšená ze spousty zajímavých detailů a přehlížím to, co vnímám jako chyby. Ovšem oceňuji, že film neskončil spásou světa. ()

Segrestor

Nejzajímavější na tomto snímku je, že se v prvé řadě nezaměřuje na ono zlo, na zombíry, spíše je používá jako prostředek k vyprávění čehosi jiného. Zatímco se v jiném filmu dozvídáme, jak se to stalo nebo proč, a pak se jen kocháme jednotlivými akcemi, které se pak předhání v šílenostech, zde se odehrává poklidný příběh dvou ztracených v postapokalyptickém světě a ještě je nechává zaobírat se jinými problémy, než vůbec nějací zombíři jsou. Zkrátka, vyprávěcí postup je jiný, neobvyklý a to je právě to, co vás donutí si film oblíbit, nebo ho zatratit. Výtka by se našla a to zcela principiální a tou jest přeměna Roba Halforda na super upíra, kterou jsem nepochopil, ani nikdo neměl snahu o to, aby se tak stalo. To mi přišlo poněkud nepatřičné, film by se bez toho buď obešel, ...nebo takové etudě chyběla pointa. Jinak pěkná podívaná, klidně bych mohl jejich cestu sledovat další dvě hodiny. Proč ne. ()

Gilmour93

Zametená Cesta, Kazatel bez víry, Zombieland se zašitými koutky a subjektivně dlouhé, jako noc, co trvá 30 dní.. Miroslav Krobot a Leo Messi na cestě do Nového Ráje ledního hokeje a sirupu v pár jednotlivostech sice zaujmou, ale ve srovnání s Hillcoatovou (McCarthyho) The Road, z které čiší život i uprostřed beznaděje a smrti, se Stake Land jeví jako trvale mrtvý. Škoda, množství vdechnutého života přece nikdy nezávisí na výši rozpočtu, spíše naopak.. Příště si zajdu na kus jemně krvavého žvance raději do Steak Landu.. ()

Dellamorte

Nemalú chvíľu som sa rozhodovala , za čo vlastne tú 3ku dávam . Za opozeraný " cool kukuč " ? Za gore a doposiaľ nevidené , priam revolučné FX , či " napínavému " putovaniu krajinkou , ktorá je obšťastnená vampírskou epidémiou ? Snáď to malo nejaký iný námet , ako hodiť do koryta nič a očakávať silný cashback ? Alebo za nápadité akčné prekvapenia a inovatívnych vampírov ? EE !!! Ostal takto len silne nefunkčný Nick , ktorý Ma spoľahlivo unavil po polhodinke, Connora som prehliadla , takže nič z toho a tento x hodním len zbytočnosť ! Svojich divákov si to určite vyhľadá , agresorkou nie som - tak tá 3ka tam ostane. (aj za žáner samozrejme ). JFL to vystihol parádne ! ()

sniper18

Je to vydarený akčný dobrodružný horor. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v dobe, keď ľudstvo zasiahla mimoriadne nebezpečná epidémia, ktorá nakazených premenila na divokých upírov a tak veľkomestá a väčšina ľudstva padli a preživší žijú v malých opevnených mestečkách alebo sú na cestách. Jednými z nich sú aj starší skúsený lovec a jeho mladý účeň, ktorého zachránil hneď na začiatku epidémie, pričom spolu putujú smerom na sever, kde by malo byť bezpečnejšie a postupne spoznávajú nových ľudí, ale cestou im robia problémy nielen upíri, ale aj nebezpeční ľudia, obzvlášť členovia mocnej sekty. So spracovaním som nadmieru spokojný, tento typ filmu mám veľmi rád a síce po dejovej stránke sa tu o nejakej originalite vôbec hovoriť nedá, ale aj tak je to mimoriadne dobre zvládnuté. Už po úvodnej surovej sekvencii som vedel, že ma to bude baviť, hlavné duo si ma získalo prakticky okamžite, pričom výborne fungujú nielen spolu, ale bavili ma aj samostatne. A následne už začne prakticky klasická žánrová road-movie, ktorá je až prekvapivo výpravná, keďže hrdinovia prejdú pomerne veľkú vzdialenosť, navštívia viacero menších alebo väčších usadlostí a zažijú toho viac než dosť. Našťastie som ani raz nemal pocit, že by to upadlo do stereotypu, všade sa odohrá niečo zaujímavé, problémy s divokými upírmi sú výborné, ešte zaujímavejšie sú problémy so samotnou sektou, no veľmi dobre sa pozerá aj na tú ukážku pomerne bežného života slušných ľudí v tejto dobe, pričom všetko má aj dostatok priestoru a je to ideálne striedané. K tomu poteší aj vydarená atmosféra a našťastie nesklame ani záver, takže až na jeden trochu hlúpy nápad v druhej polovici s osobitým záporákom sa mi to veľmi páčilo od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Síce o nejakej výraznejšej nápaditosti sa tu moc hovoriť nedá, ale nájde sa tu viacero menších, ale aj trochu väčších akcií, ktoré pôsobia v rámci možností uveriteľne, sú ideálne natočené a aj slušne drsné, takže v akcii sa je vždy na čo pozerať. S hereckým obsadením som dosť spokojný, skvelé hlavné duo, plno zaujímavých skôr epizódnych vedľajších postáv a dobrí záporáci, toto mi prišlo úplne ideálne. Réžia a technická stránka sú výborné, Jim Mickle je viditeľne veľký talent, aj s takýmto malým rozpočtom, ktorý je pritom dobre zamaskovaný dokázal vytvoriť vydarené dielo, má to slušnú vizuálnu stránku, zaujímavé lokácie, výborné masky a krvavé efekty a k tomu tá atmosféra, tu som veľmi spokojný. Takže keby to bolo aj trochu originálnejšie, možno by som rozmýšľal aj nad plným hodnotením, ale aj tak sa Stake land až prekvapivo vydaril, zo všetkých nízkorozpočtových žánroviek sa jedná o absolútnu špičku, no podľa mňa prekonáva aj väčšinu najslávnejších žánrových diel. 80% ()

Eliott

Průměrný postapokalyptický road trip s upíry. Nebylo zde nic co by mne nějak zvláště ohromilo. Strašidelné to nebylo, akční to bylo občas a ostatní aspekty byly spíše průměrné stejně jako film sám. Přišlo mi to spíše jako kombinace filmů the road a the postman (možná budu schopen najít i lepší filmy pro toto přirovnání). ()

Spooner

Taková více hororová a depresivní Cesta s upírama. Atmosféra , která vykresluje zemi, po které už kromě upírů a náboženských fanatiků chodí jen několik přeživších, je místy opravdu až deprimující. Skvěle napsaným a zahraným postavám musí ale i tak člověk fandit. Jen škoda, že ke konci se to až moc béčkově zvrhne a už to ztrácí svoje kouzlo. I tak ale velké překvapení. 70% ()

Davies182

Mistr a jeho žák v celkem nepředvídatelné "left 4 dead týmovce", akorát tu místo zombíků řádí mírumilovní upíři. Podzim, malebná krajina plná líbezných údolí a tichých lesů, podmanivé piano... Atmosféra přesně dle mého gusta! ()

Ony

Celou dobu jsem si u toho zpívala Znám tu louku voňavou... Nejenže jeden z hlavních hrdinů vypadá jako Waldemar Matuška, ale vůbec je tam příliš sentimentu, který vadí, ať je myšlen vážně, nebo humorně (asi vážně, že?). Jako by nestačilo, že je to beztak hovadina. ()

Xmilden

Docela mě to připomnělo Zombieland. Pouze s tím rozdílem že zde chybí humor a také zombie. Ty jsou nahrazeny upíry, kteří nejdou zase tak snadno zabít. Docela působivý cestopis, kdy skupinka lidí putuje z bodu A do bodu B. Na Stake Land se brzy zapomene, přecejen podobných filmů v poslední době vzniklo povícero, přesto večer uprostřed pracovního týdne dokáže zaplnit. PS: Druhá projekce filmu přisuzuje hvězdu navíc. Vůbec se nejedná o průměrný film. ()

Phobia

Robertek Pattinson nebo někdo z jeho decentně krvesajných příbuzných projevil nekrofilní sklony, ošukal zombie samici, jejich hybridní infekční děcko někoho kouslo a tak se svět dostal do problémů: čvachtaví zombupíři po nocích shánějí gáblík - nějaké to šťavnaté lidské masíčko. Jsou rychlí, jsou silní a nebýt jejich smrtící světloplachosti a alergie na ostré dřevěné předměty v těle, nedokázal by se jim postavit ani sám Mistr. Naštěstí zombupíři mají své slabiny, proto novodobý VanHelsing může zaučovat v zabíjení mrtvých osiřelého puberťáka, pomáhat ženám (přestože vypadají jako James Coburn) a škádlit fanatické církevní pozůstatky. Atmosféra se povedla, pomalejší tempo nevadilo, neznámé ksichty herců nebyly vůbec ke škodě, čekala jsem akorát poněkud bombastičtější akční scény. Nic nového pod sluncem (jedno překvapení teda filmu musím uznat), ale pro příznivce zombie subžánru celkem pohodová podívaná. 71% ()

darkrobyk

Může být něco horšího, než jsou démonická monstra z pekla? Jistě, člověk... Byť se film tváří jako upíří horror, tak nemrtví jsou zde až na druhém místě. Ano, berou životy, jsou nemilosrdní a nutí ke strachu, ostražitosti, zoufalství a přemýšlení. Zlo se nakonec ukazuje jako temná stránka lidské duše a upíři jen jako prostředek. Vyvolení, postižení touhou po moci, neváhají z letadel a vrtulníků shazovat krvežíznivá monstra na města, aby tak uspíšili jejich devastaci. Působivé drama sleduje cestu muže a chlapce, ke kterým se přidávají náhodně další lidé s podobnými osudy. Výborná kamera, čarokrásná příroda v kontrastu s civilizací lidí a upírů, působivá hudba a neokoukané tváře. Upíři jsou správně gore, útočí bleskově ( 30 dní dlouhá noc dala holt nemrtvým novou tvář), jsou silní, ale světlo je spálí, jsou hloupí, ale je jich hodně. Naděje je malinkatou jiskřičkou a hlavní postavy v ní věří více než divák... ()

Ampi

Vcelku pěkná postapokalyptická a hlavně zdařila road-movie z upířího světa. Mistr a jeho učeň se filmovou milenkou Toma Cruise, co zestárla a stala se jeptiškou, filmovou dceru Bruce Willise, co otěhotněla a mnoho dalších žen a mužů, co se snaží přežít. Pak tu jsou muži a ženy, co jim to nepřeji a samozřejmě upíři. ()

Hrabka

Film hodně připomíná "Cestu", ale je o dost horší. Já jsem se u něj docela často nudil. Ačkoli mám tyto filmy po "konci světa" velmi rád, tak tento na mě skoro vůbec nezapůsobil. Bylo to hrozně zkratovité, chaotické, neucelené. Prostě jedem někam, potkáme někoho, jedem dál, někoho rozsekáme, jedem dál, někdo nás chytí, nejedem dál, utečeme, jedeme dál, rozsekáme ty co nás chytili, jedeme dál, někoho nám zabijí, někoho potkáme, zapaříme, pokecáme, jedeme dál, někoho rozsekáme, jedeme dál, někoho potkáme, jedeme a jsme tam. Film hraje až moc na city a příběh nedokáže vůbec zaujmout. Což o to že hudba a atmosféra je na dobré úrovni, když děj je tak hrozně utahanej se spoustou ohraných momentů. Příště bych prostě ocenil nějaký poutavější děj s větší zápletkou, třeba i na jednom místě. Ne takový zmatečný děj s mnoha dílčími pasážemi, které nejsou nijak výrazně propojené. 45% ()

juta

Další film, který přinesl jen a jen zklamání. Má dobrý potenciál, který ale náhle narazí na to, že vlastně film začne postupem času nudit a místo dobrých dialogů se po většinu času mlčí, čímž daná atmosféra ani tak nemůže vyniknout a vyprávění Connora zase tak poutavé také není. Navíc ke konci jde všechno rychle z kopce (což se dalo očekávat, ale raději bych tuto skutečnost nechal roztáhnout do celého filmu) a jednání jednoho hlavního hrdiny na konci jsem vůbec nepochopil. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)