Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

s_c_o_r_p

Ze čtyř dávám plný počet, zaslouží si. Prvně viděno v letním kině a supr, ale "něco" tomu chybělo. Nebo možná přebývalo - otravná hudba z diskotéky z povzdálí, špatný obraz a zvuk, hejna komárů.... doma viděno snad už desetkrát, s dětma se nemůžeme nabažit. Obrovská zábava jak pro děti, tak dospělé. U nás zařazeno do šuplíku oblíbených. ()

Domineus

Vynikajúce postavy, krásna grafika, dobre som sa zasmial.. Proste vynikajúca rozprávka, ktorá sa mi páčila viac ako Doba ľadová. ()

hamir0

Po vizuální stránce pěkná podívaná, i když na tu animaci jsem si musel chvilku zvykat. Jak už tu někdo přesně poznamenal, je to tak trochu mix Doby Ledové a Avatara. Po stránce dějové to až na slabší začátek, pár okoukaných animákovských klišé a absenci nějakého významnějšího příběhu taky šlo. Suma sumárum: slušný střed. ()

vetsinezobri

Animace asi nejlepší jakou jsem viděl. Film se rozjíždí dobře, základní nápad je super, ale všechno to jde do kytek, když se z komedie začne stávat rodinnej film narvanej mravníma ponaučeníma. To já k smrti nerad a ta příjemná míra (jako v Jak vycvičit draka) zde byla mnohonásobně překročena. ()

ANTYCHRYST

Parádní neandrtálskej animák s ještě parádnějším soundtrackem :) jednu hvězdičku dávám dolu za pomalejší začátek, kdy prvních 10 minut působylo dost rozpačitě, ale pak už všechno běželo , jak po másle. Sympatická pravěká rodinka, která poznává že se dá žít i jinde nežli v jeskyni. Animace je hodně slušná, obzvláště ruzné pravěké zvířectvo se dosti vyvedlo :) 80 % ()

Megynka

Bomba! Brečela jsem, hrozně jsem se nasmála a hlavně to ani chvilku nenudilo, je to originální a opravdu skvěle udělané! :) ()

liberita

Tak zábavný film ako je The Croods, či už animovaný alebo nie, som už dlho nevidela a to som pritom od neho na začiatku veľa nečakala. Humorné gagy plynúce hlavne z nevedomosti jaskynných ľudí sršia z každej strany po celý čas. Animácia postáv mi až tak nesadla, v tvorbe prírody a prostredia je však krásna a úžasná. Samotný príbeh sa síce dosť podobá na Dobu ľadovú tri, napriek tomu je ale stále origiálny a občas sa nevyhne moralizovaniu, je to však nenápadné a nie nasilu. A navyše kto by to bol povedal, že keď človek Nicholasa Cagea nevidí, hneď mu lezie ako herec menej na nervy. Najviac si ma ale získal kreatívny sympaták Guy a jeho opaskovský kamarát. ()

kyLuke

Přesně tohle animovaná kinematografie potřebovala! Úžasný film, jeden z nejlepších animáků( jeden z pěti nejlepších). Film je nesmírně originální, vtipný a chytrý. Když to srovnám se šedivě průměrným "Ledovým královstvím", které vykrádalo ostatní animáky a dokonce nebylo ani z poloviny tak chytré, tak si prostě nemůžu pomoct, ale tohle je vážně jeden z nejlepších animáků ( ale to už se opakuji). A navíc vznikl film, kterému budu na oscarovém večeru( nejprve tedy na nominacích) držet palce ze všech animáků nejvíce! P.S. Animace a 3D efekt jsou naprosto dokonalé! ()

Shredder

Veru, aj dnes sa mnohi schovavame pred svetom v jaskyniach, v nasich izbach s pocitacmi. Croodovci sa cely cas snazia explikovat, ze zit zivot a prezivat nie je to iste. Bodaj by sa im nezilo dobre, ked maju k dispozicii taky exoticky svet. Myslienky filmu nie su urcene iba detom. Lpiet na tradiciach, starych znamych veciach a obavat sa novych je pre ludstvo charakteristicke uz vecnost. Ked sa vsak rozhliadneme mimo nasej ulity, zistime, ze na nas caka celkom novy svet. Tieto idey su dospeleme cloveku samozrejme zname, no Croodovci sa do nich snazia zasvatit aj deti. Filmu sa az na par vynimiek dari uspesne vyhybat tym najbeznejsim klise, co umozni aj zbehlemu divakovi uzit si ho naplno a ponorit sa do toho pestrofarebneho sveta, ktoremu nechyba humor ani emocie. ()

jadran90

Stone? Here. Stone? Here. Emma Stone? Here. Pan Sanders to se zvířaty umí. Adoptoval Stitche, vycvičil draka a teď zcivilizoval bandu polopic. Navrch přidal faunu za kterou by se nemusela stydět ani Pandora. Mamut, kočkomut, papouškomut... Chyběla mi snad už jenom nějaká veverka s oříškem. Nejdříve se mi tváře pralidí moc nelíbily, ale druhá půlka na takové detaily dala zapomenout, parádně pobavila a to přitom stále poučovala o síle rodiny. I emoce se dostavily. ()

Dave9794

Opravdu bych nečekal, že v brzké době uvidím po všech stránkách tak skvěly animovaný film. Dreamworks mě však vyvedl z omylu. Croodsovi od teď řadím mezi nejlepší animáče, co jsem kdy viděl. Půjdu ještě výš. Pro mě jediný lepší animovaný film je How to Train Your Dragon. Kam se hrabe Shrek, Madakaskar atp..Atmosféra z tohoto filmu srší nepředstavitelně pozitivně. Člověk na začátku filmu nasadí přihlouplý úsměv a na konci zjistí, že ten stupidní výraz má ještě stále na tváři. Ale vůbec to nevadí, film si to rozhodně zaslouží. ()

Don82

Hlavní plus je to, že se na to moc pěkně dívalo: celkem promyšlený, vkusný a přiměřeně roztomilý svět do kterého je film zasazen mě opravdu bavil. Děj je více méně dětsky jednoduchý, což by zas tak nevadilo, ale to podstatné co jsem postrádal byl přesah příběhu i k dospělejším divákům a nějaké hlubší zamyšlení s nadhledem. Jako to poselství je tam jasné, ale tak nějak nevýrazné. Také mi vadilo, že si tvůrci nedali tu práci a nevymysleli trochu originálnější scénky a dialogy. Ono když po sté na někoho něco spadne nebo se znovu a znovu opakuje ten stejný gag se stejnou pointou, tak to po čase omrzí. Ve výsledku tedy nadprůměrný animák, s velmi podařeným vizuálem, trochou nadčasového humoru a tak nějak standardním průběhem děje. ()

fridge

Je to schematické, no a? Až dětsky jednoduchý děj, nezaobírající se detaily, zarámováním, nebo vysvětlováním, funguje jen jako kulisa pro fantastickou animaci a nádherně rozpracované postavy. Není to nejlepsí animák, ale rozhodně patří k těm, které si ještě někdy pustím. ()

Miagy

Obrovskee prekvapenie v podobe tohto uzasneho animaku. Kopa vybornych vtipkov, postaviciek, zabava po cely cas. Co na tom ze grafika nebola najuzasnejsia alebo ze dej bol dost jednoduchu. Krudovci su skvelym animakom pre celu rodinu. ()

himor

Celkom slušná zábava...otravné tváre mi niekde v polke prestali vadiť...množstvo joke-ov, množstvo akcie, celkom slušný príbeh a zápletka. Myslím že tento animák nieje určený primárne pre deti, čo je na druhej strane celkom dobre. Bol som spokojný a prekvapený. 80% ()

Scraffy

Veľmi svižná, originálna a neopozeraná rozprávka, ktorá má príjemnú animáciu, skvelý dej a humor na úrovni. Aj keď sa tam nájdu nejaké "detské" vtipy, ale to je snáď jasné, kedže to je film určený hlavne pre deti. Postavičky z minulosti vyzerajú dobre a prekvapivo aj animácia na dnešnú dobu je celkom super. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman