Barabáš je zločinec. Místo něj lidé ukřižovali Krista. Jeho vnitřní utrpení ho vede až do gladiátorské arény, kde se snaží vybojovat si zpátky svobodu a ztracený klid. (oficiální text distributora)

pend

Solidní historický příběh podle skutečné události, výborný A.Quinn v hlavní roli, na můj vkus možná příliš dlouhé. ()

Marat

Tento film mě dostal stejně jako Ben Hur, biblický příběh pojatý z jiné strany, než jej člověk zná, kde Ježíš Nazaretský je "jen ve vedlejší herecké roli". Vychutnával jsem si tento film a těm, kdo o Bibli a její příběh mají rádi rozhodně doporučím. ()

Havala

Opravdu povedený velkofim, jak výpravou tak hereckými výkony. propracovaný příběh barabáše který se stává hlavní rolí, v dějinách hrál pouze vedlejší roli v pašijích. Kvalitou bych ho směle přirovnal k Ben Hurovi - ten je u mě Best. Mít ho tak ve filmotéce.......Nedostatkové zboží. 92% ()

offlineman

Poněkud zapomenutý film, avšak vůbec ne špatný, naopak! Velmi zajímavý námět! Příběh Ježíše Krista zná každý, ale ten Barabáše skoro nikdo a bylo zajímavé sledovat jeho osudy! Jen mě trochu naštval konec. Po vybojování si svobody nakonec konec na kříži!!! ()

mac000

Dnes bych řekl jeden z klasických velikonočních filmů. V době svého vzniku to však byl nadprůměrný velkofilm se skvělým Anthony Quinnem a režií jednoho z nejlepších režisérů filmových spektáklů R. Fleischera. ()

DAF1

Kvalitní historické drama, ne tak výpravné jako Ben Hur nebo Cid, avšak se skvělým psychologickým podtextem. Povinost pro všechny zájemce o antický Ŕím a křesťanskou problematiku. ()

DonBraso

"Já jsem Barabbas" To co u mě udělalo největší dojem je ta výprava.Doopravdy vše vypadá uvěřitelně a hlavně velce.Máte záběr i snad někam o 200 metrů dál za hlavní kameru a vidíte,že tam jsou stále lidi.Na tu dobu bez efektů je to megadílo.Náměť sice uričtě není pro všechny a občas se prostě chtě nechtě nudíte.Popravdě bez Anthony Quinna bych se nedostal do závěrečný arény.Ten chlap prostě hraje bravurně.Jack Palance klidně mohl mít větší místo na konci,protože ten vypadal taky suprově.Celkově je škoda.že závěrečná část je trochu zkrácená.Pravda,tohle není Spartakus či Ben Hur,ale Barabáš se vlastně k tomu souboji dostane neprávem.Trochu zvláštní moment i v tom,že na nějaký souboj se nedostane.Těžko říct jestli to bylo indispozicí Quinna,ale když vezmete,co musel trpět v těch dolech,tak nevím:)Na tenhle film narazil náhodou,což je myslím si škoda,protože zapadá přesně po bok těm Ben Hur,Spartakus,Kleopatra...Bylo vidět,že výprava na velkofilmy byla a komparz si tedy musel zahrát dostatečně.Jen škoda začátku,který není zajímavým a Silvana Mangano Vás ani bavit nebude.Možná je to tím,že jsem ateista,což asi snímek možná naráží nejvíc.75% ()

nanamarak1

Anthony Quinn je výborný a v menších rolích se tam objeví několik slavných herců. To je první plus. Pasáže z gladiátorské školy a ze sirných dolů jsou dobře udělané. To je druhé plus. Odehrává se to ve spoustě lokací a muselo to být drahé. To je třetí plus. Bohužel, zbytek filmu je vyplněn náboženskými kecy a dalšíma různýma nepříliš záživnýma věcma. Kdybych byl křesťan, jejichž šéfíkové si tenhle biják objednali, asi by můj ejakulát lítal až ke stropu, ale já a náboženství se mámi asi stejně rádi jako Turci a Arméni. 50% je maximum. ()

quokam

Vypravny historicky velkofilm v cele s vybornym Anthony Quinem. Ale. Dej mi prijde az moc umely. Jiste, autorska umelecka licence se u historickeho filmu vyzaduje a je nutna. Ale musi se s ni zachazet opatrne. A u filmu s biblickymi postavami to plati dvojnasob. Opatrny bych byl napr u sceny se znrtvychstalym Lazarem a s jeho svedectvim o smrti.  A podobnych momentu je tam povicero. Proto za mne osobne velice slusnych vypravnych 60 pro. ()

StaryMech

Lagerkvistovu filosofující předlohu podali hollywoodizovaní Italové po svém : zploštěle a křiklavě, místy vlekle. Přesto mě "Barabáš" nezklamal. Užil jsem si výtvarnou stylizaci některých scén (namátkou caravaggiovsky nasvícené bičování v úvodu nebo pastelové osazenstvo Colossea) ; mumraj v aréně a trénink gladiátorů ladil s tím, co jsem se kdy dočetl v lidově naučných knížkách ; nápad stihnout amfiteátr lijákem mi připadl svěží a Palance náležitě hrozivý. Ve filmu se kromě skutečného zatmění Slunce nakrátko objeví i Simone Signoret a Sharon Tate, dialogy Christophera Frye prý do italštiny převedl básník Salvatore Quasimodo. ()

ezop1012

Film je pomerne dlhy, dá sa rozdeliť na niekoľko chronologických etáp, osobne ho zaradujem medzi veľkofilmy, kde výborne zahral A. Quinn, Barabáša. Je zaujímavé porovnávať a vidieť rozdiely medzi Barabáš (1961) a Gladiátor (2000), tak Gladiátor je ďaleko viac pateticky a miestami aj gýčový, tiež Barabáš robí, aj zle veci, pričom mu časom dochádza, že sa v tomto smere mýlil, a tak v závere prijme svoj osud. Tento film každopádne treba vidieť, patri medzi klenoty svetovej kinematografie. ()