Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

heyda

Blockbuster jak sviňa se vším kladným i záporným co k tomu patří. Velkolepé scény a efekty na jedné straně, na druhé slabé herecké výkony a dementní scénář, ale musím říct, že to byla zábava. Nevěděl jsem příliš co od Bitevní lodi očekávat, ale že to bude v podstatě podobné filmům jako Pearl Harbor, Transformers či Armageddon jsem nečekal. Když přivřu oko, tak to na ty 4 hvězdy ještě klapne. :D ()

Stanislaus

Průměrně natočený a v podstatě ničím nepřekvapující americký popcornový akční snímek, který je založený na ohromných vizuálních efektech a plochém scénáři, nicméně neurazí, avšak ani neohromí. Taylor Kitsch bohužel vůbec nezvládá hlavní roli, nedokáže být nijak výrazný (viz John Carter), avšak naštěstí to zahladila herecká účast Liama Neesona a Alexandera Skarsgarda. Zkrátka film, který opravdu vyniká jen tím, jak průměrný a šablonovitý ve výsledku je. ()

Darneth

Made by Cerberus??? Klasické lodě na mřížce, upřímně, raději si je vykřížkuju na kusu bločku, než toto vidět podruhé. Dvě hvězdy za slušivé alien obleky inspirované Mass Effectem. ()

Flego

My, ťažko skúšaní pozemšťania neustále atakovaní filmami o napadnutí našej planéty mimozemšťanmi, dávame protest, aby nás už po mnohých skúsenostiach nekŕmili hlúpymi sračkami. Zaslúžime si viac. Nie je predsa možné, aby sa inteligentní emzáci chovali na našej planéte ako najväčší idioti. Tak. Dve hviezdičky len za výber lokalít a peknú kameru. ()

honajz odpad!

Obávám se, že tuhle zhůvěřilost někdo myslel vážně, a ne jako parodii - jak to celou dobu vypadá. Neskutečně klišoidní scény, dialogy, postavy, nelogičnosti, umocněné o to víc, kolik víc na to bylo peněz. Ale jak říkám, současnému publiku asi stačí, když na plátně něco řve, něco se tam míhá a má to hodně triků... ()

HellFire

Náramně předražená digitální podívaná bez invence a logiky s pro mě nesympatickým Taylorem Kitschem, tupými emzáky, všudypřítomným amerikanismem v podobě černocha bez nohou a jediným pozitivem v podobě skvělé Rihanny. Stačilo si nehrát toliko na efektní efekty a vsadit na mystično. ()

hrona

What the hell is this? Toto větné spojení, je až příliš často používaným výrazivem v tomto megablábolu, já se ptám taktéž? Oč vlastně šlo? Amerikanismus v podobě jakéhosi rebelujícího důstojníka, který se postaví s hrstkou statečných neuvěřitelné síle v podobě Ironmanů, kteří pod slupkou ocelových brnění nosí masky z prvních návrhů filmů o Planetě opic. Do toho všeho poskakující blikající Joja s funkcí formátovací pily. Pochopitelně nechybí sličná děva v sexy tričku a vojáci všech národností, abychom tu měli rovnoprávnost. To celé splácáno divným hudebním mixem. No zkrátka tento filmek se panu Bergovi moc nepovedl. Kždopádně proti gustu... 1 hvězda tentokráte ne za Liama, protože by opravdu nemusel hrát v čemkoliv, ale za některé dobré efekty a práci s nimi. ()

Jinny

Adaptace hry Lodě (ano, té) je ptákovina, ve které hlavní roli hraje americké námořnictvo a v agitační rovině se vyrovná Top Gunu. S červenáním ovšem dodám, že je to ptákovina velmi zábavná, pokud chcete vypnout mozek v polovině pracovního týdne. ()

anais

Je to nesmysl, vůbec jsem to nepochopil, ale často jsem se smál a velmi rychle to uteklo. Hlavně s těmi důchodci je to fakt směšný, ale tak nějak mi to přijde lepší, než vážně se beroucí a zdlouhaví Transformeři. (je otázkou, zda se i tenhle film nebere vážně, ale to by snad ani nebylo možné :) ) ()

jonyyy

Nesedí mi tam Rihanna, začátek mi připadal, že byl z jiného filmu a taky jsem doufal, že se zapojí do boje na vodě mnohem početnější flotila, ale! po každoročním emzácko-invazním zklamání (Světová invaze, Skyline, Černá hodina - které se mi VŠECKY TŘI narozdíl od většiny líbily, nesplinily PLNĚ očekávání) Battleship se to daří! Na hláškující dědečky jsme v poslední době zvyklí, ale hláškující pradědečci, to tu ještě nebylo. Efekty na dobré úrovni a hlavně jich bylo dost, jen některé souboje na moři mohly být ještě delší. AŽ BUDE LIDSTVO MÍT TAKOVÝTO SUPERVYSÍLAČ, POSLAL BYCH TĚM VESMÍRNÝM PREVÍTŮM PÁR TÉMATICKÝCH FILMŮ, JAKO JE BATTLESHIP, AŤ VÍ, ŽE SI S USA NEMAJ MOC ZAHRÁVAT :D 85%/kino ()

hansel97 odpad!

Docela průser, který dokážu pochválit jenom slovy "Slušná akce." Ale dvě hodiny se tam točilo dokola to samý a neříkejte mi, že ne. Prostě dvě hodiny střílí do mimozemšťanů, oni do nich, a nakonec kupodivu a neočekávaně vyhrají lidští tvorové a námořnická Popelka získá dceru nadřízeného... Ještě kdyby fungovali ty postavy a kromě akce, tam třeba dali aspoň trochu toho, jak to snáší psychicky. I když jsou vojácí, jsou to pořád jenom lidi, ne? Tady z nich dělali prakticky stroje. A když je tam pak snad jedna dobrá postava a to ta Alexandra Skarsgarda, tak hned vymizí. Ještě ta Rihanna docela ušla, zbytek nezajímá. ()

ARI50

Už nevím co chcete víc vždyť jeto našlapané, čekal bych větší hodnoceni od efektu po herce bez pochyb dokonalost, a digitálně super, příběh výborný a samotná akce bitvy super nemám co vytknout. ()

Necrotongue

Tak nám soudruzi z USA zase dokázali,že naše bezpečí dokáží zajistit pouze oni a nikdo jiný.Podíval jsem se na film pouze z toho důvodu,že se zajímám o techniku WW II a chtěl jsem vidět,jak do filmu o mimozemském útoku zapracují Missouri.Ještě teď mám dojem,že mi krvácí mozek.Nezničitelní ničitelé jsou zničeni a naštěstí to odnesou jen postradatelní Japonci a bratr hlavního hrdiny se svou posádkou,aby měl zmíněný hrdina důvod řádně se naštvat.K tomu přihodíme bitevní loď s posádkou složenou z veteránů,kterou na souši vhodně doplňuje statečný beznohý veterán a jedno americké patriotické oko nezůstane suché.Rád bych viděl výraz v obličeji lodního konstruktéra,který by viděl,jak někdo používá kotvu jako ruční brzdu.Hnus!Ohodnotil bych film jako odpad,ale za to,že jsem viděl Missouri,to zvedám na 1 hvězdu.Ach jo... ()

kajda.l

Ve vší své zhovadilosti nejlepší americký katastroficko - mimozemský blockbuster od dob Independence Day. Možná i lepší, díky absenci postavy, kterou tenkrát zahrál Bill Pullman. Dokonce méně otravné než Bayova neinovativní tvorba, tam kde Bay nudí trapností, tam se Berg šikovně vyhýbá lacinému humoru pro puberťáky a na uzdě drží i samotné hrdiny. Nic není nadbytečné, vše má v ránci žánru své místo a Berg s Neesonem prostě baví nejen diváka, ale i sebe samotné. Závěrem, kdo mě zná, ví, že nic mě ve filmu nedokáže vytočit víc než americký válečný a vlastenecký patos, ale pokud je s ním naloženo v rámci sebeironie, tak účinně jako v Battleship, nedokážu se nebavit. (přemýšlím o čtvrté hvězdě) ()

JASON_X

Na první pohled roztomile hloupý oddechový film pro mládež nebo pro mentály, ovšem na druhý pohled skvělá komediální parodie nabušená sebeironií, vtipnou nadsázkou a mraky otřepaných klišé. Pupkatý beznohý černoch "kyborg" (výborný vtip!), geek od radarů, fitness bloncka, parta dědků-veteránů, Rihanna (slušný výkon), průserářský vojcl a stará vysloužilá "analogová" bitevní loď to za hudebního doprovodu AC/DC nandají pěkně hnusným a zákeřným bradkařům z vesmíru. Skvělá béčková zábava a navíc je to dobře udělané. Mahalo, motherfucker! (a nenechte si ujít skotský dovětek po závěrečných titulcích). ()

Bauer

Po včerejší návštěvě kina jsem si Battleship nechal pořádně rozležet v hlavě. A čím více nad tím přemýšlím, tak tím jsem z tohoto filmu nadšenější. Jasně, jedná se o takové vodní Transformers, ale na to já nekoukám. Peter Berg si myslím, že docela slušně šlape na paty Michaelu Bayovi a jeho Transformers. Bitevní loď je určitě lepší než Transformers 2. První půl hodina mi docela vadila. Nebylo to téměř o ničem. Alespoň to bylo vtipné (kuřecí buritto, bitka na záchodech...). Pak přišel ale vizuální útok, který mi pořádně rozproudil krev v těle. Perfektní efekty!!! Nad efekty mi zůstávala pusa otevřená dokořán. Stylizace mimozemšťanu byla perfektní. Velmi mi to připomínalo mou oblíbenou hru Crysis. Příběh je normální, tudíž neoriginiální. Něco podobného, jako jsou útoky mimozemšťanu jsme viděli mnohokrát. Jen nevím, jestli takhle skvěle zabalené do prvotřídní akce! Herci byli také fajn. Taylor Kitsch (kdo to je?) se vzal odnikud jako tehdy Sam Worington a rovnou si zahraje v takovém megafilmu. Myslím, že jednou bude žádaný herec. Liam Neeson měl málo prostoru. Rihanna mě nevadila, tak jako ve svých klipech. Brooklyn Decker? SAKRA!!! Hudba mohla být určitě o něco málo výraznější. Dvouhodinová jízda, která neztrácí tempo. Je škoda, že Berg to nenatočil ve 3D, protože to by byla terpve bomba. Prozatím dávám 4*. Myslím, že časem to možná zvednu na plný počet. Blockbuster jak má být!!! ()

Beastmaster4

Perfektní práce. Jako fanda těhle akčních nářezů, můžu jen doporučit. Mám rád jak vážné filmy k zamyšlení, tak tyhle filmy, které jedou. Ta halda nesmyslů kolem, tu vypouštím z hlavy a užívám si audiovizuální orgie. To, že se tu bitevní loď chová jak závoďák z RYCHLE A SBĚSILE filmu odpouštím :-) Pokud se vám líbí válečné filmy a TRANSFORMERS, pak je BITEVNÍ LOĎ přesně pro vás. Já si to užil a můžu tedy jen doporučit. Obrázek si stejně musí udělat každý sám - logiku tu nehledejte, nějakou originální zápletku a scénář také ne...Rihanna je tu celkem slušná, čekal bych od ní horší herecký výkon :-) ()

becki_tu

Od třetích Transformers jsem neviděl nic tak technicky a vizuálně perfektního. Je pravda, že první třetina filmu je vyloženě rozjezdová, ale zbytek už nabídne audiovizuální orgie přesně takové, jaké slíbil už trailer. Fakt, že se Berg v lecčems inspiroval od kolegy Baye bych neviděl jako negativum, spíše naopak. Battleship je čistě oddychovou záležitostí, která víceméně naplnila moje očekávání. Příště by chtělo stejný rozpočet s tím, že se nebude zbytečně šetřit na scénáristech. Mahalo, motherf...! 70% ()

Fevas

Příběh nic moc, ale párkrát jsem se pousmála nad Hopperovou tupostí. Dospělý puberťák to je. Původně jsem rozmýšlela nad dvěma nebo třemi hvězdičkami, ale po dlouhém rozhodování a druhého shlédnutí, musím se spíš naklonit k těm dvěma. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu