Výborná 3-dielna (zostrihaná na dva diely) séria na motívy knihy F.Hečka. Séria zo zlatej éry slovenskej kinematografie. V hlavných úlohách to najlepšie, čo v tej dobe Slovensko mohlo ponúknuť. Historická medzigeneračná dráma. Pre mňa omnoho záživnejšie, ako povinné čítanie, ktoré sa aj tak nečítalo.(12.11.2010)

cela galeria najlepsich slovenskich hercov sucasnosti (vasaryova, kvietik, machata, krivosudsky, kovar, krizikova, zvarik, gruberova, docolomansky....) v prenadhernej adaptacii romanu, ktory si coskoro urcite precitam. velmi pekne myslienky, posolstvo a hlavne herecke vykony (jedna z vasaryovej najlepsich a najkrajsich filmovych roli). po takych filmoch sa vzdy pysim svojou narodnostou.(30.12.2008)

Sociální zápasy byly vedeny v každé době. Byly nyní změním na jsou. Jsou nyní změním i budou.***Tenhle seriál je zajímavý až moc. Vinařská vesnice a občané v ní bojují za trochu radosti, ale více se sužují žalem nad osudy těch, co mají rádi a je jim lhostejné neštěstí těch, co je nemjí rádi a oprávněně je nemají rádi, neb není na základě čeho by je měli mít rádi.***Osoby hrají naplno, mají rádi víno, a současně jim slouží i k obživě. A přece se to někomu nelíbí. Výběrčím daní. Mají-li dluhy, tak těm, co jim dluží. A tak klidně raději zlikvidují důkazy o sv práci (sudy plné vína), než aby exekutoři jim sladký mok vzali a užívali si této vzácné tekutiny. Pro někoho vzácné, jinému lhostejné, ale platidlo to bylo, je a bude!!!***Je dobře, že dílo takových autorů jakým byl, František Hečko, bylo filmově zpracováno, a přes některé nabubřelosti přibližuje zájemcům o život na Slovensku, v jeho krásných vesničkách.*** "Lidem je třeba rozumět, ne stromům!" říká hlavní postava tomu, co ho vybízí, aby přijal funkci, protože nejvíc rozumí dřevu...***(8.10.2010)(8.10.2010)

Dalsia normalizacna konverzacka, ktora riesi vsetko : medziludske vztahy, osudy jednej rodiny, politiku ...... a na konci filmu je poznat dost hlavne tej normalizacnej politiky, co filmu ubera na krase. Kvietika osobne neznasam, a ludia typu Docolomansky idu absolutne mimo moj vkus. Stalo sa to vsak trvalou sucastou vysielania statnej televizie. 60 %(7.4.2013)

Keď sa povie klasika, ide o dielo, ktoré by sme chceli poznať, ale často krát sa nám do nechce začítať, či zapozerať. Červené víno je nepochybnou slovenskou klasikou a napriek tomu si ho veľmi rád pozriem a ani veľmi neuvažujem nad tým, či je lepšia jeho trojdielna, či dvojdielna verzia. V Červenom víne sa vzácne stretla zaujímavá literárna predloha, najlepšie z možných hereckých obsadení, Lettrichov najlepší režijný počin a samozrejme Liškova skvelá hudba. Veľmi vzácne dávam slovenským filmom viac, ako tri hviezdičky a niektoré dobové prehrešky, či už knihy alebo aj filmu som s ťažkým srdcom toleroval, ale keď môžu Pelíšky tróniť na 10. mieste najlepších filmov všetkých čias, tak Červené víno má odo mňa bezproblémové štyri hviezdičky.(20.11.2016)

• - Emília Vašaryová se stala vítězkou soutěže "Komu dáte svůj hlas?" časopisu Film a Divadlo z roku 1977 za ztvárnění hlavní role v tomto filmu. Celkem jí čtenáři poslali 1257 hlasů. (kosticka7)

• - Natáčalo sa v okolí Pezinka – dedinka Myslenice. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

• - Výroba nového zostrihu pôvodnej televíznej verzie trvala jeden mesiac a stála viac ako 1 milión korún. (Raccoon.city)