Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

Luk80

Už od prvních záběrů, kdy se to hovado snaží pomoc vyměnit rezervu od auta jsem věděl, že tohle bude unikátní granát. Žasl jsem nad charismem dvou hlavních postav. Psychopatický vrah, který musí dosáhnout svého, narazil na vydatného protivníka ze ketrého se taky tak trochu stal psychopatický pomstichtivý řezač. Oči se mi nemohli od nich odlepit. Jejich vzájemná touha se nese příběhem hodně vysoko. Vrahoun mi lechce připomínal Bobyho Sixkillera z Odpadlíka....no vida, i ten název killer už naznačuje , že ta podoba je zasloužená. ()

lennyd

Když je jeho přítelkyně (a navíc těhotná) zavražděna, rozhodne se Kim Soo-hyeon (Byung-hun Lee) pomstít - ať to stojí co to stojí. A čím si může být vrah jist je to, že umírání nebude mít vůbec jednoduché. Ale ani on se nechce jen tak vzdát, a tak se mezi oběma rozehrává souboj na život a na smrt, při kterém tečou potoky krve a pohár bolesti je naplněn až na okraj... Chvilku jsem uvažoval o čtyřhvězdičkovém hodnocení, ale nakonec jsem zůstal u třech - a to hlavně z následujících důvodů. 1) té krve a mučení bylo i na mne až dost - sice s tím nemám až takový problém, ale pokud to má ve filmu jistý smysl. Když se ta stejná (podobná) scéna odehrává potřetí, počtvrté tak už toho mám i já dost. 2) Délka filmu - kolem 2 a půl hodiny - to si představuji u filmu, který má víc co říct - a ne jen u "obyčejné" hry na kočku a myš (byť v krvavějším podání). 3) Odolnost obou představitelů - už jsem to tuším psal u jiného filmu - nechápu, jaktože ve filmech jsou padouši mnohokrát odolnější než může člověk ve skutečnosti být - zde musel mít vrah několikrát zlomené všechny kosti, rozbitou lebku a spoustu dalších více či méně závažných ran, a přesto si normálně kráčí ulicí, jako by se nechumelilo. Byl bych zvědav, jestli ho useknutá hlava (oops, sorry spoiler) alespoň na čas zastaví... ()

ywo666

Tak toto bolo silné kafe. Hnus a grc. Kedže neholdujem hororom toto bolo jedno z najdrsnejších diel aké som kedy videl. Problémy. Občas to bolo až samoúčelne nechutné. Hlavne prehrabávanie sa sračkami. Ak som mal ale s niečím problém, bola to nesmrtelnosť hlavného záporáka. postarší chlap, z formy, fajčiar. Prerezaná achilovka, zlomená ruka. Toľko rán do hlavy, že by to vyradilo postupne celú armádu. Tento dolámaný frajer chodí a kosí všetko naokolo. Všetko rozchodí, každého dostane. Keby je to akčný film, tak odpustím. Keby je to točené s nadsázkou, odpustím. Ale aby sa to tvárilo ako vážny revange thriller. Mne to proste vadilo. Učebnica biológie nepustí. Absolútne neviem ako toto ohodnotiť. Nekopromisnému filmu dávam kompromisné 3* s vedomím, že to môže byť kľudne viac aj menej. ()

Pajkenzi

Mirné nedostatky, ale musím říct, že hodně působivý psychologický snímek, dobrá pomsta, to se musí nechat. Film mě nenudil, ba naopak velmi mě zaujal. ()

Yoshimitsu

Viděl jsem Jackie Chana. Podobou to byl celej on naštěstí nehraje ještě vyšinuté psychopaty, kteří si libují v zabíjení a zneužívání. Jeho pronásledovatel si pomstu představuje trochu jinak a vždy mu dá další šanci zabíjet, což vypadalo zpočátku docela jako chytrý plán, ale byla to chyba za, kterou musel pykat. Dávám 60% ()

Cushing

Krimihoror tak krutý, že si člověk říká okřídlené: "Je to jenom film..." Navíc s křesťanským poselstvím, ostatně protestantů a katolíků dohromady je v Koreji nějakých třicet procent populace (nemyslím Severní K.). Občas nelogičnosti a díry ve scénáři, ale proč ne, když je to ta guilty pleasure. ()

Yoda sama

Pozdrav z kóreji, o tom, ako sa robia drsné thrillery s brilantným zadosťučinením a geniálnymi hercami. Min-sik je jak chameleón, Byung-hun zdatný zabijak a celá tá morálna poloha "diabol vytvoril diabla ale stále je diabol on" mi ulahodila. Ani náhodou zdĺhavé a blbé, ale tiesnivé a dobre napísané a dosť veľké gore, festivalom zakázaná unrated verzia obzvlášť. Kimovi hollywood nesvedčí, dúfam že sa vráti domov. ()

Brain-D

Nemohl jsem se ani ohlédnout. Neskutečně propracovaný film, kde jsou snad 2 filmové postavy v největších formách, jaká může kinematografie nabídnout. Padouch v podání Min-sik Choi a mstitel v podání Byeong-heon Leeho. To vše neskutečně realisticky vyzobrané jak to umí jen korejci a nechyběli tomu ani hektolitry krve. Neskutečný zážitek ! ()

VasaX

Nebudu zastírat, že jsem od korejského thrilleru, co překročil hranice Jižní Koreje, čekal více. A když už, tak alespoň invenci. Nebo specifické zpracování. Tohle se blíží jak příběhem (kde jsem bohužel vždy krok a více napřed), tak zpracováním k hollywoodské normalizaci. Ne není to špatné. Ale ani to není skvělé, jiné nebo rozumně dlouhé. herecky je to fajn, zejména ústřední dvojice, pro mě známé tváře, exceluje. Ale celkově film v žádném aspektu v mých očích neexceluje. To ale neznamená, že by to byl špatný či úplně obyčejný film. To ne. Jen mám pro korejské thrillery laťku poněkud výše. ()

Ceres

Škoda nekonzistence a hodně nelogičnosti, jinak by to byl top snímek. Po čase vynikne jen špičkový výkon Min-sika, který se snad pro toto narodil, a brutálně krvavých scén u unrated verzi. ()

liuk

První hodina je doopravdy povedená, noční a tajemné scény únosů žen jakbysmet a občas je i to po první hodině docela příjemně černohumorně vtipné. Ale bohužel ten film nemá v druhé polovině žádné napětí a skoro ani žádné posouvání příběhu nebo postav. A čím dal víc to vypadá jako když celé to škádlení a praní je jenom jako a ti dva se jmenují Jerry a Tom. ()

ghatos

Klasická precizní asijská škola se složitými filozoficko-morálními dilematy to opět dokázala. Téma pomsty je provařené, o to víc těší poměrně originální pojetí, které přes veškerou brutalitu sází na hlubší myšlenky. Psychologická hra dvou mužů zdánlivě směřuje diváka do etické definice: "ty nezměníš ďábla, ďábel změní tebe". Předvídatelná konstrukce se časem rozpadá...spravedlnost - morálka - odpuštění...vše se mění. Úžasná kamera a střih (scénka v autě) podbarvují mírně dramatický přetažený styl vyprávění. Zajímavá komparace vzniká v roce 2010 mezi I Saw the Devil a http://www.csfd.cz/film/272506-7-jours-du-talion-les/. Stejná látka je zpracována odlišným stylem. Viděl jsem ďábla je pro normálního diváka drsná podívaná, pro fans žánru horor - psychologické drama je to pohoda. 78%...je tam i humor!!! ()

headcrab

Veliký překvapení. Další pecka o pomstě a jejích dopadech, opět z Koreje. Oba herce v hlavních rolích mám strašně rád a tady zase předvedli neskutečnej koncert! Snímek na mě měl docela solidní dopad, všech "obětí" mi bylo strašně líto, a i přestože se slzy nedostavily, dávám 5*, protože to se mnou cloumalo pěkně. Pomalý tempo mi vůbec nevadilo, opět jsem si tenhle korejskej styl vychutnával. Kam se na tuhle pecku hrabe např. nedávno viděný připosraný The Tortured nebo dokonce i The Horseman, kterej je sice taky celkem drsnej, a zážitkem blíž, ale pořád je to příliš jednoduchý, lineární, a nezasáhlo mě to zdaleka tak, jak Akmareul boattda. Jako třešnička na dortě ještě super hudba a kamera, a já naprosto rozbitej! 90%. ()

Curlyman

Ultrabrutálne, nič pre slabé povahy. Tajný agent sa musí stať monštrom, aby dostal iné monštrum. Táto hra na mačku a myš sa mu ale vymkne z rúk a nasleduje takmer nekončiaca naháňačka. Trocha prepísknutá stopáž je kompenzovaná takmer nikdy nekončiacimi scénami plnými krvi, ktoré nemusí zvládnuť úplne každý. Aj ja ako človek, ktorému takéto veci vo filmoch nevadia, som sa miestami mračil nad krutosťou inak dobre zahraných hlavných postáv. Tak, či onak, film Vás pohltí a nepustí, ale hlavne "baví" až do úplného konca. ()

Pedross800

Krutěpřísný thriller plný šokujícího násilí aneb jak nejlépe naporcovat krásné korejky. Ďábelský vrah a policista přísahající tisícinásobně bolestnější odplatu rozehrávají neskutečně akční souboj beroucí svou krutostí a nefalšovanou brutalitou dech. Brilantní ukázka toho, jak se z normálního člověka, pod tíhou pomsty stává také svým způsobem monstrum, které chápete a stejně jako on tomu ďáblovi tu xxx násobnou bolest přejete. Tak trochu jiná Korea řekl bych :) ()

blackJag

Nekompromisní korejská řezničina popírající slitování jako zbytečný emocionální exces. Kdyby zástupci policie nebyli vylíčeni jako totální klauni, a kdyby v některých částech filmu dokázal průběh býti více rafinovaným, dal bych asi absolute. 85% ()

Skeksis

Filmy na tému pomsta mám extrémne rada a Min-sik Choi im od Oldboy kraľuje. Tu je však na druhej strane a táto rola mu sadla rovnako dobre. Od tohto režiséra som videla aj A Bittersweet Life, kde sa mstí rovnaký herec. Oba filmy sa mi páčia, ale tento o trochu viac, lebo je priamejší, ráznejší a je tu viac (ako by povedal Alex z Mechanického pomaranča) ultranásilia a pomätených ľudí, o ktorých tento film vlastne je. Nápadité, surové a vizuálne výborné. U mňa 90 zo 100. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“