Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Makky

Najblbšia a jednoznačne najhoršia Smrtonosná pasca, no stále nie tak zlá (56% 28.03.2013 je veľmi máličko), ako je prezentované. Pochopím však, že na camripoch nie je zbesilý strih a roztekaná kamera dokonale potešujúca. Avšak veľké plátno všetko zachraňuje a som veľmi rád, že som nemal s týmto problém. Faktom zostáva, že McClane nestratil nič so svojej charizmy a hláškuje ostošesť ako za mlada. Parťák Jai Courtney je slušným drsňáckym prídavkom, no viem si predstaviť (v šestke s lepšou réžiou) ďalšiu Johnovu sólo jazdu. A poprosím radšej júesej. Anyway, it was A Good Day To Die Hard. ()

Tony.cs

Někdo tu říkal, že film podrazila rutiní režie. Kdepak! Režie byla super. Akce přehledná a parádně natočená. Tenhle film podrazil rutiní scénář. Ten totiž počítá s tím, že je to jen akční film, a jako takový by fungoval. Kdyby neměl v názvu Die Hard. V tom případě už musíme mít zaběhnutou jistou linii. Tenhle film postrádá osobní souboje a kontakt protivníků. Také jedno jipíkajej a stálé žvanění o dovolené nám nenahradí nahláškovanost předchozích dílů. Takže potopeno scénáristou. ()

gogos

Tak takhle by to nešlo... Naprosto nejsušší McClanovka všech dob. Příšerně předigitalizovaná, bez nápadu a náboje, bez inovace a totálně bez atmosféry. Zápletka o ničem, motorkářka v bikinách, která byla jednou z mála věcí, na kterou jsem se těšil, se objeví na 2 vteřiny, Courtney jako McClane ml. je naprosto neucházející a celé to působí jako jeden velký brak. Pryč jsou doby, kdy měla Smrtonosná past atmosféru (jednička, dvojka), pryč jsou doby, kdy byla Smrtonosná past skvěle nahláškovaná akčňárna (trojka), pryč jsou doby, kdy byl McClane k nezastavení (čtyřka). V pátém díle působí jakýsi duchem nepřítomný člověk s tváří Bruce Willise, který 2x za film prohodí slušnou hlášku a zbytek jen utíká a kosí. Pátá past nepůsobí dobře, není stylová, není originální a je daleko za kvalitou předchozích dílů. Avšak, abych jen nehanil... Musím přiznat, že tu a tam jsem se při některé hlášce vážně zasmál, krátkost filmu v kombinaci s kadencí akčních scén zapůsobí tak, že se ani tak moc nenudíte, a tak se ta rádobyvzpomínka na kdysi legendární postavu dá vydržet. P.S. Tak hloupou honičku aut jsem dlouho neviděl. P. P. S. Příště už prosím žádné "velkolepé" digitálno. S bolestí u srdce 2*... ()

Mikita

Předávka žezla se nepovedla a upřímně doufám, že má John McClane ještě jiného syna, který není tak nudný. Co se ale akce týče, dostala jsem, co jsem čekala a zjistila, že mnohé scény se dají dohnat ještě do větších extrémů, než jsem si uměla představit. Zábavná podívaná se spoustou logických chyb. Vzorově se ukázalo, že se nástupce Bruce Willise (alias hrdiny z lidu) ještě nenarodil. ()

movieband

"Co by člověk neudělal pro děti. Yippee-Ki Yay, šmejde." Pátá past se snaží jet v konceptu čtverky, kdy McClane zachraňuje jedno ze svých dětí a zároveň stihne nakopat prdel i nějakým těm grázlům. Teď ale nezachraňuje svou dceru, ale svého syna. Místy mi přišlo, že se Moore s Willisem domluvili, že pětka bude tak trochu parodie na sebe samu. Protože, když člověk pomine to, že akce je dost dobře a efektivně natočená, a že se občas mihne nějaká ta solidní hláška, tak je to vše, bohužel, na úkor kvalit děje samotného. Ve čtverce se našlo pár kopanců, ale tady jich je taky dost na to, aby to kvalitu sráželo ve větší míře, než je zdrávo. Doufám, že tohle byl fakt jen Willisovo\Moorův úlet a (pokud bude),tak doufám, že šestka bude dosahovat minimálně kvalit Wisemanova hackerského dobrodružství. Co mě taky vcelku mrzelo bylo, že sem velice žádnému z herců nevěřil jejich postavy, vyjma Kocha. Willisovo přehrávání mě místy štvalo a měl sem problém mu uvěřit jeho nahláškovaného poldu... Pětka je sama o sobě průměrným akčákem, kde si za Willise člověk může dosadit, kteréhokoliv jiného herce a nijak mu to vadit nebude. 63% ()

suicide

V poslední pasti se do problémů dostala Johnova dcerka (s troškou té civilizace), o nějaký ten rok později je v trablích pro změnu syn (a Rusko), naštěstí jablko skutečně daleko od stromu nepadlo. Od třetí části této již pentalogie je koncepce trošku jiná, než prvního, potažmo druhého dílu. Už nejde o uzavřené prostory a pár teroristů, všechno je velkolepější, ale to není na škodu - Pasti byli vždycky trošku absurdní a nereálné, proto hodnotím jak hodnotím, protože v tomto druhu filmů mi jde o výkony, hlášky, akci a především skvělou zábavu. ()

ben666

Opravdu jednoznačný ústřel...režisér asi opravdu nepochopil předchozí díly anebo je ani neviděl. Pro mě absolutní zklamání.John Moore by za tohle měj zajet někam do pouště a tam se zahrabat, protože tohle si John McClane opravdu nezasloužil. Ty čtyři hvězdy dávám jenom proto že jsem fanda Die Hardu. ()

Philcze

Jako obyčejný akčňák bez problému, jako další Die Hard docela slušný průser. Skip Woods je jelito, které evidentně zapomnělo, co dělá z McClanea tak kultovní postavu. Willis se snaží, ale je nucen hlásit dosti opelichané one-linery doplněné o nepříliš úsměvnou srandu z Willisova věku. Od "Safe house my ass..." jsem se ale dostal do takové nálady, že jsem si to i přes dementní příběh a klišoidní vztah otec-syn dokázal celkem užít. Korunu tomu nasazuje absolutně ga-ga finále, které svojí zábavností vysoce převyšuje předchozí dění ve filmu. Možná i díky tomu nemyslím, že by celá série byla rázem v tahu. Pokud se neodvratné šestky chopí někdo šikovnější (jak na scenáristické, tak na režisérské sesli), ruská odbočka by mohla vypadat jen jako menší minela v jinak stále výborné sérii. 50% ()

MATADOR

Rodinná pouta Johna McClanea! K tomu všemu Moorova tvorba, která nebyla nikdy kdovíjak zajímavá. Trošku o napravil s Max Paynem, ale tam ve výsledku fanoušek nedostal to, co očekával. Podobně to je i pětkou, která ačkoliv vypadá na oko strašně dobře, ve výsledku nenabízí žádnou akční zábavu. Willis vlastně po celou dobu přicmrdává Courtneymu a kecá o tom, že je na dovolené, i když už vystřílel celý barák lidí a zničil půlku Moskvy. Popravdě se mi tohle zasazení do Evropy vůbec nelíbilo, chci McClanea na americké půdě, jak bojuje s teroristy, ne tuhle připitomělost bez hlavy a paty! ()

stration

Tak to je konec. Prostě strašný průser. Podle hodnocení jsem nečekal žádný zázrak, ale toto! Všechno strašně debilní, žádný zájem o postavy, žádné obavy o McClanea. Tak debilní scénář, aby člověk pohledal i u céčkových braků. Žádný hlášky, jenom jakože "nabušená" akce, která je tak strašně natočená, že je to celý vlastně příšerná nuda. Nekonečná automobilová honička je snad ta nejstrašnější, co jsem kdy viděl. O závěru v Pripjati snad ani nemá cenu se rozepisovat. Kam zmizeli všichni ti vojáci? Co má proboha znamenat to závěrečné kamikadze? Hrozný zklamání a hlavně jsem strašně nasranej. Toto si McClane nezasloužil. Jednu hvšzdu přidávám za exteriéry Moskvy, kde jsem zažil nádherný týden a toto mi to připomnělo. ()

Thomassi

Ale co, já se za své hodnocení k páté Pasti vůbec nestydím. McClaneova ruční prácička je sice tatam, ale jako důchodce se pořád umí ohánět. Opět v akci je pokračování, které hraje na efekty a na našlapanou akci, která této sérii dle hodnocení moc neprospívá. Tento názor sdílím tak napůl. Je pravda, že tvůrci se vydali po cestě megalomanství, které je ale na druhou stranu příjemným zpestřením. Honička v Moskvě byla adrenalinová a já jsem z ní nedokázal spustit oči. To samé ve scénách s vrtulníkem. Pro někoho ohrané a zcela přemrštěné, pro mě zábavné. Sympatické bylo zasazení Johnova syna a jejich vzájemné hašteření :-) Ve čtverce zachraňoval dceru, tady mu pomáhá s posíláním hajzlíků do pekel synátor. No není to krásná rodinná idylka za svištění kulek a detonací všeho okolo? :-) Záporným bodem ale shledávám závěrečnou část v Černobylu, která mi do celého příběhu nějak nepasovala a tudíž byla asi zbytečná, lež zábavná po akční stránce. Pátá past není už taková, na jaké jsme zvyklí, bude spousu lidí pohoršovat, ale já si to užil a tudíž mohu s klidným vědomím napsat, že to byla jízda za 70%. ()

Derek

navrat johna mcclanea tento krat pod taktovkou johna moora. prve tri smrtonosne pasce milujem a nedam na ne dopustit, hlavne vdaka rezii mctiernana a harlina, ktori patria k reziserom akcnych filmov z obdobia 90. rokov ked akcny film nebol len epilepticky strih a kamera nebola 10 cm od nejakej casti tela hlavnej postavy, ale bola prehladna, pred prichodom baya a roznych reziserov videoklipov bez stipky invencie a solidneho akcneho remesla. po otrasnej stvorke (objektivne to nie je sracka, ale kvoli faktu ze to bola prave ona ktora otocila kordmidlom seriu o 180 stupnov, u mna patri na dno serie) som k najnovsiemu prirastku pristupoval s automatickym despekom a tak som nebol uplne sklamany, ale len otraveny. tento raz je john nuteny cestovat do ruska aby pomohol svojmu synovy s jeho problemamy (vzdy som si myslel ze mcclane je dobry policajt, ale kurva nemat ani potuchu ze jeho syn pracuje pre C.I.A. to je totalna inkompetencia) a ocita sa proti svojej voly vo vire akcie (I'M ON VACATION mala byt pravdepodobne hlaska ktora ma zludovet, ale ked ju bruce zopakuje po 10 raz je uz len otravna), ale tu sa opat ukazuje ako daleko je povodny john od dnesneho, lebo namiesto toho aby sa snazil vyriesit situaciu a vyhnut sa konfrontacii novy john berie vsetky mozne zbrane a ide po hlave do akcie, skakajuc skrz okna, padajuc z vysok a len s minimom skrabancov, takze uz to nie je ten zranitelny hrdina ale neznicitelny superman ktory vsetko riesi strelbou. navyse scenar je totalne tupy, nedava nam poriadneho zaporaka a hlavne s pribudajucimi minutamy prichadza s cim tam dalej extremnejsimi situaciami, ktore maju od realistickosti daleko. moore sa snazi a dokonca tam je i obcas nejaka akcna scena ktora sa da povazovat za zaujimavu, ale totalne zlyhava v budovani chemie medzi otcom a synom a v podstate kazdej scene kde nic na platne nevybuchuje, navyse som film videl v anglicku kde je mladezi pristupny takze ziadne fuckovanie a minimum krvy. novy die hard je sracka, ale ak by sa to volalo napriklad "policajt na dovolenke" tak by sa to dalo prezit ako bezducha zabava, takto ide opat o postupnu degradaciu inak skvelej serie. dufam ze na uz ohlasenu siestu cast sa producenti rozhodnu dostat spat mctiernana (ktory by mal byt uz vonku z vazenia) aby seriu uzavrel... ()

salalala

Hrůza a děs. Tohle si John McClane nezasloužil. Je smutné vidět, že pátá Smrtonosná past je podobná těm lepším současným seagalovkám. Moore je břídil, který sice natočí slušnou akci, ale to je tak všechno. Die Hard přece není o tom, že McClane projede s džípem kdeco a nic se mu nestane. To není podstata série. Skip Woods nepochopil vůbec nic a kupí tu tolik nesmyslů, až mi bylo stydno (přejet z Moskvy do Černobylu se dá za chvilku atd.). Hodně smutný pohled. Tvůrci s tím neudělají vůbec nic a Moore by zasloužil pranýřovat. Akční scény nemají náboj, nejsou zábavné, nic. Že jsou slušně natočené, nestačí. Willise mi bylo chvílemi líto, protože se křečovitě snažil hláškovat a moc se mu to nedařilo. Jai Courtney je křečovitý, nevýrazný, prostě mu to nesedlo. Definitivní ranou do vazu je to, že film v podstatě nemá záporáka - deklarovaný mrkvožrout je nevýrazný (proč jí mrkev, se celou dobu nedozvíme) a ostatní taktéž. Willis hraje slušně, jenže s tímhle nic neudělá ani on, Koch je solidní, ale to je tak vše. Hluboké zklamání. Dvě hvězdy jen proto, že se na to dá koukat a je to jakž takž slušně řemeslně zvládnuto. Jinak ale hrůza a 40%. ()

FilmFan24

Z toho, co dělá Johna Johnem McClanem tady moc není. Za to randálu, střelby a létajícího plechu je tady až moc. Celé je to zběsilá akční jízda se spoustou zbytečně rozšrotovaných aut, kde se v tom maglajsu těch pár hlášek, co pronese hlavní hrdina, ztratí. Scénárista zjevně nepochopil kouzlo Smrtonosných pastí (jak já ten blbý český název nesnáším). A roztřepaná ruční kamera se sem podle mě nehodila...prej aby byl divák víc vtažený do děje, říkali v dokumentech. Jinak z prodloužené verze mám rozpačité pocity. Oproti kinoverzi zde chybí scéna s dcerou na začátku, která je dost vtipná. Naopak je zde zbytečně více akce. Závěr je ale bez dcery lepší. ()

gegina31

Akční to byl pro mě dost, ale mě to vůůůbec nebavilo. Nejdelších 105 minut v mém životě. A taky jsem nedokázala překousnout některé nesmysli co v tom filmu byly. Doufám že už s natáčením téhle ptákoviny přestanou. ()

dom156

Jak díly z minulých let byli fajn a super, tohle teda ale vůbec není. Spíš je to takovej slabej chudáček oproti silným brachům. Jen občas na nás to hodí lesk minulých dílů a jen velmi zřídka. Zajímavější část snad pro mě byla snad jen první třetina pak už to za moc nestálo. ()

TominoLa

Tohle bylo pokračování Smrtonosné pasti, nebo jen nějaká parodie??? I, když John McClane přežije asi vše tak tady ho Skip Woods, John Moore, ale i Bruce Willis pohřbili. Tohle si opravdu nezasloužil. Jak on tak film byl podobně směšný jako Taken 2. 3/10 ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014