• Kovaja
  *****

  Hmmm tak sem pánové oběvil další skvost Československé tvorby.Film rozdělený do tří dílu nám ukazuje přetěžký život lidí počátkem 20.st přes válku a po ní.Lidi co si tehdy nevypěstovali nebo nevychovali to prostě neměli a že kolikrát opravdu nebylo co do huby.Svůj veškerý čas trávili na vinohradech a potom ve sklípcích kde pili stejně usilovně jako pracovali na vinohradech.Nějaká ta pohozená facka svojí ženě byla věc naprosto normální a nikdo z toho nedělal vědu jako dnes.Holt lidé v té době byli ukrutně tvrdí a neobměkčilo je ani smrtelné stonání vnoučete od utečeného syna z chalupy.V té době skutečně platilo pořekadlo že na chleba se těžko dělá a na to my v dnešní době běžne zapomínáme.Víc takových filmů(2.1.2009)

 • Snorlax
  *****

  Film není unikátní svým výtečným hereckým obsazením, to patřilo u snímků z Koliby k běžnému standardu. Velká část je věnována válce, ale nepadne ani jeden výstřel, místo toho se díváme na válku o přežití těch, kteří zůstali doma. I díky tomu vzniklo velkolepé sociální drama o těch, jejichž pot dává révě sílu růst.(6.7.2016)

 • MM_Ramone
  ****

  Perfektné filmové spracovanie románu "Červené víno", od spisovateľa Františka Hečka, je veľmi cenným pokladom slovenskej kinematografie. Výborne natočený televízny film mapuje neľahký život Urbana Habdžu a jeho rodiny. Z mladého pracovitého optimistu sa časom pod vplyvom nepriazne osudu, ľudskej zloby a dramatických politických udalostí stane apatický, zlomený človek. Prišiel o všetko. O ideály i majetok. Svoj sud trpkého červeného vína vypil až do dna. Postavu Urbana Habdžu dokonale stvárnil charizmatický Štefan Kvietik. Ale i ostatní herci boli úžasní. Tak isto aj hudba, strih, kamera a réžia. Slovenská klasika. ****(1.6.2013)

 • Almásy
  *****

  cela galeria najlepsich slovenskich hercov sucasnosti (vasaryova, kvietik, machata, krivosudsky, kovar, krizikova, zvarik, gruberova, docolomansky....) v prenadhernej adaptacii romanu, ktory si coskoro urcite precitam. velmi pekne myslienky, posolstvo a hlavne herecke vykony (jedna z vasaryovej najlepsich a najkrajsich filmovych roli). po takych filmoch sa vzdy pysim svojou narodnostou.(30.12.2008)

 • WANDRWALL
  ***

  Sociální zápasy byly vedeny v každé době. Byly nyní změním na jsou. Jsou nyní změním i budou.***Tenhle seriál je zajímavý až moc. Vinařská vesnice a občané v ní bojují za trochu radosti, ale více se sužují žalem nad osudy těch, co mají rádi a je jim lhostejné neštěstí těch, co je nemjí rádi a oprávněně je nemají rádi, neb není na základě čeho by je měli mít rádi.***Osoby hrají naplno, mají rádi víno, a současně jim slouží i k obživě. A přece se to někomu nelíbí. Výběrčím daní. Mají-li dluhy, tak těm, co jim dluží. A tak klidně raději zlikvidují důkazy o sv práci (sudy plné vína), než aby exekutoři jim sladký mok vzali a užívali si této vzácné tekutiny. Pro někoho vzácné, jinému lhostejné, ale platidlo to bylo, je a bude!!!***Je dobře, že dílo takových autorů jakým byl, František Hečko, bylo filmově zpracováno, a přes některé nabubřelosti přibližuje zájemcům o život na Slovensku, v jeho krásných vesničkách.*** "Lidem je třeba rozumět, ne stromům!" říká hlavní postava tomu, co ho vybízí, aby přijal funkci, protože nejvíc rozumí dřevu...***(8.10.2010)(8.10.2010)

 • - Výroba nového zostrihu pôvodnej televíznej verzie trvala jeden mesiac a stála viac ako 1 milión korún. (Raccoon.city)

 • - Emília Vašaryová se stala vítězkou soutěže "Komu dáte svůj hlas?" časopisu Film a Divadlo z roku 1977 za ztvárnění hlavní role v tomto filmu. Celkem jí čtenáři poslali 1257 hlasů. (kosticka7)

 • - Natáčalo sa v okolí Pezinka – dedinka Myslenice. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace