Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svět občas není hezké místo. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i Timothy a Beryl Evansovi, chudý mladý pár, který se vinou neplánovaného rodičovství dostává do velkých existenčních problémů. „Pomocnou“ ruku jim nakonec podá jejich nový bytný, na první pohled důvěryhodný John Reginald Christie, který se představuje coby doktor a diplomovaný andělíčkář. Uvěřit mu je tak snadné... a natolik nebezpečné. Christie totiž lidem nepomáhá, zneužívá je k ukojení svého temného chtíče, a posléze se nebojí ani nejhorších zvěrstev a zločinů proti lidskosti. Děsivý thriller Richarda Fleischera, který snadno snese srovnání například s kultovním Mlčením jehňátek, byl natočen dle skutečných událostí - podle příběhu maniakálního britského masového vraha, který ve svém londýnském domě postupně nadrogoval, znásilnil a posléze i zabil osm žen včetně své vlastní. Jeho adresa, 10 Rillington Place, se stala symbolem hrůzy. V hlavních rolích účinkují sir Richard Attenborough, John Hurt a Judy Geesonová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (18)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vzhladom na to, ze Richard Fleischer bol americky reziser, je to hodne sucho a nezazivne - britsky - natocene. Uvod divaka vobec nenadchne, rozbieha sa film priserne pomaly, tempo dokonale nudi a dialogy plane. Nie je to ani desive, strasidelnaa atmosfera len v naznakoch - a to Fleischera /The Compulsion, Novodobi centurioni/ povazujem za slusneho rezisera : 69 % ()

Petrus1 

všechny recenze uživatele

Nééé, tož to kurva fakt nééé. Já mám skoro dvouletý dítě a tudíž jsem na tohle lehce háklivá. Číst o tom je věc jedna a dívat se zas jiná. I když tam vlastně nic vidět není, ale prostě ta atmosféra mnou prostoupila naplno. Jak já toho chlapa začala nenávidět! To, že sou ženský blbý jak pařez a naletí mu je jejich boj, ale dítě...Tenhleten mistr bytových předpisů, kterej vypadá jako starej Brůna mi byl nesympatickej už od prvního záběru. Ta jeho plešatá naleštěná palice a úchylnej výraz je podezřelej už na pohled. Chudák Richard Attenborough - doufám, že to na něm nezanechalo žádný následky :-D Je obrovská škoda, že tento film je pohřbenej v propadlišti dějin a pokud nikdo nenatočí nějakej podělanej remake s nějakým megaznámým hercem, pohřben asi zůstane. Já na něj vlastně narazila taky úplně náhodou. Prostě sem si pročítala časopis o největších zločincích historie a tam na něj natrefila a zjistila, že příběh o Johnu Christiem je i zfilmovaný...a to víc než dobře a zdá se, že i pravdivě. A paradoxně mě trochu mrzí, že sem si jeho "příběh" napřed přečetla. Takže sem věděla, jak to bude probíhat a jak to dopadne. I přes to si myslím, že filmy podle skutečných událostí, zejména o masových vrazích (mých oblíbených), je třeba hodnotit poměrně vysoko, protože ten děs píše bohužel sám život... ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Viem, že sa režisér Dick Fleischer vyzná vo všelijakých “psychopatoch” (námatkovo: Compulsion, The Boston Strangler), a keď k tomu má taktiež po ruke veľmi kvalitné herecké obsadenie v podobe ďalšieho Dicka, ale Attenborougha a mladého Johna Hurta, a to na opačných stranách barikády... (...i keď zdeptaný Tim Evans sa na malú chviľu pomiatol, že bol v koži londýnskeho škrtiča ), tak z toho nemôže vzísť nič zlé, aj keď tento scenár neponúka absolútne žiadne úsmevné sekvencie, ba naopak, je popretkávaný mnohými skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali v Anglicku v polovici 40. rokov a na zač. 50. rokov - dvadsiateho storočia, kedy „úradoval” známy sériový vrah - John Reginald Christie, čo si aj vlastnú ženu Ethel skántril, a mimochodom, mal kandidátky, ktorým sa ušlo úplne to isté. _ Najhoršie na všetkom je to, že sa to dialo v blízkom susedstve, v bytovke, a tak si do budúcna radšej dávajte bacha, s kým zo susedov sa dávate do reči ? Mohol by tam číhať potenciálny Reg, tak ako ho prezývala manželka, čiže nikdy neviete poriadne odhadnúť, kto sa skrýva za maskou, aj keď sa môže ksichtiť extrémne milo ! „Attenborough je tak presvedčivý v tomto „krivom charaktere” , že ma normálne na smrť vydesil, až s režírovaním Gándhího sa následne neskôr zasa vykúpil” . Občas mi na Fleischerovej réžii niečo prekážalo, spolu so strihom Ernesta Waltera, a tak som sa musel rýchlo rozhodnúť, kam zamieri moje konečné hodnotenie, ktoré sa zastavilo na zlatom strede. Veľmi intenzívna f. záležitosť, z ktorej po celý čas sála mráz !!! ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Další zářez do sbírky. Tentokrát zde máme příběh britského sériového vraha Johna Christieho, který si na své konto připsal v rozmezí deseti let osm obětí. Film se od začátku line ve velmi pomalém, anglicky usedlém tempu. O to mrazivěji pak působí vyleštěná lebka Richarda Attenborougha. Díky němu a Johnu Hurtovi velmi zajímavá podívaná. I přes absenci explicitního násilí vskutku děsivé. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je "10 Rillington Place" z dnešního pohledu možná poněkud statický, díky poctivé snaze o věrnost známým faktům, autentickým lokacím a v neposlední řadě díky představitelům dvou hlavních mužských rolí jde o mimořádný (byť nepříliš příjemný) filmový zážitek. Tragická kauza Christie - Evans se objevila mimo jiné i v britském snímku z roku 2005 "Poslední kat". ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama