lennyd

Rick a Fred jsou dlouholetí přátelé, a stejně tak i jejich manželky. Nicméně po letech manželství jim to už neklape tak jak dřív, a tak dostanou od svých žen týden volna, kdy mohou zapomenout, že byli kdy ženatí a mohou zase prohánět sukně, tak jako v osmnácti. Ač mají přesně takové plány, oba zjišťují, že ve čtyřiceti to už je trochu složitější než dřív. Zato jejich ženy si týdne volna nadmíru užívají... Z filmu mám dost rozporuplné pocity - na jedné straně velmi zábavný námět (a to i když je takový americký), a skvělé herecké obsazení (Owen Wilson, Jason Sudeikis i Jenna Fischer a Christina Applegate), hromada hodně zábavných vtipů (návštěva u bohatých kamarádů, Fred a erotické masáže či celkově týden "pokusů" obou "svobodných" mládenců). Na druhé straně spousta (až příliš) sexistických vtípků (které jsem v originále docela těžko stíhal), leckdy až přehnané scény (pšíknutí v koupelně, ..) a příliš okatý happy end. Proto se budu držet u průměru s tím, že jsem se po většinu filmu bavil nadprůměrně, ale několik (zbytečných) scén příjemný dojem z filmu trochu kazilo... ()

zdenny

Začátek této komedie byl velice dobrý. Manželské rozhovory o tom, proč se muž dívá na jiné ženy a s tím související výmluvy. Ale i další manželské prohřešky a neoblíbené zvyklosti - to vše bylo příslibem pro dobrou komedii. Už proto, že tyto problémky byly dost reálné a z manželského života je zná prakticky každý. Film si ale bohužel nastavený standard neudržel. A co je horší, ve druhé polovině už to bylo zbytečné plácání s trapným koncem ve smyslu "není špatné si užívat, ale v papučích (a hlavně pod papučem) a se svou milovanou manželkou je to o mnoho lepší". Nechápu totiž, jak může týden manželské svobody vztah utužit. Možná by mi to některý z psychosoxuologů se zaměřením na partnerské vztahy mohl vysvětlit. Mně osobně stačí, když si jdu vyčistit harddisk do hospody. ()

Brain-D

Já se bavil a to královsky. Jako moc nových dobrý komedií opravdu není. Tohle se mi zdálo i lepší než nějaká pařba v Las Vegas. ()

JohnSmith

Několik vtipných okamžiků,jinak snaha ženatých loserů sbalit roštěnku. Další důvod,proč nemám rád Owena Wilsona. ()

ghatos

Tak to jsem fakt nečekal. Počítal jsem se zajetou šablonu, ale kdepak! Hall Pass umí nejednou překvapit drsnou srandou a vývojem děje. Dialogy jsou parádní...těžko hledám chyby. Rozhodně je to lepší než Hangover 2. 74%...falešné lízání :), ten film klame tělem. Milovníci romantických komedií si tady slušně naběhnou. ()

WincKruspe

Jedna * za nápad, který, kdyby byl líp zpracován, tak by to mohl být mnohem lepší film a druhá * za Christinu Applegate a Jennu Fischer. Začátek vypadal jako normální rodinná komedie, ale pak to šlo do filmů 3. kategorie - odpad. Konec - typicky v Hollywoodském stylu - nuda. ()

Guzo

Ve všech směrech průměrná komedie, která doufám zachází až moc do extrémů. Nejvíc mi asi vadil Owen Wilson, protože v ostatních filmech hraje pohodové sympaťáky, tady mi místy přišel až moc slizký. Jinak se z toho určitě dalo vytřískat mnohem víc, některé scény jsou zbytečně uměle přehnané a nedotažené do konce.. ()

Autogram

Vtipných filmov o slobode pre ženatých chlapov v prechode už bolo natočených dosť. Tento len strieda trápne scény s nechutne romantickými. A jedno mimoriadne nechutné kýchnutie ako neželaný bonus. ()

Liqid

Tohle je komedie relativně dle mého gusta. Musím uznat, že jsem opravdu nešekal, že budu tolik vysmátej. Navíc zajímavej nápad s dovolenou od manželství, to se mi líbilo. Ale protože je to komedie, tak jde hlavně o vtípky, kterých je tak akorát. Nejvíce mě pochopitelně rozesmála koupelnová scéna s kýcháním, to byla opravdu síla. A na konec musím poshválit soudntrack. ()

zolo23

Farrellyovci v najlepšej forme. Po predchádzajúcom fiasku v podobe "komédii" Tesne vedľa s Benom Stillerom, tentokrát svižná ,vtipná i keď ku koncu zbytočne sentimentálna vec. Stillera nahradil jeho "kamoš" Wilson, pre mňa oveľa sympatickejší a príjemným prekvapením bolo obsadenie Jasona Sudeikisa na ktorom som sa bavil snáď najviac. Množstvo vtipných nápadov (kraľuje kýchnutie babenky v kúpeľni) avšak s množstvom amerického patesu. Škoda,ale kladné pocity prevládajú, takže 80%. Sám som zvedavý ako to bude s mojou týždňovou priepustkou tak o 10 rokov.. ()

zuza99

Co se asi stalo tak hrozného scénáristovi/scénáristům, že něco takového napsali. To bylo první co mě napadlo, když jsem film viděla. To, že to někdo zrežíroval už asi ani nestojí za komentování. Katastrofa. Tak primitivní, jako málokterý film. ()

jefff

Strašně průměrné, bez invence a originálních vtipů. Celé je to tak předvídatelné a klasické, až to bolí. Znovu už ne. ()

Soweek

Farrellyovi už dávno vyčerpali veškerou svou energii. Dobrá komedie prostě nemůže mít výborných posledních 30 minut a prvních 75 minut stát za hovno, takhle se to prostě nedělá. ()

Cejny

Začátek filmu se nese v poměrně kvalitním duchu. Dobrý rozjezd, dobré hlášky, ale pak jakoby všem došly nápady a postupně to šlo do kytek, když se navíc začaly objevovat debiloidní, nechutný scénky. Za pár dobrých scén palec nahoru, ale jinak mě to moc nenadchlo. 50 % ()

slovan1

Boží :-D Tolik srandy a povedených gagu jsem dlouho nezažil. Pořád jsem se smál a pořád to bavilo. Šílené množství vtipných situací a při tom to ani nezavánělo trapnosti. Wilson vypadá jak usedlý prďola ale nic to nemění na jeho komickém umu. Ostatní z party dobře doplňovali. S tímhle filmem jsem hodně spokojený. ()

Sdoom odpad!

To je tak, když člověk jede autobusem z dovolený a nudí se. Pak se může stát, jako nedávno mně, že bude divákem jednoho z největších zvratků v dějinách kinematografie. Ani se nechce věřit, jak moc se dá zprasit (doslova) celkem zajímavé téma manželské krize. Naposledy jsem byl podobně znechucenej další praskomedií Na doraz, ale tam byl aspoň Robert Downey jako protipól toho odpornýho Řeka. Tady dělá protipól dementovi Sudeikisovi nesympatický antiherec Owen Wilson. Výsledkem je naprosto čistokrevný odpad. ()

sedm.1

Ať je to jak chce, bratři Farrellyové byli nejsilnější a nejúspěšnější na začátku své kariéry především díky tomu, že neměli sebemenší ostych překračovat veškeré pomyslné hranice humoru. Fekál, blití, mlácení dětí, týrání zvířat, zesměšňování starých, a já prostě ještě nevím co, slovo tabu zkrátka absolutně ignorovali. Nevím, jestli jim ale časem docházeli nápady, či už prostě jen nedokázali odolávat nátlakům vší tý moralisticky a intelektuálně založené havěti, postupně ale ve svých komediích měkli a měkli, až začali produkovat tak plytké snímky, jako právě Týden bez závazků. Přitom jsem přesvědčen, že na námětu, kterým tento film disponuje, by se právě na začátku své kariéry nehorázně vyřádili a byla by to jedna velká, nevkusně parádní šílená jízda se spoustou všech těch nehorázně zábavných a všebořících nechuťáren. Tady se ovšem na své staré dobré časy bohužel rozpomněli zhruba jen tak ve třech scénách, které mimochodem byli samozřejmě hned tím nejlepším a nejnezapomenutelnějším z celého filmu, zbytek se pak odehrává spíš už ale jen na hranici všedního až nefunkčního humoru. Velký problém shledávám i v tom, že tomu pravému, ořechovému, tedy samotné „svobodné jízdě“ ústřední dvojky se film věnuje prakticky jen tak od třicáté do padesáté minuty, jak předtím, tak potom je to jen o nezáživném žvatlání, moralizování, láskyplné výplni, o tom jak dobro vždy zvítězí nad tím vším ostatním špatným, prostě vyčpělý, všední standart. Farrellyové si navíc tentokrát příliš nepomohli ani obsazením, vlastně se jim v negativním slova smyslu podařilo až něco neskutečného, a to nesnesitelného, nesympatického a netalentovaného Owena Wilsona doplnit ještě o nesnesitelnějšího, nesympatičtějšího a netalentovanějšího Jasona Sudeikise. Takže ústřední duo průser jak kráva a právě oni dva mají doslova obří podíl na celkové nezáživnosti Týdne bez závazků. To mě daleko víc bavili jejich kámoši, ti byli ale zase tak minimálně využití, že vlastně ani nevím, proč je tu zmiňuji. To dámské obsazení je pak daleko příjemnější, Jenna Fischer sympaťanda, „melounek“ Applegate nestárnoucí superkotě a Nicky Whelan megaluxusní šukna (chlapi, ukáže je!!!!), ale ani o nich to až tak moc není. Týden bez závazků na mě ve výsledku zkrátka zapůsobila jako ne sice úplně nudná komedie, když ale prostě vím, co Farrellyové dokážou, tedy pardon, co by dříve dokázali, udělat s takovým námětem, tak to nemohu ohodnotit ani jako průměrný zážitek, těch opravdu vtipných a zábavných scén je tu totiž vážně pomálu. Takže žádný průser, ale do výhry to mělo ještě dál. ()