Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

lenka155

Miluji Sherlocka Holmese! Druhý díl se mi líbil i o trošku více než první. Opět tam nechyběla akce a bylo to hodně napínavé. Také to bylo i někdy fakt zábavné. Velmi se mi líbily zpomalené záběry, konkrétně běh v lese a na konci ten pád. Vážně bomba! Nemohu se dočkat 3.dílu! ()

smirec1 odpad!

Zboznujem Holmesa ale toto sa nedalo dopozerat!!! Komu ublizil A.C.Doyle, ze takto museli zhovadit jeho hrdinu??!! ()

zimi

Je to dobrý, ale jedničce to sahá do pasu a hlavně to není Sherlock Holmes, hlava mi to nebere,ale vidět se to musí 3 a půl hvězdy!!! V kině o moc lepší! ()

exhibit33

O poznání slabší pokračování,byl sem zklamán a to doslova.Vše se točí jen kolem akčních scén a příběh je úplně pryč.Zdá se mi že scenáristé požili nějáké drogy aby vůbec něco splácaly na papír.Ani se nedivím že McAdams se nechala raději na samém začátku odrovnat,asi to bylo to nejlepší co ve své kariéře udělala. ()

Milabusek

No mimořádně musím souhlasit s panem POMO a ČSFD kdyby tento film mněl lepší děj nebo aspoŇ průběh děje tak by to byl nejlešpí film toho roku kdy to vyšlo ale kdyby ... ale nebudu zůstávat jen u kritiky tento film má i spoutu kladných věci třeba scéna v lese tedy to se rovná dobré vizuální efekty a nejen tahle scéna má dobrou postprodukci i jiné ale já bych prostě ten příběh tršičku jiank udělal a možná i kompletně přemontoval něco yhc tam možná nechal, ale i to byc možná přementoval k obrazu svému. No tedy spíš mi to přišo že tento film chtěl trošičku vytěžit z úspěchu minulého dílo ale co se dá dělat film už je na světě takže nikdo stím nic neudělá i kdyby se .... zkrátka konečný verdikt je 75 %. ()

Sandai

Slabší scénář a méně humoru se tvůrci snaží zamaskovovat častější a pompéznější akcí. Tohle už se Sherlockem nemá nic společného. Ale i přes tu kritiku jde pořád o slušný snímek. ()

len.tilka

Abych řekla pravdu, první díl se mi líbil mnohem víc. Měl spád a neokoukané herce pro tuhle nesmrtelnou postavu. Jenže jak už dnes u některých amerických sérií bývá zvykem, pokud se filmu zadaří, pojďme hned udělat díl druhý, vyždímat z něj hodně peněz a tudíž ho natáhnout do neuvěřitelného počtu minut. Kostýmy, dialogy i Sherlockovo fantazírování je to, co se dá vypíchnout, bohužel je to celé rozplizlé jak žvejka. Občas sem úplně vypadávala z vnímání a popravdě řečeno se mi ani nechtělo začít opět soustředit a na konci zjistíte, že to i bylo celkem o ničem. Je to škoda, vyšmikat z toho ty zbytečný omáčkový a ježiš-vypadá-to-že-hlavní-hrdina-co-se-objeví-i-ve-3-umírá scény a vyrovnalo by se to jedničce. "ON VŮBEC NENÍ TAK ZABEDNĚNÝ, JAK SES MI SNAŽIL NAMLUVIT, SHELLY." // "TAKOVÁ POHOSTINNOST VŮČI ŽENĚ, KTERÁ NÁS POZVALA DO STANU A POHOSTILA JEŽKEM?" ()

lukas_flek

no výprava byla fajn, příběh taky, ale střílelo a vybuchovalo se na můj vkus příliš. dále mi vadila prakticky nezranitelnost hlavních postav, kdy se hrdina dostává do množství nesmírně nebezpečných situací a vyvázne maximálně s odřeným kolenem - mám u takových filmů pocit, že se ze mě dělá pitomec. obrazově to ale bylo udělaný parádně - to klobouk dolů ()

nelde

Vizuálně hezké, Downey úžasný, ale proti prvnímu filmu tomu cosi chybí. Asi stupňování napětí a práce s emocemi. A hlavně chybí detektivka - řešení záhad se proměnilo v jen akční film. Sice se mi líbilo, ale na rozdíl od prvního filmu, tenhle znova vidět nemusím. ()

TynTynka

Druhý díl je rozhodně lepší jak první. Většinu času mě film bavil, byl zábavný, napínavý, akční a objevilo se i nějaké překvapení. Nejvydařenější byla pro mě scéna, jak utíkali lesem. Ta byla opravdu skvěle zpracovaná. Hodnotila bych 3 a půl hvězdičky. ()

ferda12

Hrůza, kdo tohle vymyslel? To by snad zvládnul vymyslet i pacient, který se léčí v Bohnicích na psychické selhání z filmů podobajícím se tomuhle. ()

pepkohc

Celkovo putavy dej a vydarene spomalene zabery ma po opetovnom vzhliadnuti prinutili pozmenit hodnotenie z pred rokov z 2* na 3*. ()

io.

Mrzelo mně dát sem tři hvězdičky, ale více si tohle dílo určitě nezaslouží. Nudil jsem se při nekonečném tlachání postav a jen těžce jsem sledoval nějakou linii děje. Hvězdičky jsou jen za nádherné vizuální zpracování a herecké výkony. Koukat se na to dá, ale Sherlocka Holmese 3 bude doufám režírovat někdo jiný. ()

macot odpad!

To ňa fakt posér............... sem nevěděél, estli su normální, lebo kdo je tady kokot. Toto ? Sherlock ? Takovú na hlavu postavenú pičovinu z tejto legendy udělat, tož to chce fakt gule..........................Fuj, hnus, odpor a jedna z největších novodobých sraček. ()

karelondatra

Já si tento film upřímně užil. Podobně jako třeba Tarantinova Nespoutaného Djanga. A zároveň chápu, že s tímto zpracováním bude mít řada diváků problém už proto, že jde o zpracování klasiky, které je netypické - dostanou něco jiného, než podvědomě očekávali. Mně ovšem tento posun k neobvykosti sednul, stejně jako mi sedí i klasická sherlockovská zpracování knižní i filmová. Podle mého si film uchoval vše, co má sherlockovka mít. Není to parodie, není to slátanina, není to výcuc, je to Sherlock a jeho případ se vším všudy. Pouze postavy vypadají, chovají se a komunikují jiným způsobem, než jak je to naučil Sir Arthur Conan Doyle. Děj má navíc neustálý spád i vtip. A mně se obojí prostě líbí včetně dialogů. I kamery a hereckých výkonů nejen hlavních postav. ()

CrashHP

Škoda, že po vynikajúcej jednotke sa Sherlock neposunul na level vyššie, predpoklady na to rozhodne mal. To ale nemení nič na fakte, že je to veľmi dobrý filmový kúsok. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011