Croodsovi

• USA The Croods (více)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

Scraffy

Veľmi svižná, originálna a neopozeraná rozprávka, ktorá má príjemnú animáciu, skvelý dej a humor na úrovni. Aj keď sa tam nájdu nejaké "detské" vtipy, ale to je snáď jasné, kedže to je film určený hlavne pre deti. Postavičky z minulosti vyzerajú dobre a prekvapivo aj animácia na dnešnú dobu je celkom super. ()

papadoce

Krúdovci sú podľa mňa celkom masaker. Ja som to kvôli tým dvom mojim kamenným človiečikom videl snáď aj dvanásť krát. A naposledy dnes. Už úvodná animácia je úplne nádherná, slovenský dabing výborný a fyzikálne zákony bezvýznamné, čo viacej je treba. Teším sa už na dvojku. A hlavne nezabúdajte ...... ,,A neprestaňte sa báť”. ()

Pulper

Animace dobrá, občas vtipné. Ale jinak žádná sláva a točí mě (klidně mě sežerte), že se to odehrává v pravěku, přitom reálným zvířatům tam odpovídá tak leda pofidérní mamut. Pozemní velryba, létající želvy a cosi jako vačice se společným ocasem opravdu ne. Chvílemi jsem si připadal jak na jiné planetě a ne v pravěku. ()

Fenris 13

„Vypusťte mimino!“ A máme tu velmi zábavný rodinný animák o pravěké rodince, který ohrožuje jen pár zbytečně sentimentálních momentů. Naštěstí to vyvažují extrémně zdařilé gagy „Jedna, dva, tři čtyři, pět……šest.“ A skvělá animace – líbí se mi hlavně originální zvířata – krokoskunk či slonomyš a to ani nezmiňuji roztomilé růžové ptáčky, jejich první scéna mi okamžitě připomněla Pitch Black :-) ()

brzozin

Na tenhle film jsem se opravdu moc těšil. A byl jsem rád, že na něj chce moje dcera jít se mnou. Nakonec jsem se bavil podstatně víc, než ona. Opravdu pro malé děti to moc není. Ovšem dospělí se v kině váleli smíchy. Dokonalá groteska s tak neskutečně propracovanými gagy. Žádná ztřeštěná pološílenost a la Madagaskar 3, ale opravdu inteligentní humor s řadou náznaků a vtipných chlášek. Děj byl prostý, ale přitom jednoznačný, přímý a poselství filmu je velice pěkné. Jednoznačně nejpříjemnější překvapení letošního jara. ()

PAVLIS

70% Zase mi tu chybí desetistupňové hodnocení. Čisté čtyři si totiž Croodsovi nezaslouží díky pitomoučkému ději, oproti průměrným animákům jsou ale vtipnější a svižnější. Každopádně víc pro děti nez dospělé. ()

Romanka89

Vůbec nic sem od toho nečekala, ale byla jsem mile překvapena, smála jsem se od začátku do konce, film plný vtipných momentů, občas i dojemných, rozhodně žádná nuda :) ()

Veniss

Poměrně prostý a sympatický příběh, u kterého se člověk zasměje. Sem tam na něj ukápne to správné moudro, u některých vymazlených scén řekne ááách, ale pak vypne tv a jde spát. Zkrátka chybí tomu něco, díky čemu by onen člověk měl neodolatelné nutkání pustit si film znovu. ()

Vykuk

Další průměrný animák pro děcka, u kterého jsem se párkrát uchechtl, takže na jedno skouknutí ok. ()

darthvader77

Jedno z největších překvapení letošního léta. Animace úžasná, skvělý scénář spoustu vitpů(Grugovo špičkování s tchýní, oheň), Silvestri válí a jako bonus neskutečně roztomilý téměř plyšový tygřík. :) ()

Grondal

Omg, tak toto nie. Aj keď je toto animak určený od pohľadu pre menšie deti, bolo naozaj nutné aby to bolo také tupé? To, že je celá rodina retardovana(čo reprezentuje to že to sú praludia) to chápem, ale to, že im praveky McGuiver prezentuje hviezdy ako svoj objav, to už bolo na mňa priveľa. A jedna takáto "silná" WTF scéna pripadá na každých pár minút filmu. Nedokázal som sa cez to preniesť a to by som povedal, že som pomerne otrly. Ak je aj film pre deti, podľa podľa mňa by si mali dať tvorcovia majzla aspoň v tom aby dospelé publikum nesral svojou tupostou, aj keď chápem že s týmto mojím pohľadom na tento film, som skôr rarita. 2* dávam nakoniec preto, lebo ku koncu bola kadencia rodinných hodnôt taká vysoká, že má proste zasiahli a v tomto bode film skutočne fungoval. ()

boombang

Nicolas C. možná umí houby hrát, ale dabování mu jde - přinejmenším tehdy, je-li jeho postava podobná Jardovi Jágrovi a šéfuje pravěké rodině. No, rodinka je to fakt povedená (bábí a Sandy vedou) a s povděkem kvituju, že matka i dcera nemají figuru ála Twiggy. Na tomhle filmu, který přes všechen humor nezapře určitou míru explicitní mravokárnosti, jsou ale nejlepší a nejvtipnější zvířata a zvířátka všeho druhu. U nich se prostě nelze neřezat smíchy. ()

johny95

Bolo to zlaté (scéna, kde sa tiger a Grug snažia rozsvietiť oheň bola ohromná :D), vtipné, farebné a ukazujúce prostredníček tomu druhu debilných animákov, ktorých sa nám v tomto roku tak bohate urodilo. Yong Duk Jhun sa s kamerou vyhral a na výslednom počine je to značne poznať. The Croods majú viac ako dobrý dej, dabingové obsadenie im takisto veľa pomohlo, vedľajšie postavy boli po dlhom čase opäť vtipné a ja nemám vôbec zlé svedomie, keď im dám 5* ()

marek29

Bavil jsem se a to nejsem dítě (v době sledování 21let), takže věřím, že jak děti, tak dospělí si v tomto filmu najdou svou zábavnou část. Líbí se mí prostředí, líbí se mi zápletka, líbí se mi zpracování. Jako pár posledních filmů (90%) je to samozřejmě nachystané na 3D ale tak to mi nevadilo. Film mohu doporučit a radost uděláte především capartům kteří ještě nenavštěvují základku, ale jak říkám - ani dospělí se u toho nudit nebudou a ti, co si budeme nalhávat, vždy děti u takového filmu "provázejí většinou". 4 z 5 ()

pekas

Jo, to je zase povedený animák pro celou rodinu. A protože jsem taky kočičí typ, dávám nejvyšší hodnocení. 90% ()

transbeskyd

Tahle potrhlá pravěká rodinka si člověka brzy získá. Dcerka ještěrka a starší týnka rebelka, co si začne s kocourem v botách, který umí rozdělat oheň, oplácaný synek takový fouňa, co neumí do pěti napočítat,vazoun táta, co umí hravě přehodit ostatní členy famílije naslepo hrůzostrašnou propast, docela drsná matinka, co se ne moc úspěšně snaží mít všechno pod kontrolu a roztomile popletená, nedoslýchavá alzeheimeroidní babička, co samozřejmě slyší a rozumí čemu potřebuje:) Parádní kulisy, hlášky, jména, který nechá náležitě vyznít povedený český dabing. Docela pecka i jen dvojrozměrně. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman