Len jeden jediný americký hrdina získal hodnosti v špeciálnych vojenských jednotkách Zelené barety, elitných jednotkách námorného vojska SEAL aj ľahkej pechoty Army Rangers. Len jednému udelili postupne 16 ocenení Purpurové srdce, tri Kongresové medaily cti a sedem medailí prezidenta za statočnosť. Tým hrdinom je MacGruber (Will Forte). Pred desiatimi rokmi, keď zahynula jeho snúbenica rukou zloducha Cuntha, s bojom proti zločinu skončil. Ale keď sa dozvie, že ho krajina potrebuje, aby našiel jadrovú hlavicu, ktorú ukradol jeho úhlavný nepriateľ Dieter Von Cunth (Val Kilmer), neváha a vyráža do akcie. Jedine MacGruber totiž dokáže Cuntha zastaviť. Zostaví elitný tím odborníkov, medzi ktorými nechýba poručík Piper Dixon (Ryan Phillippe) a Vicki St. Elmová (Kristen Wiigová). Pod jeho velením vyrážajú dopadnúť zloducha Cuntha, aby ho doviedli pred spravodlivý súd. (TV JOJ)

Maki89

ukrutna sprostost parodujuca akcne klasiky 80. rokov.... ale ja som sa nahodou obcas dobre bavil...bohuzial iba obcas...5/10 ()

KitFisto

Sračkovní parodie. Slušných vtipů tam je tak na 3 minuty. Hlavní drsňák je úplný dement a doufám, že už to nikdy neuvidím. ()

tnp101

Tak ze začátku jsem chvílemi uvažoval, že film vypnu a udělím mu odpad, protože většina vtípků bylo opravdu velice trapných. Postupně (zhuba od půlky) jsem však asi totálně otupěl a čas od času mi MacGruber připadal dokonce docela vtipný - prostě je to takový dement, že to jinak nešlo :). Po skončení jsem byl vcelku dobře naladěn, takže jsem se nakonec přiklonil ke třem hvězdám - to asi ta hudba :D. Jsou to však tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

rowdys

Fúha, tak toto bolo zlé. Ako pravidelný divák Saturday Night Live som sa tešil na spŕšku vtipov, na ktoré som zvyknutý z SNL, no zasmial som sa dokopy dvakrát. Veľkou mierou sa o to zaslúžilo aj nevyužitie talentov, keď Kristen Wiig, ktorej najväčšia devíza je stvárňovanie pošahaných existencií tu vyfasovala nevýraznú úlohu sekundantky s neprítomným výrazom, Phillippe s Kilmerom sa tvárili vážne ako smrť a všetko ťahal len Will Forte. Jediná scénka, ktorá aspoň vzdialene pripomínala pôvodné skeče pritom prišla až pri vyvrcholení a i z tej bol ozbieraný všetok humor. MacGruber sa tak zapisuje medzi kvantum ostatných SNL filmov inšpirovaných skečmi, ktoré to s minutážou viac než 5 minút v 30 Rockeffeler Plaza nezvládli. ()

ywo666

Vtipné to je. Ale nie zas až tak moc. Mám pocit, že to občas balancovalo na hrane paródie a komédie. A nie vždy túto hranicu zvládali. Každopádne zasmiať sa pritom dá. Nápadov bolo dosť. Ale Forte je celkom nesympatický. A celý MacGruber mi nesadol. A čo s takým filmom, kde ti hlavný hrdino tak trochu lezie na nervy. 3,5*. Ale mám zmiešané pocity. ()

Beky

Ve filmu se vystřelí asi 2x ( takže pojem akční si ihned vyškrtněte ), akční nálož jsem stejně nečekal, přesto jsem se bavil dobře!! Will Forte určitě ještě dostane příležitost, i když kritika a diváci se nebavili, tak jak Forte předpokládal!! Bude záležet na vaší momentální náladě, buď vám to sedne, nebo film pro vás skončí v pekle!! Verdikt: Chápu i nízká hodnocení, chápu i vysoká hodnocení, podle mě filmu těch 60% tak akorát sluší!! ()

lennyd

Po smrti své manželky (k její smrti došlo asi 10 vteřin co si s MacGruberem (Will Forte) řekli své ano, takže opravdu manželky) se MacGruber (po vzoru Johna Ramba) uchýlí mimo civilizaci, aby zde dočkal konce svých dnů. Ale ze svatého rozjímání jej vytrhne kapitán Faith s tím, že se MacGruberův dávný nepřítel a vrah jeho ženy, Dieter Von Cunth (Val Kilmer) zmocnil ruských jaderných hlavic, a chystá útok na hlavní město. Jediný MacGruber se svým týmem (ehm, po nehodě s C4 v dodávce musí narychlo sestavit nový tým) může Von Cuntha zastavit ... Tak nějak nevím co si mám o MacGruberovi myslet. Na parodii byl film málo vtipný (semtam se nějaká ta scénka povedla, ale byla to opravdu jen výjimka), a na to, aby se film dal brát vážněji zde až příliš zacláněl Will Forte a jeho zcela nevtipné hlášky. Když poprvé vylezl na scénu Val Kilmer, tak jsem taky myslel že se mi snad jen zdá - oproti fotečce kterou má třeba zde na čsfd přibral asi 150 kilo a jeho hereckému výkonu to ale moc nepomohlo. Dávám dvě hvězdičky, a to hlavně za Ryana Phillipa (kdysi dávno měl docela pěkně našlápnuto, teďka už holt musí brát zavděk kdejakou sračkou) a Kristen Wiig.. ()

oveckaoa

Viděl jsem daleko větší sračky co se vydávaly za akční komedie takže odpad tomu nedám. Zasmál jsem se celkem 5 scéna s najímáním lidí ve které se objevil homosexuál a tím pádem ho hned vyškrtl scéna s vysláním do akce přičemž v autě vybuchne bomba a všechny je zabije scéna jak říkal poď do mého týmu vykouřím ti ho a nečbo tu něco opíchám klidně si řekni co a já to opíchám :-) a dvakrát na konci s tím pérem a s tou likvidací Kundeho :-) což není mockrát ale i tak dobré něco. Většina vtipů byla trapná třeba to s tou brokolicí to samé na začátku s opakováním těch slov přičemž to řekl jeden voják on ho ignoroval následně to řekl velitel a on ho poslouchal. Navíc film paroduje filmy jako Rambo (začátek s tím klášterem) nebo Bláznivá Střela ale tam ta parodie stojí za prd. V rámci tvorby posledních dnů to je nadprůměr (díky humoru) a po těch posledních sračkách co sem viděl a snažily se být moc vtipné je to zázrak. ()

Bobik9

Tak tenhle film mě fakt dostal. To byla taková p*čovina, že jí není rovno. Bylo to nechutný, příběh stál naproto za prd, ale chvilkama to bylo vtipný. Chtěl jsem se an to podívat jen kvůli WWE hvězdám, který tam měli každá po 10 vteřinách, takže ani ty mě moc nepotěšily. Doufám, že moc podobných filmů už neuvidím. ()

ivan bohatyr

Ještě, že tyhle blbinky mám celkem rád. Jako bylo to divatelny, ale taky dost nudny. Když to srovnám třeba s podobnym filmem Zohan, tak prostě musím říct, že tohle je výrazně slabší. A takovy ty celery v zadku atd. to je spiš trapas než sranda. ()

neoBlast

Stejně jako komedie Willa Ferrella je na tom i tahle od jeho kolegy z SNL Willa Forteho. Pokud se naladíte na ultradebilní humor, který on zvládá s bravurou sobě vlastní, vyvede Vás sám Will z fekální temnoty do země zaslíbené. Do krajin eRkového humoru, kde slovní kundy létají vzduchem jedna radost a kde se každý neúspěch dá přece nějak odčinit nabídnutím blowjobu... 60 % ()

noriaki

Jasně že jsem nečekal další Žhavé výstřely, ale tohle je ještě pod úrovní Scary Movie 4. Takže ne, těch pár povedených narážek a scénky s přestrojováním, tu tunu trapného humoru prostě nezakryjí. Jorma Taccone se měl místo psaní scénáře radši naplno věnovat režírování a Will Forte zase hraní. Nebo mohl zůstat doma. Škoda by to nebyla a filmu by to možná prospělo. Kdyby tam s ním zůstal i Val Kilmer, tak bych se taky nezlobil. Myslel jsem že jeho kariéra už skončila. I když, jestli musí brát role v takových hrůzách, tak už možná opravdu skončila. ()

demented

MacGruber na hrad!!! Spočiatku to tak nevyzerá, ale tento nenápadný kúsok v sebe skrýva silu vodíkovej pumy. Will Forte ako ultimátne hovado MacGruber je skrátka boží a celú hodinu a pol som mu žral z ruky a neskutočne sa pri tom bavil. Na jeho invenčné techniky na odvrátenie pozornosti do smrti nezabudnem :))))))) ()

VasaX

Ujetá parodie plná gagů na téma MacGyver, většinou ale s přesahem do jiných snímků a žánrů podobného ročníku. člověk se dost pobaví, i když místy film opravdu pokouší jeho dobrý vkus. Už nevím, co bych k tomu mohl ještě napsat. U filmu se sice člověk dost pobaví, ale po shlédnutí si bude chvíli z mnout z oka nahořklé pálení... ()

Andreas83

Tak tohle už mě připadá jako parodie na parodie. Ne snad že bych se občas nepobavil ale důležitým slovem zůstává to občas. Jestli jsem za některý můj komentář dopsal doporučuji tak tady myslím poprvé dopíšu nedoporučuji! ()

VanTom

Přes míru trapné a vulgární, i když několika fórkům jsem se zasmál nahlas ("To je Blaupunkt!"). Nicméně pro titulní neschopné samolibé hovado těžko mohli vybrat méně charizmatického představitele; relativně seriózní akce sem pak nepasovala vůbec. ()

ghatos

Will Forte to nezvládl. Jeho pojetí figurky z 80. let bylo nesympatické. Chujovinka je to vcelku svižná. Existují horší nezábavné pitomosti. Val Kilmer potěšil nejvíc. Horko těžko 37%. ()

MacGruber se vrátí do akce?

MacGruber se vrátí do akce?

27.09.2016

Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem,… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin