Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

Beastmaster4

Slaďoučkou komediální romantiku nemusím. Tady bych se zařazením drama malinko nesouhlasil, ale aspoň začátek filmu se tak tváří, tak proč ne. Mimo to, malé náznaky dramatu jsou i dále, ale spíš bych to viděl na klasické romantika/komedie. I když klasickou! Tady bych měl hned nějaké rozdíly a to velmi kladné od tohoto zatuchlého žánru, který je tak možná pro náctileté puberťačky a ty o fous vážnější pro naivní ženy středních let. Ty řečené odchylky od zavedených klišé jsou hned na začátek obě hlavní postavy. Tom Hanks a Julia Roberts jsou tady bezvadní. T. Hanks se svou nevinnou tvářičkou může hrát celkem cokoliv, i tady z něj vyzařuje rozvážný klid a přirozeně spravedlivá povaha. Julia Roberts mi tu naopak připadá více éterická než v jiných rolích a její výkon mne mile překvapil. Celý příběh je pak brán v trochu jiném duchu a romantické pasáže jsou spíše latentní v porovnání s konkurenčními filmy podobného ražení. Z toho všeho pak sálá o něco víc inteligence, rozvážnosti a “reálnosti“ lidského života. Dobrý byl i výběr písní a tak i soundtrack určitě stojí za zvážení a poslech. ()

Morholt

Poklidná, nekýčovitá, úsměvná romantika prostá zaběhnutých klišé. Julia Roberts s Tomem Hanksem tvoří strašně sympatický pár a i když se nedá říct, že by se do svých rolí doslova položili, korespondoval jejich projev s celkově moc příjemnou atmosférou. A to se počítá. 70% ()

Kamca_

Docela příjemná romantická komedie. Pokud od toho nečekáte moc, tak se i pobavíte. Ze začátku jsem z filmu měla trochu obavy, hlavně díky hvězdnému hereckému obsazení. Ale řekla bych, že to dopadlo vcelku dobře. Tom Hanks byl výborný a charismatický, jak ho všichni známe. A taky se mi moc líbila hudba od Jamese. Dávám 60%. A možná jsem to neviděla naposledy. Ideální film, u kterého nemusíte přemýšlet a chcete si u něho jen oddechnout. ()

Lacike

Romanticka komedia za 30 mega v ktorej hraju megahviezdy Tom Hanks a Julia Roberts, ktora nielen ze nezarobi aspon 500 mega, ale nedokaze sa ani zaplatit? Musim povedat ze opravnene. V tom filme proste nie je nic zaujimave. Je tam sice kopa divnych postav, ktore ale nie su divne zabavnym roztomilým sposobom, ale su proste iba divne az otravne. No a este je tu romanticka linia v ktorej by ste aspon stipku chemie medzi Tomom a Juliou nenasli ani pod mikroskopom. Totalna strata casu. ()

Terva

CITÁT - V současné době nepřesahuje cena vašeho baráku ani částku, kterou ještě dlužíte........ "Jízda skůtrů" okolo 35 minuty je nádherná a má krásný hudební doprovod. CITÁT - Kam pojedeme?.......... Filmeček, nebo spíše příběh filmečku si tak trochu hraje z osudem, ale to by nebyl Hanks, aby to nefungovalo. 57 minuta je toho příkladem. Vidět Julii s kýblem na hlavě, to je opravdu zážitek. CITÁT - Byla jsem pod vlivem Démona Rumu.......... Sousedská rada stojí za zamyšlení - jsi svobodnej, zdravej, bílej a jsi v Americe. Jsi čistý list papíru. Musím přiznat, že ikdyž jsem si film koupil, trvalo asi dva měsíce, než jsem našel odvahu si ho pustit. To víte, žádná krev, akce, mimozemšťani atak dále, no co, jsem přece fanoušek Vetřelců a Predátorů. Proč zrovna Hanks a Roberts v romantice? Nevím, ale člověk má mít přehled o každém filmu, co kdy kdo natočí. Tak jsem sec obrnil a podíval. Nakonec jsem však rád, že jsem to viděl. Je to prostě hodně pozitivní, nádherný a inspirující příběh. CITÁT - Spektakulární............ ()

Marsik

HBO - Pohodová průměrná romantická komedie na nedělní odpoledne. Pravdou je, že bych od Toma Hankse čekal určitě více. Asi bylo chybou to, že si Tom vzal za své režii, hlavní roli i scénář. Pak totiž kvalita poněkud pokulhávala. Rozhodně mě ale snímek neurazil, nepohoršil a párkrát ve mě vyvolal široký úsměv. Proto hodnotím následovně - 60%. ()

hous.enka

Už obsazením hlavních rolí je tahle romantická komedie sázkou na jistotu. Nenabízí nic nového, ale pořád funguje tak, jak by měla - roztomilé fórky, sympatický ňouma, chladná kráska. ()

selfesteem

Jak tak koukám na ostatní, trochu tady se svým názorem vyčnívám. Já se bavila skvěle, dokonce jsem měla slzy v očích od smíchu a to mám opravdu málokdy (scéna se zadáváním kódu). Zbožňuju film Terminál a v učitelce jsem viděla podobnost, a zřejmě i to rozhodlo. Hanks mi nevadí jako herec, a teď už vím, že ani jako režisér. Pro ty, kdo váhají s tímhle souhrnným hodnocením, já nemohu jinak, než vřele doporučit. ()

phoebess

(Trochu mě mrzí ten příšerný český název.) George Takei mě rozsekal svou větou: They call them "smart phones", but only dummies use them in my class. V polovině jsem se přistihla, že právě na Takeie se těším nejvíc, protože ostatní bylo takové nemastné neslané. I když Toma Hankse i Julii Roberts obdivuju, v tomhle filmu jim to moc nepomohlo. ()

Rosana

Znechucená Julie a její další vlemi příjemná role (ironicky myšleno). Na tu dr*ku se nedá koukat, ale Tom to docela zvládl. Samotář ze Seatlu recyklovaný, ale i přes to sympatický. Fandila jsem všm postavám. ()

Lamiczka

Pohodový příběh o tom, jak se na stará kolena Tom Hanks rozhodne konečně vystudovat vysokou školu. Nenáročná story, v režii hlavního hrdiny. Hlavní role fajnové, rozesmáté Julii to pořád děsně sekne. ()

ivishka

Film, který se dá bez ostychu zařadit do kategorie oddychovka se srdceryvným happy endem, který nenechá jedno oko suché :-D... Obdivuji jakou lehkostí dokážou takové hollywoodské legendy jako jsou Hanks a Roberts udělat ze stárnoucího Larryho Crowna charizmatického muže se sexappealem a z obyčené znuděné učitelky se špatným manželským vztahem skutečně spontánní osobu...Takže změna je život a proto 3xvzdávám hold(formou hvězdiček).. ()

Lukrecie

Milá komedie, která potěší a neublíží. :) Komedie, která mi na tváři vykouzlila takový ten "pitomý" zamilovaný úsměv. ;) A to není málo! ()

Riddick77

Správně pomalé, velmi optimistické, chytlavé a "nebezpečně" pozitivní. Každý má v tomto filmu druhou šanci a zpravidla se jí snaží využít. Larry Crowne v podání Toma Hankse je neskutečnej frajer, ačkoliv mu k tomu musí dopomoci jeho mladší spolužáci :-) Romantická linka není tou zcela hlavní, ale krásně doplňuje onen příběh přerodu hlavního hrdiny a zapadá tak do celkové skládačky. Julia Roberts působí příjemně, nepřehravá a dobře se na ní kouká. Celkově pomale plynoucí příběh o obyčejných věcech, s jemným humorem, příjemnou atmosférou, ale s neobyčejným obsazením. 7/10! ()

blackrain

Tomu Hanksovi to jde na obou stranách barikády více než dobře, proto se nedokážu rozhodnout, kde bych ho měla raději. To je pro mě hodně těžké. Mám ho ráda jako herce i jako režiséra. Příběh je sice jednoduchý a pomalu plynoucí, ale jinak je to velmi příjemný film s příjemnými herci. Vůbec si nedokážu představit, že bych musela nastoupit znovu do školy jako Larry. Ale pokud by se situace ukázala jako nevyhnutelná, tak bych to musela podstoupit. ()

kaylin

Tom Hanks je neskutečný slušňák, až má člověk touhu si ke sledování filmu "Moje krásná učitelka" vzít nějaký alkohol, aby mu na krku nezačala růst kravata a ze slovníku mu nevymizely všechny sprosté výrazy. Sám pro sebe a se sebou si legendární herec natočil snímek, který bych označil jako malý film o malém člověku. Radši jsem měl ale Hankse jako malého člověka ve velkém filmu. Samozřejmě narážím na "Forresta Gumpa", na snímek, který mnohým obsazuje přední příčky osobních žebříčků, jiní se na něj z principu odmítají podívat. Jeho Larry Crowne je chlápek, který doplatil na to, že ekonomická krize si vyžádala změny ve firmách, které chtějí ještě více vysokoškoláků. Ti, co vejšku nemají, mají jednoduše smůlu. Larry Crowne je propuštěn, žije sám a jeho život se zdá neutěšený, ale díky tváři Hankse vám stejně přijde, že je vlastně šťastný. Ale pravé štěstí má teprve najít, protože se sblíží s učitelkou komunikace/konverzace. I když je učitelka vdaná, rozhodně není šťastná. Ale může být v klidu, protože snímek je tak neskutečně sladkobolný, že je zde happy end pro všechny. Kromě jejího manžela. Mezi Hanksem a Roberts to ve filmu snad ani na chvíli nejiskří, ale tak ono už je z plakátu jasné, že ti dva to musí dát dohromady, tak proč se o něco snažit. Ona se jednou opije, začnou se líbat, to jako jiskření stačí, a to i přesto, že se film tváří jako melodramatická romantická komedie. Asi se nebudete úplně nudit, budete vzdychat nad tím, jak hezké to vlastně může být, budete trnout, jestli spolu nakonec skončí. Ano, tohle všechno se vám může přihodit, když jste ještě žádnou romantiku neviděli. Hanks jako herec nezklamal, ale jako režisér se opět moc neukázal. Ať si klidně produkuje, ale jako režisér by si měl zkusit vybrat lepší náměty a lépe je zpracovat. Takhle má člověk pocit, že akorát prodává své jméno. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

..Lucas..

Je mi celkem líto, že dávám jen dvě hvězdy, ale jinak to nejde. Film není vyloženě špatný, jen nenabídne žádný větší zážitek. Obyčejný, celkem milý film se sympatickým obsazením. Mimo hlavních herců byli velmi osvěžující i Rami Malek a Gugu Mbatha-Raw. ()