Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

Schuldiner

Za ten dementní konec (vlastně skoro za celou druhou půlku) bych tomu dal nejradši ODPAD!!! Ale pak sem si řekl, že první polovina mě docela bavila, takže by to možná bylo trochu nespravedlivé. Ale pak jsem si zas řekl, že ta druhá polovina byla fakt tak debilní a zdlouhavá, že to zkrátka ODPAD je!!! Jenže zas oceňuji docela dobrý nápad a herecké výkony. Odpad tomu tedy nedám. Ale vážně mě drtí nesmyslné a nelogické dějové nedostatky v podobě jednání některých postav. Zejména té hlavní - tedy ´´mstitele´´. Zásadní a obzvláště debilní zároveň je hlavně to, že několikrát pustí na svobodu totálního šílence, vraha a kanibala, na svobodu mezi obyčejné lidi, a pak ho díky GPS a něčemu, co mu nacpe do chřtánu v jeho bezvědomí (tudíž si to vrah nemohl pamatovat!!! - další ztráta logiky), znovu a znovu najde a dál ho mučí a trýzní. Vrah a kanibal mezi tím samozřejmě zabije další lidi.. jak jinak...? Mimochodem, ten vrah měl asi nějaké pomalejší zažívání. Navíc byl jasnovidec, génius a šaman. No a proč na konci musel mstitel zaplést do toho všeho i vrahovu nevinnou rodinu.. No, těch nelogických vsuvek je tam dost, ale už mě nebaví plácat časem na tomhle komentáři... Fakt odpad! Tedy skoro.. ()

iampatrik

80% Návod na to, jak lze postavit na tisíckrát omletém příběhu svižnou, napínavou, tak akorát drastickou pro širší publikum, dobře zahranou a natočenou podívanou. A to i přesto, že film má dvě a půl hodiny! Prostě chytrý snímek o pomstě aneb o hře na kočku a myš, kde "kočka i myš" své role zahráli bravurně. Ještě je třeba zmínit dobrou kameru, hudbu a několik nezapomenutelných scén. ()

Gray Wolfman

Thrillery a horory jsou přesně moje parketa a tenhle snímek má vše, co mám rád. Ze začátku klasický explo, ale pak přijde na řadu pomsta hlavního aktéra a rozjízdí se tím vynikající kolotoč nečekaných zvratů. Snímek doporučuji i těm, co asijskou tvorbu moc nemusí ()

Ještěřák

Spíš krvák než drama, spíš prdel než horor. Korejské torture porno, které nemá s realitou cokoli společného - avšak kvalitně zahrané a natočené, místama s pěknou krvavě poetickou atmosférou. Čekal jsem vážný film na úrovni A Moment to Remember, možná korejsky neuchopitelný a místama nepochopitelný, ale tohle chápu vyloženě jako krvavou hyperbolu. Psychologického je na tomto filmu prakticky úplné hovno. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Please, don't kill me." "Why not?"     Poriadne drastický krimi thriller, s parádne hustou atmosférou (výborná je kamera i sláčiková hudba). Svet, v ktorom sa odohráva, je značne zvrátený, plný brutálneho násilia (naturalisticky zobrazeného). Má dosť svojské pravidlá, ktoré sú často vzdialené od reality (napr. trápna rola policajtov, ktorí tu sú ako takí komickí gašpari). Keď to ale divák dokáže bez výhrad prijať, film sa mu veľmi štedro odmení. Spočiatku zažívame obrovskú bezmocnosť pri odporných činoch sériového vraha Jang Kyung-chula (veľmi charizmatický Min-sik Choi). Na scénu ale prichádza Soo-hyeon (výborný Byeong-heon), ktorý pôsobí trochu ako taký komiksový pomstiteľ a divákovi neostáva nič iné ako mu v jeho ťažení proti tým najhorším zločincom fandiť (hoci používa podobne brutálne metódy). Súboj pomstiteľa a brutálneho vraha potom prináša množstvo veľmi napínavých momentov (skvelé je najmä to ich prvé stretnutie).     "Don't act so weak. This is just the beginning. Remember, your nightmare's only getting worse!" ()

woodsman

Juzna Korea znova a znova dokazuje ze tocia neuveritelne bomby filmy ako je tento fakt masaker a kopu tichto filmov je ispirovane skuocnostou to je na tom najhorsie tento film nemaj jedine slabe miesto stale sa nieco deje napinave do poslednej sekundy doslova clovek suciti z hlavnych hrdinom za mna tom scena v taxiku to bola bomba aj koniec pekne sa tam kotutal ()

evil_ryu

Strhujúce. Vynikajúca kamera (scény v aute, pohlad do bytu), réžia, herci a geniálna atmosféra. Užil som si každú sekunudu. ()

ApsidalTill

Min-sik Choi ma zase posunul o kilometre bližšie ku slovu: milujem kórejskú tvorbu! I Saw the Devil je prezentácia čírej brutality v rámci medzí reality a aj keď, tento drsný thriller má svoje hluché miesta a pár nelogických momentov, ako celok ma zase chytil do rúk a nepustil až do konca stopáže. Pomsta je zrejme pojem, ktorý si režiséri z tamojšej školy berú ako prácu domov a venujú sa jej dopodrobna deň či noc. Strhujúce, úprimné, krvavé a nádherne bizarne premyslené a herecky ošetrené. Tlieskam v stoje! ()

sona123

Dávám dvě hvězdičky, ale nemyslím si, že film je špatný - je to napínavé, je to temné (už od prvních minut jsem měla velmi nepříjemný pocit, byla jsem napnutá a bylo mi lehce na zvracení -a to si nemyslím, že jsem citlivka), je to místy snad i vtipné...zajímavě natočené...ale nedávno jsem se sama pro sebe rozhodla, že dost bylo brutálností a perverzností. Proč se mám dívat na filmy, kde je prvoplánově o násilí (zde: sériový vrah zabije holku - mimochodem, výtečná scéna - a její snoubenec se rozhodne ji pomstít, s tím, že vrah bude skutečně trpět - a o tom to potom je). Jsem snad nějaký sadista? Myslím že nejsem, a proto se budu těmto filmům vyhýbat a pokud hodnotit, tak bohužel za mne s tímto rozporem... ()

Nethar

Motivace k pomstě. Pomsta. A co dál? To jsou vlastně tři věci, o kterých film vypráví, nikoliv rovnocenně délkou. Pomsta, jak ji známe z hollywoodských filmečků, se může jít zahrabat, asijské provedení vám předvede, jak je to doopravdy. Některé scény jsou drsnější (to teď skutečně hodně zlehčuji), ale není to nějaký horor, který by se v nich vyžíval, sem prostě patří a z nějakého důvodu mi nevadily. Ani přepálená délka nebyla velkým problémem. Spíš mi vadila některá zaváhání ve scénáři, až příliš neuvěřitelné události, příliš mnoho vražd v příliš krátké době, apod. Ale celkově slušnej nářez, to teda jo. ()

mosnak odpad!

Bohužel tvorba z Jižní Koree mi nikdy moc nevoněla a nic na tom nezměnil ani tento snímek. Starý úchyl zabíjí mladé holky (většinou několikama ranama tupým předmětem do hlavy) a jeden nasranej mladej mstitel jde pomstít svou mrtvou přítelkyni. Nemám rád mučení, bodání a řezácí mladých holek důchodcem. Přišlo mi to trochu zvrácené. Ostatně jako spousty takových podobných filmů. Opět se mi potrvdilo,že to co se líbí druhým se musímí líbit mě. 5% ()

misik95

Více méně můj první korejský film a vlastně zároveň i asijský. Film je od začátku ve velmi zvláštní atmosféře až z ní místy mrazí, to díky skvěle vybranému sountracku. Dokonce jsem se po delší době u filmu leknul, holt jsem zvyklý na lekačky ze západu. Oba hlavní herci ukázali své kvality, v případě Min-Sik Choi mně příšlo, že po zkončení natáčení se opravdu jel někam projet a dělat podobné uchylárny. Jako celek výborné po první půl hodině nastal menší propad, ale děj byl rázem, tam kde měl být. Velmi kvalitní počin jako úvod do vod asijské filmu ideální. 80% ()

Mikino00

Film o pomstě masovému vrahu, zajímavá pomsta, tím jak ho neustále nechává volně běhat, zabíjí dotyčný spoustu lidí, pak se to očekávaně zvrtne a divák marně čeká na smysluplnější děj, protože dostane pouze film, který je přehlídku všemožných sexuálních vražd s jediným úmyslem a to šokovat. Celé to prostě stojí na moc vratkých nohách a hroutí se dosti brzo. ()

Eldoth

Už si ani nepamatuji, kdy jsem filmu udělil plný počet ...To už muselo být někdy hodně dávno. Musel by to být snímek, co uvidím i třikrát po sobě a nebude mi to připadat přinejmenším divné ...Tohle je jeden z nich. ()

geimz

Taký oddych od slniečkového Hollywoodu. Brutálna, nekompromisná a spanilá jazda za "spravodlivosťou", dohnaná až za okraj. Veľká nechutnosť, kde divák až po prvej hodine zistí, akým smerom sa bude dej uberať, a že je to teda príjemné osvieženie od podobných žánroviek. I Saw The Devil sa nezľakne ničoho a ide si svojím nezastaviteľným tempom až do uspokojujúceho záveru. Film, ktorý dostojí svojmu menu. ()

Klajnik

Sériový vrah rozsekal na kusy ženu tajného agenta, který se rozhodl, že maniaka dopadne, zbije ho jak psa a nechá být. Psychopat se probudí, někam odjede a agent si ho opět najde a ztříská ho znova. Vrah musí trpět znovu a znovu. Námět je to dobrý, ale zpracování průměrné. Dějově to moc do hloubky nejde. Nečekejte náhled do mysli psychopata ani tíhu zármutku a zlobu. Nečekejte hru na kočku a myš, kde se karty mohou kdykoliv obrátit. Nejde o příběh monstra, které stvoří další monstrum. Spíš jde jen o film, kde jeden čong zbůsobuje bolest druhému a dějově se to odvíjí tak, jak by divák očekával. Alespoň, že se nešetří s násilím. Od 80% filmu očekávám však víc - hlubší děj a vyšší kvality vizuální stránky věci. To jsem nedostal a tedy si myslím i, že název filmu je poněkud přestřelený. ()

Oralfabet

Uff, tak tohle bylo i na korejské poměry celkem brutální. Místy mi asi přišlo, že se režisér v té brutalitě vyžíval na můj vkus až trochu moc, ale jinak odvedl prvotřídní práci - film skvěle vypadá, nechybí mu napětí a v akčních scénách dokáže být doopravdy strhující. Navíc mi psychologie ústředních postav přišla jasně vykreslená a celkem prostá, ale zároveň poměrně komplexní. Klidně to ale mohlo být třeba o patnáct, dvacet minut kratší, v druhé polovině už to začíná být příběhově celkem repetitivní, a pak ta přehnaná brutalita fakt začne být docela ubíjející. Navíc mi nepřišlo, že by to v závěru dospělo do obzvlášť překvapivého nebo myšlenkově podnětného místa. Min-sik Choie jsem zatím viděl ve třech filmech, a všechny bych asi zařídil do žebříčku nejvíc fucked up filmů, co jsem kdy viděl. 7/10 ()

Yoss

Brutálny film o seriálovom vrahovi, ktorý inšpiruje manžela jeho obete k šokujúcej pomste. Niektoré scény sú naozaj čvachtavé, ale tak chápem, nejde o romantickú rodinnú komédiu. Je to taký uletený mix Hannibala a Se7en, ktorý si ide svojou vlastnou, zaujímavou cestou. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“