Triple Frontier

Akční / Dobrodružný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 125 min

Solidní akčňák, který se dostatečně věnuje i postavám (paradoxně zrovna chování Affleckova borce mi ale v druhé polovině přišlo neopodstatněne chladné, buď špatně zrežírované, nebo zmrvené vystřižením nějakých scén). Jinak skvělé herecké seskupení, od začátku z filmu sálá potenciál slušné žánrovky, který film uspokojivě naplní. Neokoukané nápady, lokační výpravnost a atraktivní insiderský vhled, jak můžou být někdy podobné žóldnéřské akce koncipované.(5.5.2019)

U mňa veľká spokojnosť. Na začiatku aj na konci Metallica a medzi tým dve drsné hodiny s džungľou, búchačkami, dobre natočenou a napínavou akciou a dobrými hercami, aj vďaka ktorým je príbeh o niečo viac než len "mali dokonalý plán na krádež narko tržieb a všetko sa posralo".(16.3.2019)

Pořádně chlapáckej kousek se nám válí na netflixu. V prostřední části filmu jsem i díky hudbě trpěl značnou paranoiou a byl jsem napnutej jak struna, pak ty Andy tam už to trošku bylo v jiný demenzi, casting mohl být taky lepší, ale to to závěrečný vyznění, to se mě hodně líbilo.(20.4.2019)

Rozpočet $-miliónov║ Od takého obsadenia by človek čakal inú tendenciu ale dobre, nakoniec to vystačilo na priemer aj pri tej plochosti postáv. Príbeh v konečnom výsledku príde troška udretý, až nezmyselne podaný. Aspoň že druhá polovica filmu dobre odsýpa. /60%/(31.3.2019)

Pětice bývalých vojáků se vydává do jihoamerické džungle, aby tu ukradly desítky milionů dolarů drogovému králi. Dostat se s penězi do bezpečí ale bude mnohem těžší, než si mysleli. Triple Frontier se možná tváří jako akční film, ale i když v něm akce je (a povedená), tvůrci mnohem víc spoléhají na atmosféru, atraktivní hrdiny a realističtější přístup. Místo filmu plného přestřelek a honiček jsme nakonec dostali pomalu vyprávěné drsné drama, které se ale umí dostat pod kůži a nakonec je možná zajímavější, než kdyby se v něm každých deset minut střílelo.(20.3.2019)

Dobrý chlapácký film, kde mě vyloženě srali jejich debilní rozhodnutí.(24.3.2019)

Film o tíži peněz.(16.3.2019)

„TAKŽE OTÁZKA ZNÍ, JESTLI KONEČNĚ POUŽIJEME NAŠE SCHOPNOSTI PRO NÁŠ VLASTNÍ PROSPĚCH...“ /// Akční drama vo jedný takový zajímavý loupeži. Upřímně – čekal jsem víc akce! Víc napětí! Víc švihu… Je to místy zbytečně ukecaný, ale jinak jde o dobrej nápad a akce je taky solidní… Prostě film s žoldáckou tématikou, ve kterým se řeší, jestli peníze nebo život. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak vypadá novodobá perníková chaloupka. 2.) Těšil jsem se na Afflecka. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(20.3.2019)

Hutný a drsný skôr triler, než akčný triler. Množstvo prekvapivo napínavých momentov. Postavy nie sú príliš dobre vykreslené, čo je nečakané najmä u Charlieho Hunnama, ktorý je akoby skôr do počtu, čo sa k hercovi ako je on príliš nehodí. Ale inak vládne na strane postáv a hercov spokojnosť, nie je to síce na Oscarov, ale každý z hrdinov má to svoje a skoro určite si ho obľúbite. Páčilo sa mi, že za väčšinu problémov, ktoré hrdinov stretnú, si môžu sami, ale vedia, že ak sa budú chovať inak, tak im dané problémy hrozia a tak, keď sa nakoniec dotyčné problémy dostavia, nie sú šokovaní, ale len sa snažia z posledných síl odolať... a prežiť. Produkcia: Kathryn Bigelow.(23.3.2019)

Sliboval jsem si drsnější, akčnější, zábavnější, nabitější, zkrátka něco adekvátní partě týpků v taktický výstroji na misi v džungli. A krajinky pěkný, pár chvilek napětí, jinak ale vlažný, obsahově poloprázdný promarněný heistík, kde ani chlapácký příslib, ani lákavý obsazení, ani ta týmová psychologie nevytříská potenciál na max. Brzy mi snad vykompenzuje DRAGGED ACROSS CONCRETE. (P.S. ano)(13.3.2019)

Jedni z nejlepších herců ze střední generace dnešního Hollywoodu v rolích čerstvých veteránů, které nedokázala zajistit vojenská kariéra, tak se hodlají finančně zahojit sami. Vydařený úvod, ve kterém Chandor diváka okázale uklidní, že zvládne natočit akční scény a není třeba se obávat, že by následující děj nebyl dobře natočený adrenalinový odvaz. Paradoxně je ale právě ten úvod největší akcí, kterou za dvě hodiny divák dostane. Hlavní zápletka filmu spočívá v soukromé černé operaci, při které se hlavní postavy pokusí okrást drogového magnáta v jeho vlastním domě. Dokud se po dlouhé době fakt sympaticky působící filmoví profi vrazi toulají okolo toho domu nebo v něm, vše je špičkové, zábavné a chvílemi i strhující, ale pak se nastoupí do vrtulníku a nastane neuvěřitelně strmý pád tempa a především zábavy. Největší problém tohoto filmu je scénář, který v polovině děje úplně selhává a vrchol nabídne hodinu před koncem, kdy po jeho zhlédnutí divákovy pocity už jen upadají. Scénář selhává i ve vykreslení postav, které sice jsou konzistentní v tom smyslu, že jsou větší či menší Mirkové Dušínové po celou stopáž, ale od poloviny místo chladnokrevně střílejících profíků nastoupí pacifističtí filozofové znechucení ze zabíjení, a to je zkrátka tak ohrané klišé, že za těchto podmínek nemohlo fungovat. Přesto se podobné filmy už moc netočí a divák se bude bavit od začátku do prostředka, přičemž ten zbytek je rovněž stravitelný, ale věnovat se pozornost více plánování přepadu domu, samotné akci v domě, případně vymyšlení atraktivnějšího úniku, při kterém by se toho posralo mnohem víc, byl bych rozhodně spokojenější. Film má každopádně cenu vidět už jen z toho důvodu, že v žádném jiném neuvidíte hollywoodské špičkové herce jak se musí namáhavě tahat s vlastním honorářem. 70 %(17.3.2019)

Poctivé chlapské lehce akční a těžce napínavé drama o tom, co se může stát, když se parta bývalých vojáků rozhodne přivydělat na horší časy oškubáním narkobarona. Netflixu ty celovečeráky nakonec půjdou. 90%(12.4.2019)

7/10. Výborná věc. Pěkně old-school akční vypalovačka, která nesází na velkolepou akci ale dobře napsané charaktery, solidní scénář a skvělou atmosféru. A hlavně to jde úplně jinou cestou, než by člověk očekával. Fakt dobrý!. Více: https://www.youtube.com/watch?v=TxvbJzHBBO0(7.6.2019)

Netflix tasí chlapáckou žánrovku, která střídá žánry od jungle heistu, dusného vztahového dramatu a dobrodružného survivalu a překvapivě to funguje. Herecká sestava parádní a všichni zúčastnění hrají skvěle ( Oscar Isaac, Charlie Hunham, Ben Affleck, Pedro Pascal i neznámý Garrett Hedlund) na Netflix rozhodně obdivuhodná sestava. Akce ve filmu až tak moc není, ale když na ní dojde je příjemně krvavá i přehledná, funguje napětí, krásná příroda, jeden nečekaný zvrat a nečekané vyústění v závěru. Já se skvěle bavil a trošku zamrzí, že nebylo možné film zhlédnout v kině. Netflix má však našlápnuto správným směrem a fandím mu. 80%(14.3.2019)

Sympatický a napínavý chlapský akční thriller o jedné loupeži a útěku s penězi, kterému hodně dávají herecké xichty, ale k trvalejšímu diváckému zážitku chybí zajímavější postavy a vyhrocenější scénář.(14.3.2019)

Nevím, jestli za tím stály jejich charaktery, nebo podivně napsané repliky, ale ke kvintetu, které přechodem přes Andy poznává váhu peněz, jsem si jen těžko hledal cestu. Iniciátor akce Isaac dobrý, Hedlund otravný a Bat Affleck vypadal, že ho na revers vytáhli z protialkoholní léčebny a podle toho i tak hrál. Namlsán minulými snímky jsem čekal od Chandora něco naléhavějšího a méně konvenčního. Prostor dostat to tam určitě byl.. P.S. Spoiler: altruistický závěr s předanými souřadnicemi naznačuje, že v pokračování se vyzvednou peníze z Rokle Bank, na úpatí hor se za ně zbuduje památník na počest lehce chamtivého kolegy a zbytek bude rozdán místnímu chudému lidu..(21.3.2019)

V určitých věcech a rozhodnutích postav nedomyšlený scénář nepřekáží natolik, abych si tento výživný akční thriller neužil. Mezi partou elitních zlodějů, kteří se rozhodli pomoct s odlehčením břemene peněz (a možná nejen tím) drogovému králi, je výborná chemie. Každá postava má taky dostatečně odlišný náhled na svět a své vlastní problémy, je ale pravda, že nejvíc mě bavil Ben Affleck, kterému role zlomeného, vyčerpaného vojáka opravdu sedla. Silnou stránkou filmu jsou i jednotlivé dialogy, které mi zprvu sice přišly jaksi nedotažené, ale pak jsem si uvědomil, že takto nějak by asi mohli diskutovat a uvažovat nad nespravedlností systému skuteční vojáci. Realističnost byla přítomna i v několika akčních sekvencích, hlavně ta ústřední byla řemeslně výborně zvládnutá. Naneštěstí, v některých místech pak náhle došlo k pravému opaku, a ačkoliv by člověk i ta hloupější rozhodnutí mohl připsat hlavnímu tématu filmu o nebezpečnosti peněz, občas to prostě nešlo. Technické stránce nelze co vytknout a výběr lokací se taky povedl (krásné hory, vila v džungli apod.). Takže víceméně spokojenost, i přes fakt nebo možná právě kvůli němu, že film jde v několika místech výrazně proti očekáváním. 7,5/10(22.3.2019)

Výborné chlapácké drama o váze peněz. Banda vojáků si jde pro výplatu a i když spousta věcí klapne, stačí když se to posere jen jednou. Scenérie jsou úžasné, vizuálně jde o pastvu pro oči. Skvělá role pro Afflecka. Chandor, ale mačká ze všech maximum. Akce moc není, ale když už tak je příjemně realistická. Poučení, že i čestňák se dá předělat ve svini, jen ho protáhněte životem, ale vystupuje nade všemi.(17.3.2019)

Chlapácká military vztahovka se zajímavou zápletkou, a do tří čtvrtin solidním, místy velmi nepředvídatelným scénářem. Totiž když se ona hlavní heist scéna koná v polovině filmu je jasné, že to tak jednoduché nebude a celá eskapáda bude mít dohru. Bohužel poslední čtvrtinu hlavní charaktery postihne akutní lobotomie, takže na jejich rozhodnutí budete koukat jen s otevřenými ústy a kroutit nevěřícně hlavou nad jejich myšlenkovým balastem. A jestli toto byl záměr tvůrců, tak je to hodně over-the-top černěhumorné. U celovečeráku Netflixu je bohužel znát i trochu slabší zpracování díky zřejmě menšímu rozpočtu. Plus za krásné scenérie a Bena Afflecka.(31.3.2019)

Čmajznout stovky milionů z hlídané pevnosti jihoamerického narkobarona? Sakra snadné. Nakopat do zadku slušný potenciál? Zrovna tak. Vypadalo to skvostně, dopadlo s pachutí na patře. Ať si klidně mnozí utahují ze stylizovaného, patetického a samoúčelného Baye nebo Berga, i tady máme neochvějnou kamarádskou oddanost a nemalou dávku bratrských objetí. Zatímco u zmiňovaných pánů (hovořím hlavně o 13 hodinách: Tajných vojácích z Benghází a chlapáckém kousku Na život a na smrt) ovšem emoce fungovaly na maximum, tady na nás útočí hodně mizerný scénář a nepochopitelné změny chování postav. Pětice bývalých vojáků a kamarádů nemá úplně skvostné vyhlídky do budoucna. Jeden z nich je proto přesvědčí k sólo akci, ze které si odnesou tolik peněz, kolik jen unesou. Spíchnuté (včetně příprav – ostatně pak to i tak vypadalo) je to zatraceně rychle. Ale budiž. V domě drogového bosse se chovají chladně, ale zároveň totálně nelogicky. Asi to bude těmi horami peněz. Následně přecházíme do vod survival dramatu, hoši vytahují pomůcky a vybavení, jak nehostinný horský masiv velí, a začínají se postupně prát se svými vlastními charaktery. Tvůrci spíš překreslovali hranice jejich postojů, snažili se o to, abychom tomu celému uvěřili, u mě však nepochodili. Z pětice drsňáků jsem navíc necítil strach o další příští, boj s nehostinnou přírodou, větrem a zimou si holt představuju jinak. Na dřeň rozhodně nejdeme. Je patrné, že J.C. Chandora víc než akce zajímají postavy a opravdu nepotřebuju, aby hoši bojovali s masivní přesilou a při zpomaleném efektním pádu zastřelili hned tři padouchy, ovšem ani co se akce týče, uspokojený nejsem. Za mě hra na drsné obsahově poloprázdné drama, které se neumí dostat pod kůži. Dietní tři hvězdy!!(3.5.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12